Jump to content

Sony Ericsson Xperia Active


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> (3τη καρτέλα) -> σε εκτ.

κάντε διακοπή σε όσες εφαρμογές δεν πρέπει να εκτελούνται π.χ. play store

 

αλήθεια παίζει να βρούμε καμία μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας για το Active ;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> (3τη καρτέλα) -> σε εκτ.

κάντε διακοπή σε όσες εφαρμογές δεν πρέπει να εκτελούνται π.χ. play store

 

αλήθεια παίζει να βρούμε καμία μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας για το Active ;;;;

 

Στο ebay υπάρχουν κάποιες "gold" μπαταρίες με διπλάσια χωρητικότητα. Γιατί δεν παραγγέλνεις να δοκιμάσεις; Θεωρητικά θα κάνουν δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay υπάρχουν κάποιες "gold" μπαταρίες με διπλάσια χωρητικότητα. Γιατί δεν παραγγέλνεις να δοκιμάσεις; Θεωρητικά θα κάνουν δουλειά.

 

αν δεν σου σκασουν στα μουτρα πρωτα..:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2πλασια χωρητικοτητα στο ιδιο μεγεθος δεν παιζει... αντε να μπορει να ειναι 100-200mA περισσοτερο

ΑΝθΥΠΟλοΓΡΑΦΟμμενοΣ

(επειδη ...και την υπογραφη προσεχουμε που τη βαζουμε),

αλλα

My name is Neo... (4 γραμμες!!! εντος οριων!!)

Link to comment
Share on other sites

τότε καλύτερα είναι να πάρω φορτιστή (μανιβέλας-ηλιακό-μπαταρίας ΑΑ) και να έχω μαζί μου για έκτακτη ανάγκη
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητακι.γενικα ποια ειναι τα συνιθισμενα προβληματα που βγαζει?εννοω ειναι αξιοπιστο?επισης ειναι ευκολο στη χρηση internet,GPS,εφαρμογων κτλ?επειδη δεν νιωθω πολλα απο αυτα ρωταω..αν εχετε να μου προτεινεται κατι αλλο στα λεφτα του ..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

trikalos αναλόγως και το τι ένταση σου δίνει το Bluetooth

 

paokjb4 λόγο δουλειάς μου έλυσε τα χέρια μικρό, ματζόβολο και δεν με νοιάζει ποια αν είναι βρεγμένα τα χέρια μου για να το πιάσω, αν και το έχω λίγες βδομάδες στα χέρια μου δεν έχω δει προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

trikalos αναλόγως και το τι ένταση σου δίνει το Bluetooth

 

paokjb4 λόγο δουλειάς μου έλυσε τα χέρια μικρό, ματζόβολο και δεν με νοιάζει ποια αν είναι βρεγμένα τα χέρια μου για να το πιάσω, αν και το έχω λίγες βδομάδες στα χέρια μου δεν έχω δει προβλήματα

 

Ναι πριν πάρω το active είχα το ideos x5 και το x10mini και η ένταση και η καθαρότητα της φωνής με το ίδιο ακουστικό καμία σχέση.

Link to comment
Share on other sites

trikalos ξέθαψα το Bluetooth, που είχα από εποχή SE P910i, και το τεστάρισα

με το άτομο που μίλησα στον χώρο του είχε φασαρία και τον άκουγα σχετικά καλά

παρεμπιπτόντως έχω βγάλει την επιλογή αφαίρεσης θορύβου

δοκιμή σε ακραία κατάσταση :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Χτες πέρασα στη συσκευή την 4.1.Β.0.587. Την έχει εγκαταστήσει κανένας άλλος για να πει τι διαφορές ή τι νέο έχει εντοπίσει στη λειτουργία της συσκευής; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χτες πέρασα στη συσκευή την 4.1.Β.0.587. Την έχει εγκαταστήσει κανένας άλλος για να πει τι διαφορές ή τι νέο έχει εντοπίσει στη λειτουργία της συσκευής; Ευχαριστώ.

 

Πρακτικά δεν θα δεις διαφορές.

 

NEWS:
Aug 16 released NEW 4.0.4 (4.1.B.0.587)
Oficial:
- quick dial allows you to quickly find the number you are looking for
- recent Apps button for clear overview of your applications
- quick responses for incoming calls
- optimized email application for multiple accounts
- improved control of your mobile data consumption

Own knowledge (tested on a clean install - SUS)
- operation the system seems to be smoother compared 4.1.B.0.431
- start phone dialer is fasteer
- Wifi hotspot OK
- HD video applications is smoother with enabled stabilization (there is a need to optimize) compared 4.1.B.0.431
- HD video only MONO:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά δεν θα δεις διαφορές.

