Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3


harvik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sos! φλάσαρα την GT-I9000_COS_JVN και κάνει συνέχεια reboot αφού πρώτα μου εβγαλε το 3e rcovery. Tι να κάνω;

 

Από κλειστό κινητό, volume up + home + power και μετά επιλέγεις με τα κουμπάκια του ήχου το wipe data/factory reset.

 

Αυτό το έπαθες επειδή δεν έκανες επαναφορά εργοστασιακών πριν φλασάρεις με το Odin. Δυστυχώς αν δεν έχεις πάρει backup οτι είναι στο τηλέφωνο θα το χάσεις.

 

Δηλαδή πιο συγκεκριμένα, εφαρμογές/επαφές που είναι στη μνήμη του τηλεφώνου/ρυθμίσεις, τα χάνεις.

αλλά, ΔΕΝ χάνεις: φωτογραφίες μουσική και οτι αρχεία έχεις στην εσωτερική γενικά.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το έκανα αυτό και δεν ξεκινάει

 

 

κάνε wipe cache και θα ξεκινήσει :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Και μια απορία: Δεν βρίσκω το asphalt5 μέσα στο SamsungApps, να υποθέσω ότι ισχύει και για όλους αυτό έτσι; )

Όντως δεν υπάρχει, κατέβασα το free από το market και δεν παίζει καλά, δεν λειτουργεί το κουμπί nitro.

Link to comment
Share on other sites

εκανα και wipe cashe αλλά συνεχίζει να κολλάει στο S. βγαζει το μηνυμα failed to mount dbdata

είχα πάθει κάτι αντίστοιχο στο galaxy 3 ενός φίλου...ττη λύση την έδωσε το flasharisma παλιότερου firmware... στο xda θα σου πουν για να γλύτώσεις το ψάξιμο.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

εκανα και wipe cashe αλλά συνεχίζει να κολλάει στο S. βγαζει το μηνυμα failed to mount dbdata

 

το ιδιο ακριβως τι συστηνετε ρε παιδια?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ακριβως τι συστηνετε ρε παιδια?

 

εκανα και wipe cashe αλλά συνεχίζει να κολλάει στο S. βγαζει το μηνυμα failed to mount dbdata

 

Sorry παιδιά ήμουν έξω. Αν και είδα ότι ο mylogic βρήκε λύση, σε περίπτωση που κάποιος ακόμα το χρειάζεται, φλασάρετε αυτό εδώ, με το odin στο pda πεδίο χωρίς τίποτα άλλο και χωρίς repartition.

http://www.multiupload.com/9FVQWYP806

 

Aπό περιέργεια, φλασάρατε με repartition? Επίσης, ποιο firmware είχατε πριν;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εκανακ και εγω την αναβαθμιση χθες σε 2.3.3 .Μου φενεται λιγο πιο γρηγορη απο την 2.2.1 αλλα οταν ανοιγω τον φακελο συλλογη με τις φωτογραφιες και μπαινω να τις δω τις φορτωνει με καθυστερηση ενω πριν οχι
Link to comment
Share on other sites

Εκανακ και εγω την αναβαθμιση χθες σε 2.3.3 .Μου φενεται λιγο πιο γρηγορη απο την 2.2.1 αλλα οταν ανοιγω τον φακελο συλλογη με τις φωτογραφιες και μπαινω να τις δω τις φορτωνει με καθυστερηση ενω πριν οχι

 

Έκανες wipe data μετά την αναβάθμιση;

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Wipe data εννοεις να τα διαγραψω ολα?Λοιπον με την 2.2.1 πρωτα εκανα επαναφορα ρυθμισεων και εβγαλα και την εξωτερικη καρτα 8gb τελειως απο το κινητο και μετα απο kies εκανα την διαδικασια που μου ελεγε και μπηκε η 2.3.3.Εκανα παλι επαναφορα ρυθμισεων και μετα εβαλα την καρτα στην οποια εχω καπου 3.5gb φωτογραφιες και πηγα να της δω απο συλλογη και σερνοτανε οταν αλλαζα απο τη μια στην αλλη ενω με 2.2.1 ηταν μια χαρα.Δεν εχω βρει ακομα λυση
Link to comment
Share on other sites

Wipe data εννοεις να τα διαγραψω ολα?Λοιπον με την 2.2.1 πρωτα εκανα επαναφορα ρυθμισεων και εβγαλα και την εξωτερικη καρτα 8gb τελειως απο το κινητο και μετα απο kies εκανα την διαδικασια που μου ελεγε και μπηκε η 2.3.3.Εκανα παλι επαναφορα ρυθμισεων και μετα εβαλα την καρτα στην οποια εχω καπου 3.5gb φωτογραφιες και πηγα να της δω απο συλλογη και σερνοτανε οταν αλλαζα απο τη μια στην αλλη ενω με 2.2.1 ηταν μια χαρα.Δεν εχω βρει ακομα λυση

 

