Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φυσικά και δε συγκρίνονται...σε όσες περιοχές έχω πάει είναι πολύ υποδεέστερη της ΤΙΜ,ειδικά στη Θεσσαλία τον :X κανονικά από τις άλλες δύο στο gsm... Πήγαινε Λάρισα,Βόλο,Τρίκαλα και ΕΙΔΙΚΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑ και θα καταλάβεις πόσο πίσω είναι.Το μόνο που κάνει εδώ και 3 χρόνια είναι να βάζει κυψέλες στις υπάρχουσες κεραίες μπας και αντέξει τον φόρτο,έλεος ρε vodafone...άσε που στη Θεσσαλονίκη απέναντι από το Καυτατζόγλιο είναι η μόνη που έχει χαμηλό gsm/umts σήμα(με Ζ1010 :lol: η ΤΙΜ είχε 5/5 umts/gsm-ειδικά στο gsm είχε -56db μέσα στο σπίτι...- η cosmote 5/5 gsm και 4/5 umts,vodafone 4/5 gsm & 1-2/5 Umts...) και μιλάμε για ολυμπιακή περιοχή,δε σου λέω για 40 Εκκλησιές που πρέπει να ανέβεις τρίτο όροφο για να μιλήσεις αξιοπρεπώς...με gsm,καλά με umts δε το συζητώ...

wx toso xalia einai? diladi i tim exei veltiwthei toso poli stin kalipsi tis?? variemai pali na allazw etairia den to antexw:) exw allaksei se oles tis etairies ektos apo tin tim!! mipws na paw kai mia tim? :P

Link to comment
Share on other sites

wx toso xalia einai? diladi i tim exei veltiwthei toso poli stin kalipsi tis?? variemai pali na allazw etairia den to antexw:) exw allaksei se oles tis etairies ektos apo tin tim!! mipws na paw kai mia tim? :P

 

 

Τι καθεσαι και ακους τι λεει ο καθενας? Πχ στην Θεσ/νικη η ΤΙΜ ετυχε να εχει 3G καλυψη το καλοκαιρι σε ενα μερος που η Voda δεν ειχε προλαβει να βαλει. Βεβαια στην ΤΙΜ ξεκινησαν και 1 χρονο νωριτερα. Τωρα ομως που εχει παρει μπρος η Voda, η ΤΙΜ ειναι πολυ πισω σε 3G. Απο εκει και περα η καλυψη ειναι καλη και δεν θα εχεις προβ. Πχ στην Καρδιτσα παιζει να εχει παραπανω κεραιες η Voda απο την ΤΙΜ.

 

Anyway, προσωπικη μου αποψη ειναι να μην ακους κανεναν, αλλα να βλεπεις ο ιδιος τι συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Τι καθεσαι και ακους τι λεει ο καθενας? Πχ στην Θεσ/νικη η ΤΙΜ ετυχε να εχει 3G καλυψη το καλοκαιρι σε ενα μερος που η Voda δεν ειχε προλαβει να βαλει. Βεβαια στην ΤΙΜ ξεκινησαν και 1 χρονο νωριτερα. Τωρα ομως που εχει παρει μπρος η Voda, η ΤΙΜ ειναι πολυ πισω σε 3G. Απο εκει και περα η καλυψη ειναι καλη και δεν θα εχεις προβ. Πχ στην Καρδιτσα παιζει να εχει παραπανω κεραιες η Voda απο την ΤΙΜ.

 

Anyway, προσωπικη μου αποψη ειναι να μην ακους κανεναν, αλλα να βλεπεις ο ιδιος τι συμβαινει.

 

λάθος στην πόλη της Καρδίτσας αλλά και σε όλο το νομό η voda ούτε τα μισά bts από την ΤΙΜ δεν έχει....Μη λέμε ανακρίβειες.Συγκεκριμένα μέσα στην πόλη η Τιμ έχει 3 κεραίες ενώ η vodafone μόλις μία και με το ζόρι έχεις σήμα...παρά μόνο στο κέντρο όπου την παραδέχομαι πραγματικά...

Τώρα στο 3g ξέχασα να σας πω,η ΤΙΜ έχει καλύψει σχεδόν όλο τον νομό με umts αλλά και edge,άλλαξε όλα τα siemens rbs και έβαλε καινούρια και φυσικά πολλές 3g cells... αλλά δυστυχώς δεν κάλυψε την πόλη αλλά το επαρχιακό κομμάτι.

