Jump to content

Symbian Anna GR Σχολιασμός / Βελτιώσεις / Προσθήκες / Λύσεις


lagoskon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΕ ΝΟΚΙΑ Ε7-00 ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ PHOENIX

KAI ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΠΕΤΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΧΑΛΑΣΕ!!!!!!!

ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΠΙΑ!!!!!

 

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ................

Nokia 3310 Nokia 6210&6310i, Nokia N95, Nokia N83,Nokia N86, Nokia E7-00
Link to comment
Share on other sites

Κράτα το κινητό 10 δευτερα (κουμπι ον/οφ) και φλάσαρε μια έκδοση Αννα με ξένα . Διαδικασία Refurbish με σβηστο κινητό . Μετά κάνε downgrade αν γίνεται στο Ε7 (scandinavia DG v11.005) και πέρνα την ελληνικη PR1.1

 

Αλλιώς μένεις με ξένη ΑΝΝΑ

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Αφού φτάνετε σε σημείο να κάνετε Hard Reset κάντε πρώτα μια μορφοποίηση εσωτερικής μνήμης Ε και μετά ένα refurbish με το φοίνικα και έχετε ολοκαίνουριο τηλεφωνάκι με όλα κομπλέ. Αν θέλετε και ελληνική Αννα που να φυσάει τότε υπάρχει το λινκ στο dailymobile φορουμ.

 

συμφωνοι, εγω ρωτησα ομως αν με την αννα χανονται η οχι οι qt βιβλιοθηκες, οπως με την pr1.1 (οταν κανουμε hard reset)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μπες στο site που αναφερει το παιδι παραπανω υπαρχουν ολοι οι οδηγοι, αν παρολαυτα δεν μπορεις να βρεις ακρη πηγαινε καλυτερα σε ενα καταστημα nokia care για να στο φλασαρουν
Link to comment
Share on other sites

LAGOSKON Η΄ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΩΣ ΘΑ ΦΛΑΣΑΡΩ ΤΗΝ ΞΕΝΗ ΑΝΝΑ ΜΕ ΤΟ ΦΟΙΝΙΚΑ ; ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΩ : ΚΑΙ ΠΩς Ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΘΑ ΔΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Nokia 3310 Nokia 6210&6310i, Nokia N95, Nokia N83,Nokia N86, Nokia E7-00
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε διάβασε πρώτα , γιατι μου φαίνεται πηγες να οδηγήσεις αεροπλάνο χωρις να ξέρεις ούτε αυτοκίνητο. Αυτά που ρωτάς είναι αυτονόητα για να δοκιμάσεις να περάσεις και ελληνικά σε ξενη ρομ. Nokia Care ή αρκετή μελέτη είναι οι 2 λύσεις που έχεις. Απομακρυσμένη βοήθεια περισσότερη δε μπορώ να σου δώσω. Καλή επιτυχία

 

Μη γράφεις με κεφαλαία , δεν έχει νόημα.

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

LAGOSKON Η΄ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΩΣ ΘΑ ΦΛΑΣΑΡΩ ΤΗΝ ΞΕΝΗ ΑΝΝΑ ΜΕ ΤΟ ΦΟΙΝΙΚΑ ; ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΩ : ΚΑΙ ΠΩς Ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΘΑ ΔΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

 

Ηρεμησε, μην γραφεις κεφαλαια(φαινεται επιθετικο προς τους αλλους ,καταλαβαινω πως αγχωθηκες απλα) και θα βρεθει λυση. Οτι και να του κανες διορθωνεται. Στην χειροτερη το πας σε νοκια care. Δες τις αρχικες σελιδες του thread και τα λινκ των παιδιων. Τα εξηγουν βημα προς βημα για αρχαριους.