Δοκίμασε να διαγράψεις τα thumbnails των φωτογραφιών μήπως αυτό είναι το πρόβλημα. Πήγαινε sdcard-android-data και διέγραψε τον φάκελο com.cooliris.media. Έτσι διαγράφονται τα thumbs των φωτογραφιών και το σύστημα αναγκάζεται να τα επαναδημιουργήσει. Μετά κάνε ένα reboot και δες αν έχει λυθεί το πρόβλημά σου.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ για την βοηθεια.Το εκανα δεν αλλαξε κατι.Δεω ξερω αν παιζει καποιο ρολο αλλα οι φωτογραφιες ειναι αποθηκευμενες στην εξωτερικη μνημη και οχι στην ενσωματωμενη.
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει βγει επίσημα 2.3.4, γιατί κάποιες χώρες έδωσαν την 2.3.3 και δεν περίμεναν να δώσουν την 2.3.4? Άργησαν που άργησαν...και δεν μιλώ μόνο για Ελλάδα..
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ για την βοηθεια.Το εκανα δεν αλλαξε κατι.Δεω ξερω αν παιζει καποιο ρολο αλλα οι φωτογραφιες ειναι αποθηκευμενες στην εξωτερικη μνημη και οχι στην ενσωματωμενη.

 

Όχι, κανονικά δεν έπρεπε να παίζει ρόλο. Δοκίμασε να κατεβάσεις από market την δωρεάν εφαρμογή QuickPic και δες αν κολλάει και αυτή. Αν όχι τότε είναι πρόβλημα της gallery της rom και δεν μπορεί να φτιαχτεί χωρίς modding.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει βγει επίσημα 2.3.4, γιατί κάποιες χώρες έδωσαν την 2.3.3 και δεν περίμεναν να δώσουν την 2.3.4? Άργησαν που άργησαν...και δεν μιλώ μόνο για Ελλάδα..

Οταν στην Ελλαδα παιρναμε 2.2 στην Αγγλια επαιρναν την 2.2.1. Ειναι προφανως θεμα της εκαστοτε αντιπροσωπειας της samsung. Πιστευω πως η JVN ειναι το τελευταιο update για το γαλαξια στη χωρα μας.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα και δουλευει μια χαρα ευχαριστω και παλι.Να ρωτησω γινεται με επισημο τροπο πχ μεσο kies να βαλω παλι την 2.2.1 portugal που ειχε το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Οταν στην Ελλαδα παιρναμε 2.2 στην Αγγλια επαιρναν την 2.2.1. Ειναι προφανως θεμα της εκαστοτε αντιπροσωπειας της samsung. Πιστευω πως η JVN ειναι το τελευταιο update για το γαλαξια στη χωρα μας.

 

+1

 

Το εβαλα και δουλευει μια χαρα ευχαριστω και παλι.Να ρωτησω γινεται με επισημο τροπο πχ μεσο kies να βαλω παλι την 2.2.1 portugal που ειχε το κινητο?

 

Με επίσημο τρόπο όχι, δεν γίνεται. Θα πρέπει να βρεις τρόπο (ψάχνεις στο xda) να ξεγελάσεις το kies ότι έχεις το προηγούμενο επίσημο firmware της πορτογαλίας πριν από την 2.2.1 (πιθανολογώ την 2.2). Παλιά γινότανε, τώρα πλέον έχω το kies στον υπολογιστή μόνο για τους drivers οπότε δεν το ξέρω. Διαφορετικά το odin είναι μονόδρομος.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Οποτε το ακυρωνω αυτο.Υπαρχει δοκιμασμενη επισημη rom 2.3.4 που αν εχει ελληνικα και να δουλευει απροβληματιστα?
Link to comment
Share on other sites

Οποτε το ακυρωνω αυτο.Υπαρχει δοκιμασμενη επισημη rom 2.3.4 που αν εχει ελληνικα και να δουλευει απροβληματιστα?

 

αμε...η JVR 2.3.4. και καπακι η 5.3 του juwe. φυσικα περναμε και τον semaphore 1.5 του stratosk

ελληνικα παντου και στα sms

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οποτε το ακυρωνω αυτο.Υπαρχει δοκιμασμενη επισημη rom 2.3.4 που αν εχει ελληνικα και να δουλευει απροβληματιστα?

 

Αν εννοείς ελληνικό μενού, έχουν όλες. Αν εννοείς ελληνικό πληκτρολόγιο, δεν έχει καμία. Η μοναδική επίσημη 2.3.4 δόθηκε στην Αγγλία (JVQ) και έχει και αυτή τα bugs της, όπως και οι προηγούμενες leaked 2.3.4.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ελληνικό μενού, έχουν όλες. Αν εννοείς ελληνικό πληκτρολόγιο, δεν έχει καμία. Η μοναδική επίσημη 2.3.4 δόθηκε στην Αγγλία (JVQ) και έχει και αυτή τα bugs της, όπως και οι προηγούμενες leaked 2.3.4.

 

εγω νομιζω πως στην αγγλια"βιαστηκαν".θα μπορουσε ανετα η jvr να ειναι η επισημη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις πληροφοριες.Θα μεινω με την επισιμη 2.3.3 πορτογαλικη αφου το προβλημα μου λυθηκε.
Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω πως στην αγγλια"βιαστηκαν".θα μπορουσε ανετα η jvr να ειναι η επισημη.

 

Είναι η πρώτη φορά που η αγγλική samsung βγάζει ελαττωματικό firmware. Και για μένα ούτε η JVR θα έπρεπε να είναι η επίσημη καθώς έχει και αυτή τα προβλήματά της.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...