Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3


harvik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοθηκε η 2.3.3 μολις αναβαθμησα σε galaaxy s

 

Έκδοση? Modem? CSC? Σε ποιο πάροχο?? Ε πές μας καμιά λεπτομέρεια!

Link to comment
Share on other sites

KIES: VGR = I9000BUJVA / I9000GVGRJV6

 

vgr ειναι της vodafone?

 

Ναι! So its true?!

Link to comment
Share on other sites

Ναι! So its true?!

 

Ερωτηση .....Λοιπον ειδα στο τουιτερ του checkfusdownloader τα παρακατω οτι βγηκαν

 

Model: GT-I9000 | PCode: GT-I9000HKDCOS | HIDSWVER: I9000XWJVN/I9000OXXJV9/I9000XXJVQ/I9000XWJVN |

Model: GT-I9000 | PCode: GT-I9000HKDXEU | HIDSWVER: I9000XXJVQ/I9000OXAJVQ/I9000XXJVQ/I9000XXJVQ |

 

ειναι Ελληνικα τα παραπανω? μπορει και καποιος εκτος απο voda με οφισιαλ ρομ να δοκιμασει?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση .....Λοιπον ειδα στο τουιτερ του checkfusdownloader τα παρακατω οτι βγηκαν

 

Model: GT-I9000 | PCode: GT-I9000HKDCOS | HIDSWVER: I9000XWJVN/I9000OXXJV9/I9000XXJVQ/I9000XWJVN |

Model: GT-I9000 | PCode: GT-I9000HKDXEU | HIDSWVER: I9000XXJVQ/I9000OXAJVQ/I9000XXJVQ/I9000XXJVQ |

 

ειναι Ελληνικα τα παραπανω? μπορει και καποιος εκτος απο voda με οφισιαλ ρομ να δοκιμασει?

 

Το GT-I9000HKDCOS λογικά είναι για την Cosmote. Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος που έχει την επίσημη να μας πει ?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

COS = Cosmote

VGR = Vodafone

EUR = Γενικό Ελληνικό.

 

Οπότε μάλλον είναι αλήθεια ότι η ginger ήρθε στην Ελλάδα.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

κάποιος που έχει την επίσημη

 

με τέτοιο γράψιμο από την Samsung Hellas αναρωτιέμαι αν έμεινε κανένας με επίσημη 2.2. Εκτός αν κάποιος πήρε το τηλέφωνο πριν λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

με τέτοιο γράψιμο από την Samsung Hellas αναρωτιέμαι αν έμεινε κανένας με επίσημη 2.2. Εκτός αν κάποιος πήρε το τηλέφωνο πριν λίγες μέρες.

:lol::lol::lol::lol::lol: μαλλον δεν θα υπαρχει κανενας να δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

με τέτοιο γράψιμο από την Samsung Hellas αναρωτιέμαι αν έμεινε κανένας με επίσημη 2.2. Εκτός αν κάποιος πήρε το τηλέφωνο πριν λίγες μέρες.

 

Όλο και κάποιοι αμετανόητοι ρομαντικοί θα υπάρχουν :). Υπάρχει βέβαια και η λύση της επιστροφής στην JPH για όποιον έχει την περιέργεια να αναβαθμιστεί μέσω kies και να επιστρέψει στην εγγύηση.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Όλο και κάποιοι αμετανόητοι ρομαντικοί θα υπάρχουν :). Υπάρχει βέβαια και η λύση της επιστροφής στην JPH για όποιον έχει την περιέργεια να αναβαθμιστεί μέσω kies και να επιστρέψει στην εγγύηση.

μαλλον αυτο με βλεπω να κανω το μεσημερι....γτ τωρα πινω τον 1ο καφε...και πρεπει να πιω τουλαχιστον 3 για να ηρεμησω...:):)

Link to comment
Share on other sites

Το GT-I9000HKDCOS λογικά είναι για την Cosmote. Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος που έχει την επίσημη να μας πει ?

 

Παίδες, είναι αλήθεια! Το σύνδεσα με Kies και μου έβγαλε ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. Όσοι ρομαντικοί και πιστοί στις official ROMS προσέλθετε!

