Jump to content

[Δημοσκόπηση] Πόσο ικανοποιημένοι είστε με το Galaxy S II


pan24
 Κοινοποίηση

Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2  

721 members have voted

  1. 1. Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2

    • Το τηλεφωνο ειναι τελειο.Το προτεινω ανεπιφυλακτα
      493
    • Πολυ καλο αν και δεν μου αρεσουν καποια πραγματα
      187
    • Με αρκετες ελειψεις.Θα επρεπε να ειναι φθηνοτερο
      22
    • Ειναι απαισιο.Δεν το προτεινω σε κανενα
      19


Recommended Posts

Παιδια εχω το iphone 4 αλλά σκεφτομαι να παρω το galaxy s2 γιατι μου την έχει δώσει στο μηλόφωνο το θέμα με το flash, το θέμα με τις αγορές απο itunes τη μικρότερη SIM, οτι δεν έχω κάρτα-bluetooth κλπ.

 

Με προβληματιζει όμως που ακουω εδω για ελαττωματικο wifi θερμοκρασία, ροζ κάμερες, κίτρινες οθόνες και λιγότερες εφαρμογές απο android και σκέφτομαι μήπως κανω βλακέια και το δώσω...επίσης είχατε ποτε προβλημα με trojan-ιους?

 

εχω και το s2 και το iphone4... ο μονος λογος που αγορασα το 4 ειναι λογο της μουσικης και των παιχνιδιων...εκτος του οτι το s2 μετα απο κανενα 40λεπτο με 3d games ζεματαει γινετε κ λιγο μπαχαλο με τις συμβατοτητες και τις αναλυσεις...οποτε αν εισαι gamer θα τα βρεις λιγο σκουρα με το s2...κατα τα αλλα απο θεμα εφαρμογων δεν νομιζω να εχεις προβλημα....το wifi ειναι περιπου ιδιο με το 4..κιτρινι οθονη δεν εχω αλλα εχω ελαχιστο ροζ στην καμερα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω λόγια για το κινητό, είμαι ενθουσιασμένος. Γενικά απέφευγα τα smartphones, γιατί θεωρούσα ότι αφού έχω υπολογιστή/laptop, το κινητό είναι για τηλέφωνα μόνο..... Τώρα πλέον ξεχνάω να τα ανοίξω!!!

 

και εγω τα ιδια φιλε!

πχ γυρναω απο την δουλεια ξαπλωνω στο καναπε και σερφαρω απο το κινητο:)

στελνω μαιλ απο το κινητο facebook google skype απο το κινητο κτλ κτλ κτλ..

πραγματικα το κινητο σε αυτο τον τομεα δεν παιζεται..:)

Link to comment
Share on other sites

Παρτο αφοβα...Τα λενε πολυ υπερβολικα μερικοι...Και αν εχει σε μικρο βαθμο ολα αυτα με μια custom rom λυνονται ολα..Θερμοκρασια μου δουλευει στους 29 με 31 στα κανονικα του και με φουλ λιωσιμο 36 max!Τιποτα δηλαδη....Και η μπαταρια τωρα που εστρωσε μετα απο 4-5 φορτισεις κραταει με νορμαλ χρηση 1,5 με 2 μερες και με λιωσιμο 1 μερα αντε κατι λιγοτερο...Οποτε ολα καλα ειναι φιλαρακι..Τσιμπα το!Το iphone ειναι καλυτερο επειδη το χα σε ποιοτητα κατασκευης και οτι σου εδινε πιο ευκολη και ευχαριστη αισθηση το λειτουργικο του...Μονο σε αυτα...Σε ολα τα αλλα ανωτερω το galaxy s2!Ελπιζω να σε βοηθησα!

 

Σας ευχαριστώ για απαντήσεις. Οταν λέλε ροζ στην κάμερα τι ακριβώς εννούμε? Φαίνεται λίγο ρόζ στην οθόνη ή αν πάς να την εκτυπώσεις σου βγαίνει ροζ?

