Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3


harvik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε Σταυρο για το θεμα με το google maps..κλεισε το latitude αν το εχεις ανοιχτο..αυτο τρωει την μπαταρια.ειναι σιγουρο οτι δεν θα υπαρξει επισημη ρομ 2.3.4 για το galaxy s??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε Σταυρο για το θεμα με το google maps..κλεισε το latitude αν το εχεις ανοιχτο..αυτο τρωει την μπαταρια.ειναι σιγουρο οτι δεν θα υπαρξει επισημη ρομ 2.3.4 για το galaxy s??

 

H JVR ειναι επισημη 2.3.4,απλα ειναι branded.

Αν εννοεις ελληνικη 2.3.4 χλωμο το βλεπω

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα αν μπορει καποιος να βοηθησει.

Επειδη εχω πολλες εφαρμογες και δεν θελω να χασω δεδομενα προσπαθησα

να συνδεθω μεσω kies για αναβαθμιση , αλλα δεν γινεται με τιποτα.

Ο υπολογιστης εχει windows7 και δεν βρισκει drivers για usb mtp (?).

Πιθανον εχει ξανααναφερθει αλλα πλεον τα Threads ειναι ενα χαος.

Ευχαριστω!

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα αν μπορει καποιος να βοηθησει.

Επειδη εχω πολλες εφαρμογες και δεν θελω να χασω δεδομενα προσπαθησα

να συνδεθω μεσω kies για αναβαθμιση , αλλα δεν γινεται με τιποτα.

Ο υπολογιστης εχει windows7 και δεν βρισκει drivers για usb mtp (?).

Πιθανον εχει ξανααναφερθει αλλα πλεον τα Threads ειναι ενα χαος.

Ευχαριστω!

 

Αν εισαι ρουτ μπορεις να κανεις backup (apk+ δεδομενα) με το titanium or το mybackup pro. Επειτα να περασεις με οντιν οποια ρομ θελεις και να μην χρησιμοποιησεις καθολου το αθλιο kies και ξαναβαζοντας το προγραμμα που εκανες το backup να τα επαναφερεις παλι πισω (apk+ δεδομενα)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι ρουτ μπορεις να κανεις backup (apk+ δεδομενα) με το titanium or το mybackup pro. Επειτα να περασεις με οντιν οποια ρομ θελεις και να μην χρησιμοποιησεις καθολου το αθλιο kies και ξαναβαζοντας το προγραμμα που εκανες το backup να τα επαναφερεις παλι πισω (apk+ δεδομενα)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

to titanium backup επαναφέρει και κάθε είδους ρυθμίσεις όπως μηνύματα ΜΜΣ απο cosmote,διάφορες ρυθμίσης ιντερνετ, επαφές συνδεδεμένες me facebook, εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας με το launcher pro??

Link to comment
Share on other sites

φιλε Σταυρο για το θεμα με το google maps..κλεισε το latitude αν το εχεις ανοιχτο..αυτο τρωει την μπαταρια.ειναι σιγουρο οτι δεν θα υπαρξει επισημη ρομ 2.3.4 για το galaxy s??

 

Σε ευχαριστώ δεν το ήξερα αυτό για το latitude, το έκλεισα ήδη και θα περιμένω να δώ τα αποτελέσματα.

Για το θέμα της επίσημης 2.3.4 απλά ελπίζω να κάνω λάθος ;-)

 

Sent from my Galaxy S

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

μια γρήγορη ερώτηση, δεν εχω αυτό s.g s, το έχει ενας φίλος και προσπαθώ να κανω επανεγκατάσταση το 2.3.3 αλλά απο το kies δεν μπορω να βρω καμια επιλογή, πως μπορω να κάνω το κανω εγκατασταση παλι?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με ποιο τροπο θα καταφερω να αποθηκευσω 2 νουμερα σε μια τηλεφωνικη επαφη??εχω προσπαθησει τα παντα!
Link to comment
Share on other sites

μια γρήγορη ερώτηση, δεν εχω αυτό s.g s, το έχει ενας φίλος και προσπαθώ να κανω επανεγκατάσταση το 2.3.3 αλλά απο το kies δεν μπορω να βρω καμια επιλογή, πως μπορω να κάνω το κανω εγκατασταση παλι?

 

Δε μπορείς από το Kies. Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα.

 

ρε παιδια με ποιο τροπο θα καταφερω να αποθηκευσω 2 νουμερα σε μια τηλεφωνικη επαφη??εχω προσπαθησει τα παντα!

Είναι επαφή sim; Μόνο εκεί δε γίνεται. Κατά τ'άλλα απλά πας στην επαφή και πατάς επεξεργασία.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

φιλε Σταυρο για το θεμα με το google maps..κλεισε το latitude αν το εχεις ανοιχτο..αυτο τρωει την μπαταρια.

 

Σε ευχαριστώ δεν το ήξερα αυτό για το latitude, το έκλεισα ήδη και θα περιμένω να δώ τα αποτελέσματα

Επανέρχομαι στο θέμα μιας και έχουν περάσει σχεδόν 5 γεμάτες μέρες με κλειστό το latitude και μπορώ να πω με σιγουριά ότι αυτό ευθυνόταν που έβρισκα συνεχώς ανοιχτή την εφαρμογή "χάρτες".

