Jump to content

Huawei U8650 Sonic


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πουλησα. Ενα μηνα το αντεξα... Το ποιο προβληματικό κινητο που εχει πεσει στα χερια μου. Εφυγε μαλιστα και το ασημι καλυμμα του ακουστικόυ χωρις το κινητο να μου εχει πεσει κατω...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα. Χθες αντικατέστησα μόνος μου την σπασμένη οθόνη του κινητού. Όλα δουλεύουν κανονικά.

Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω ότι το εξής:

Όταν καλώ κάποιον δεν ακούω τον ήχο κλήσης του κινητού του και ούτε τον συνομιλητή μου που μου μιλά (ενώ ο συνομιλητής μου με ακούει κανονικά).

Μόνο όταν πατήσω το πλήκτρο του ηχείου ακούω και τον ήχο κλήσης και τον συνομιλητή μου και έτσι μπορώ να μιλήσω μαζί του.

Μήπως είναι θέμα ρυθμίσεων ή χρειάζεται να το πάω για service;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παθει το ιδιο με ενα HTC και το εστειλα για service. Ηθελε αλλαγη η πλακέτα ημουν εκτος εγγύησης και το παρατησα...
Link to comment
Share on other sites

φιλος εχει το κινητο αυτο και του εχει φαει κολλημα να του ερχονται τα ιδια μυνηματα ξανα και ξανα .

δεν ειναι θεμα σιμ γιατι εχει δοκιμασει και με αλλη μεσα. εγινε στο κινητο restore αλλα παλι τα ιδια .

καμια ιδεα τι μπορει να παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

Λόγω αγοράς καινούριου κινητού θέλω να επαναφέρω το Sonic στην μητρική του κατάσταση. Θέλω λοιπόν να ξερουτάρω και να ξαναφορτώσω και πάλι το εργοστασιακό Firmware που δυστυχώς ούτε αυτό δεν ξέρω που να το βρω. μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Λόγω αγοράς καινούριου κινητού θέλω να επαναφέρω το Sonic στην μητρική του κατάσταση. Θέλω λοιπόν να ξερουτάρω και να ξαναφορτώσω και πάλι το εργοστασιακό Firmware που δυστυχώς ούτε αυτό δεν ξέρω που να το βρω. μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1304678

εδω εισαι

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, καταλαβαίνω ότι η διαδικασία είναι αυτή, αν και δεν εχω καταλάβει αν πρέπει να κάνω πρώτα unroot και μετά να φλασαρω ή αν φλασαροντας γίνεται από μόνο του και το unroot . Το άλλο μου πρόβλημα είναι πως δεν είμαι σίγουρος πως αυτή η Rom που δίνει, είναι και αυτή που θελουμε μιας και η ελληνική είχε μέσα και το touchpal κτλ. Στο site της Huawei, δυστυχώς, δεν δίνουν στο support software τις Rom.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτή την rom με γραφικό περιβάλλον Jelly Bean την δοκίμασα και είναι οκ πολύ γρήγορη και άδεια μόλις 77 ΜΒ για να εγκαταστήσετε ότι θέλετε.Την πείραξα λίγο έβαλα ήχους από Jelly Bean και τις τελευταίες ενημερώσεις από τα προγράμματα.

Κατεβάστε την rom εδώ http://www8.zippyshare.com/v/14599910/file.html

 

και εγκαταστήστε με την γνωστή διαδικασία reboot->recovery->install zip file->install jelly bean 4.1

 

Στην πρώτη εκκίνηση αργεί λίγο , έχει το boot του Jelly bean το original. Αφού ανοίξει το κινητό στο περιβάλλον Jelly Bean

κατεβάστε τις google εφαρμογές για να έχεται λογαριασμό και market από εδώ

http://www19.zippyshare.com/v/46506336/file.html

 

και εγκαθιστούμε με την γνωστή διαδικασία reboot->recovery->install zip file->install gapps

 

στην εκκίνηση ρυθμίζουμε γλώσσα , ώρα , λογαριασμό κτλπ και είμαστε εντάξει.

 

Είναι γρήγορη rom χωρίς απαιτήσεις. Θα προσπαθήσω να βάλω και άλλα μέσα χρήσιμα.

Περιμένω εντυπώσεις.

 

φιλε μου ολα καλα αλλα δεν μπορω να συνδεθω στο google μου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω βάλει την CM 9-20120811-UNOFFICIAL-U8650 αλλά πέρα ότι δεν παίζει η κάμερα που το ξερα μου κολάει κιόλας, αρκετά... (Android 4.0.4)

 

Ποια λέτε να βάλω ? θέλω stable κινητό με αρκετή διαθέσιμη μνήμη, κοντά στην Original ROM και χωρίς περιτά προγράμματα.

(έχω πολλές επαφές 1000+ αν παίζει ρόλο στην επιλογή κατάλληλότερης ROM)

τέλος έχετε δοκιμάσει γρήγορη SD κάρτα να κάνετε SWAP αρχείο για έξτρα RAM ? προσπάθησα διάφορους τρόπους και δεν τα κατάφερα. Αν το έχει κάνει κάποιος αξίζει ή έχει αρκετό lag και σε class10 SD και οπότε δεν βοηθάει?

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε να ασχολείστε με ROM για το Sonic, δεν αξίζει, πιστέψτε με!

Προτείνω αυτή https://rapidshare.com/#!download|972p1|1141115135|CM_7.2_Extended_v2.zip|87665|0|0|1|referer-B95B83F50A376AF5519972FCAB5F9B6B

 

Είναι φτιαγμένη για το U8510 αλλά είναι απόλυτα συμβατή. Το καλύτερο βέβαια; 300MB ελεύθερα για εφαρμογές :happy:

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε να ασχολείστε με ROM για το Sonic, δεν αξίζει, πιστέψτε με!

