Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Syntagma Coverage Booster Vans

 

Δεν είναι Booster αλλά κανονικοί Σταθμοί Βάσεως με δική τους Μ/Κ ζεύξη. Το εμπρός όχημα που μάλλον είναι Mitsubishi Canter με το χαρακτηριστικό σχήμα και τον αναδιπλούμενο ιστό (όχι τηλεσκοπικό) είναι Cote. Το πίσω με τον χαμηλό ιστό το Mercedes πρέπει να είναι Wind....το 3ο δε φαίνεται ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι Booster αλλά κανονικοί Σταθμοί Βάσεως με δική τους Μ/Κ ζεύξη. Το εμπρός όχημα που μάλλον είναι Mitsubishi Canter με το χαρακτηριστικό σχήμα και τον αναδιπλούμενο ιστό (όχι τηλεσκοπικό) είναι Cote. Το πίσω με τον χαμηλό ιστό το Mercedes πρέπει να είναι Wind....το 3ο δε φαίνεται ;)

 

Σύμφωνο 4x4 και ζητω συγγνώμη, εννοούσα συμπληρωματικούς σταθμούς βάσης για να κάνουν boost την χωρητικότητα.Επισυνάπτω k το άλλο φορτηγάκι αν μπορείς(4x4) να αναγνωρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνο 4x4 και ζητω συγγνώμη, εννοούσα συμπληρωματικούς σταθμούς βάσης για να κάνουν boost την χωρητικότητα.Επισυνάπτω k το άλλο φορτηγάκι αν μπορείς(4x4) να αναγνωρίσεις.

 

Εντάξει είναι του 3ου παρόχου...που δεν είχα αναφέρει πριν ;)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνο 4x4 και ζητω συγγνώμη, εννοούσα συμπληρωματικούς σταθμούς βάσης για να κάνουν boost την χωρητικότητα.Επισυνάπτω k το άλλο φορτηγάκι αν μπορείς(4x4) να αναγνωρίσεις.

 

Απορώ πως οι''ιθαγενείς'' τα έχουνε αφήσει ακόμη χωρίς να τα βανδαλίσουν!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

HSPA + και στην Ιωνος Δραγούμη στην Θεσσαλονίκη.Να υποθέσω ότι έρχεται από κάποιον πολύ κοντινό σταθμό ή από το σταθμό στην Αριστοτέλους (επί της Εγνατιας) ;

 

Επίσης, και στον Φοίνικα, οδός Εθνικής αντίστασης και σχεδόν σε όλη τη λεωφόρο γεωργικής σχολής καθώς και σε παρακείμενες οδούς, όπως και μέσα σε Ικεα, Βασιλόπουλο, εμπορικό Απολλώνια κλπ

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνο 4x4 και ζητω συγγνώμη, εννοούσα συμπληρωματικούς σταθμούς βάσης για να κάνουν boost την χωρητικότητα.Επισυνάπτω k το άλλο φορτηγάκι αν μπορείς(4x4) να αναγνωρίσεις.

 

Από ποια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας έφυγε το βαν απο την πλατεία συντάγματος?Φένεται διαθέτει τεράστια χωρητικότητα οπότε γιατί να πληρώνει security ή ενοίκιο στον Δήμο για την κατάληψη του πεζοδρομίου, δεν συνέφερε!!!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε στην περιοχή της Κερατέας και ειδικότερα γύρω από αυτή στα λιμανάκια (Δασκαλειο) πώς είναι το σήμα της vf? Έχω πάρει ένα kαρτοinternet για το εξωχικό μου εκεί το καλοκαίρι και ελπίζω να έχει ικανοποιητικές ταχύτητες :)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε στην περιοχή της Κερατέας και ειδικότερα γύρω από αυτή στα λιμανάκια (Δασκαλειο) πώς είναι το σήμα της vf? Έχω πάρει ένα kαρτοinternet για το εξωχικό μου εκεί το καλοκαίρι και ελπίζω να έχει ικανοποιητικές ταχύτητες :)

 

και εγώ εχω εξοχικό εκεί. Λοιπόν η vodafone έχει 3G εκεί σχεδόν φουλ σε πολλά σημεία εσωτερικά δεν έχει και πολύ καλό σήμα αλλά κοντά σε παράθυρο ποιανεί φουλ εξωτερικα που εχω δοκιμάσει είναι φουλ στο τρίτο λιμανάκι μπορώ να σου απαντήσω στα αλλά δεν ξέρω. Πάντως υπάρχουνε δύο κεραίες στο βουνό τώρα δεν ξέρω ποιας εταιρείας είναι αλλά πρέπει να είναι η μια της γουίντ. Επίσης εκεί που η γουίντ είχε μόνο κάλυψη 2G στο τρίτο λιμανάκι τώρα εδώ και ένα χρόνο ποιανεί 3G φουλ καλύτερα από την βοντα. Η κοσμοτε φουλ 3G ποιανεί. Γενικότερα εχω παρατηρήσει ότι η γουίντ και η κοσμοτε έχουνε περισσότερο καλό σήμα 3G στην περιοχή. Σχεδόν παντού μέσα στο σπίτι έχει φουλ 3G πάνω κάτω. Ενώ η βοντα όχι. Ακόμα να φανταστείς και στο υπόγειο η κοσμοτε και η γουίντ ποιανούν κάλυψη 2G σταθερά στην μια γραμμή ενώ η βοντα πέφτει σε πολλά σημεία. Επίσης η κοσμοτε στο υπόγειο εχω παρατηρήσει 3G μια γραμμή στο υπόγειο κάτι που σε κανένα υπόγειο δεν μου έχει ξανά τύχει συνήθως δεν ποιανεί κανένα κινητό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Tα βαν που εκαψαν ανικουν σε VODA K Wind .H Cosmo φενετε πωϛ το είχε μαζεψει. αφτο που έπεσε στο περιπτερο ήταν τηϛ Wind κ το άλλο στη Voda.
Link to comment
Share on other sites

