Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανεις εγκατασταση το SEUS στο πισι και το τρεχεις.μετα ακολουθεις οδηγιες και εισαι τζετ

Σ'ευχαριστω πολυ

 

Γεια σας! Χτες αγορασε η αδελφη μου το Live with walkman απο το Πλαισιο. Παρατηρησα κατι περιεργο σχετικα με την μπαταρια, δηλαδη αντι για 1200mAh εγραφε 1160mAh! Το θέμα με την μπαταρια το έχουν αναφερει και αλλα μελη του φόρουμ στις προηγουμενες σελιδες. Σε αυτην την περιπτωση τι πρεπει να κανω? Να παω στο Πλαισιο οπου αγορασα το τηλεφωνο ή να επικοινωνησω με τη SonyEricsson? Μου περασε και μια αλλη ιδεα μηπως η μπαταρια δεν είναι γνησια.....

 

Δεν τιθεται θεμα γνησιοτητας, και οι δυο ειναι γνησιες...απλα ειναι λιγο πιο τυχεροι οσοι εχουν 1200 λογω χωρητικοτητας (μικρη διαφορα αλλα ειναι ). Δεν νομιζω να βγαλεις ακρη, αν και καποιο μελος απο δω με φωνες και φοβερες πηρε τελικα 1200 (την αλλαξαν μα του ειπαν ''χαριστικα''). Για μενα ειναι μικρη η διαφορα για ταλαιπωριες τετοιου τυπου.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση..υπαρχει τροπος να χτυπαει το ξυπνητηρι οταν η συσκευη ειναι απενεργοποιημενη ?? :worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση..υπαρχει τροπος να χτυπαει το ξυπνητηρι οταν η συσκευη ειναι απενεργοποιημενη ?? :worry:

Μόνο σε flight mode χτυπάει το ξυπνητήρι. Όταν το απενεργοποιήσεις εντελώς (off) δεν χτυπάει. Ebony αυτό που σου λεει είναι ότι αν το κινητό είναι ανοιχτό κι εσύ το έχεις βάλει στο σιωπηλό τότε το κινητό θα ηχήσει κανονικά

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε flight mode χτυπάει το ξυπνητήρι. Όταν το απενεργοποιήσεις εντελώς (off) δεν χτυπάει. Ebony αυτό που σου λεει είναι ότι αν το κινητό είναι ανοιχτό κι εσύ το έχεις βάλει στο σιωπηλό τότε το κινητό θα ηχήσει κανονικά

εχω συνιθησει να την κλεινω την συσκευη το βραδι.

καταλαβα τωρα τι λαθος εγινε.

ευχαριστω για την διευκρινηση :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην παρούσα φάση όχι, ίσως με κάποιο "πείραγμα".

root και μετα θα βαλει την εφαρμογη disable auto brightness το εκανα λιγο πριν στο Mini μου και το αποτελεσμα ειναι τρομερο.:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Στην παρούσα φάση όχι, ίσως με κάποιο "πείραγμα".

 

root και μετα θα βαλει την εφαρμογη disable auto brightness το εκανα λιγο πριν στο Mini μου και το αποτελεσμα ειναι τρομερο.:)

 

Ευχαριστώ παιδιά, το έβαλα και πραγματικά άλλο κινητό!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, το έβαλα και πραγματικά άλλο κινητό!!

 

Τιποτα να εισαι καλα εδω βοηθαμε ο ενας τον αλλον,τωρα θα κανω το ιδιο στο live ενος φιλου παει να το παρει απο τη Voda τωρα :)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πουθενα στο κινητο..καπου που να φαινεται τι κλησεις εχω κανει(χρονος) εισερχομενες-εξερχομενες..η θα πρεπει να κατεβασω καποια εφαρμογη ?? :worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρεωνεσαι απο τις διαφημισεις;;;

 

και ομως τελικα χρεώνομαι!! μου τελειωσαν ολα τα δωρεαν ΜΒ internet που ειχα,και μου εφαγε και απο την καρτα!

Αν δεν ειναι οι διαφημίσεις τι αλλο μπορει να ειναι? Δεν χρησιμοποίησα το κινητό για να μπω στο διαδίκτυο..

Link to comment
Share on other sites

Phonalyzr...

αυτο με καλυψε απολυτως.ειδικα τα γραφηματα..ειναι το κατι αλλο.

ευχαριστωωω!!! :yahoo:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ομως τελικα χρεώνομαι!! μου τελειωσαν ολα τα δωρεαν ΜΒ internet που ειχα,και μου εφαγε και απο την καρτα!

Αν δεν ειναι οι διαφημίσεις τι αλλο μπορει να ειναι? Δεν χρησιμοποίησα το κινητό για να μπω στο διαδίκτυο..

 

Το κινητο μπαινει μονο του στο internet.

Πηγαινε κλεισε τα δεδομενα ενεργα απο ρυθμισεις-ασυρματο και δικτυα-δικτυα κινητης-δεδομενα ενεργα.αν εχει τικ,βγαλτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μπαινει μονο του στο internet.

Πηγαινε κλεισε τα δεδομενα ενεργα απο ρυθμισεις-ασυρματο και δικτυα-δικτυα κινητης-δεδομενα ενεργα.αν εχει τικ,βγαλτο

 

το έκανα αυτό και μου έβγαλε ένα σηματάκι πάνω..τωρα ολα καλα?οταν θα θελω να μπω internet θα πρεπει να το ενεργοποιω αυτο?

και ο τυπος δικτύου ειναι UMTS.ειναι ενταξει τωρα?

Edited by Laura_94
Link to comment
Share on other sites

το έκανα αυτό και μου έβγαλε ένα σηματάκι πάνω..τωρα ολα καλα?οταν θα θελω να μπω internet θα πρεπει να το ενεργοποιω αυτο?