ΟΜΩΣ...συνεχίζει και το "Λειτουργικό σύστημα Android" να είναι σε πολύ υψηλά επίπεδα (έχω δει από 39% έως και 52%), χωρίς να έχω τρέξει καμία εφαρμογή από την στιγμή που το έβγαλα από την φόρτιση με αποτέλεσμα το κινητό με πάρα πολύ μικρή χρήση να φτάνει απόγευμα και να είναι στο 42%-38% υπόλοιπο μπαταρίας...

Είναι πολύ εκνευριστικό μιας και δεν μπορώ να είμαι με ένα φορτιστή στο χέρι και να μην μπορώ να βγάλω την μέρα .....

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Εχεις σίγουρα battery drain.

Ποια έκδοση λογισμικού φοράς στο κινητό σου?

 

Επίσημη 2.3.3

 

Sent from my Galaxy S

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά σου θα λυθεί με μια εκ των νέων εκδόσεων του firmware (2.3.4 ή 2.3.5)

Δυστυχώς αυτές δεν περνιούνται μέσω Kies, θα πρέπει να τις φλασάρεις με το ODIN.

Ευτυχώς όμως υπάρχει αναλυτικότατος οδηγός εδώ :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.πριν απο καιρο ειχα περασει την εκδοση froyo 2.2.1(PDA:I900XWJS5 PHONE:I900XXJPY CSC:I9000XXJP9) μεσω odin μιας και δεν υπηρχε επισημη διαθεσιμη μεσω kies.Μαλιστα ειχα περασει και την DARKY'S 9.3.η ερωτηση μου ειναι η εξης.ποια απο τις Gingerbread μπορω να περασω αυτη τη στιγμη στο κινητο μου και αν η Darky's rom επηρεάζει κατι και αν θα πρεπει πρωτα να την βγαλω η οχι.Ευχαριστω προκαταβολικα!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά σου θα λυθεί με μια εκ των νέων εκδόσεων του firmware (2.3.4 ή 2.3.5)

Δυστυχώς αυτές δεν περνιούνται μέσω Kies, θα πρέπει να τις φλασάρεις με το ODIN.

Ευτυχώς όμως υπάρχει αναλυτικότατος οδηγός εδώ :)

 

Δεν θα ήθελα να μπώ στη διαδικασία εγκατάστασης λογισμικού που μου ακυρώνει την εγγύηση.

Σκέφτομαι αρχικά να κάνω ένα hard reset και τα περάσω όλα από την αρχή μήπως και κάτι δεν πήγε καλά κατά την εγκατάσταση της 2.3.3 .

Στον οδηγό αναφέρεται ότι πριν την αναβάθμιση πρέπει να κάνουμε πρώτα factory reset και μετά wipe memory, αυτό το τελευταίο πως το κάνουμε ; Είναι ουσιαστικά το σβήσιμο της εσωτερική μνήμης του κινητού ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια δεν ξερω αν αυτο που με κανει το δικο μου ειναι αυτο που λετε πιο πανω

εγω εχω το εξης προβλημα αμα το αφησω αρκετη ωρα χωρις να κανω τιποτα με σβηνει και δεν ανοιγει με τιποτα μονο αν βγαλω την μπαταρια και την ξανα βγαλω αλλα το παραξενο ειναι οτι δεν το κανει παντα!!! επηδη το εχω και σας ξυπνητηρη φανταζεστε εδω να περιμενω να ξυπνησω και αυτο να ειναι κλειστω?:(:(

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια δεν ξερω αν αυτο που με κανει το δικο μου ειναι αυτο που λετε πιο πανω

εγω εχω το εξης προβλημα αμα το αφησω αρκετη ωρα χωρις να κανω τιποτα με σβηνει και δεν ανοιγει με τιποτα μονο αν βγαλω την μπαταρια και την ξανα βγαλω αλλα το παραξενο ειναι οτι δεν το κανει παντα!!! επηδη το εχω και σας ξυπνητηρη φανταζεστε εδω να περιμενω να ξυπνησω και αυτο να ειναι κλειστω?:(:(

 

Αυτο μου το κανει και μενα μια φορα την βδομαδα περιπου κι ας φοραω official JVR 2.3.4.Ακομα δεν εχω βρει λυση στο προβλημα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το latitide πως το απενεργοποιουμε απο ποια επιλογη γιατι νομιζω πως δεν το κανω σωστα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο εμενα.εχω ενα s εγω με τα 2.2 πανω κ οταν μπαινω στο kies μ λεει δεν ειναι δυνατη η ενημερωση σε αυτη την εκδοση της συσκευης. αντιθετως στης κοπελας μου που το αγορασε εχθες της εκανε την ενημερωση σε 2.3 κανονικα. εγω μπορω να κανω κατι χωρις να χασω εγγυηση? μεταχειρισμενο το αγορασα κ απο τι ειδα στο χαρτι π μου εδςσε το παιδι μαλλον ειναι απο κοσμοτε αγορασμενο
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα μιας και έχουν περάσει σχεδόν 5 γεμάτες μέρες με κλειστό το latitude και μπορώ να πω με σιγουριά ότι αυτό ευθυνόταν που έβρισκα συνεχώς ανοιχτή την εφαρμογή "χάρτες".

