Jump to content

Symbian Anna GR Σχολιασμός / Βελτιώσεις / Προσθήκες / Λύσεις


lagoskon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest alexmi900
Thanks mpapad

μια ερωτηση ακομα

πηρα τηλ να παω να το τσακωσω το πρωι και μου ειπε οτι εχει καποια Ν8 της vodafone αυτη τη στιγμη (χωρις logo στο κιν και unlocked οπως ειπε) , και πως το απογευμα

θα ερθουν και γερμανικα τα οποια ειναι καλητερης ποιοτητας (στα υλικα του).

Ισχυει οτι τα γερμανικα ειναι καλητερα?

 

οχι ,επειδη αυτο συνεβαινε καποτε στα αυτοκινητα,δεν σημαινει οτι συμβαινει και στα κινητα(ασε που δεν μπορεις να κανεις update ota οπως ειδα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks alexmi900

οποτε παω να παρω το ελληνικο της vodafone και σε λιγες ωρες θα ειμαι παλι εδω να σας πριξω λιγο :P

 

να μας πριξεις οσο θεσ φιλε μου αλλα στο καταλληλο θεμα.

εδω μιλαμε για την αναβαθμιση symbian anna.

υπαρχει καταλληλο θεμα για το n8.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση επειγον ισχυει αυτο που διαβασα στο nokia discussions οτι οσοι εχουν γερμανικο product code δεν

μπορουν να βαλουν την anna μεσο wifi δεν θα βγει μεσο ota καθολου δηλαδη θα μπορουν μονο με το ovi suite???

Γιατι μεσο ota δεν μου το βγαζει ενω μεσο ovi μου το βγαζει ξερει κανεις να μας πει στα σιγουρα τι να κανω?

Να περιμενω το ota η δεν θα βγει καθολου και να την περασω απο το ovi????

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση επειγον ισχυει αυτο που διαβασα στο nokia discussions οτι οσοι εχουν γερμανικο product code δεν

μπορουν να βαλουν την anna μεσο wifi δεν θα βγει μεσο ota καθολου δηλαδη θα μπορουν μονο με το ovi suite???

Γιατι μεσο ota δεν μου το βγαζει ενω μεσο ovi μου το βγαζει ξερει κανεις να μας πει στα σιγουρα τι να κανω?

Να περιμενω το ota η δεν θα βγει καθολου και να την περασω απο το ovi????

να περιμενεις λιγο... πιθανον να βγει απλα αργοτερα...

 

edit: μολις το θυμηθηκα... λογικο αφου το ΟΤΑ κοιτα την εκδοση που φορας και ακομα δεν βγηκε το balkans η καποιο ελληνικο ;)

Εσύ μπορεί να έκανες χρόνια για να βγάλεις μιλιά, όμως άξιζε η αναμονή!!!:rotfl::dash:

 

:lol::lol:

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Να περιμενω το ota η δεν θα βγει καθολου και να την περασω απο το ovi????

 

Πιστεύω ότι όταν περάσει το πανηγύρι, θα βγάλει και τις αναβαθμίσεις σε OTA.

Όχι ότι έχω διαβάσει τίποτα, αλλά από όσο έχω δει σε άλλο μοντέλο, αργεί, αλλά τελικά βγαίνει.

 

edit: μολις το θυμηθηκα... λογικο αφου το ΟΤΑ κοιτα την εκδοση που φορας και ακομα δεν βγηκε το balkans η καποιο ελληνικο ;)

 

Λάθος. Το ΟΤΑ κοιτάζει το product code της συσκευής και με βάση αυτό σου βγάζει τα update.

Απλά δε του βγάζει γιατί το γερμανικό δεν έχει ακόμα OTA.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε όσοι έχετε Ν8 εάν σας βγάζει κάτι μέσω OVΙ, γιατί γράφει ένας στο Facebook ότι άρχισε να κατεβαίνει η "Άννα". Στο Ε7 ακόμα τίποτα...

Και στο Navifirm ακόμα τίποτα για το Ε7. Είδα πάντως ότι είχε την Bella για το Ε7 ;)

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε όσοι έχετε Ν8 εάν σας βγάζει κάτι μέσω OVΙ, γιατί γράφει ένας στο Facebook ότι άρχισε να κατεβαίνει η "Άννα". Στο Ε7 ακόμα τίποτα...