και ο τυπος δικτύου ειναι UMTS.ειναι ενταξει τωρα?

 

ναι αυτο το σηματακι πρεπει να σου βγαζει..θα το ενεργοποιεις καθε φορα που θες να μπεις μεσω του παροχου σου..δεν επηρεαζει το wifi..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το σηματακι πρεπει να σου βγαζει..θα το ενεργοποιεις καθε φορα που θες να μπεις μεσω του παροχου σου..δεν επηρεαζει το wifi..:)

 

ευχαριστώ πολύ :) έπρεπε να το παρατηρήσω νωρίτερα, τώρα μου έφαγε όλη την κάρτα..δεν πειραζει.. ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά loipoooon το έκανα κι εγώ root αλλα θέλω να ρωτήσω κάτι:

ποίες εφαρμογές σβήνεται εσείς χωρίς να παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα το τηλέφωνο?

εγώ δεν χρησιμοποιώ facebook και τέτοια μονο android market για παιχνίδια και καμια εφαρμογή για πλακα, (αυτά τα διαμαντάκια με έχουν κολλήσει κανονικά αδειάζω μια μπαταρία εγώ και άλλη μια ο γιος μου παίζοντας "ραλακια") :lol::lol::lol::lol:

λοιπόν στο θέμα μας 1)pies εφαρμογές δεν χρειάζεται το τηλέφωνο χωρίς να έχει πρόβλημα και

2)...... :wacko::wacko::wacko:

δεν θυμάμαι τώρα αλλα αν θυμηθώ θα ξανά ποστάρω

καλο βραδυ

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

@Laura_94

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918423#post3918423

Δεν έχει τελειώσει ακόμα αλλά τα βασικά τα έχει. :)

 

@toledo

Εδώ σε έχω κι εσένα. Δεν έχει τελειώσει ακόμα το ξήλωμα αλλά με αυτές τις λίγες που έβγαλα είμαι πλέον με 100ΜΒ μνήμης ελεύθερα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@Laura_94

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918423#post3918423

Δεν έχει τελειώσει ακόμα αλλά τα βασικά τα έχει. :)

 

@toledo

Εδώ σε έχω κι εσένα. Δεν έχει τελειώσει ακόμα το ξήλωμα αλλά με αυτές τις λίγες που έβγαλα είμαι πλέον με 100ΜΒ μνήμης ελεύθερα.

 

μονιμως 100 mb; να αρχισω να ξηλωνω αμα ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταραμένο facebook!!! Κι ακόμα δεν έχω τελειώσει. 120 με 130 πιστεύω φτάνει άνετα!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μα,εγω αν μπορουσα να κρατησω μονο το fb και να σβησω ολα τα αλλα θα το εκανα!!

το timescape γλειτωνει καθολου μνημη να το σουταρω;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταραμένο facebook!!! Κι ακόμα δεν έχω τελειώσει. 120 με 130 πιστεύω φτάνει άνετα!

ωραιο οδηγο εκανες.αξιζει τον κοπο να το δοκιμασω.αλλωστε το κινητο το πηρα για να παιξω.:cool:

σου εχω απολυτη εμπιστοσυνη και αυριο θα κανω βημα..βημα οτι λες.:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταραμένο facebook!!! Κι ακόμα δεν έχω τελειώσει. 120 με 130 πιστεύω φτάνει άνετα!

 

Ωραια εγω ειμαι που ειμαι ηδη 140 mb, ανυπομονω να βγαλω αυριο με βαση τον οδηγο σου, την σαβουρα της Sony & facebook, foursquare κλπ.

Aληθεια αυτα αν τα βγαλω παιζει να εχω προβλημα σε μελλοντικα updates;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Με ενδιαφέρει το κινητό και θα ήθελα να μάθω τα εξής:

 

(1) Έχει βάλει κανείς μεγαλύτερη μπαταρία; Αξίζει τον κόπο; Ποια / από που;

(2) Μεταξύ αυτού και του Neo V ποιο έχει την καλύτερη ποιότητα κατασκευής; Έχω ακόυσει άσχημες ιστορίες για τα Xperia Mini (2-3 φίλοι μου έχουν πολλά παράπονα από αυτά) και ανησυχώ μήπως η χαμηλή τιμή σημαίνει και μέτρια ποιότητα.

(3) Επειδή πάνω από όλα με ενδιαφέρει σαν τηλέφωνο, πως τα πάει σε αυτόν τον τομέα; Σήμα, λήψη, ποιότητα κλήσης, ποιοτητα ήχου. "Πιάνει" στα δύσκολα μέρη; Πολλά κινητά (μερικές φορές) όταν αλλάζει η κεραία από GPRS σε 3G χάνουν στιγμιαία τη λήψη σήματος, ισχύει και εδώ αυτό;

(4) Φωνητικές οδηγίες στο GPS έχει; αν όχι, πόσο θα πρέπει να πληρώσω για ένα καλό και φθηνό GPS. Έχω iPhone (το οποίο και θα πουλήσω) και το iPhone έχει πολύ κακό GPS, το live έχει καλό δέκτη;

 

Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος, σήμερα το αγόρασα για την κόρη μου και στο σετάρισμα των επαφών απο την σιμ στο τηλέφωνο δεν μπορώ να καταλάβω πως πήρε νούμερο τηλεφώνου η επιλογή που έχει πρώτη πρώτη στις επαφές (ο εαυτός μου) .

Πώς μπορώ να αλλάξω αυτό το νούμερο να βάλω το κανονικό γιατί είναι απο άλλη επαφή και δεν την κάνει κλήση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...