Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα, μετά από αρκετό καιρό αποφάσισα να δώσω την προσωρινή λύση της προώθησης σε μία Cosmokarta που μόλις αγόρασα από το κατάστημα της Cosmote στη Γλυφάδα.

 

Θα έκανα φορητότητα αριθμού αλλά θα πρέπει να πληρώσω μεγάλο ποσό στη Vodafone ως επιστροφή της επιδότησης συσκευής που είχα, οπότε περιμένω να λυθεί το πρόβλημα και μόλις λήξει το συμβόλαιο μου κατευθείαν Cosmote!!

 

To αστείο στην όλη υπόθεση είναι ότι μία από τις κοπέλες (η οποία είναι και γνωστή μου) που εξυπηρετούν στο κατάστημα της Cosmote στη Γλυφάδα όπου πήγα να πάρω την κάρτα μου είπε ότι έχουν κάθε μέρα το λιγότερο 5 άτομα τις τελευταίες εβδομάδες από Vodafone που κάνουν φορητότητα αριθμού σε Cosmote και αναφέρουν το πρόβλημα στη συγκεκριμένη περιοχή!!!!

 

Aπό ότι φαίνεται τελικά κάποιοι θα πληρώσουν....

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΑΝ ΜΕΝΕΤΕ ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΙΝΗΤΟ ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ VODAFONE !!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, μετά από αρκετό καιρό αποφάσισα να δώσω την προσωρινή λύση της προώθησης σε μία Cosmokarta που μόλις αγόρασα από το κατάστημα της Cosmote στη Γλυφάδα.

 

Θα έκανα φορητότητα αριθμού αλλά θα πρέπει να πληρώσω μεγάλο ποσό στη Vodafone ως επιστροφή της επιδότησης συσκευής που είχα, οπότε περιμένω να λυθεί το πρόβλημα και μόλις λήξει το συμβόλαιο μου κατευθείαν Cosmote!!

 

To αστείο στην όλη υπόθεση είναι ότι μία από τις κοπέλες (η οποία είναι και γνωστή μου) που εξυπηρετούν στο κατάστημα της Cosmote στη Γλυφάδα όπου πήγα να πάρω την κάρτα μου είπε ότι έχουν κάθε μέρα το λιγότερο 5 άτομα τις τελευταίες εβδομάδες από Vodafone που κάνουν φορητότητα αριθμού σε Cosmote και αναφέρουν το πρόβλημα στη συγκεκριμένη περιοχή!!!!

 

Aπό ότι φαίνεται τελικά κάποιοι θα πληρώσουν....

Φίλος που δουλεύει στο τεχνικό τμήμα της κοσμοτέ και μάλιστα σε πολύ νευραλγικό πόστο, σε ερώτηση μου τι γίνετε με τις κεραίες που κατεβάζουν τις κοσμοτέ, μου απάντησε.Όσες κατεβάζουνε άλλες τόσες εμείς ''ανεβάζουμε''

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα εδώ Πτολεμαΐδα της vodafone ειναι πολύ χάλια, ενω δεν ειτανε ετσι παλιότερα. Που να επικοινωνήσω για να ρωτησω τι γινετε με το σήμα ή και για να τους ενημερώσω για την κατάσταση αυτή ? Υπάρχει μήπως κανένα ειδικό τμήμα ?
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα εδώ Πτολεμαΐδα της vodafone ειναι πολύ χάλια, ενω δεν ειτανε ετσι παλιότερα. Που να επικοινωνήσω για να ρωτησω τι γινετε με το σήμα ή και για να τους ενημερώσω για την κατάσταση αυτή ? Υπάρχει μήπως κανένα ειδικό τμήμα ?

 

Για παραπονα σχετικα με το δικτυο μιλας με το 13830 απο το κινητο σου Vodafone. Αν το προβλημα δημιουργηθηκε ξαφνικα τοτε πιθανον προκειται για κατεβασμα σταθμου μεσα στην πολη απο διαμαρτυρια κατοικων...