Δεν υπάρχει καλύτερη και χειρότερη εταιρία στην κάλυψη.εξαρτάται από την περιοχή που βρίσκεσαι

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην κεφαλλονια στο αργοστόλι μεσα σε σπίτια δεν έχει ή έχει μια γραμμή σήμα.Στα περισσότερα σπίτια.Αντίθετα στα χανιά πιάνει μια χαρά με ικανοποιητικό σήμα...
Link to comment
Share on other sites

Mixtri 8a symfwnhsw me ton takeovernet isws h voda na mhn prolabe na balei polles kypseles sto 3G,sto telos 8a deiksei,Oso anafora to GSM de mporeis na bgaleis symperasmata gia th kalypsh yparxoun perioxes pou ontws h TIM einai kalyterh,den prepei na ypotimamai kamia etairia,me bash to fasma kai epeidh h vodafone xrhsimopoiei perissotera kanalia sta 1800 nomizw oti einai kalyterh apo TIM,allo an egw xrhsimopoiw TIM,apla me boleyei logw B-online ;)
Link to comment
Share on other sites

Ego pali meno sto Pagkrati se kentriko seimio tha elega kai exei mia grammi ante 2 sta polu kala tou alla kai autes einai sike, otan me pernoun h den me akoun h den tous akouw ase de pou polles fores enw deixnei to exei autes tis 2 grammes me pernei kosmos kai prowthite h klhsh ston tilephoniti...H vodafone ''ependuseis'' se diafimisi kai mono kanei...ependuseis se diktua oute logos!
Link to comment
Share on other sites

λάθος στην πόλη της Καρδίτσας αλλά και σε όλο το νομό η voda ούτε τα μισά bts από την ΤΙΜ δεν έχει....Μη λέμε ανακρίβειες.Συγκεκριμένα μέσα στην πόλη η Τιμ έχει 3 κεραίες ενώ η vodafone μόλις μία και με το ζόρι έχεις σήμα...παρά μόνο στο κέντρο όπου την παραδέχομαι πραγματικά...

Τώρα στο 3g ξέχασα να σας πω,η ΤΙΜ έχει καλύψει σχεδόν όλο τον νομό με umts αλλά και edge,άλλαξε όλα τα siemens rbs και έβαλε καινούρια και φυσικά πολλές 3g cells... αλλά δυστυχώς δεν κάλυψε την πόλη αλλά το επαρχιακό κομμάτι.

Δεν υπάρχει καλύτερη και χειρότερη εταιρία στην κάλυψη.εξαρτάται από την περιοχή που βρίσκεσαι

 

 

Δεν εχει μονο 1 στην Καρδιτσα. :X

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia..pairnw to treno apo anw patisia pros kifisia...kai mexri ton perisso exase to sima mia fora kai genika endiamesa stis staseis?!!? ti ginetai re seis? to exete paratirisei?? kala poianei sta tounel kai den pianei ston anoixto ilektriko?

aparadekto....

Link to comment
Share on other sites

Στην Λεωφόρο Πεντέλης και σε όλο το μήκος από Χαλάνδρι μέχρι Άνω Βριλήσσια, μόλις μπεις σε κάποιο μαγαζί το σήμα γίνεται πολύ ασθενές μέχρι που χάνεται.Κάτι τέτοιο δεν ισχύει τουλάχιστον στον ίδιο βαθμό με τις άλλες δύο εταιρίες.

 

Egw menw vrilissia kai pote den exw probl. sth Pentelis. To sima einai ikanopoiitiko (akoma kai 3G) kai mesa se ktiria(p.x magazia)

Problhma yparxei sto marousi,sto perisso kai sth nae smyrni. H voda to xerei alla den kanei tipota.

