Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άγιος Γεώργιος Βοιωτίας 

Μέσα στο σπίτι

Έχει γίνει χάλια από ότι ήταν😜🎉🥳

13 ντάουν 2 απ

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nickchris36 said:

Άγιος Γεώργιος Βοιωτίας 

Μέσα στο σπίτι

Έχει γίνει χάλια από ότι ήταν😜🎉🥳

13 ντάουν 2 απ

Σωπα ρε συ. Παρατημενίλα τόσο πολύ;; Κάπου 40 δεν έχεις down; 

Link to comment
Share on other sites

https://i.imgur.com/4u27sA0.jpeg

14 minutes ago, johnny_htc said:

Σωπα ρε συ. Παρατημενίλα τόσο πολύ;; Κάπου 40 δεν έχεις down; 

Από 15 με 70 έχει κατά μέσο όρο ντάουν..

Αλλά βλέπω πτωση..

Δεν μπορώ ν ποσταρω φώτο έχει γεμίσει ο χώρος.

Φυσικά παρατημενικα..τι περίμενες..

Θαύμα θ είναι αν βάλουν καιμκατιναλλο εκτός από β εικοσι ονλιι 🎉🥳

Edited by Nickchris36

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

 

16 minutes ago, Antonio21 said:

Ταχύτητα του φωτός.... 

 

Screenshot_20240929_163851.jpg

Screenshot_20240929_163754_cz.mroczis.netmonster_edit_548186942902288.jpg

Τυφλώθηκα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω και γω το vodafone unlimited σε tplink mr600 οπου μπορω να διαλεξω συχνοτητες.

Να ρωτησω λιγο επειδη θελω να παρω booster με εξωτερικη κεραια, για ποια συχνοτητα να διαλεξω μοντελο, την b3(1800) η την b7(2600);

Στο cellmapper βλεπω τραβαω απο κεραια αποστασης 2 χλμ, οποτε αν βαλω εξωτερικη κεραια πιστευω θα καλυτερεψει το latency

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα Εγνατία οδό από Γιάννενα για Σελανίκ. Ποιος με πιάνει.

Μαζί μου καλού κακού, έχω ενα σκηνάκι, γαλέτες, διαβατήριο, μια δυο κονσέρβες ζαναέ, εναν ασύρματο στα vhf, και κανά ς τηλεκάρτες...

Η ανάρτηση ρυθμίστηκε σε off road mode.

Η επικοινωνία σε λίγο διακόπτεται μέχρι την πλήρη περιστροφή γύρω από την Σελήνη. Οβερ.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Antonio21 said:

Ταχύτητα του φωτός.... 

 

Screenshot_20240929_163851.jpg

Screenshot_20240929_163754_cz.mroczis.netmonster_edit_548186942902288.jpg

Σούπερ γκαζια

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Duty Free Skg

 

IMG_6873.png

4G topic...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, memoriesradio said:

4G topic...

Κι όμως, είναι LTE. Και γω στην αρχή απόρησα 🤪

Link to comment
Share on other sites

Από τις λίγες φορές π βλέπω τόσο πολύ στο LTE 😝

Το έχω πετύχει αυτό το νούμερο σε lte με S21 FE σε Cosmote και Vodafone σε κεραία με rsrq 5 🤣

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, memoriesradio said:

4G topic...

οχι όχι, 4G ήταν η μέτρηση 😂

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, CaptainNickGR said:

οχι όχι, 4G ήταν η μέτρηση 😂

️LTE

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Duty Free Skg

 

IMG_6873.png

Μια χαρα είναι… 700/100 είχα στις πύλες 1-12 την Πέμπτη πρωί 6 η ώρα σε 5G. Άρα το 4G καλά πάει.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Διόδια Μαλγάρων με ουρά θανάτου και στο ραδιόφωνο (ράδιο Θεσσαλονίκη) ο μαραθώνιος της επιστροφής - ναι εδώ στην Θεσσαλονίκη την βρίσκουμε χρόνια τώρα με τις ατέλειωτες ουρές στις εισόδους της πόλης που το έχουμε κάνει και εκπομπή 20 χρόνια τώρα.

Επιστρέφοντας λοιπόν από Πάτρα, αφήνοντας τον πολιτισμό και μπαίνοντας στην Εγνατία οδό (εταιρεία με έδρα την Θεσσαλονίκη ενημερωτικά), τοποθέτησα μια μεγάλη εικόνα του Άγιου Χριστοφόρου στο ταμπλό (για να μας φυλάει), έκανα τάμα στην Παναγία Σουμελά, ευχήθηκα να αντέξει η ανάρτηση μέχρι την Θεσσαλονίκη, σταύρωσα το κινητό με το CellMapper, μίλησα καλού κακού με κανά δυο αγαπημένα πρόσωπα και ξεκίνησα με ελαφρά την καρδία.

Κάλυψη από Μέτσοβο και μετά ως είχε χωρίς να έχει αλλάξει κάτι (ευελπιστώ σε ένα θαύμα μαζί με το μετρό της Θεσσαλονίκης).

ΥΓ.: Τα συγχαρητήρια μου στους "σε λέω" για την χρήση της ΛΕΑ...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σύντροφοι!

