Jump to content

WP7: Οδηγός εγκαταστασης RΟΜ από 7004 και Updates μεχρι και Mango RTM


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε αυτό ισχύει και για το LG E900 ή μόνο για συσκευές HTC ?

 

Για HTC συσκευες που μπορουν να τρεξουν το connection setup! Ψαξε και στο xda που υπαρχει το thread εκει μεσα ισως γινετε συζητηση για LG συσκευες

 

πως βαζο ringtone στο κινητο? εγραψα στο search της zune το ringtone εβαλα το αρχειο σε .wma αλλα δεν το περναη στο κινητο........

 

πρεπει το ringtone να ειναι μεχρι 39 δευτερα, μικροτερο του 1 MB , mp3 η wma

 

στο zune κανεις δεξι click και στο edit , info κατι τετιο εκει που δηλωνεις gerne γραφεις ringtone

 

το περβας στο τηλεφωνο και μετα στα settings στο εχει σαν custom ringtone

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

backup με ποιά εφαρμογή? ποιό ποστ? το 97 σελ. 7 στο thread με τις δωρεάν εφαρμογές να υποθέσω? Edited by matthiasscorp

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

backup με ποιά εφαρμογή? ποιό ποστ?(στο thread με τις δωρεάν εφαρμογές να υποθέσω...)

 

Καλως στον ...που εισαι εσυ ???

 

Στην υπογραφή μου εχει λινκ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση κι από μένα. Πρόσφατα έκανα format το pc μου οπότε δεν έχω αυτή τη στιγμή τίποτα σχετικό με WP στημένο. Βλέποντας το κείμενο στο site με το batch file κατάλαβα ότι χρειάζονται τα original developer tools(οχι τα beta) και το κανονικό zune(όχι το beta) για το πέρασμα του Mango. Καλά κατάλαβα; Αυτή τη στιγμή για να περάσω Mango χρειάζομαι κάτι extra; Υποθέτω ότι το Zune Beta είναι για να κάνεις sync το τηλέφωνο ΜΕΤΑ την εγκατάσταση του Mango.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση κι από μένα. Πρόσφατα έκανα format το pc μου οπότε δεν έχω αυτή τη στιγμή τίποτα σχετικό με WP στημένο. Βλέποντας το κείμενο στο site με το batch file κατάλαβα ότι χρειάζονται τα original developer tools(οχι τα beta) και το κανονικό zune(όχι το beta) για το πέρασμα του Mango. Καλά κατάλαβα; Αυτή τη στιγμή για να περάσω Mango χρειάζομαι κάτι extra; Υποθέτω ότι το Zune Beta είναι για να κάνεις sync το τηλέφωνο ΜΕΤΑ την εγκατάσταση του Mango.

 

όχι... και τα developer tools και το zune πρέπει να είναι τα καινούρια (τα beta)

Link to comment
Share on other sites

όχι... και τα developer tools και το zune πρέπει να είναι τα καινούρια (τα beta)

 

Δηλαδή πάω και περνάω απ' ευθείας τα beta, δεν χρειάζονται σε κάτι τα παλιότερα...

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

όπως τα λες... κατευθείαν τα καινούρια

 

Ευχαριστώ. Μπορείς να μου δώσεις link για τις beta εκδόσεις για να είμαι σίγουρος ότι κατεβάζω τα σωστά;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μπορείς να μου δώσεις link για τις beta εκδόσεις για να είμαι σίγουρος ότι κατεβάζω τα σωστά;

 

Δεν έχω link μαζί μου τώρα γιατί είμαι στο γραφείο αλλά από το xda τα είχα βρει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μπορείς να μου δώσεις link για τις beta εκδόσεις για να είμαι σίγουρος ότι κατεβάζω τα σωστά;

 

Στην πρώτη σελίδα εχει οδηγιες και λινκ ...

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα εχει οδηγιες και λινκ ...

Colossus από ότι είδα δεν έχει link για το Zune beta, για αυτό κυρίως ενδιαφερόμουν, διότι είναι λίγο δυσεύρετο στο google.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Colossus από ότι είδα δεν έχει link για το Zune beta, για αυτό κυρίως ενδιαφερόμουν, διότι είναι λίγο δυσεύρετο στο google.

 

Aν δεν το βρήκες εδώ ειναι: Zune Beta Software x86

http://www.mediafire.com/file/eqs2kn8wr3vy293/Beta1.7z

pass: b1e0t8a0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ colossus, το πέρασα το mango τελικά. Ρώτησα και σε άλλο θέμα, στο messenger πως μπορείς να δεις τις online επαφές σου, γιατί μέχρι τώρα δεν τα κατάφερα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ colossus, το πέρασα το mango τελικά. Ρώτησα και σε άλλο θέμα, στο messenger πως μπορείς να δεις τις online επαφές σου, γιατί μέχρι τώρα δεν τα κατάφερα.

 

Αν ειναι στον ιδιο λογαριασμό που εχεις βαλει σαν πρωτο (windows live) aπο το messages (sms) τα βλέπεις ολα (messenger/fb) ...απλως πρέπει για το fb να το εχεις ενργοποιησει στο PC στο hotmail σου.