Link to comment
Share on other sites

Egw menw vrilissia kai pote den exw probl. sth Pentelis. To sima einai ikanopoiitiko (akoma kai 3G) kai mesa se ktiria(p.x magazia)

Problhma yparxei sto marousi,sto perisso kai sth nae smyrni. H voda to xerei alla den kanei tipota.

to provlima ston perisso kai to marousi to paratirisa kai gw opws eipa kai pio panw...otan imoun sto treno....kai anamesa stous stathmous kai den to pisteva sta matia mou!! nomiza oti ta eixe paiksei to kinito mou...kai sto stathmo eirini pigainontas pros kifisia...diladi eleos!!! otan eftase to treno eirini ok epiase full...tespa vasika den to kovw na ftaiei i voda...alla emeis kai o kathe katoikos pou den afinei na valei keraia kathe etairia....eseis ti lete?

Link to comment
Share on other sites

Για το Μαρούσι πάντως απ ότι γνωρίζω δεν έχει σήμα γιατί στην ολυμπιάδα της Αθήνας ήταν χορηγός η cosmote οπότε οι άλλες εταιρείες έπρεπε αναγκαστικά να διακόψουν το σήμα τους.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Για το Μαρούσι πάντως απ ότι γνωρίζω δεν έχει σήμα γιατί στην ολυμπιάδα της Αθήνας ήταν χορηγός η cosmote οπότε οι άλλες εταιρείες έπρεπε αναγκαστικά να διακόψουν το σήμα τους.

mou akougetai ligo koulo na prepei na kopseis to sima sou epeidi i cosmote einai xorigos...alla kai pali oi olimpiakoi teliwsan ara giati pali den exoun simma????

kati den mou paei kala....

Link to comment
Share on other sites

mou akougetai ligo koulo na prepei na kopseis to sima sou epeidi i cosmote einai xorigos...alla kai pali oi olimpiakoi teliwsan ara giati pali den exoun simma????

kati den mou paei kala....

 

Περισσότερες λεπτομέρειες δεν ξέρω αλλά ένας συνάδελφος μου στην δουλειά που μένει εκεί κοντά είχε σήμα και τώρα έχει βάλει cosmote. Αυτός μου το είπε

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει μονο 1 στην Καρδιτσα. :X

 

εγώ με το netmonitor μόνο μία έχω βρει τόσο καιρό στο κέντρο.Μέσα στο σπίτι μου μία cell 900 και μια 1800 έχω...Επιβεβαιώνω ότι έχει μόνο μία μέσα στην Καρδίτσα και επιμένω,αν θες πέρνα μια βόλτα από Καρδίτσα να σου δείξω...Η ΤΙΜ έχει 3 και στήνεται τέταρτη με extended cell,3g,1800,edge που θα κάνει serving όλη την πόλη...! Εκτόν αν έκανε collocation με την ΤΙΜ στο bts της Κρέσνας...Αν θες πες μου με pm που είναι το άλλο το bts.Πάντως είναι χαρακτηριστικό ότι μόλις έκοψαν το bts του κέντρου έμεινε όλη η πόλη χωρίς σήμα ενώ όσοι είχαν ήταν από βουνα,εκτός και αν εννοείς αυτά το bts...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

to provlima ston perisso kai to marousi to paratirisa kai gw opws eipa kai pio panw...otan imoun sto treno....kai anamesa stous stathmous kai den to pisteva sta matia mou!! nomiza oti ta eixe paiksei to kinito mou...kai sto stathmo eirini pigainontas pros kifisia...diladi eleos!!! otan eftase to treno eirini ok epiase full...tespa vasika den to kovw na ftaiei i voda...alla emeis kai o kathe katoikos pou den afinei na valei keraia kathe etairia....eseis ti lete?

 

symfonw. afoy h etaireia exei adeia leitoyrgias kai fasmata apo to kratos ka efoson oi keraies ekpeboun me vasi ta oria asfaleias, me pia dikaiologia oi dimoi den afinoyn na vazoun keraies?

Link to comment
Share on other sites

H vodafone ta teleytaia xronia exei stamathsei na kalyptei kai to xei rhksei se xwrhtikothta,meta bgainoun kai kanoun diafhmhseis gia thn kalypsh,panta dipla sou ktlp,sta bouna einai xeiroterh apo thn TIM,to fasma ths an kai diplasio to agorase gia ta matia toy kosmoy,den exei kamia shmasia to fasma me th kalypsh kai an h voda mporei na eksyphrethsei allous 100 syndromhtes de me endiaferei :whistle:
Link to comment
Share on other sites

konta stin plateia papadiamanti...sta anw patisia einai afto....