Μαλλον δεν ξερουν απο που τρωνε τους καρκινους:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα εδώ Πτολεμαΐδα της vodafone ειναι πολύ χάλια, ενω δεν ειτανε ετσι παλιότερα. Που να επικοινωνήσω για να ρωτησω τι γινετε με το σήμα ή και για να τους ενημερώσω για την κατάσταση αυτή ? Υπάρχει μήπως κανένα ειδικό τμήμα ?

 

Καλά,στη Πτολεμαϊδα στη περίπτωση που δεν είναι βλάβη, η κεραία της vodafone πείραξε τους κατοίκους; :( Γιατί έτσι...

 

PS: Όταν είχα έρθει το 2003 Πτολεμαϊδα πράγματι το σήμα και από τις 3 εταιρίες ήταν αρκετά καλό;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βροχές σε Πελλοπονησο, Δωδεκανησα, Θεσσαλονικη, Ημαθία, Αθήνα και ο Βόλος που είχε αναφέρει Mixtri.

 

Αν δεν κανω λαθος πρεπει να εχει βρεξει 3g στο μεγαλυτερο μερος της Χαλκιδικής.

 

Πτολεμαιδα μηπως γινονται εργασιες?

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα εδώ Πτολεμαΐδα πριν κανα μήνα (βαριά βαριά) που θυμάμαι ήτανε μια χαρά χωρίς προβλήματα. Τώρα στο σπίτι μου (κοντά στο παράθυρο κιόλας) το σήμα που πιάνω είναι 2 γραμες (στη καλύτερη περίπτωση) και πολύ συχνά μεσα στο σπίτι δεν έχω καθόλου σήμα (ενώ, φίλος με cosmote είναι στο full), αυτό γίνεται σε αρκετά σημεία της πόλης και ακόμα και στα μαγαζιά όταν μπαίνω χάνεται πάλι...

 

Το 13830 είναι χωρίς χρέωση ? Η θα μου φάνε κανα 5 euro εκεί ? :p

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα εδώ Πτολεμαΐδα πριν κανα μήνα (βαριά βαριά) που θυμάμαι ήτανε μια χαρά χωρίς προβλήματα. Τώρα στο σπίτι μου (κοντά στο παράθυρο κιόλας) το σήμα που πιάνω είναι 2 γραμες (στη καλύτερη περίπτωση) και πολύ συχνά μεσα στο σπίτι δεν έχω καθόλου σήμα (ενώ, φίλος με cosmote είναι στο full), αυτό γίνεται σε αρκετά σημεία της πόλης και ακόμα και στα μαγαζιά όταν μπαίνω χάνεται πάλι...

 

Το 13830 είναι χωρίς χρέωση ? Η θα μου φάνε κανα 5 euro εκεί ? :p

 

Αρα κατεβηκε σταθμος μεσα στην πολη που εξυπηρετουσε πολλα σημεια της και εχεις τωρα προβλημτα. Το 13830 ειναι με χρεωση 0.10€/κληση οσο και αν μιλησεις...

 

Μιας και μιλαμε για προβληματα να θυμησω στη Vodafone οτι εδω και καιρο φωναζω για το jumbo Αλεξανδρουπολης με τρομερη κινηση που εχει μηδενικη καλυψη στο εσωτερικο. Επισης η Μαϊστρος(προαστιο Αλεξανδρουπολης) βρισκεται λιγο πολυ στην αφανεια χωρητικοτητας αλλα και μετριας καλυψης... Τι θα γινει με την περιοχη αυτη επιτελους? Μονο η Cosmote εδρασε πρωτη με σταθμο στην περιοχη αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Vodafone από το κινητό τους και να τους το πεις. Όχι ότι θα σου λύσουν το πρόβλημα αλλά μήπως και σε ενημερώσουν για το τι παίζει ή αν πρόκειται να βελτιωθεί τίποτα στην περιοχή σου.