 

Κάτσε διάβασε πρώτα , γιατι μου φαίνεται πηγες να οδηγήσεις αεροπλάνο χωρις να ξέρεις ούτε αυτοκίνητο. Αυτά που ρωτάς είναι αυτονόητα για να δοκιμάσεις να περάσεις και ελληνικά σε ξενη ρομ. Nokia Care ή αρκετή μελέτη είναι οι 2 λύσεις που έχεις. Απομακρυσμένη βοήθεια περισσότερη δε μπορώ να σου δώσω. Καλή επιτυχία

Μη γράφεις με κεφαλαία , δεν έχει νόημα.

 

Καλα αυτη την απορια την εχω και εγω πως το κανες! :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Αν βάλω κάποια modded Anna, θα μπορέσω μετά να βάλω την επίσημη με το Ovi Suite όταν βγει; Εννοώ χωρίς φοίνικες και φλασαρίσματα, μόνο με update.

Επίσης, είναι εύκολο για κάποιον να φτιάξει μια ελληνική Anna χωρίς καμία τροποποίηση, ή έστω να μου δώσει κάποιο link για οδηγίες προσθήκης γλώσσας;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ολο και καποιος εχει βαλει εδω μεσα την αννα, αφου την εβαλε και εκανε hard reset ειδε να διαγραφονται οι qt βιβλιοθηκες ?

 

Καποιος μια απαντηση???

 

Προφανώς δεν το έχει κάνει κανείς....

Δεν καταλαβαίνω όμως τον προβληματισμό σας. Υπάρχει η δυνατότητα με το Phoenix εφόσον και αν γίνει η ζημιά να έρθει το τηλέφωνο σε κατάσταση όπως το είχατε αγοράσει, με όλες τις βιβλιοθήκες και τα προγράμματα φορτωμένα.

Γιατί προβληματίζεστε?

 

Μια ερώτηση παιδιά. Αν βάλω κάποια modded Anna, θα μπορέσω μετά να βάλω την επίσημη με το Ovi Suite όταν βγει; Εννοώ χωρίς φοίνικες και φλασαρίσματα, μόνο με update.

 

Με reinstall από το ovi suite.

Αλλά γιατί να μπλέκεις? Δεν νομίζω ότι έμεινε πολύς χρόνος ακόμα για τη δική μας έκδοση.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Κράτα το κινητό 10 δευτερα (κουμπι ον/οφ) και φλάσαρε μια έκδοση Αννα με ξένα . Διαδικασία Refurbish με σβηστο κινητό . Μετά κάνε downgrade αν γίνεται στο Ε7 (scandinavia DG v11.005) και πέρνα την ελληνικη PR1.1

 

Αλλιώς μένεις με ξένη ΑΝΝΑ

φιλε lagoskonν να υποθέσω οτι για το Ε7 να βαλω την scadinavia 13?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Με reinstall από το ovi suite.

Αλλά γιατί να μπλέκεις? Δεν νομίζω ότι έμεινε πολύς χρόνος ακόμα για τη δική μας έκδοση.

Αυτό ρωτούσα, αν θα δουλεύει το reinstall. Ευχαριστώ. Θα μπλέξω ούτως ή άλλως, γιατί κάποιο app που έβαλα και δημιουργούσε προβλήματα άφησε υπολείμματα όταν το έβγαλα και έχω σοβαρό πρόβλημα με το T9. Μου κρασάρει όλες τις εφαρμογές όταν το χρησιμοποιώ. Οπότε αναγκαστικά θα πάω σε clean install.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω. Δοκίμασε . Δε χάνεις κάτι

 

το δοκιμασα και δεν εγινε τιποτα, κανω την διαδικασια και δεν επανερχεται με τιποτα στην 13 που ειναι η αρχικη για το Ε7.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δε θελει κανονική ρομ για downgrade αλλα στο Navifirm από Server : Quality Assurance . Nokia RM-626 το εχει στο navifirm
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Δε θελει κανονική ρομ για downgrade αλλα στο Navifirm από Server : Quality Assurance . Nokia RM-626 το εχει στο navifirm

 

δεν την βλεπω στο Quality Assurance....