 

 

Ναι, ξέρω. Πολύ κοντά μου είναι. Σε αυτήν την περιοχή δεν έχει καλό σήμα η Vodafone.. Είναι καλύτερη η Cosmote και η ΤΙΜ νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξέρω. Πολύ κοντά μου είναι. Σε αυτήν την περιοχή δεν έχει καλό σήμα η Vodafone.. Είναι καλύτερη η Cosmote και η ΤΙΜ νομίζω.

I TIM pou exei i mitera mou einai panw katw ta idia me tin voda! i voda sto mpalkoni ok pianei kai eftixws mporw kai milaw...alla otan eimai mesa sto spiti to xanw sinexws to diktio kai apo tis 2 grammoules pou exw ksafnika mou leei anazitisi diktiou kai tetia....oso gia tin cosmote...mporw na pw oti epiane kalitera apo tis alles...alla ipirxe provlima...giati mou argousan ta sms panta kana 20lepto..tha mou peis ftaiei kinito i den kserw kai gw ti..oxi ftaiei to diktio giati to ekane mono se afti tin perioxi! enw me tin voda...parolou pou psaxnw to diktio...lol...ta sms erxontai amesws...entaksei prospathw na min akoumpaw poli tin keraia gia na min xanw poli to sima...afta...tous exw parei til kai voda kai cosmote...kai i cosmote eipe oti einai enimeri..skatoules...kai i voda esteile leei texnikous kai to eidan kai leei tha prospathisoun na kanoun kati...pou den to polipistevw!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, προς ενημέρωση όλων, θα ήθελα να σας πω, πως η κεραία της Vodafone που λειτουργούσε στον Βόλο στην συμβολή των οδών Κ.Καρτάλη και Αναλήψεως (πάνω από το κατάστημα Εστία που πουλάει λευκά είδη) δεν λειτουργεί πλέον. Σήμερα το πρωί 2/3/05 τεχνικοί της εταιρείας με την βοήθεια γερανού (μέγαλου γερανού για την ακρίβεια... Αλήθεια, πόσο να ζυγίζει μια κεραία - χωρίς τον ιστό της;;; ) «κατέβασαν» την κεραία από την ταράτσα του κτηρίου. Η συγκεκριμένη κεραία είχε προ εβδομάδων πάψει να λειτουργεί καθώς μετά από ενέργειες - αντιδράσεις των περιοίκων η συγκεκριμένη κεραία διαπιστώθηκε πως ενώ είχε την απαιτούμενη άδεια από την ΕΕΤΤ δεν είχε άδεια από την πολεοδομεία καθώς και ότι ηλεκτροδοτούνταν παρανόμως. Βασικά για αυτό δεν λειτουργούσε εδώ και μερικές εβδομάδες τους είχαν κόψει το ρεύμα. Η πολεοδομεία που έκανε έλεγχο στο κτήριο βρήκε επίσης πολλές παρανομίες.

 

Και ένα σχόλιο: Ναι, οκ, οι εκάστοτε δήμαρχοι και διάφοροι «παπατζίδες» περί ακτινοβολίας, ραδιενέργειας, κτλ..., κάνουν την ζημιά στο κοινωνικό συνολο, αλλά με τέτοιες συμπεριφορές από μέρους των εταιρίων στο στήσιμο των σταθμών βάσης μέσα στις πόλεις (παράνομη ηλεκτροδότηση, χωρίς πολεοδομικές αδειες), θα μου επιτρεψτε να πω πως «τα θέλει ο κ**** τους» όπως λέει και ο λαός...

 

Αυτά τα ολίγα από Βόλο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, προς ενημέρωση όλων, θα ήθελα να σας πω, πως η κεραία της Vodafone που λειτουργούσε στον Βόλο στην συμβολή των οδών Κ.Καρτάλη και Αναλήψεως (πάνω από το κατάστημα Εστία που πουλάει λευκά είδη) δεν λειτουργεί πλέον. Σήμερα το πρωί 2/3/05 τεχνικοί της εταιρείας με την βοήθεια γερανού (μέγαλου γερανού για την ακρίβεια... Αλήθεια, πόσο να ζυγίζει μια κεραία - χωρίς τον ιστό της;;; ) «κατέβασαν» την κεραία από την ταράτσα του κτηρίου. Η συγκεκριμένη κεραία είχε προ εβδομάδων πάψει να λειτουργεί καθώς μετά από ενέργειες - αντιδράσεις των περιοίκων η συγκεκριμένη κεραία διαπιστώθηκε πως ενώ είχε την απαιτούμενη άδεια από την ΕΕΤΤ δεν είχε άδεια από την πολεοδομεία καθώς και ότι ηλεκτροδοτούνταν παρανόμως. Βασικά για αυτό δεν λειτουργούσε εδώ και μερικές εβδομάδες τους είχαν κόψει το ρεύμα. Η πολεοδομεία που έκανε έλεγχο στο κτήριο βρήκε επίσης πολλές παρανομίες.

