Jump to content

WP7 : Οδηγός Εγκατάστασης RSLP/Custom Roms σε HTC


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά ο αριθμός της spl μου δεν υπάρχει στο αντίστοιχο rspl προσπαθώ με την νεώτερη αλλά δεν γίνεται τίποτα τι κάνω??...ευχαριστώ...

 

Τι συσκευή εχεις??? Εβαλες Mango ?? Αν εχεις mango βαλε την 10...κατι ....

Θυμισε μου τις εκδοσεις που εχει να σου πω πια θα βαλεις

Link to comment
Share on other sites

το trophy έχω κ δεν έχω βάλει μανγκο... λοιπόν σ εμένα γράφει SPL-1.22.2250.0(119397) και οι 3 που μου δίνει είναι1) 1.09.2250.01.109962 2)1.10.2250.01.112663 3)1.10.2250.04.113734 έχω δοκιμάσει με όλες άλλα δεν φαίνεται να γίνεται κάτι...
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εγινε τιποτα με το μαιλ. ενω απο τον υπολογιστη μπαινω κανονικα απο το κινητο τιποτα τωρα μου λεει οτι το password ειναι λαθος. δεν ξερω τι φταιει . ειδα και τα links που μου ειπες ..
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εγινε τιποτα με το μαιλ. ενω απο τον υπολογιστη μπαινω κανονικα απο το κινητο τιποτα τωρα μου λεει οτι το password ειναι λαθος. δεν ξερω τι φταιει . ειδα και τα links που μου ειπες ..

 

Το προβλημα που εχεις ειναι θέμα του λογαριασμου του hotmail ..δεν ειναι προβλημα του τηλ. η της ΡΟΜ...

Κανε reset και δοκιμασε με αλλο λογαριασμό

 

το trophy έχω κ δεν έχω βάλει μανγκο... λοιπόν σ εμένα γράφει SPL-1.22.2250.0(119397) και οι 3 που μου δίνει είναι1) 1.09.2250.01.109962 2)1.10.2250.01.112663 3)1.10.2250.04.113734 έχω δοκιμάσει με όλες άλλα δεν φαίνεται να γίνεται κάτι...

 

Tι μυνημα σου βγαζει ??? Την ειδε σωστα την συσκευή ...Εγω εβαλα το 2)1.10.2250.01.112663 και δουλεψε μια χαρα...

Κανε επανεκκινηση στον pc και αλλαξε usb θυρα. Το καλωδιο πρπει να ειναι αυτο που ερχεται απο τη μανα του..

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι την είδε κανονικά αλλά αντί για trophy γράφει spark, νομίζω μ αυτό το όνομα το εχω ξαναδεί. Δεν μ βγάζει κάποιο μήνυμα απλός δεν κάνει reboot όπως γράφει κ δεν αλλάζει το spl σε rspl...ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου πάντως...
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ εκτοσ το hotmail μου βγαζει κωδικο σφαλματος 86000206 υπαρχει κατι να κανω ?? ισως το εχετε πει σας ευχαριστω

 

Και εγώ εχω το ίδιο πρόβλημα. Δοκίμασα με 2 διαφορετικά email τα οποία δούλευαν κανονικά πριν περάσω το mango

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

τις εφαρμογεσ που εχεις στην υπογραφη σου οπως τις LG εφαρμογες μπορω να τις βαλω με αυτη τη ρομ? και πως? σε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

τις εφαρμογεσ που εχεις στην υπογραφη σου οπως τις LG εφαρμογες μπορω να τις βαλω με αυτη τη ρομ? και πως? σε ευχαριστω

 

Αυτες της LG δεν τις δοκιμασα ...Για ολες τις αλλες (εκτος registry ) ναι μπορεις ....

Link to comment
Share on other sites

εχεισ την καλοσυνη να μου πεις πως βαζω εφαρμογες? ευχαριστω αν δεν κουραζω

 

Xap κανουμε εγκατασταση με το προγραμμα Application Deployment που ειναι στο Windows Phone Tools ...Κατεβαζεις το xap ανοιγεις το προγραμμα και επιλεγεις το xap που θελεις kai deploy

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να είναι χαζομάρα, αλλά ίσως έχουν την ίδια απορία κάποιοι άλλοι..

 

Με το πρόγραμμα του backup που έχει ο φίλος από τη Ρόδο στην υπογραφή του, κάνεις backup ΚΑΙ τη ROM... Άρα όταν θα φλασάρω την ελληνική rom, στο restore, θα ξαναπεράσει την προηγούμενη ή θα έχω δυνατότητα επιλογής πχ. κάνε restore μονο επαφές, μηνύματα και εφαρμογές;;;

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες τις LG μπηκαν κανονικα αυτη που δεν μπαινει ειναι το weather by microsoft to βγαζει error , επισης μπηκε κανονικα και το τελευταιο με τις ειδησεις.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να είναι χαζομάρα, αλλά ίσως έχουν την ίδια απορία κάποιοι άλλοι..

