Jump to content

Symbian Anna GR Σχολιασμός / Βελτιώσεις / Προσθήκες / Λύσεις


lagoskon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και να την σεβαστεισ και να μην τη σεβαστεισ αποψη μου ειναι,, και η ειναι η πραγματηκοτητα.

οσο φιλε μου mobrol τι να πω μακαρι, αν και δεν το βλεπω γιατι και η belle που δοκιμασα που εχει τον 7,4 παλι αργα παει βλεπεισ ειναι και ο επεξεργαστησ στα 680., αμα ηταν δεν θα εβγαζε η νοκια κινητα με 1ghz.. και με 512 ραμ, σε αντιθεση με το ν8 που εχει 256...

 

βασικα πιστευω οτι ειναι κατι το οποιο θα επρεπε να ειχε γινει και το κανει για ν μην μεινει πισω και καλα..

δεν ειναι και τοσο βαρυ λειτουργικο...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι το ξερω.. απλα αυτο το ειπα για να αποφυγουμε τετοια καταληξη :cool:

κοιτα στο θεμα του browser εχει γινει προοδος αλλα μπορει και καλυτερα..

γενικα το λειτουργικο ομως παει αρκετα γρηγορα..

ο καιρος και τα κεφια της νοκια θα δειξουν..

 

βασικα πιστευω οτι ειναι κατι το οποιο θα επρεπε να ειχε γινει και το κανει για ν μην μεινει πισω και καλα..

δεν ειναι και τοσο βαρυ λειτουργικο...

 

τι να πω παντωσ τα καινουργια μοντελα , ειναι πιο καλα απο θεμα hardware πλην τησ καμερασ που το ενα εξ αυτων εχει 8mp,, δεν νομιζω να μην παιζει και ρολο αλλιωσ η νοκια γιατι να βαλει 1 Ghz???

Link to comment
Share on other sites

τι να πω παντωσ τα καινουργια μοντελα , ειναι πιο καλα απο θεμα hardware πλην τησ καμερασ που το ενα εξ αυτων εχει 8mp,, δεν νομιζω να μην παιζει και ρολο αλλιωσ η νοκια γιατι να βαλει 1 Ghz???

 

επειδη ολοι την κραζουν για τα 680... τοσοι εχουν βαλει μπελλα σε Ν8 και παει σφαιρα, αρα...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

επειδη ολοι την κραζουν για τα 680... τοσοι εχουν βαλει μπελλα σε Ν8 και παει σφαιρα, αρα...

 

δεν νομιζω πωσ παει και τοσο σφαιρα, απλα στο μενου ειναι γρηγορο αλλα για ιντερνετ μετακινηση αρχειων κλπ ειναι αργο,...

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω πωσ παει και τοσο σφαιρα, απλα στο μενου ειναι γρηγορο αλλα για ιντερνετ μετακινηση αρχειων κλπ ειναι αργο,...

 

αν και δεν παιζει ρολο ο επεξεργαστης στην αντιγραφη δεδομενων, εμεις τουλαχιστον τα περναμε κατευθειαν σε φλασακι ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω πωσ παει και τοσο σφαιρα, απλα στο μενου ειναι γρηγορο αλλα για ιντερνετ μετακινηση αρχειων κλπ ειναι αργο,...

 

ο επεξεργαστης παιζει ρολο κυριως στο μενου, στο ανοιγμα των εφαρμογων, στο multitasking... και σε αυτα ειμαστε οκ!!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ο επεξεργαστης παιζει ρολο κυριως στο μενου, στο ανοιγμα των εφαρμογων, στο multitasking... και σε αυτα ειμαστε οκ!!

πουθενα δεν φαινεται αδυναμια που οφειλεται στον χαμηλο επεξεργαστη,,,

τα 1 ghz και πανω τα χρειαζεται το android που φορτωνει υπηρεσιες και Modules στη μνημη λες και ειναι λειτουργικο windows!

πηγαινεις να δεις τι τρεχει στο background και παθαινεις πλακα!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

αυτη η ΝΟΚΙΑ τι δ*****ο επαθε και δεν δουλευουν οι servers της.....?:mad:

Μετά παραπονουνται γιατι χασανε μεριδιο στην αγορα....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο φταιει... πολυ απλα ολοι βαζουν την αννα ---> υπερφορτωση

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο φταιει... πολυ απλα ολοι βαζουν την αννα ---> υπερφορτωση

Αρε γ......το την γκαντεμια μας!!!!! Μας εχουν πρηξει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Symbian Anna Troubleshooting

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Software-Updates/Symbian-Anna-Troubleshooting/td-p/1127953

 

Θα βρείτε πολλές λύσεις σε διάφορα προβληματάκια με την Αννα!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μετά την αναβάθμιση σε άννα όταν ανοίγω τον οπερα δε μου βγάζει εκείνο το παραθυράκι που επέλεγα αν θέλω ναυ συνδεθώ με wlan ή wap...και συνέχεια μου πετάει το connection failed....πως το ρυθμίζω;
Link to comment
Share on other sites

δες αρχικα στις ρυθμισεις του opera ρυθμισεις - για προχωρημενους - συνδεση ,τι έχεις εκει.

