Jump to content

Κανόνες & Οδηγίες για το forum των Τεχνολογικών διαξιφισμών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στα σαιτ τυπου gsm λεει τις αφιξεις των κινητων.υπαρχει καποιο ποιο εξειδικευμενο η ποιο εμπιστο;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
ειχα βαλει το ιδιο ποστ σε λαθος λινκ. και ειπα τωρα να το γραψω στο σωστο. ποιο κινητο τηλεφωνο θεωρειται καλυτερο απο αποψη καμερας επεξεργαστη και μπαταρια..μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση που το huawei δεν το εχουν αναφερει πουθενα. ενω ειναι πολυ δυνατο μοντελο. Edited by lakis29
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

 

Το Huawei Nova 5T και το Redmi Note 8 Pro είναι δύο πολύ δυνατές συσκευές με πολλά κοινά χαρακτηριστικά και παρόμοια τιμή. Απευθύνονται σε παρόμοιο κοινό και η σύγκριση μεταξύ τους είναι αναπόφευκτή.

 

Και οι δύο συσκευές έχουν κορυφαίες επιδόσεις για την κατηγορία τους, άριστες φωτογραφικές μηχανές όμως διαφέρουν σε αρκετά σημεία. Από τη μία έχουμε το Redmi Note 8 Pro, το πρώτο smartphone με επεξεργαστή Mediatek G90T και κάμερα 64 Mpixels ενώ από την άλλη το Nova 5T το οποίο είναι η τελευταία συσκευή της Huawei με πλήρη υποστήριξη Google Services (Google Play, Maps, Gmail κτλ) το οποίο φοράει τον flagship επεξεργαστή Kirin 980 αλλά και μια εκπληκτική κάμερα των 48 Mpixels.

 

Ποιο τελικά αξίζει περισσότερο ;

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω την Google Camera 7.2.014.278150624 V3 modification version και η διαφορα απο την στοκ καμερα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ. Στο Portrait mode δεν χρειαζεται να περιγραψω, κανει παπαδες. Τα μονα μειον ειναι οτι δεν εχει την Ultra Wide λειτουργια, και οταν πας να βγαλεις slow motion κρασαρει συνεχεια. Κατα τα αλλα ομως οπως ειπα η διαφορα στις φωτογραφιες ειναι τεραστια.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστη η είδηση.http://www.topontiki.gr/article/389525/gkafa-toy-tramp-para-tin-apagoreysi-tha-plirosei-adra-tin-huawei

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι το καινούργιο. Όλο το θέμα τους είναι ποιος θα έχει τον έλεγχο του 5g γιατί είναι πολύ παραπάνω από έναν τρόπο διασύνδεσης
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εδώ μπορούμε να συκρίνουμε ελεύθερα, το πακέτο της Q με τον ανταγωνισμό.

 

Απαγορεύονται οι αναφορές σε β' ενικό :wink:

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα σας

Αναρωτιέμαι εάν τα iphone έχουν περισσότερη ακτινοβολία από συσκευές samsung η είναι καλύτερη κάποια άλλη συσκευή. Οι απορίες είναι οι εξής:

Διάβασα ότι τα iPhone επειδή έχουν μεταλλικά μέρη εκπέμπουν περισσότερη ακτινοβολία

Επιπλέον έχουν 2 κεραίες αντι για μια

Όσον αφορά τα Samsung ξαφνικά τα τελευταία μοντέλα έχουν πολύ υψηλό sar. Το s10+ που έχω έχει 1,5.

Επίσης η κεραία στα Samsung είναι στο κάτω μέρος οποτε πιο κοντά στο σώμα και την ακουμπάς και με τα χέρια

Τέλος αναρωτιέμαι ποια είναι η πιο ασφαλής συσκευή από θέμα ακτινοβολίας

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει καποια εφαρμογή για το κινητό που να αναγνωρίζει και να καταγράψει την ώρα που περπατάμε ή τρέχουμε;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κανένα.

Οτι βγαίνει σε cloud η ιντερνέτ χάνει την ασφάλεια του.

Hacking έχουν δεχτεί και τα 2 λειτουργικά πάμπολλες φορές και με τραγικές συνέπειες για πολλούς κατόχους.

 

Παλιές συσκευές τύπου 6310 με αφαιρούμενη μπαταρία,μπορώ να τα θεωρήσω ασφαλής,για πολλούς λόγους,καθώς αυτά είχαν πολύ περισσότερη ασφάλεια σε σχέση με την τεχνολογία πού τώρα έχουμε στα χέρια μας.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δικό μου συγκριτικό μεταξύ των δύο συσκευών (τις έχω αγοράσει και τις 2).

Και οι δύο συσκευές είναι εξαιρετικές όμως έχουν μερικές σημαντικές διαφορές…

Ελπίζω να σας αρέσει το συγκεκριμένο review/συγκριτικό.

 

 

Υγ: Ένα subscribe θα εκτιμηθεί

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε σε πραγματικεε συνθήκες τι sot πιάνουμε.ανεβαστε screenshots.alcatel 3l.Screenshot-2021-01-17-20-01-33-561.jpg

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είναι κάποια διαφήμιση μήπως?

Ποια συσκευή έχεις? Πότε ξεκίνησε να το εμφανίζει?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δύο σχετικά οικονομικές αλλά αξιόλογες συσκευές με παρόμοια προσέγγιση αλλά εντελώς διαφορετικά αποτελέσματα. Από τη μια μεριά το Realme 7 Pro και από την άλλη το Xiaomi Mi 10 Lite. Και τα δύο έχουν περάσει μεγάλο χρονικό διάστημα από τα χέρια μου (Realme 7 Pro ακόμα) και προσφέρουμε πιστεύω παρόμοια πράγματα και αν ξεχάσουμε το 5G του Mi 10 Lite τότε πιστεύω πως η σύγκριση τους ίσως βοηθήσει κάποιους.

 

Υγ: To Subscribe/Like είναι καλοδεχούμενο φυσικά.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Υπάρχουν αυτά τα δύο τηλέφωνα και θα ήθελα να μου πείτε ποιο από τα δύο είναι καλύτερο σε φωτογραφίες. Edited by tasose
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Like & Subscribe θα εκτιμηθούν :)

 

Απέχουν ακριβώς 1 χρόνο απόσταση. Είναι και οι δύο συσκευές 5G και προσφέρουν σε ορισμένα σημεία ακριβώς τα ίδια πράγματα αλλά διαφέρουν σημαντικά στην τιμή. Από τη μια το Mi 10 Lite 5G το οποίο αποτελεί μια διαχρονικά τίμια και αρκετά δυνατή πρόταση και από την άλλη το φρέσκο Mi 11 Lite 5G το οποίο είναι η πρώτη συσκευή με τον Snapdragon 780G και αρκετές βελτιώσεις. Μπορούν άραγε να συγκριθούν ο πρόγονος και ο απόγονος; Τι αξίζει να επιλέξετε και για ποιους λόγους;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω και τις 2 συσκευές οπότε ακόμα ένα συγκριτικό μεταξύ τους μιας και τιμολογιακά είναι πολύ κοντά. Διαφέρουν αρκετά αλλά τελικά όχι και τόσο όσο νόμιζα στην αρχή. Προσωπικά μετά την προσεκτική μεταξύ τους σύγκριση και ειδικά στο θέμα της κάμερας τα συναισθήματα είναι ανάμικτα.

 

Δείτε το video παρακάτω και φυσικά αν σας άρεσε ένα subscribe είναι καλοδεχούμενο :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...