 

Επίσης τι εννοείς ότι διορθώνεται με μια "custom rom" γιατί είμαι λίγο άσχετος σε αυτά...αντικαθιστώ κάτι?

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

εχω και το s2 και το iphone4... ο μονος λογος που αγορασα το 4 ειναι λογο της μουσικης και των παιχνιδιων...εκτος του οτι το s2 μετα απο κανενα 40λεπτο με 3d games ζεματαει γινετε κ λιγο μπαχαλο με τις συμβατοτητες και τις αναλυσεις...οποτε αν εισαι gamer θα τα βρεις λιγο σκουρα με το s2...κατα τα αλλα απο θεμα εφαρμογων δεν νομιζω να εχεις προβλημα....το wifi ειναι περιπου ιδιο με το 4..κιτρινι οθονη δεν εχω αλλα εχω ελαχιστο ροζ στην καμερα...

 

Παίζω αρκετά το Assassin's Creed και το Shrek Cart, φαντάζομαι δυνατά παιχνίδια, εκτός αν κάνω λάθος.... Δεν μου έχουν τύχει κοληματα κλπ και ενώ νιώθω την οθόνη να ζεσταίνεται αρκετά η θερμοκρασία που μου δείχνει είναι 39 βαθμούς... Κόλημμα σε καμία περίπτωση μετά από κάνα μισάωρο... με LeoMar και Jeffrey, KH3!

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι 9 ψήφοι στο "Ειναι απαισιο.Δεν το προτεινω σε κανενα" είναι άραγε απο κατόχους του κινητού? :confused::blink:
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι 9 ψήφοι στο "Ειναι απαισιο.Δεν το προτεινω σε κανενα" είναι άραγε απο κατόχους του κινητού? :confused::blink:

 

Παίζει να πέσανε σε ελαττωματικές συσκευές.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παίζω αρκετά το Assassin's Creed και το Shrek Cart, φαντάζομαι δυνατά παιχνίδια, εκτός αν κάνω λάθος.... Δεν μου έχουν τύχει κοληματα κλπ και ενώ νιώθω την οθόνη να ζεσταίνεται αρκετά η θερμοκρασία που μου δείχνει είναι 39 βαθμούς... Κόλημμα σε καμία περίπτωση μετά από κάνα μισάωρο... με LeoMar και Jeffrey, KH3!

 

αυτα τα δυο δεν τα εχω δοκιμάσει...εγω μιλάω για το asphalt 6 hd, το real soccer 2011 hd, nova 2 hd,guerilla bob hd και ολα τα tegra games μετα απο κανενα 40λεπτο δεν μπορεις να ακουμπησεις την οθονη...δεν μιλαω για κολλημα...μονο για την θερμοκρασια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι αρκετά καλό αλλά το πρόβλημα με το wi fi δεν μπορεί να περάσει απαρατήρητο,με το X10 είχα σήμα σε όλο το σπίτι τώρα κάθομαι αγκαλιά με το μόντεμ!!!!!!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο γενικα δεν εχει προβλημα με το wifi.

καποιες συσκευες ισως, μηπως πρεπει να το δειτε στα πλαισια της εγγυησης;

εμενα τουλαχιστον με οτι ρομ και αν του χω βαλει το wifi range ειναι κορυφαιο

 

sent from the king galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το αγόρασα εχθές και ακόμη δεν μπορώ να το συγχρονίσω με το outlook...Μου βγάζει συνέχεια κάτι μηνύματα ότι δεν μπορεί να κάνει συγχρονισμό και να κάνε επανεκκίνηση το outlook (με το Kies)

 

Αντικατέστησα τα outlook 2003 με το outlook 2010 και έκανε τελικά συγχρονισμό...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα με το Wi-Fi είναι ότι ενώ το δικό μου δείχνει σήμα 1-2 γραμμές, το iphone της γυναίκας μου δείχνει πάντα 3 γραμμές. Στην ταχύτητα όμως είναι το ίδιο...