 

Το τηλέφωνο πρεπει να υπάρχει μέσα στο μενού της Vodafone στο κινητό σού στην "εξυπηρέτηση πελατών". Αν δεν το βρίσκεις μπορείς να καλέσεις και το 11833 από το κινητό σου.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΑΝ ΜΕΝΕΤΕ ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΙΝΗΤΟ ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ VODAFONE !!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Vodafone από το κινητό τους και να τους το πεις. Όχι ότι θα σου λύσουν το πρόβλημα αλλά μήπως και σε ενημερώσουν για το τι παίζει ή αν πρόκειται να βελτιωθεί τίποτα στην περιοχή σου.

 

Το τηλέφωνο πρεπει να υπάρχει μέσα στο μενού της Vodafone στο κινητό σού στην "εξυπηρέτηση πελατών". Αν δεν το βρίσκεις μπορείς να καλέσεις και το 11833 από το κινητό σου.

 

Πήρα τηλέφωνο και με είπανε ότι δεν υπάρχει καμια αναφορά για πρόβλημα στην πόλη μου (χέρω πολύ αφού και εμενα πρόσφατα δημιουργήθηκε το problem)

 

Με είπε να δοκιμάσω και με αλλη συσκευή αν εξακολουθεί να υπάρχει το πρόβλημα και να τους καλέσω για να το αναφέρουν στο τεχνικό τμήμα να το ελένξουν

 

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο και με είπανε ότι δεν υπάρχει καμια αναφορά για πρόβλημα στην πολύ μου (ξέρω πολύ αφού και εμενα πρόσφατα δημιουργήθηκε το problem)

 

Με είπε να δοκιμάσω και με ali συσκευή αν εξακολουθεί να υπάρχει το πρόβλημα και να τους καλέσω για να το αναφέρουν στο τεχνικό τμήμα να το ελένξουν

 

Αυτά...

 

kai gw pira simera gia na anaferw provlima stin kalipsi edw stin ptolemaida. mou eipe oti den exei ginei kapoia anafora. tha ksanaparw omws gia na to dilwsw. kalo tha einai na paroun kai alloi apo ptol.

 

me metriseis me to netmonitor exw kataliksei oti i ptol kaliptetai me dio keraies eksw apo tin poli mia konta sto alex pak pros kozani kai mia pros nosokomeio. sto kentro distixws apo oti katalava exei ena mono microcell sto voda shop. tpt dld. egw den exw sima otan mpainw se kapoio ktirio oute kan stis kentrikes kafeteries :blink: :cry: :(

 

i tim nomizw exei kai mesa stin poli kerea. i cote exei ston ote opou kai prosfata tin anavathmise kai se 3g. (tim kai voda den exoun 3g, omws exoun stin kozani pou piga prosfata)

Link to comment
Share on other sites

kai gw pira simera gia na anaferw provlima stin kalipsi edw stin ptolemaida. mou eipe oti den exei ginei kapoia anafora. tha ksanaparw omws gia na to dilwsw. kalo tha einai na paroun kai alloi apo ptol.

 

me metriseis me to netmonitor exw kataliksei oti i ptol kaliptetai me dio keraies eksw apo tin poli mia konta sto alex pak pros kozani kai mia pros nosokomeio. sto kentro distixws apo oti katalava exei ena mono microcell sto voda shop. tpt dld. egw den exw sima otan mpainw se kapoio ktirio oute kan stis kentrikes kafeteries :blink: :cry: :(

 

i tim nomizw exei kai mesa stin poli kerea. i cote exei ston ote opou kai prosfata tin anavathmise kai se 3g. (tim kai voda den exoun 3g, omws exoun stin kozani pou piga prosfata)

 

Απο οσο ξερω υπηρχε και στο κεντρο. Αλλα απο οτι λετε, εχει απενεργοποιηθει. Αγνωστο το γιατι.

Παντως στην πολη ειναι να μπουν 3-4 σταθμοι. Αγνωστο ποτε.

Link to comment
Share on other sites

kai gw pira simera gia na anaferw provlima stin kalipsi edw stin ptolemaida. mou eipe oti den exei ginei kapoia anafora. tha ksanaparw omws gia na to dilwsw. kalo tha einai na paroun kai alloi apo ptol.