 

εκεί έχω στη σύνδεση : ερώτηση πάντα

Link to comment
Share on other sites

τελικά βαρέθηκα να περιμένω την επίσημη Αννα και πέρασα εχθές την έκδοση του lagoskon, πραγματικά εξαιρετική δουλειά σε ευχαριστούμε πολύ!!!!!!!!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα και εγω Ν8 RM-596 Greek Anna LK v2.0.εχω και το φοινικα μεσα.πως το φλασαρω?παω κατευθειαν στο 4ο βημα? Edited by tolispao13
Link to comment
Share on other sites

τελικά βαρέθηκα να περιμένω την επίσημη Αννα και πέρασα εχθές την έκδοση του lagoskon, πραγματικά εξαιρετική δουλειά σε ευχαριστούμε πολύ!!!!!!!!!!

 

υπάρχει καμια ελληνική rom (π.χ logoskon) για το Ε7?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμια ελληνική rom (π.χ logoskon) για το Ε7?

Φίλε μου δυστυχώς δεν υπάρχει. Άλλα μη σκας κιόλας δεν χάνεις και πολλά σε σχέση με την τωρινή έκδοση πέραν του εφέ της κύλησης των οθονών άλλα Android, του ελαφρώς καλύτερου browser και την έξτρα εφαρμογή της Νοκια fix της κάμερας (μόνο για Ν8) άλλα νομίζω ότι αυτό παιρνιέται και με την προηγούμενη έκδοση pr1.1, δεν βλέπω κάτι άλλο σε ταχύτητα ας πούμε είναι το ίδιο με πριν, νομίζω ότι οι μεγάλες αλλαγές θα έρθουν με την belle....!!! Έχουμε όμως πολύ καιρό ακόμα μπροστά μας.....!!!!!!

 

ΥΓ

παίδες λεγόταν ότι το swype θα ήταν προεγκατεστημένο στην Anna εγώ δεν βλέπω κάπου. Υπάρχει άλλα δεν το έχω ανακαλύψει; αν υπάρχει που βρίσκεται;

 

ευχαριστώ

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Νοκια fix της κάμερας (μόνο για Ν8) άλλα νομίζω ότι αυτό παιρνιέται και με την προηγούμενη έκδοση pr1.1

 

Το fix είναι μόνο αν έχεις anna περασμένη. Αν έχεις την 1.1 θα χαλάσεις την κάμερα.

 

παίδες λεγόταν ότι το swype θα ήταν προεγκατεστημένο στην Anna εγώ δεν βλέπω κάπου. Υπάρχει άλλα δεν το έχω ανακαλύψει; αν υπάρχει που βρίσκεται;

 

Μύθος.

Υποτίθεται ότι με την anna θα έχουμε swype και σε κάθετη διάταξη (αντί μόνο για οριζόντια), αλλά προφανώς δεν είναι προ εγκατεστημένο. Πρέπει να το φορτώσεις εσύ. Βέβαια η τελευταία έκδοση δεν υποστηρίζει ελληνικά... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

τελικά βαρέθηκα να περιμένω την επίσημη Αννα και πέρασα εχθές την έκδοση του lagoskon, πραγματικά εξαιρετική δουλειά σε ευχαριστούμε πολύ!!!!!!!!!!

Καποιος οδηγος ρε παιδια, για να την περασουμε κι εμεις που δεν εχουμε ασχοληθει ακομα με το Φοινικα, υπαρχει???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με nokia care περιστεριου για την ελληνικη anna και μου ειπε οτι τους ειπαν κατι για 7 σεπτεμβριου....!!!!Αντε γεια!!! :ninja:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το fix είναι μόνο αν έχεις anna περασμένη. Αν έχεις την 1.1 θα χαλάσεις την κάμερα.

 

Δουλεύει κανονικά και σε PR1.1 , σ'εμένα πάντως είναι μια χαρά, βασικό είναι να έχεις όλα τα τελευταία QT libraries και να έχεις κάνει απεγκατάσταση τα camera hacks

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με nokia care περιστεριου για την ελληνικη anna και μου ειπε οτι τους ειπαν κατι για 7 σεπτεμβριου....!!!!Αντε γεια!!! :ninja:

 

και οχι τιποτα άλλο δεν δουλευουν και οι servers ακόμα να περάσουμε την 14!!!

Πόσο ζ*α ειναι αυτοί οι Φιλανδοί:mad:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...