Και στο Navifirm ακόμα τίποτα για το Ε7. Είδα πάντως ότι είχε την Bella για το Ε7 ;)

 

μαλλον κατι λαθος ειδεs... δεν παιζει ν εχουν βγαλει την belle..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε όσοι έχετε Ν8 εάν σας βγάζει κάτι μέσω OVΙ, γιατί γράφει ένας στο Facebook ότι άρχισε να κατεβαίνει η "Άννα".

 

Μπα... μάλλον παραεισαγωγή έχει.

Για το δικό μας update, πριν τα μέσα Σεπτέμβρη δε το βλέπω. Από όσο διάβασα πρέπει οι τοπικοί (βλέπε αντιπροσωπεία ή πάροχοι) να πουν το ok. Στο προηγούμενο update η καθυστέρηση ήταν 3 βδομάδες. Τώρα με Αύγουστο και διακοπές, ε... βάλε κάτι ακόμα να είσαι μέσα.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον κατι λαθος ειδεs... δεν παιζει ν εχουν βγαλει την belle..

Και αυτό τότε που βλέπω στο Navifirm τι είναι τότε!?

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=21617&stc=1&d=1313778154

Link to comment
Share on other sites

προς όσους έχουν την αννουλα

μουλτιτασκινγκ υποστηρίζει ή μόνο όνειρα κάναμε για αυτό.

 

?????

multitasking βλεπω σε νοκια απο το 6600... για παλιοτερα δε ξερω...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό τότε που βλέπω στο Navifirm τι είναι τότε!?

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=21617&stc=1&d=1313778154

 

Μάλλον και τα δύο είναι η Anna ...

Κάποιες χώρες θα πάρουν την 22.14 και άλλες την 24.1

Όπως έγινε με την 13.16 και την 14.2

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

?????

multitasking βλεπω σε νοκια απο το 6600... για παλιοτερα δε ξερω...

 

εννοώ π.χ να παίζει μουσική και ταυτόχρονα να είμαι στο ιντερνέτ , τώρα μόλις κάνω να βγω από το τραγούδι που παίζει ή το βίντεο(με το πλήκτρο του μενού) σταματάει και πρέπει να το έχω μπροστά για να συνεχίσει να παίζει

Link to comment
Share on other sites

εννοώ π.χ να παίζει μουσική και ταυτόχρονα να είμαι στο ιντερνέτ , τώρα μόλις κάνω να βγω από το τραγούδι που παίζει ή το βίντεο(με το πλήκτρο του μενού) σταματάει και πρέπει να το έχω μπροστά για να συνεχίσει να παίζει

 

σιγουρα εχεις Ν8 ? αυθεντικο ? το βιντεο ναι, σταματα (απο οοοολα τα κινητα, μονο στο Ν900 παιζει) αλλα η μουσικη εδω και πολλαααααα χρονια (καμια 10ετια) μια χαρα συνεχιζει...:)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον και τα δύο είναι η Anna ...

Κάποιες χώρες θα πάρουν την 22.14 και άλλες την 24.1

Όπως έγινε με την 13.16 και την 14.2

 

Και τα δύο είναι η Anna, απλά για διαφορετικές χώρες και product codes.

 

Και αυτό τότε που βλέπω στο Navifirm τι είναι τότε!?

 

Off topic:

Απλά πληροφοριακά: Έχεις παλιά έκδοση του Navifirm, η τελευταία είναι η 1.3

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η αναβαθμιση σε symbian anna εχει βγει και για το c6 01 . μου απαντησε η νοκια και μου ειπαν οτι ειναι διαθεσιμη μονο μεσω του ovi suite. δυστυχως εγω εχω mac και δεν μπορω να βαλω την αναβαθμιση . το suite δεν υπαρχει για Mac.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η αναβαθμιση σε symbian anna εχει βγει και για το c6 01 . μου απαντησε η νοκια και μου ειπαν οτι ειναι διαθεσιμη μονο μεσω του ovi suite. δυστυχως εγω εχω mac και δεν μπορω να βαλω την αναβαθμιση . το suite δεν υπαρχει για Mac.

 

Βαλε το nokia software updater 3.0.348 for mac

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η αναβαθμιση σε symbian anna εχει βγει και για το c6 01 . μου απαντησε η νοκια και μου ειπαν οτι ειναι διαθεσιμη μονο μεσω του ovi suite. δυστυχως εγω εχω mac και δεν μπορω να βαλω την αναβαθμιση . το suite δεν υπαρχει για Mac.