και εγώ εχω εξοχικό εκεί. Λοιπόν η vodafone έχει 3G εκεί σχεδόν φουλ σε πολλά σημεία εσωτερικά δεν έχει και πολύ καλό σήμα αλλά κοντά σε παράθυρο ποιανεί φουλ εξωτερικα που εχω δοκιμάσει είναι φουλ στο τρίτο λιμανάκι μπορώ να σου απαντήσω στα αλλά δεν ξέρω. Πάντως υπάρχουνε δύο κεραίες στο βουνό τώρα δεν ξέρω ποιας εταιρείας είναι αλλά πρέπει να είναι η μια της γουίντ. Επίσης εκεί που η γουίντ είχε μόνο κάλυψη 2G στο τρίτο λιμανάκι τώρα εδώ και ένα χρόνο ποιανεί 3G φουλ καλύτερα από την βοντα. Η κοσμοτε φουλ 3G ποιανεί. Γενικότερα εχω παρατηρήσει ότι η γουίντ και η κοσμοτε έχουνε περισσότερο καλό σήμα 3G στην περιοχή. Σχεδόν παντού μέσα στο σπίτι έχει φουλ 3G πάνω κάτω. Ενώ η βοντα όχι. Ακόμα να φανταστείς και στο υπόγειο η κοσμοτε και η γουίντ ποιανούν κάλυψη 2G σταθερά στην μια γραμμή ενώ η βοντα πέφτει σε πολλά σημεία. Επίσης η κοσμοτε στο υπόγειο εχω παρατηρήσει 3G μια γραμμή στο υπόγειο κάτι που σε κανένα υπόγειο δεν μου έχει ξανά τύχει συνήθως δεν ποιανεί κανένα κινητό.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση... Ελπίζω να μείνω ικανοποιημένος με τη vodafone, γιατί από αυτήν προμηθεύτηκα το στικάκι :)

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που γέμισε η πόλη του Βόλου σήμα από τη Vodafone...

http://taxydromos.gr/localnews/tabid/58/articleType/ArticleView/articleId/36736/--.aspx

 

...!!!

Θέλουν σκότωμα ορισμένοι δημοσιογράφοι για την ασχετίλα τους. η μια ανακρίβεια μετά την άλλη.

Περνούν στο κόσμο ότι οι παράνομες κεραίες είναι επικίνδυνες! Δηλαδή πια η διαφορά από τις νόμιμες; Ότι ο διευθυντής της Πολεοδομίας ΔΕ ΠΗΡΕ ΜΙΖΑ στις παράνομες. Αυτό μόνο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απ' τα μέρη που προανέφερα παραπάνω για το HSPA+ ,έπιασα και παραλιακά της Σοφούλη, στο ύψος των Azzurro, Shark, Χάλαρο κλπ.Από πού μου ερχόταν;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tις τελευταιες 5 μερες το σημα σπιτι μου εχει πεσει και γενικα εχει συνεχεια αυξομειωσεις.Aναβαθμιση δικτυου η εφυγε καμια κεραια;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενδιαφέρει η κάλυψη στον Εύοσμο κυρίως, Ωραιόκαστρο και γενικότερα δυτικά...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί κανείς Κιλκίς και τριγύρω αυτές τις μέρες?

 

Βροχες και καταιγιδες στην περιοχη Κιλκις - Δοιρανη - Κερκινη και δεν συμαζευται... :p

Link to comment
Share on other sites

Ενω σε πολλες περιοχες η voda τα σπαει στα φλογητα χαλκιδικης ειναι τραγικη.. Δεν μιλαω για data αλλα ουτε καν για gsm να παρεις ενα τηλεφωνο χωρις να πεφτει η γραμμη..
Link to comment
Share on other sites

Congestion λέγεται...

 

Υποθέτω ότι μιλάς για μέρες που έχει πολύ κόσμο, Σαββατοκύριακο π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί κανείς Κιλκίς και τριγύρω αυτές τις μέρες?

 

Εγω ειμαι στο Κιλκις,παρόλο που τον Απριλιο "βγαλανε μια κεραια GSM-3G" βελτιωθηκε παλι η καλυψη στο 3G,ενω στο GSM παραμενει ιδια..

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Ενω σε πολλες περιοχες η voda τα σπαει στα φλογητα χαλκιδικης ειναι τραγικη.. Δεν μιλαω για data αλλα ουτε καν για gsm να παρεις ενα τηλεφωνο χωρις να πεφτει η γραμμη..

 

παντως ειναι λιγο καλυτερη απο την wind .... με wind στα φλογητα ουτε καν στο δικτυο ειμαι οταν ειμαι σε κτιριο.. μονο στην παραλια εχει σημα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...