ΟΜΩΣ...συνεχίζει και το "Λειτουργικό σύστημα Android" να είναι σε πολύ υψηλά επίπεδα (έχω δει από 39% έως και 52%), χωρίς να έχω τρέξει καμία εφαρμογή από την στιγμή που το έβγαλα από την φόρτιση με αποτέλεσμα το κινητό με πάρα πολύ μικρή χρήση να φτάνει απόγευμα και να είναι στο 42%-38% υπόλοιπο μπαταρίας...

Είναι πολύ εκνευριστικό μιας και δεν μπορώ να είμαι με ένα φορτιστή στο χέρι και να μην μπορώ να βγάλω την μέρα .....

 

Επανεκινηση μετα απο καθε φορτιση ειναι η μονη λυση

Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο, για να δουλέψει πρέπει να... ΑΝΟΙΞΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

Επανεκινηση μετα απο καθε φορτιση ειναι η μονη λυση

 

Είναι λύση όμως...;:confused:

Έχω αρχίσει να ψιλοαπογοητεύομαι από τη συσκευή...πέρασαν οι εποχές που είχα διαθέσιμες ώρες για να ασχολούμαι με τα κινητά και τις μόντες τους, προσωπικά αγοράζοντας το πίστευα ότι θα ξένοιαζα για αρκετό καιρό, αλλά δυστυχώς μόνο έτσι δεν είναι, όσο περνάει ο καιρός όλο και πιο συχνά μου περνάει από το μυαλό η ιδέα να το σουτάρω...:(

Κρίμα όμως και ντροπή για μια τόσο μεγάλη και τα τα άλλα αξιόπιστη εταιρία να δίνει στο αγοραστικό της κοινό ελλιπές να το πω ή ελαττωματικό, λογισμικό αναβάθμισης .

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Είναι λύση όμως...;:confused:

Έχω αρχίσει να ψιλοαπογοητεύομαι από τη συσκευή...πέρασαν οι εποχές που είχα διαθέσιμες ώρες για να ασχολούμαι με τα κινητά και τις μόντες τους, προσωπικά αγοράζοντας το πίστευα ότι θα ξένοιαζα για αρκετό καιρό, αλλά δυστυχώς μόνο έτσι δεν είναι, όσο περνάει ο καιρός όλο και πιο συχνά μου περνάει από το μυαλό η ιδέα να το σουτάρω...:(

Κρίμα όμως και ντροπή για μια τόσο μεγάλη και τα τα άλλα αξιόπιστη εταιρία να δίνει στο αγοραστικό της κοινό ελλιπές να το πω ή ελαττωματικό, λογισμικό αναβάθμισης .

Φιλε Σταυρο, δυστυχως εχει αναφερθει πολλακις εδω μεσα οτι η samsung εδωσε μια συσκευη πολυ μπροστα στο hardware (για την εποχη του φυσικα), αλλα υστερει παρα πολυ στο θεμα του λογισμικου. Για να παρεις απο το galaxy s το 100% των δυνατοτητων του πρεπει δυστυχως να ασχοληθεις παρα πολλες ωρες και να βαλεις σε μεγαλο βαθμο κι εσυ το χερακι σου. Δεν μιλαω για τον εαυτο μου που και καλα να δουλευε παλι θα το πειραζα με μοντακια, αλλα για τον χρηστη που δεν θελει να ακολουθησει τετοια μονοπατια. Η συσκευη ΔΕΝ δουλευει οπως πρεπει out of the box. Στο χερι τους ειναι παντως να δουλεψουν σε αυτον τον τομεα (δεν ξερω σε τι βαθμο ειναι οι μανισιες ρομ του galaxy s 2 λειτουργικες) και να παρουσιασουν καλυτερα αποτελεσματα στο μελλον, γιατι ειναι κριμα πραγματικα να εχεις ferrari και να πηγαινει σαν renault (no offence κι εγω renault εχω:p)

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Είναι λύση όμως...;:confused:

Έχω αρχίσει να ψιλοαπογοητεύομαι από τη συσκευή...πέρασαν οι εποχές που είχα διαθέσιμες ώρες για να ασχολούμαι με τα κινητά και τις μόντες τους, προσωπικά αγοράζοντας το πίστευα ότι θα ξένοιαζα για αρκετό καιρό, αλλά δυστυχώς μόνο έτσι δεν είναι, όσο περνάει ο καιρός όλο και πιο συχνά μου περνάει από το μυαλό η ιδέα να το σουτάρω...:(

Κρίμα όμως και ντροπή για μια τόσο μεγάλη και τα τα άλλα αξιόπιστη εταιρία να δίνει στο αγοραστικό της κοινό ελλιπές να το πω ή ελαττωματικό, λογισμικό αναβάθμισης .

βάλε την 2.2.1 και τελείωσες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...