Jump to content

WP7: Οδηγός εγκαταστασης RΟΜ από 7004 και Updates μεχρι και Mango RTM


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο wallapper τα πληκτρα για την μουσηκη γινετε να μην εμφανιζονται? ενα bug που βρηκα ειναι στις επαφες αν της εχεις στα ελληνικα με τονους κανονικα, οταν ανοιγεις το profil πανω πανω εμγανιζει το ονομα στα κεφαλαια αλλα δυστηχος το κανει ν φενετε πολυ χαλια!
Link to comment
Share on other sites

@ kostaras 7, Σε ποιό σημείο της διαδικασίας βρίσκεσαι ακριβώς ? έχεις κάνει το backup ? έχεις εγκαταστήσει ΟΛΑ τα απαραίτητα εργαλεία (mango sdk 7.1)? Edited by salida
Less Is More
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το δικό μου πρόβλημα πάντως πρέπει να ξεκαθάρισα. Πήγα σε άλλον υπολογιστή, και έβαλα μόνο το zune (εφόσον είχε γίνει η απαραίτητη αλλαγή στο κινητό απο πριν). Με το κανονικό zune δεν έβλεπε το τηλέφωνο καθόλου, αλλά με το pre-release και το είδε, και μπόρεσε να δει και update.

Πρέπει να έχει γίνει μπάζαλο στο δικό μου pc με το zune. Και δεν βρίσκω λύση, αλλά προς το παρόν θα το προσπεράσω.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

H διαδικασία του bat περιλαμβάνει (αν θυμάμαι σωστά) πρώτα backup και μετά δυο update μέσο zune.

Έχεις βάλει το zune beta?

 

ναι φιλε μου εχω βάλει το zune beta ... το προβλημα ειναι οτι δεν μου ανοιγει τα update .....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς οτι όλα πήγαν οκ στο bat (δηλαδή έγινε το provision, δεν έβγαλε πουθενά σφάλμα, επανεκκίνηση τηλεφώνου, backup) και μόλις άνοιξε το zune δσου βγάζει οτι δεν υπάρχει update διαθέσιμο, τότε μπορείς να ξαναδοκιμάσεις τη διαδικασία απο την αρχή. Νομίζω αν πειράξεις το .bat γλιτώνεις και το backup 2η φορά, αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος, και δεν το δοκίμασα φυσικά.

Είχες απο την αρχή το zune 4.8; Δεν σου έβγαλε σφάλμα το bat μόλις είδε οτι έχεις τη νέα έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς οτι όλα πήγαν οκ στο bat (δηλαδή έγινε το provision, δεν έβγαλε πουθενά σφάλμα, επανεκκίνηση τηλεφώνου, backup) και μόλις άνοιξε το zune δσου βγάζει οτι δεν υπάρχει update διαθέσιμο, τότε μπορείς να ξαναδοκιμάσεις τη διαδικασία απο την αρχή. Νομίζω αν πειράξεις το .bat γλιτώνεις και το backup 2η φορά, αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος, και δεν το δοκίμασα φυσικά.

Είχες απο την αρχή το zune 4.8; Δεν σου έβγαλε σφάλμα το bat μόλις είδε οτι έχεις τη νέα έκδοση;

 

ουτε σφαλμα δεν μου εβγαλε ουτε τιποτα ...

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου εχω βάλει το zune beta ... το προβλημα ειναι οτι δεν μου ανοιγει τα update .....:confused:

 

Επειδή την "πάτησε" έτσι και ένα φίλος, δες τα host files ( C:\Windows\System32\drivers\etc ) σου και αν κάπου λέει

 

127.0.0.1 developerservices.windowsphone.com

 

ή κάτι άλλο σχετικό με windowsphone βάλε # μπροστά

#127.0.0.1 developerservices.windowsphone.com

και σώσε το αρχείο στο κλείσιμο.

Less Is More
Link to comment
Share on other sites

Επειδή την "πάτησε" έτσι και ένα φίλος, δες τα host files ( C:\Windows\System32\drivers\etc ) σου και αν κάπου λέει

 

127.0.0.1 developerservices.windowsphone.com

 

ή κάτι άλλο σχετικό με windowsphone βάλε # μπροστά

#127.0.0.1 developerservices.windowsphone.com

και σώσε το αρχείο στο κλείσιμο.

 

τιποτα παλι φιλε ..... κατσε συνδεω το phone με pc .. ανοιγω το αρχειο update ... και ξεκιναει ...και με παει στο zune ... απο κει και περα τιποτα...:( ξεχναω μηπως κατι???

Link to comment
Share on other sites

Help παίδες έφαγα μεγάλη ήτα το mango δεν είναι σταθερό ακόμα και ενώ είχα πάρει backup για κάποιο λόγο χάθηκε δοκίμασα στο lg e900 να βάλω το πρώτο firmware αλλά δεν βλέπει το τηλέφωνο σαν modem για να δω σε ποια πόρτα com πρέπει να συνδεθεί το πρόγραμμα για να το γυρίσω στο αρχικό μήπως έχει κάποιος κάτι να με βοηθήσει ?
Link to comment
Share on other sites

τιποτα παλι φιλε ..... κατσε συνδεω το phone με pc .. ανοιγω το αρχειο update ... και ξεκιναει ...και με παει στο zune ... απο κει και περα τιποτα...:( ξεχναω μηπως κατι???
. colosus kamia boitheia?......
Link to comment
Share on other sites

. colosus kamia boitheia?......