 

Και ένα σχόλιο: Ναι, οκ, οι εκάστοτε δήμαρχοι και διάφοροι «παπατζίδες» περί ακτινοβολίας, ραδιενέργειας, κτλ..., κάνουν την ζημιά στο κοινωνικό συνολο, αλλά με τέτοιες συμπεριφορές από μέρους των εταιρίων στο στήσιμο των σταθμών βάσης μέσα στις πόλεις (παράνομη ηλεκτροδότηση, χωρίς πολεοδομικές αδειες), θα μου επιτρεψτε να πω πως «τα θέλει ο κ**** τους» όπως λέει και ο λαός...

 

Αυτά τα ολίγα από Βόλο.

Εγω θέλω ο Δήμαρχος να βρεθεί στην συγκεκριμένη περιοχή για αρκετή ωρα και να είναι συνδρομητής βόνταφον,να δω πως θα μιλήσει......................στο κινητό του?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, προς ενημέρωση όλων, θα ήθελα να σας πω, πως η κεραία της Vodafone που λειτουργούσε στον Βόλο στην συμβολή των οδών Κ.Καρτάλη και Αναλήψεως (πάνω από το κατάστημα Εστία που πουλάει λευκά είδη) δεν λειτουργεί πλέον. Σήμερα το πρωί 2/3/05 τεχνικοί της εταιρείας με την βοήθεια γερανού (μέγαλου γερανού για την ακρίβεια... Αλήθεια, πόσο να ζυγίζει μια κεραία - χωρίς τον ιστό της;;; ) «κατέβασαν» την κεραία από την ταράτσα του κτηρίου. Η συγκεκριμένη κεραία είχε προ εβδομάδων πάψει να λειτουργεί καθώς μετά από ενέργειες - αντιδράσεις των περιοίκων η συγκεκριμένη κεραία διαπιστώθηκε πως ενώ είχε την απαιτούμενη άδεια από την ΕΕΤΤ δεν είχε άδεια από την πολεοδομεία καθώς και ότι ηλεκτροδοτούνταν παρανόμως. Βασικά για αυτό δεν λειτουργούσε εδώ και μερικές εβδομάδες τους είχαν κόψει το ρεύμα. Η πολεοδομεία που έκανε έλεγχο στο κτήριο βρήκε επίσης πολλές παρανομίες.

 

Και ένα σχόλιο: Ναι, οκ, οι εκάστοτε δήμαρχοι και διάφοροι «παπατζίδες» περί ακτινοβολίας, ραδιενέργειας, κτλ..., κάνουν την ζημιά στο κοινωνικό συνολο, αλλά με τέτοιες συμπεριφορές από μέρους των εταιρίων στο στήσιμο των σταθμών βάσης μέσα στις πόλεις (παράνομη ηλεκτροδότηση, χωρίς πολεοδομικές αδειες), θα μου επιτρεψτε να πω πως «τα θέλει ο κ**** τους» όπως λέει και ο λαός...

 

Αυτά τα ολίγα από Βόλο.

 

Εχω την εντυπωση οτι η πολεοδομια εχει καποια σχεση με τον δημαρχο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θέλω ο Δήμαρχος να βρεθεί στην συγκεκριμένη περιοχή για αρκετή ωρα και να είναι συνδρομητής βόνταφον,να δω πως θα μιλήσει......................στο κινητό του?

 

Μπαααα.... θα την παλέψει και θα μιλήσει, γιατί έχει πολύ καλό σήμα στον Βόλο η Vodafone...ακόμα και στιν συγκεκριμένη περιοχή... χεχεχεχε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...