Νοσοκομείο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη.

Αξονικός τομογράφος.

Την ίδια εποχή πριν 3 χρόνια με την αλησμόνητη Wind, μόνο 2G και WiFi του νοσοκομείου.

Σήμερα με την Vodafone, ναι μεν B20, αλλά φουλ λειτουργική αν και με αρκετή κίνηση.

Όλα καλά.

Screenshot_2024-10-07-09-15-18-039_cz.mroczis.netmonster.thumb.jpg.e6940b40677e7a6f680085f32c6073ba.jpg

Screenshot_2024-10-07-09-17-25-326_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.a5f0be24a532969c1f0a4327c54e6fe1.jpg

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα ταξίδι από Θεσσαλονίκη προς Αίγιο ολοκληρώθηκε χωρίς απώλειες.

Από Θεσσαλονίκη μέχρι Γιάννενα το κινητό ακουμπισμένο στην άκρη να ξεκουράζεται στην θαλπωρή του sleep mode. Από Γιάννενα και κάτω χτύπησε υπερωρίες και έβγαλε το μεροκάματο με την αξία του.

Στην Εγνατία οδό από το τελευταίο πάρκινγκ (κάπου κοντά μετά την έξοδο για Καστοριά και πριν τα Γρεβενά) και μέχρι τα Γιάννενα, δεν κατουράμε γιατί απλά δεν υπάρχει άλλο πάρκινγκ, και ο Τελεκεμενεκίδης (πιθανόν υπάλληλος της Egnatia National Highway Corporation CO) που σχεδίασε αυτό τον δρόμο (Istanbul - Solun - Ηγουμενίτσα) δεν προέβλεψε ότι σε ένα σύγχρονο αυτοκινητόδρομο και για μια απόσταση περίπου 80+χλμ, όλο και κάποιος Νεάντερταλ θα χρειαστεί να κάνει τα τσίσα του. Επίσης μέχρι τα Γιάννενα σχεδόν σε όλη την διαδρομή μία υπέροχη μονή λωρίδα ανά κατεύθυνση κυκλοφορίας, έτσι για να μας πηγαίνει καροτσάκι η μπροστά νταλίκα.

Γενικά ικανοποιητικές ταχύτητες και καλή κάλυψη από Μέτσοβο και μετά.

Αιτωλοακαρνανία πετάει.


Τι "φάγαμε" και σήμερα:

Screenshot_2024-10-08-23-56-31-903_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.92e30039fcb59e0845215100ec438748.jpg

 

Και η χθεσινοβραδυνή μας βαρκάδα από την ανατολική προβλήτα.

4418951_.thumb.png.571fc5b50900a78d17daae953d1f74ac.png

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Jimakos43 said:

Η vodafone πως πάει στην Πάτρα ; Κυρίως για 4g 

Ικανοποιητική στο 4G. Και μερικά ξεσπάσματα σε κεραίες τούμπανο όπως αυτή δίπλα στον Άγιο Ανδρέα και στο Veso Mare, στο Ρίο, κτλ. Δες nPerf. Ότι βλέπεις σε συνεχόμενα τεστ ταχύτητας, είναι με 4G συσκευή.

Από περιέργεια διεύρυνα λίγο τον χάρτη του nPerf, και τελικά έχω γράψει πολύ χιλιόμετρο με μετρήσεις κάλυψης και ιδίως ταχύτητας...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Και η Cosmote φαίνεται καλή στο Npref,η nova φαίνεται πως είναι, όπως μας την περιέγραψε ο Jimakos43

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, memoriesradio said:

Ικανοποιητική στο 4G. Και μερικά ξεσπάσματα σε κεραίες τούμπανο όπως αυτή δίπλα στον Άγιο Ανδρέα και στο Veso Mare, στο Ρίο, κτλ. Δες nPerf. Ότι βλέπεις σε συνεχόμενα τεστ ταχύτητας, είναι με 4G συσκευή.

Από περιέργεια διεύρυνα λίγο τον χάρτη του nPerf, και τελικά έχω γράψει πολύ χιλιόμετρο με μετρήσεις κάλυψης και ιδίως ταχύτητας...

Εγώ μένω στην Κορίνθου ευθεία πάνω από την πλατεία Νόρμαν και εκεί μέσα στο σπίτι με nova έχω 1-4 mbps down και στην καλύτερη αν πάω σε συγκεκριμένα σημείο και πάλι δύσκολα έχω 6-10 down. Γενικά μόνο σε κάποια σημεία και συνήθως σε εξωτερικό χώρο έχει καλό δίκτυο τουλάχιστον στο 4g. Και σκεφτόμουν μήπως η Vodafone είναι καλύτερα τα πράγματα και έκανα φορητότητα για εκεί τώρα που παίζει 200 gb και απεριόριστη ομιλία για 9 μήνες 

 

Γενικά πιάνω από 800αρα κεραία και στην καλύτερη που λέω από αυτή που είναι στα καινούργια ΚΤΕΛ που είναι πιο μακριά και χάνεται το σήμα. Δεν ξέρω τι παίζουν με τις κεραίες της vodafone θα το ψάξω 

Edited by Jimakos43
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...