 

Βαλε το nokia software updater 3.0.348 for mac

 

Σου είπαν ότι υπάρχει διαθέσιμη για τα ελληνικά product codes; Δηλαδή για τα balkans (από όσο ξέρω, το C6-01 δεν ήρθε ποτέ με country variant code); Δεν νομίζω, γιατί και στο φοίνικα και στο navifirm δεν έχουν βγει ακόμα. Άρα αυτό που σου είπαν είναι μεν σωστό, αλλά για product codes άλλων χωρών. Τα ελληνικά (=balkans) product codes του C6-01 είναι μόνο αυτά τα 3: 059C267, 059C385, 059C3X4. Αν έχεις οτιδήποτε άλλο εκτός από τα παραπάνω, είναι παραεισαγωγής κι αν κάνεις την αναβάθμιση από υπολογιστή θα χάσεις τα ελληνικά. Κι εγώ έχω C6-01 με γερμανικό κωδικό και μου έχει βγάλει ειδοποίηση με τις αυτόματες ενημερώσεις λογισμικού ότι υπάρχει νέα έκδοση και να την κάνω με χρήση υπολογιστή, αλλά δεν το κάνω για να μην χάσω τα ελληνικά.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Σου είπαν ότι υπάρχει διαθέσιμη για τα ελληνικά product codes; Δηλαδή για τα balkans (από όσο ξέρω, το C6-01 δεν ήρθε ποτέ με country variant code); Δεν νομίζω, γιατί και στο φοίνικα και στο navifirm δεν έχουν βγει ακόμα. Άρα αυτό που σου είπαν είναι μεν σωστό, αλλά για product codes άλλων χωρών. Τα ελληνικά (=balkans) product codes του C6-01 είναι μόνο αυτά τα 3: 059C267, 059C385, 059C3X4. Αν έχεις οτιδήποτε άλλο εκτός από τα παραπάνω, είναι παραεισαγωγής κι αν κάνεις την αναβάθμιση από υπολογιστή θα χάσεις τα ελληνικά. Κι εγώ έχω C6-01 με γερμανικό κωδικό και μου έχει βγάλει ειδοποίηση με τις αυτόματες ενημερώσεις λογισμικού ότι υπάρχει νέα έκδοση και να την κάνω με χρήση υπολογιστή, αλλά δεν το κάνω για να μην χάσω τα ελληνικά.

 

 

Φιλε μου δεν καταλαβα χριστό απο οτι ειπες... δεν φταις εσυ, εγω ειμαι λιγο ασχετος.. να σου παραθέσω την απάντηση απο τη νοκια : "......Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι η νέα έκδοση λογισμικού για τα symbian κινητά,symbian anna,είναι ήδη διαθέσιμη απο σήμερα και στην ελληνική αγορά.Θα πρέπει όμως να σας ενημερώσουμε οτι για την ελληνική αγορά,προς το παρόν η έκδοση αυτή είναι διαθέσιμη μόνο με αναβάθμιση μέσω του υπολογιστή και του προγράμματος Ovi Suite.Επιπλέον όταν ολοκληρώσετε την αναβάθμιση απο τον υπολογιστή σας,εαν έχετε κάποια προγράμματα και εφαρμογές εγκατεστημένες στο κινητό σας,θα πρέπει να πάτε μέσα απο το κινητό στις εφαρμογές-εργαλεία-ενημερώσεις λογισμικών,ανοίγετε βρίσκετε τις τυχόν εφαρμογές τις επιλέγετε και απο τα αριστερά επιλέγετε επιλογές-έναρξη αναβάθμισης.........."

Link to comment
Share on other sites

στο navifirm εχει την αννα 22.14 και 24.1 αλλα δεν εχει balkans .

 

απο τα πακετα euro δεν περιεχει καποιο ελληνικα??

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

απο τα πακετα euro δεν περιεχει καποιο ελληνικα??

 

Από όσο ξέρω, όχι.

Πάντως δεν το έχει ψάξει κανείς. Αν θες.... θα είσαι ο πρώτος.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μπορεί να έκανες χρόνια για να βγάλεις μιλιά, όμως άξιζε η αναμονή!!!:rotfl::dash:

θα τον ξανακουσουμε στη belle!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω , θα παρω στην τυχη ενα απο τα πακετα euro 1 ,2 ,3 και θα δουμε τι θα γινει

 

Κανένα δεν έχει ελληνικά σίγουρα. Είναι γραμμένο ξανά εδώ αυτό. Άδικος κόπος και θα χάσεις τα ελληνικά.

Κοίτα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3349364#post3349364

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...