 

Με το πρόγραμμα του backup που έχει ο φίλος από τη Ρόδο στην υπογραφή του, κάνεις backup ΚΑΙ τη ROM... Άρα όταν θα φλασάρω την ελληνική rom, στο restore, θα ξαναπεράσει την προηγούμενη ή θα έχω δυνατότητα επιλογής πχ. κάνε restore μονο επαφές, μηνύματα και εφαρμογές;;;

 

Εχουμε ξαναπει οτι το backup γινεται σε ολη τη ΡΟΜ...

Το συστημα οι ρυθμισεις οι εφαρμογες ..ολα.. Δεν υπαρχει προς το παρον δυνατοτητα για επιλογη restore....

ΑΥτα θα ερθουν στη συνεχεια... Το κραταμε για να μπορουμε αμεσα να πάμε πισω αν δεν μας αρεσει η αν κατι δεν παει καλα

 

οι εφαρμογες τις LG μπηκαν κανονικα αυτη που δεν μπαινει ειναι το weather by microsoft to βγαζει error , επισης μπηκε κανονικα και το τελευταιο με τις ειδησεις.

 

Καλα δεν ειναι κατι τρομερό ...μην ασχοληθεις... Το accuwaether και το weatherman ειναι απο τα καλυτερα

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα φλασαρισμα την ρομ και λειτουργει κανονικα...μονο προβλιμα που εχω ειναι οτι το συνδεω με τον υπολογιστη και ενω το zune ανοιγει μου λεει νο device connect...τι γινεται...?
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα φλασαρισμα την ρομ και λειτουργει κανονικα...μονο προβλιμα που εχω ειναι οτι το συνδεω με τον υπολογιστη και ενω το zune ανοιγει μου λεει νο device connect...τι γινεται...?

 

Σου απαντησα ηδη στο αλλο thread που εκανες την ερωτηση. Δες εκει

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται πως εκανα καλη επιλογη να παρω ΗΤC και οχι κατι αλλο παντα ηθελα ΗτC κινητό αλλα με τετοια υποστηριξη απο τους DEv. δεν το περιμενα......:lol::p

Εβαλα και αυτη την ρομ μολις τωρα και μαλιστα ηταν πιο ευκολο απο πολλα αλλα....

Με προβληματιζει που στο μαρκετ εμφανιζεται τι Htc apps αλλα μου βγαζει error...

Προσεξα οτι αν κανεις μιασ αναζυτηση τοην λεξη HTC τις βγαζει τις εφαρμογες αρα οκ...

Επισης προσεξα οπως προειπε και ο κολοσσος σε αρκετα σημεια τρεχει πολυ πια γρηγορα απο την βετα2....

Επισης προσεξα κατι που με κουραζει στα ματια, στην λοκ σκρεειν αναβοσβηνουν στην αρχη για 1-2 σεκ τα στοιχεια....:cry::cry::cry:

το εχει προσεξει κανεις αλλος??

Αυτό μόλις το είδα, ότι στις φωτογραφίες του άλμπουμ φωτογραφιων βλέπει μομο μια φωτογραφία ενω αν πας στο ημερομηνία τις έχει όλες και στο μενου επιλογων λήψης δεν υπάρχουν επιλογές παραμονο το φλάς.....

Δηλαδή πάει το HD video... :(

Τελος να ευχαριστήσω τον κολοσσο για την καταπλικτηκη δουλεια που εκανε....

Και φυσικα τους DFT....:rolleyes::rolleyes:

 

Γμτ εκανα χαζομαρα...

Ηθελα να δω αν ηταν ξεκλειδωτο και ηταν αλλα καταλαθος το κλειδωσα τωρα τηι κανω φορματ ή ξανα περαναω την ρομ????

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γμτ εκανα χαζομαρα...

Ηθελα να δω αν ηταν ξεκλειδωτο και ηταν αλλα καταλαθος το κλειδωσα τωρα τηι κανω φορματ ή ξανα περαναω την ρομ????

 

Εκτιμώ πως με μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα επανέλθουν όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το "ελληνικό" hotmail που δοκίμασα δουλεύει το market, αλλά υπάρχουν σαν κατηγορίες μόνο το apps και games, και λείπουν το HTC Apps και το music. Επίσης πολλές εφαρμογές δεν υπάρχουν, πχ imdb.

Λογικά θα πρέπει οι developers να τις κάνουν available και στις νέες χώρες, όπως στην αρχή με τα paid apps του android στην Ελλάδα.

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται πως εκανα καλη επιλογη να παρω ΗΤC και οχι κατι αλλο παντα ηθελα ΗτC κινητό αλλα με τετοια υποστηριξη απο τους DEv. δεν το περιμενα......:lol:

Εβαλα και αυτη την ρομ μολις τωρα και μαλιστα ηταν πιο ευκολο απο πολλα αλλα....

Με προβληματιζει που στο μαρκετ εμφανιζεται τι Htc apps αλλα μου βγαζει error...