 

me metriseis me to netmonitor exw kataliksei oti i ptol kaliptetai me dio keraies eksw apo tin poli mia konta sto alex pak pros kozani kai mia pros nosokomeio. sto kentro distixws apo oti katalava exei ena mono microcell sto voda shop. tpt dld. egw den exw sima otan mpainw se kapoio ktirio oute kan stis kentrikes kafeteries :blink: :cry: :(

 

i tim nomizw exei kai mesa stin poli kerea. i cote exei ston ote opou kai prosfata tin anavathmise kai se 3g. (tim kai voda den exoun 3g, omws exoun stin kozani pou piga prosfata)

 

A ωραία και άρχισα να νομίζω ότι έχει τίποτα πρόβλημα το κινητό μου που δεν πιάνει καλό σήμα γιατί και εγώ στα κτίρια,σπιτια και ειδικά στις κεντρικές καφετέριες δεν είχα σήμα και λέω είναι λογικό αυτό στο κέντρο τις πόλης να μην έχω σήμα ?

 

Θα ξανά καλέσω και εγώ στην vodafone για να καταγράψουν το έτυμα μου και να το μεταβιβάσουν στο τεχνικό τμήμα και να ελεγχθεί, γιατί σήμερα που πήρα με είπε μιας και δεν ξες εάν έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα, χρησιμοποίησε ένα άλλο κινητό για να δούμε μήπως είναι πρόβλημα του κινητού σου, αλλά απο ότι φαινετε είναι πρόβλημα της vodafone

 

εσύ κάλεσες φιλε μου? αν ναι τι σε είπανε ? Αν και εσένα δεν το κατέγραψαν πάρε και εσύ ξανά τηλέφωνο και πες τους το πρόβλημα για να το καταγράψουν.

 

Edit: ξανά πήρα τώρα και κατέγραψαν το πρόβλημα, θα με ενημερώσουν με είπανε...

 

Απο οσο ξερω υπηρχε και στο κεντρο. Αλλα απο οτι λετε, εχει απενεργοποιηθει. Αγνωστο το γιατι.

Παντως στην πολη ειναι να μπουν 3-4 σταθμοι. Αγνωστο ποτε.

 

Στην Πτολεμαΐδα ? Από που προκύπτει αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Sto Keratsini mesa se spiti DYSKOLA milas:mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βραδυ που εβρεξε, σημα Vodafone γιοκ. Δεν μπορεις να μιλησεις (οταν σε παιρνουν γιατι ακομα δεν εχω καταφερει να παρω καποιον) γιατι κανει συνεχεια διακοπες.

 

Μεχρι και χθες το βραδυ το σημα ηταν μια χαρα. Μετα την βροχη, ειναι ανυπαρκτο. Πηρα στη Vodafone και μου ειπαν οτι εχουν προβλημα και οχι μονο στην περιοχη μου.

 

Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Welcome to the Club!!!

 

Λοιπόν τώρα που "καταργήθηκαν" οι σύνδεσμοι των ομάδων προτείνω να ανοίξουμε όλοι το νέο "ΝΟ VODAFONE SIGNAL FANS". Το καλό θα είναι ότι θα έχουμε μέλη από όλη την Ελλάδα!! Και ίσως και από εξωτερικό!!

 

Για τη Νέα Σμύρνη δεν ξέρω αλλά στην Ανω Γλυφάδα το πρόβλημα για μερικές ώρες της μέρας παραμένει! Απίστευτο και όμως αληθινό!(η αλήθεια πάντως είναι ότι έχει υπάρξει βελτίωση αλλά εντός σπιτιού πάλι σχεδόν τίποτα σήμα).

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΑΝ ΜΕΝΕΤΕ ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΙΝΗΤΟ ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ VODAFONE !!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βραδυ που εβρεξε, σημα Vodafone γιοκ. Δεν μπορεις να μιλησεις (οταν σε παιρνουν γιατι ακομα δεν εχω καταφερει να παρω καποιον) γιατι κανει συνεχεια διακοπες.