το βλεπω στο production external, μηπως εννοεις εκει?

Αν τελικα το βρω, θα πρεπει να τικάρω την επιλογή allow downdrade (sto phoenix εννοω)?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ετοιμαζομαι να περασω την αννα του συμφοριτη εδω μεσα.μετα θα χρειαστει να περασω χαρτες και καταστημα οβι ξανα?
Link to comment
Share on other sites

ετοιμαζομαι να περασω την αννα του συμφοριτη εδω μεσα.μετα θα χρειαστει να περασω χαρτες και καταστημα οβι ξανα?

 

Πρέπει να τα ξαναπεράσεις.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

To Ovi το βγάζει στις αναβαθμίσεις εφαρμογών. Οι χαρτες αν υπάρχουν στην Ε: και δεν κάνεις μορφοποίηση θα παραμείνουν.
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν το έχει κάνει κανείς....

Δεν καταλαβαίνω όμως τον προβληματισμό σας. Υπάρχει η δυνατότητα με το Phoenix εφόσον και αν γίνει η ζημιά να έρθει το τηλέφωνο σε κατάσταση όπως το είχατε αγοράσει, με όλες τις βιβλιοθήκες και τα προγράμματα φορτωμένα.

Γιατί προβληματίζεστε?

 

 

 

Με reinstall από το ovi suite.

Αλλά γιατί να μπλέκεις? Δεν νομίζω ότι έμεινε πολύς χρόνος ακόμα για τη δική μας έκδοση.

επειδη βρε φιλε μου αλλο χρονο τρωει το *#7370# και αλλο το φλασαρισμα.. προφανως και την πρωτη φορα θα τα κανω φορματ ολα, αλλα αν χρειαστει ξανα και δεν εχω εγκαταστησει τπτ , δεν με χαλαει να του κανω μια διαδικασια 5 δευτερολεπτων οπου και να βρισκομαι.. Ενω με τον φοινικα δεν ειναι το ιδιο.. Και αν το χω φλασαρει ποσες φορες! :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

πως ξεκιναω το flashing?βγαζω το usb παταω το power για 8 δευτερα οπως λεει αναβει το κινητο και ξαναβαζω το usb αλλα δεν ξεκιναει.τι κανω λαθος?

 

edit:το βρηκα οκ.

 

WARNING: Asic CMT: NAND status reported bad blocks.τι ειναι αυτο?δεν με αφηνει να το ξαναφλασαρω.με το που το βαζω μου αναβει το λαμπακι οτι συνδεθηκε αλλα μετα με βαζει απο μονο του στο σκληρο οχι σε ovi suite mode.any ideas?

Edited by tolispao13
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που μιλαω για την belle εδω αλλα καταφερα να την βαλω!:p Το κινητο οντως ειναι "αλλο" κινητο και με τα αγγλικα που εχει ειναι εντελως ξενο!:D Μπορει καποιος που εχει βαλει ελληνικα στην belle να με βοηθησει (αλλιως με βλεπω να κανω format σε λιγες μερες)!
Link to comment
Share on other sites

πως ξεκιναω το flashing?βγαζω το usb παταω το power για 8 δευτερα οπως λεει αναβει το κινητο και ξαναβαζω το usb αλλα δεν ξεκιναει.τι κανω λαθος?

 

edit:το βρηκα οκ.

 

WARNING: Asic CMT: NAND status reported bad blocks.τι ειναι αυτο?δεν με αφηνει να το ξαναφλασαρω.με το που το βαζω μου αναβει το λαμπακι οτι συνδεθηκε αλλα μετα με βαζει απο μονο του στο σκληρο οχι σε ovi suite mode.any ideas?

 

άλλαξε την έκδοση του phoenix και θα λυθούν τα προβλήματά σου. Βάλε πιο πρόσφατη.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...