Μην ξεχνάτε ότι στο εικονίδιο του σήματος έχει και μία ακόμα κλίμακα (εκτός από τις τρεις γραμμές), που είναι η "τελίτσα". Το Wi-Fi παίζει μία χαρά, ακόμα και με το σήμα να δείχνει την "τελίτσα"...

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα πάντως για ένα τέτοιο κινητό να μην έχει ένα ledακι για τις ειδοποιήσεις... κάθε τόσο πρέπει να ανοιγω το κινητό για να βλέπω εάν έχω καμία ειδοποίηση.

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα πάντως για ένα τέτοιο κινητό να μην έχει ένα ledακι για τις ειδοποιήσεις... κάθε τόσο πρέπει να ανοιγω το κινητό για να βλέπω εάν έχω καμία ειδοποίηση.

 

κατεβασε το noled απο το market.. καλυτερο και απο το να ειχες ledακι..

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το noled απο το market.. καλυτερο και απο το να ειχες ledακι..

 

Γιατί δεν μπορώ με τίποτα να το κάνω να δουλέψει? Το κατεβάζω, το ενεργοποιώ αλλά όταν μου έρθει μήνυμα δεν βγάζει τίποτα στην οθόνη

Το BLN ας πούμε λειτουργεί αλλά δεν μου αρέσει

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το noled απο το market.. καλυτερο και απο το να ειχες ledακι..

 

Τα γραφικά του είναι απαράδεκτα (απο κάτι εικόνες που είδα)

 

Γιατί δεν μπορώ με τίποτα να το κάνω να δουλέψει? Το κατεβάζω, το ενεργοποιώ αλλά όταν μου έρθει μήνυμα δεν βγάζει τίποτα στην οθόνη

Το BLN ας πούμε λειτουργεί αλλά δεν μου αρέσει

 

Θα το ήθελα το BLN αλλα δεν θέλω να κάνω root.

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χρησιμοποιείται το BLN Control; Νομίζω κάνει τα κουμπιά αφής να λειτουργούν σαν leds για notifications:

https://market.android.com/details?id=neldar.bln.control.free&feature=search_result

 

Όσο για το NoLed ίσως μπορούμε να κάνουμε decompile την εφαρμογή και να αλλάξουμε τις εικόνες, εάν επιτρέπεται.

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί δεν χρησιμοποιείται το BLN Control; Νομίζω κάνει τα κουμπιά αφής να λειτουργούν σαν leds για notifications:

https://market.android.com/details?id=neldar.bln.control.free&feature=search_result

 

Για να χρησιμοποιήσεις το BLN Control πρέπει να έχεις και συμβατό kernel στη συσκευή σου, αλλιώς δεν δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απλά είδα ένα comment που έλεγε πως δουλεύει σε litening rom για το SGS2. Τώρα για kernel δεν ξέρω αν έκανε αναφορά το μέλος.
Link to comment
Share on other sites

αν έφτιαχνε το wifi θα ήταν όλα τέλεια αλλά.... κάπου διάβασα οτι όλα τα samsung είναι έτσι,πριν είχα το ace και το σήμα του ήταν 3 φορές καλύτερο από του s2 και έκανε πολύ λιγότερα χρήματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλά είδα ένα comment που έλεγε πως δουλεύει σε litening rom για το SGS2. Τώρα για kernel δεν ξέρω αν έκανε αναφορά το μέλος.

 

H litening έχει ήδη ενσωματωμένο τον kernel ninphetamine 2.0.5 που υποστηρίζει το BLN και γιαυτό δουλεύει στη συγκεκριμένη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω με τη σειρα μου τις εντυπωσεις μου για το S2 εδω και ενα μηνα που το εχω.