Προτείνω αυτή https://rapidshare.com/#!download|972p1|1141115135|CM_7.2_Extended_v2.zip|87665|0|0|1|referer-B95B83F50A376AF5519972FCAB5F9B6B

 

Είναι φτιαγμένη για το U8510 αλλά είναι απόλυτα συμβατή. Το καλύτερο βέβαια; 300MB ελεύθερα για εφαρμογές :happy:

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως να εγκαταστήσω το παραπάνω στο κινητό για καλύτερη λειτουργία? :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μπορω να βρω καπου να εγκαταστησω την μπαρα ειδοποιησεων που ειχε στην αρχικη οθονη;;εκει που ειχε τις επιλογες για το wifi,bluetooth κτλ. Σας παρακαλω αν γινεται κατι πειτε μου!ευχαριστωωω
Link to comment
Share on other sites

δεν θα βρεις την ιδια και εγω ειχα το ιδιο προβλημα αλλα βρηκα απο το playstore to notification toggle!εβαλα την rom πιο πανω και το κιν πεταει παντως!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σταματήστε να ασχολείστε με ROM για το Sonic, δεν αξίζει, πιστέψτε με!

Προτείνω αυτή https://rapidshare.com/#!download|972p1|1141115135|CM_7.2_Extended_v2.zip|87665|0|0|1|referer-B95B83F50A376AF5519972FCAB5F9B6B

 

Είναι φτιαγμένη για το U8510 αλλά είναι απόλυτα συμβατή. Το καλύτερο βέβαια; 300MB ελεύθερα για εφαρμογές :happy:

Εγκατάτεστησα αυτή τη rom και πλέον το κινητό ανοίγει αλλά η οθόνη μαύρη. Τι κανω σε τέτοιες περιπτώσεις;

Edited by helen7
Link to comment
Share on other sites

εχω το huawei u8650 kai deite ti epatha.kathws katevaza κατι απο το market shop κλεινει και καθε φορα που το ανοιγω φαινετε το λογοτυπο του κινητου ,δηλαδη ξεκιναει η λειτουργια του αλλα δε φτανει ποτε στο σημειο για να βαλω το πιν.σβηνει ξανα μονο του.τι να κανω?ευχαριστω.

 

εχω το huawei u8650 και καθως κατεβαζα κατι απο το market shop κλεινει και καθε φορα που το ανοιγω φαινετε το λογοτυπο του κινητου ,δηλαδη ξεκιναει η λειτουργια του αλλα δε φτανει ποτε στο σημειο για να βαλω το πιν.σβηνει ξανα μονο του.τι να κανω?ευχαριστω.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σταματήστε να ασχολείστε με ROM για το Sonic, δεν αξίζει, πιστέψτε με!

Προτείνω αυτή https://rapidshare.com/#!download|972p1|1141115135|CM_7.2_Extended_v2.zip|87665|0|0|1|referer-B95B83F50A376AF5519972FCAB5F9B6B

 

Είναι φτιαγμένη για το U8510 αλλά είναι απόλυτα συμβατή. Το καλύτερο βέβαια; 300MB ελεύθερα για εφαρμογές :happy:

 

Ειναι προβληματικη η ρομ. Μην τη βαλει κανεις , θα καταστρεψει το κινητο του. Εμενα επαιζε κανονικα μια βδομαδα και μετα κατι επαθε η οθονη και ενω ανοιγε το κινητο η οθονη παρεμενε μαυρη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Παίδες, ξαναγράφω γιατί μαλλον δεν καταλαβαίνω τίποτα. Το έχω κάνει root, δεν θυμάμαι πως και δεν θυμάμαι και τί άλλο έβαλα η έβγαλα. Σίγουρα πάντως απεγκατέστησα κάποιες εφαρμογές από την official της cosmote. Θέλω λοιπόν αν ξέρει κάποιος, χωρίς παραπομπές σε ξένα site, και όσο πιο αναλυτικά γίνεται να μου πει με ποιον τρόπο ξεrootάρω, με ποιον τρόπο βάζω κάποια official rom και γενικά πως ξανακάνω το κινητό μου σαν να το βγάζω τώρα από το κουτί.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι προβληματικη η ρομ. Μην τη βαλει κανεις , θα καταστρεψει το κινητο του. Εμενα επαιζε κανονικα μια βδομαδα και μετα κατι επαθε η οθονη και ενω ανοιγε το κινητο η οθονη παρεμενε μαυρη.

 

Sorry, αλλά η οθόνη σαν hardware πώς συνδέεται με το software? Το κινητό το οποίο χρησιμοποιούσα την ώρα που έγραφα το post τη φορά ακόμα και δουλεύει απροβλημάτιστα. Δε φταίει η ROM αν το Sonic είναι κυριολεκτικά κινητό για πέταμα ή αν εσύ έκανες κάτι λάθος κατά την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το θέμα με την μαύρη οθόνη το είδα και στο sonic που κουβαλάω για πρόχειρο, αλλά με reset και νέα ROM ήταν OK.

 

Καμία Rom που να αφήνει λίγο χώρο της προκοπής ξέρουμε; Μονο η joyos μου έκανε σαν πιο ολοκληρωμένη, αλλά και αυτή αφήνει πολύ λίγο χώρο, η CM 7 δεν με ενθουσίασε μπορώ να πω... μου έπεσε κάπως άσχημο το 2.3 android.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Bloodimir/5975/61437/0/bld-axe.jpg |)347|-| 4\/3|\|G3R
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8650 Sonic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...