Υ.Γ.: Εγώ είμαι στην Cosmote με Froyo 2.2 (μετά από σύντομη περιπλάνηση σε νεότερες custom ROMS :X)

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, είναι αλήθεια! Το σύνδεσα με Kies και μου έβγαλε ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. Όσοι ρομαντικοί και πιστοί στις official ROMS προσέλθετε!

Υ.Γ.: Εγώ είμαι στην Cosmote με Froyo 2.2 (μετά από σύντομη περιπλάνηση σε νεότερες custom ROMS :X)

 

αν βαλει καποιος με EUR ας ενημερωσει

 

ειμαι με .2.2.1 για να γυρισω σε επισημη χωρις pit kai repartition φλασαρω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

αν βαλει καποιος με EUR ας ενημερωσει

 

ειμαι με .2.2.1 για να γυρισω σε επισημη χωρις pit kai repartition φλασαρω ετσι?

 

Ακριβώς έτσι, φλασάρεις μόνο με pda αρχείο χωρίς τίποτε άλλο (οπωσδήποτε χωρίς repartition)... Σαφώς συνιστάται και το factory reset! Πρόσεχε μην περάσεις την eclair 2.1 που βρίσκεται στους οδηγούς γιατί έχει bootloaders ΧΩΡΙΣ download mode!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν το πιστευω! Δεν αντεξα αλλο να περιμενω και μολις χθες το μεσημερι φλασαρα τη γερμανικη Gingerbread 2.3.3 και σημερα βγηκε η Ελληνικη;;; Ελεος...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να βάλω την επίσημη 2.3.3 ? (τώρα έχω την πολύ καλή 2.2.1)

 

Βασικά για το GPS θέλω περισσότερο να κάνω την αλλαγή, μιας και όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν τέλεια στην 2.2.1 ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!Μπορει να παρει καποιος την ρομ απο το kies ετσι ωστε να την εχουμε για φλασαρισμα μεσω odin;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα θα είναι να γυρίσω απο γερμανική 2.3.3 επίσημη σε 2.3.3 ελληνική και αύριο μεθαύριο να βγει η 2.3.4 στην Ευρώπη.

 

 

Sent from my iPhone -iOS 5 beta using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προβληματίστικα λίγο

 

Είχα φορτίσει το κινητό πριν 3 μέρες και εχθές το βράδυ ήταν στο 30% (δεν το χρησιμοποίησα καθόλου αυτές τις μέρες για οτιδήποτε άλλο εκτός από ομιλία).

Σήμερα το πρωί το ξυπνητήρι δεν χτύπησε για τί το κινητό είχε ξεφορτιστεί!!!!

Και δεν ήταν η πρώτη φορά, άλλη μια φορά η μπαταρία έπεφτε κατακόρυφα χωρίς να τρέχει κάποια εφαρμογή.

Έχει συμβεί σε άλλον σε 2.2 μαμά? Γιατί διάβασα εδώ μέσα ότι μόνο σε 2.3.3 έχει παρουσιαστεί το battery drain.

 

Και μιας που είμαι ρομαντικός όπως είπε ο φίλος λακέρδας θα κάνω σήμερα και εγώ update από 2.2 σε 2.3.3 :D

Link to comment
Share on other sites

Ολοι σχεδον οσοι εβαλαν τις 2.3.3 των αλλων χωρων ειχαν προβλημα με το battery drain,και γι αυτο κατευθειαν περασαν στις 2.3.4 οταν βγηκαν οπου το προβλημα ειχε διορθωθει.και τωρα διαβαζω ολους οτι τρεχεται να βαλεται παλι 2.3.3. επειδη ειναι επισημη ελληνικη.το οτι ειναι ελληνικη σημαινει οτι δεν θα εχει battery drain;να τη περασω και εγω αν ισχυει κατι τετοιο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Για να απαντησω στην αρχικηγ μου ερωτηση για το αν βγηκε EUR οχι δεν βγηκε...οποτε οσοι εχετε EUR μην ξαναγυρισετε στην μαμα εως οτου να βγει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...