 

Φοβερο κινητο απο αποψης hardware, ειναι πληρης απο δυνατοτητες. φοβερο κινητο απο θεμα ταχυτητας σε ολα τα σημεια του.

Ωραια κ ζωντανα χρωματα στην οθονη...

 

Αλλά !!! :: 1) η οθονη στις χαμηλες φωτεινοτητες, ροζιζει.

2) η οθονη το βραδυ αν την κοιταξω στο σκοταδι, φαινεται απο πισω η ασπριλα σε αρκετα σημεια, δεν δειχνει το τελειως μαυρο σε ολο της το μεγαλειο. 3) το μικροφωνο δεν ξερω τι φταιει , αλλα ο συνομιλητης μου συνηθως αν δε βγαλω χειροκινητα τη "μειωση θορυβου" κατα την κληση, δε με ακουει σχεδον καθολου. 4) κανει επαννεκινηση οποτε θελει αυτο, απο την πρωτη μερα που το πηρα. τοτε δεν εδωσα σημασια, τωρα εχει γινει ενοχλητικο, οταν παω να κανω κατι ή να τρεξω οτιδηποτε και οποτε το θυμηθει να ξεκιναει απο την αρχη. 5)τα ακουστικα οταν τα βαζω επανω του, πολλες φορες, ο συνομιλητης/μουσικη που ακουω ακουγεται λες και ειναι στο βαθος, και χρειαζονται στριψιμο στο βυσμα για να ακουσω καλυτερα, και δεν πιανει παντα. 6) καθε καποιες ωρες (πχ μια το πρωι μια το απογευμα) μου λεει πως αφαιρεθηκε η καρτα αποθυκευσης SD, χωρις καν να το εχω κουνησει. εκει χρειαζεται χειροκινητα επανεκκινηση για να την ξαναδει.7) η οθονη του, πολλες φορες εκει που κλεινω ενα προγραμμα ή τελειωνω με μια τηλεφωνικη κληση, δεν ανταποκρινεται στην αφη, ουτε τα πληκτρα απο κατω τα δυο που εχει αφης. μονο το κεντρικο "ακουει", τιποτε αλλο, και παλι χρειαζεται επαννεκινηση χειροκινητα για να ξανα λειτουργησει η αφη.

 

 

Αυτα τα πραγματα δεν τα δικαιολογω σε κινητο των 560 ευρω που εδωσα.

 

καποιος μου ειπε οτι μπορω να το κανω RMA. δεν γνωριζω τη διαδικασια. αν γνωριζει καποιος ας μου πει.

αυριο θα παω στο οτεσοπ που το πηρα να ρωτησω να δω τι θα μου πουν.

Edited by nabagos
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Για να χρησιμοποιήσεις το BLN Control πρέπει να έχεις και συμβατό kernel στη συσκευή σου, αλλιώς δεν δουλεύει.

 

Δηλαδή το "μαμίσιο" firmware δεν είναι συμβατό?

Link to comment
Share on other sites

Το 3 το φωνάζω εδώ και καιρο. Μεγάλο κομμάτι των s2 έχει πρόβλημα σε αυτο το κομμάτι, δυστυχώς. Κατα τα αλλα έχουν παρατηρηθεί όσα εντόπισε αλλα συνολικά η συσκευη σου χρήζει αντικατάστασης...

Να πω κι εγω με τη σειρα μου τις εντυπωσεις μου για το S2 εδω και ενα μηνα που το εχω.

 

Φοβερο κινητο απο αποψης hardware, ειναι πληρης απο δυνατοτητες. φοβερο κινητο απο θεμα ταχυτητας σε ολα τα σημεια του.

Ωραια κ ζωντανα χρωματα στην οθονη...

 

Αλλά !!! :: 1) η οθονη στις χαμηλες φωτεινοτητες, ροζιζει.