 

Μήπως, και πρέπει να το τσεκάρεις πολύ καλά, έχεις ανοιχτό το zune όταν πατάς το update.bat; Γιατί τότε δεν θα κάνει καμία αλλαγή στο κινητό.

Ακόμα, δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση τον υπολογιστή σου και να ξανασυνδέσεις το κινητό. Τέλος, δοκίμασε να τρέξεις ως διαχειριστής το bat. Στο τέλος τέλος δοκιμάζεις και απο άλλο pc.

 

Εγώ το έβαλα, έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Ανοίγει τις εφαρμογές λίγο γρηγορότερα, μου άρεσε το multitask, και νομίζω με αυτή τη μέθοδο υλοποίησης, δεν είναι και τόσο critical να κλείνουμε τις εφαρμογές που έμειναν παγωμένες, άρα το x button δεν είναι μεγάλη έλλειψη. Μου άρεσε και το πληκτρολόγιο, και τα power/call buttons (λεπτομέρεια για μερικούς, για μένα όχι, αλλά παιδιά, το μεγαλύτερο + για μένα είναι ο IE9, πολύ καλός browser πραγματικά.

Μόνο μια ερώτηση, για κάτι που πριν δεν μου το έκανε. Όταν σερφάρω στο site εδώ, και πηγαίνω πρώτα στην αρχική σελίδα, και θέλω να μεταβώ στο forum, πατάω το κουμπί πάνω πάνω (κάτω ακριβώς απο το logo, αλλά είναι σαν να πατάω το search button τέρμα δεξιά, δίπλα απο το nickname. Το ίδιο όταν πατάω και στο κουμπί "my devices" ή "my files". Σας το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

@flik Βαλε το board express ειναι free ....

 

@

Help παίδες έφαγα μεγάλη ήτα το mango δεν είναι σταθερό ακόμα και ενώ είχα πάρει backup για κάποιο λόγο χάθηκε δοκίμασα στο lg e900 να βάλω το πρώτο firmware αλλά δεν βλέπει το τηλέφωνο σαν modem για να δω σε ποια πόρτα com πρέπει να συνδεθεί το πρόγραμμα για να το γυρίσω στο αρχικό μήπως έχει κάποιος κάτι να με βοηθήσει ?

 

Ισως στο φορουμ του LG να εχει καποιος λυση..Ρωτησε εκει

 

. colosus kamia boitheia?......

 

Μεσα στο παραθυρο που ανοιγει οταν τρεχεις το batch file εχει ενα μυνημα λαθους ...

 

Τι λεει ?????

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

πολλα προβληματα για αναβαθμιση σε mango, collose κανε κατι, απ το πρωι προσπαθω ν αναβαθμισω:D

 

κανε εναν ποιο αναλυτικο οδηγο, αντε γιατι μας περιμενει κ το navigon select v3

Edited by mustanggre
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο παραθυρο που ανοιγει οταν τρεχεις το batch file εχει ενα μυνημα λαθους ...

 

Τι λεει ?????

 

Colosus αυτα μου γραφει και μετα κλεινει...

http://i.harepix.com/i/1725375302.jpg

Link to comment
Share on other sites

Colosus αυτα μου γραφει και μετα κλεινει...

http://i.harepix.com/i/1725375302.jpg

 

κ εγω το εχω αυτο το μηνυμα, μονο που μου λεει αντιγραφηκαν 1 αρχειο κ οχι 0 οπως εσενα κ δεν κλεινει, κανει καμια ωρα χωρις μπαρα προοδου, αλλα δεν βρισκει update, ειστε up to date μου λεει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κ εγω το εχω αυτο το μηνυμα, μονο που μου λεει αντιγραφηκαν 1 αρχειο κ οχι 0 οπως εσενα κ δεν κλεινει, κανει καμια ωρα χωρις μπαρα προοδου, αλλα δεν βρισκει update, ειστε up to date μου λεει

 

Tο ιδιο προβλημα και εσυ? δεν σου βρισκει update στο zune?

Link to comment
Share on other sites

Tο ιδιο προβλημα και εσυ? δεν σου βρισκει update στο zune?

ναι και εκνευριζομαι που παρουσιαζεται η ολη διαδικασια τοσο απλη αλλα υπαρχουν τοσα θεματα ν αντιμετωπισουμε:mad:

απ τις 10:00 προσπαθω και εχω κανει του κοσμου τις αλχημειες, μεχρι και visual studio sp1 εγκατεστησα για να εγκατασταθει το developer tools, αλλα μεχρι να βρω τη λυση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι και εκνευριζομαι που παρουσιαζεται η ολη διαδικασια τοσο απλη αλλα υπαρχουν τοσα θεματα ν αντιμετωπισουμε:mad:

απ τις 10:00 προσπαθω και εχω κανει του κοσμου τις αλχημειες, μεχρι και visual studio sp1 εγκατεστησα για να εγκατασταθει το developer tools, αλλα μεχρι να βρω τη λυση...

 

πιστευω ο colosus να μας δωσει μια λυση οπως παντα :) αναμενουμαι λοιπον.... γιατι και εγω δεν κατι αλλο να κανω ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...