Προσεξα οτι αν κανεις μιασ αναζυτηση τοην λεξη HTC τις βγαζει τις εφαρμογες αρα οκ...

Επισης προσεξα οπως προειπε και ο κολοσσος σε αρκετα σημεια τρεχει πολυ πια γρηγορα απο την βετα2....

Επισης προσεξα κατι που με κουραζει στα ματια, στην λοκ σκρεειν αναβοσβηνουν στην αρχη για 1-2 σεκ τα στοιχεια....:cry::cry::cry:

το εχει προσεξει κανεις αλλος??

Αυτό μόλις το είδα, ότι στις φωτογραφίες του άλμπουμ φωτογραφιων βλέπει μομο μια φωτογραφία ενω αν πας στο ημερομηνία τις έχει όλες και στο μενου επιλογων λήψης δεν υπάρχουν επιλογές παραμονο το φλάς.....

Δηλαδή πάει το HD video... :(

Τελος να ευχαριστήσω τον κολοσσο για την καταπλικτηκη δουλεια που εκανε....

Και φυσικα τους DFT....:rolleyes::rolleyes:

 

Γμτ εκανα χαζομαρα...

Ηθελα να δω αν ηταν ξεκλειδωτο και ηταν αλλα καταλαθος το κλειδωσα τωρα τηι κανω φορματ ή ξανα περαναω την ρομ????

 

Στο παραπανω θεμα με την φωτογραφικη που δεν τραβαει HD τι κανουμε??

Υπομονη ή υπαρχη λυση???

Ελπιζω να μην συμβαινει μονο σε μενα....:(

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται πως εκανα καλη επιλογη να παρω ΗΤC και οχι κατι αλλο παντα ηθελα ΗτC κινητό αλλα με τετοια υποστηριξη απο τους DEv. δεν το περιμενα......:lol:

......

Αυτό μόλις το είδα, ότι στις φωτογραφίες του άλμπουμ φωτογραφιων βλέπει μομο μια φωτογραφία ενω αν πας στο ημερομηνία τις έχει όλες και στο μενου επιλογων λήψης δεν υπάρχουν επιλογές παραμονο το φλάς.....

Δηλαδή πάει το HD video... :(

Τελος να ευχαριστήσω τον κολοσσο για την καταπλικτηκη δουλεια που εκανε....

Και φυσικα τους DFT....:rolleyes::rolleyes:

Γμτ εκανα χαζομαρα...

Ηθελα να δω αν ηταν ξεκλειδωτο και ηταν αλλα καταλαθος το κλειδωσα τωρα τηι κανω φορματ ή ξανα περαναω την ρομ????

Στο παραπανω θεμα με την φωτογραφικη που δεν τραβαει HD τι κανουμε??

Υπομονη ή υπαρχη λυση???

Ελπιζω να μην συμβαινει μονο σε μενα....:(

 

Με phone reset θα εισαι παλι ξεκλειδωτος .....

To προβλημα με τις φωτο δεν υπαρχει ..οταν παω στα αλμπουμ τα εχει ολα...

οι εφαρμογες της HTC ερχονται μετα απο λιγο και κανα 2 restart. Μαλλον πρεπει να περιμενεις λίγο

Το θεμα με τις ρυθμισεις της καμερας που δεν υπαρχουν μολις τωρα το είδα...

Θα κοιταξω αν υπαρχει λυση.

 

EDIT: ΤΕλικά ειναι θέμα γλωσσας ...

Γιαυτο δεν ειχε γινει χαμος στο XDA μονο καποιοι τυποι απο Ουγγαρια και καποιες τετοιες χωρες εχουν το ιδιο προβλημα.

Αν αλλαξεις γλωσσα σε Αγγλικά επενερχονται οι ρυθμισεις ....

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Θα λυθει καποια στιγμη????

οι φωτογραφιες εφτιαξαν μετα απο τρια ρεσετ...

Στα μηνυματαπου πλεων υπαρχει και το τσατ φμπ σε εμενα δεν βγαζει κανεναν συνδεδεμενο... Ειναι προβλημα???

Edited by spyros96
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα για να κανω ενημερωση τις εφαρμογες τις ΗΤC και απο το xbox to avatar τι κανω?? δεν μου αφηνει να τις κανω. μηπως να κανω ρεσετ και να βαλω αγγλικα απο την αρχη??
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Θα λυθει καποια στιγμη????

οι φωτογραφιες εφτιαξαν μετα απο τρια ρεσετ...

Στα μηνυματαπου πλεων υπαρχει και το τσατ φμπ σε εμενα δεν βγαζει κανεναν συνδεδεμενο... Ειναι προβλημα???

 

Ειπαμε οτι πρεπει να ενεργοποιηθει η συνδεση και το chat Facebook απο το Windows Live και μετα θα τα δεις και οχι αμεσως...

Αν απο το Windows live Messenger στο PC μπορεις να εχεις chat me facebook τοτε θα μπορεις και απο το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...