2) η οθονη το βραδυ αν την κοιταξω στο σκοταδι, φαινεται απο πισω η ασπριλα σε αρκετα σημεια, δεν δειχνει το τελειως μαυρο σε ολο της το μεγαλειο. 3) το μικροφωνο δεν ξερω τι φταιει , αλλα ο συνομιλητης μου συνηθως αν δε βγαλω χειροκινητα τη "μειωση θορυβου" κατα την κληση, δε με ακουει σχεδον καθολου. 4) κανει επαννεκινηση οποτε θελει αυτο, απο την πρωτη μερα που το πηρα. τοτε δεν εδωσα σημασια, τωρα εχει γινει ενοχλητικο, οταν παω να κανω κατι ή να τρεξω οτιδηποτε και οποτε το θυμηθει να ξεκιναει απο την αρχη. 5)τα ακουστικα οταν τα βαζω επανω του, πολλες φορες, ο συνομιλητης/μουσικη που ακουω ακουγεται λες και ειναι στο βαθος, και χρειαζονται στριψιμο στο βυσμα για να ακουσω καλυτερα, και δεν πιανει παντα. 6) καθε καποιες ωρες (πχ μια το πρωι μια το απογευμα) μου λεει πως αφαιρεθηκε η καρτα αποθυκευσης SD, χωρις καν να το εχω κουνησει. εκει χρειαζεται χειροκινητα επανεκκινηση για να την ξαναδει.7) η οθονη του, πολλες φορες εκει που κλεινω ενα προγραμμα ή τελειωνω με μια τηλεφωνικη κληση, δεν ανταποκρινεται στην αφη, ουτε τα πληκτρα απο κατω τα δυο που εχει αφης. μονο το κεντρικο "ακουει", τιποτε αλλο, και παλι χρειαζεται επαννεκινηση χειροκινητα για να ξανα λειτουργησει η αφη.

 

 

Αυτα τα πραγματα δεν τα δικαιολογω σε κινητο των 560 ευρω που εδωσα.

 

καποιος μου ειπε οτι μπορω να το κανω RMA. δεν γνωριζω τη διαδικασια. αν γνωριζει καποιος ας μου πει.

αυριο θα παω στο οτεσοπ που το πηρα να ρωτησω να δω τι θα μου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Το 3 το φωνάζω εδώ και καιρο. Μεγάλο κομμάτι των s2 έχει πρόβλημα σε αυτο το κομμάτι, δυστυχώς. Κατα τα αλλα έχουν παρατηρηθεί όσα εντόπισε αλλα συνολικά η συσκευη σου χρήζει αντικατάστασης...

 

Δυστυχώς είμαι και εγω ένας απο αυτούς που έχουν πρόβλημα με τον συνομιλητή.Αρκετά συχνα(σε περιοχές με καλή κάλυψη δικτύου) κάνουν παράπονα ότι με ακούν με διακοπές.Φαντάζομαι ομως ότι μάλλον δεν θα έχουν πολλοί αυτο το πρόβλημα όπως λες ,γιατί σε αυτά τα χρήματα που κοστίζει το κινητο, θα γινόταν χαμός απο παράπονα.Δεν είναι και λίγο να μην μπορείς να κανείς το αυτονόητο ,να τηλεφωνεις απροβληματιστα δηλαδή.Εγω παντός θα το πάω στο service και θα δω τι θα μου πουν.

Link to comment
Share on other sites

.Εγω παντός θα το πάω στο service και θα δω τι θα μου πουν.

 

 

Καλη δυναμη! Εγω αφησα το δικο μου στο service για 2 εβδομαδες.....Οχι μονο δε μου το φτιαξανε, αλλα μου κανανε και μια γρατζουνια ΝΑ, με το συμπαθιο. Δεν εβγαλα ακρη, και δεν μπορεσα να κανω πουθενα παραπονα καθως η αντιπροσωπεια με εκανε μπαλακι στη samsung και η samsung στην Smartech.....αστα..!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...