 

Μεχρι και χθες το βραδυ το σημα ηταν μια χαρα. Μετα την βροχη, ειναι ανυπαρκτο. Πηρα στη Vodafone και μου ειπαν οτι εχουν προβλημα και οχι μονο στην περιοχη μου.

 

Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα;

Που στη Νέα Σμύρνη? Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα (κοντά στη πλατεία είμαι)!

Link to comment
Share on other sites

Που στη Νέα Σμύρνη? Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα (κοντά στη πλατεία είμαι)!

 

Ανω Ν. Σμυρνη. Τωρα ειναι ΟΚ. Απο χθες το βραδυ παντως μεχρι και σημερα 10:15 σημα δεν ειχα καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα βροχερος καιρος...

Εβρο, Ροδο, Πατρα, Ηλεια, Κρητη, Μυκονο, Σαμο, Χαλκιδικη, Θεσσαλονικη (καταιγιδα), Αθηνα (εντονη βροσωπτωση), Κοζανη, Λαρισσα.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα βροχερος καιρος... Θεσσαλονικη (καταιγιδα)...
Δηλ. θα δουμε και στο Πανοραμα 3G και καλυτερο σημα???
Link to comment
Share on other sites

παιδες πολλοι στελνουν μηνυματα απο τις 12 και μετα απο καρτα cu και λεει οταν παει να σταλει το μηνυμα "στοπ ξαναδοκιμαστε αργοτερα"ομως το μηνυμα που δε πηγε χρεωνεται κανονικα ετσι αυτος που στελνει επανειλημμένως μηνυματα χρεωνεται χωρις να το ξερει.μπορει να μου πει καποιος τα μαιλ της βονταφον να τους τα πω ενα χερακι;:mad: :mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

παιδες πολλοι στελνουν μηνυματα απο τις 12 και μετα απο καρτα cu και λεει οταν παει να σταλει το μηνυμα "στοπ ξαναδοκιμαστε αργοτερα"ομως το μηνυμα που δε πηγε χρεωνεται κανονικα ετσι αυτος που στελνει επανειλημμένως μηνυματα χρεωνεται χωρις να το ξερει.μπορει να μου πει καποιος τα μαιλ της βονταφον να τους τα πω ενα χερακι;:mad: :mad: :mad:

 

καλεσε εξυπηρετηση πελατων και ζητα πιστωση.

Link to comment
Share on other sites

παιδες πολλοι στελνουν μηνυματα απο τις 12 και μετα απο καρτα cu και λεει οταν παει να σταλει το μηνυμα "στοπ ξαναδοκιμαστε αργοτερα"ομως το μηνυμα που δε πηγε χρεωνεται κανονικα ετσι αυτος που στελνει επανειλημμένως μηνυματα χρεωνεται χωρις να το ξερει.μπορει να μου πει καποιος τα μαιλ της βονταφον να τους τα πω ενα χερακι;:mad: :mad: :mad:

 

Εχει σκατομπλοκαρι το κολο δίκτυο της από τις 12:00 στις 12:05 έστειλα sms μετα απο 5 λεπτα με στειλανε και εστελνα επανειλημμένως χωρίς να τα στέλνονται τα μηνύματα αλλά ταυτόχρονα χρεωνόμουν κιόλας, μεχρι και τις 2 η ώρα που δοκίμασα αυτό γινότανε. Για να τους τα ψαλω και εγω λιγο γιατι δεν μας τα λένε καλά, μια πρόβλημα με την κάλυψη μετά με το να μην μπορώ να στέλνω μήνυμά... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου συνέβη χτες στις 1, το μήνυμα έφευγε κανονικά ενώ σου έλεγε ότι είχε αποτύχει. Ευτυχώς το έστειλα μόνο 3 φορές, και πήρα είδηση ότι φτάνει από τις αναφορές παράδοσης ψάχνοντας στον αντίστοιχο φάκελο του s60 Nokia, γιατί οι αναφορές αυτές ποτέ δεν εμφανίστηκαν στην οθόνη όπως γίνεται κανονικά!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...