Κανε ολες τις ρυθμισεις και θα περιμένεις λιγο (ισως και μεχρι αυριο)...δεν εμφανιζονται αμεσως ...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι στον ιδιο λογαριασμό που εχεις βαλει σαν πρωτο (windows live) aπο το messages (sms) τα βλέπεις ολα (messenger/fb) ...απλως πρέπει για το fb να το εχεις ενργοποιησει στο PC στο hotmail σου.

Κανε ολες τις ρυθμισεις και θα περιμένεις λιγο (ισως και μεχρι αυριο)...δεν εμφανιζονται αμεσως ...

 

Αν δεν είναι στον πρώτο λογαριασμό; Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το messenger με άλλο mail account;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι στον πρώτο λογαριασμό; Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το messenger με άλλο mail account;

 

Δεν το εχω δοκιμάσει αλλα νομίζω πως οχι...δεν μπορεις.

Δεν μπορει να ειναι μεσα απο τα τα μυνηματα που ειναι ολα μαζί...

Μπορεις μονο εξωτερικα με το προγραμμα live messenger apo to MarketPlace.

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει προβλημα στο facebook chat

 

1. Logon to your main Windows Live account http://live.com

2. Under your name in top right corner click "Profile"

3. In left column where it says "Connected to" click Facebook, if not there click "Connect"

4. Edit Facebook permissions to allow Chat

5. Then back to WP7 go to Settings | Email+accounts ... touch & fold facebook then sync. You will see it sync both facebook & windows live. Then you're all good, chat will be enabled straight away.

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δοκίμασα να βάλω και εγώ το Mango στο Trophy μου αλλά τελικά κατάφερε να κλειδώσει...

Αρχικά να πω ότι το Mango το πέρασα με τον ανεπίσημο εργαλείο (όχι αυτό της ms) επειδή αυτό της ms δεν ήθελε να αναγνωρίσει το κινητό μου ως developer unlocked...

Είχα λοιπόν την 7392 ξεκλείδωτη (με WPChevron). Αντέγραψα το αρχείο CustClear.provxml (αυτό από το post #145) στον φάκελο Windows, έκανα τα 2 update και μετά έτρεξα το Connection Setup. Όμως δεν κατάφερα να ξεκλειδώσω το Mango... Τι έκανα λάθος;

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δοκίμασα να βάλω και εγώ το Mango στο Trophy μου αλλά τελικά κατάφερε να κλειδώσει...

Αρχικά να πω ότι το Mango το πέρασα με τον ανεπίσημο εργαλείο (όχι αυτό της ms) επειδή αυτό της ms δεν ήθελε να αναγνωρίσει το κινητό μου ως developer unlocked...

Είχα λοιπόν την 7392 ξεκλείδωτη (με WPChevron). Αντέγραψα το αρχείο CustClear.provxml (αυτό από το post #145) στον φάκελο Windows, έκανα τα 2 update και μετά έτρεξα το Connection Setup. Όμως δεν κατάφερα να ξεκλειδώσω το Mango... Τι έκανα λάθος;

 

Το connection setup ετρεξε ??? Μπήκες μεσα στο προγραμμα και ζητησης να κανει setup τον παροχο???

Μηπως δεν τρεχει και πρπει να το βγαλεις και να το ξαναβαλεις απο το marketplace ????

Link to comment
Share on other sites

Το connection setup ετρεξε ??? Μπήκες μεσα στο προγραμμα και ζητησης να κανει setup τον παροχο???

Μηπως δεν τρεχει και πρπει να το βγαλεις και να το ξαναβαλεις απο το marketplace ????

 

Ναι, έτρεξε κανονικά και στο τέλος έγραψε και setup completed ή κάποιο άλλο μήνυμα επιτυχίας που δεν θυμάμαι. Αν το ξανατρέξω τώρα θα κερδίσω τίποτα ή το αρχείο έχει σβηστεί (αφού το έτρεξα ήδη μια φορά) ;

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτρεξε κανονικά και στο τέλος έγραψε και setup completed ή κάποιο άλλο μήνυμα επιτυχίας που δεν θυμάμαι. Αν το ξανατρέξω τώρα θα κερδίσω τίποτα ή το αρχείο έχει σβηστεί (αφού το έτρεξα ήδη μια φορά) ;

 

Δεν χανεις τιποτα να το ξανατρεξεις ....αν δεν ετρεξε ακομη εκει θα ειναι ...πρωτα ομως ...

Απεγκαταστησε αυτο το connection setup που εχεις και βάλε αυτο απο το Marketplace πριν το κανεις ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χανεις τιποτα να το ξανατρεξεις ....αν δεν ετρεξε ακομη εκει θα ειναι ...πρωτα ομως ...

Απεγκαταστησε αυτο το connection setup που εχεις και βάλε αυτο απο το Marketplace πριν το κανεις ...

 

Το έβγαλα, το ξαναέβαλα και το ξαναέτρεξα αλλά πάλι παραμένει κλειδωμένο...

Τι πρέπει να κάνω τώρα; Να το επαναφέρω σε NoDo και να δοκιμάσω άλλη μια φορά;

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα, το ξαναέβαλα και το ξαναέτρεξα αλλά πάλι παραμένει κλειδωμένο...

Τι πρέπει να κάνω τώρα; Να το επαναφέρω σε NoDo και να δοκιμάσω άλλη μια φορά;

 

ναι αν εισαι κλειδωμενος δεν εχεις αλλη επιλογη! απλα σε NODO κανε unnistall το connection setup περνα το τελυταιο και κανε την διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...