 

NEWS:
Aug 16 released NEW 4.0.4 (4.1.B.0.587)
Oficial:
- quick dial allows you to quickly find the number you are looking for
- recent Apps button for clear overview of your applications
- quick responses for incoming calls
- optimized email application for multiple accounts
- improved control of your mobile data consumption

Own knowledge (tested on a clean install - SUS)
- operation the system seems to be smoother compared 4.1.B.0.431
- start phone dialer is fasteer
- Wifi hotspot OK
- HD video applications is smoother with enabled stabilization (there is a need to optimize) compared 4.1.B.0.431
- HD video only MONO:

 

Να λύνονταν και το θέμα με το light indicator στα sms.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω 2 μερες το κινητακι,πολυ ομορφο.2 ερωτησεις α)γιατί χαμηλώνει η φωτεινότητα όταν δεν έχει φως γύρω?μπορούμε να το αλλάξουμε αυτο? β)δεν μπορώ να μπω στο market,μου λεει προσοχη,παρουσιαστηκε ενα σφαλμα.τι ενεργειες να κανω?HELP όποιος ξερει γι αυτα γιατι θα σκασω..
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει αισθητήρα φωτεινότητας ο οποίος κάνει ακριβώς αυτό που λες. Θα πρέπει να είσαι root για να απενεργοποιήσεις αυτή τη λειτουργία. Για το play βεβαιώσου ότι όλα είναι σωστά όσον αφορά το gmail σου, τον κωδικό κτλ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και ναι!!!! :(:(:(

 

Κατάφερα να σπάσω την οθόνη.

Μου έπεσε στην γωνία τραπεζιού και η οθόνη είναι σε ένα σημείο (περίπου το 10% της επιφάνειας) με χαλασμένα χρώματα.

 

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση? Κανένα μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που θα μας την αλλάξει?

Ή είναι κάτι που μπορώ να κάνω με τα χοντρόχερα μου?

Link to comment
Share on other sites

καλά πως τα κατάφερες ;;;;;;

λογικά μιλάμε για το εξωτερικό τζάμι ότι έσπασε

 

λοιπόν κοίτα εδώ

για μία γεύση τιμής οθόνης στο Ελλάδα

και εδώ μήπως και το στείλεις για επισκευή

ψάξε το λιγάκι και με κανένα mail στην Sony Ericsson

sonymobile@sonymobilemail.com

περιμένουμε αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το κινητό έχει θεματάκι σε μένα.ενώ όλα δουλεύουν κομπλέ άμα το κλειδώσω και το αφήσω πάνω στο τραπέζι μετά από 10 λεπτά όλη η παρέα θα θέλει να το σπάσει.στην αρχή όλοι νομίζουν ότι έχω μήνυμα ή αναπάντητη, μόλις τους εξηγώ τι συμβαίνει μου λένε πως θα μου το πετάξουν...:p

για να μπω στο θέμα.αφού το κλειδώσω μετά από λίγο η οθόνη φωτίζει για μερικά δευτερόλεπτα χωρίς κανένα προφανή λόγο και μετά ξανακλείνει.αυτό συνεχίζεται όσες ώρες και αν περάσουν και γίνεται αρκετά συχνά.

για να σας προλάβω νομίζω πως το έχω ξαναναφέρει χωρίς λύση,έχω κάνει αναβάθμιση λογισμικού,επανεκκινήσεις και ένα σωρό άλλα όμως συνεχίζει να είναι το ίδιο σπαστικό...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

το κινητό έχει θεματάκι σε μένα.ενώ όλα δουλεύουν κομπλέ άμα το κλειδώσω και το αφήσω πάνω στο τραπέζι μετά από 10 λεπτά όλη η παρέα θα θέλει να το σπάσει.στην αρχή όλοι νομίζουν ότι έχω μήνυμα ή αναπάντητη, μόλις τους εξηγώ τι συμβαίνει μου λένε πως θα μου το πετάξουν...:p

για να μπω στο θέμα.αφού το κλειδώσω μετά από λίγο η οθόνη φωτίζει για μερικά δευτερόλεπτα χωρίς κανένα προφανή λόγο και μετά ξανακλείνει.αυτό συνεχίζεται όσες ώρες και αν περάσουν και γίνεται αρκετά συχνά.

για να σας προλάβω νομίζω πως το έχω ξαναναφέρει χωρίς λύση,έχω κάνει αναβάθμιση λογισμικού,επανεκκινήσεις και ένα σωρό άλλα όμως συνεχίζει να είναι το ίδιο σπαστικό...

 

Καποια εφαρμογη ασυμβατη στο κανει. Εχεις τον εκατομμυριουχο? Εχεις κατεβασει live wallpapers?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξανά πέρνα το λειτουργικό από το Sony PC Companion και δούλεψε το χωρίς να του προσθέσεις τίποτα για 3~4 μέρες

αν στο ξανά κάνει τότε αντιπροσωπεία αν όχι τότε είναι κάποια από της εφαρμογές που έχεις βάλει

Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη ασυμβατη στο κανει. Εχεις τον εκατομμυριουχο? Εχεις κατεβασει live wallpapers?

 

το σκέφτηκα.όχι δεν έχω τον εκατομμυριούχο.live wallpaper ναι και μάλιστα όταν το κατέβασα άρχισε να γίνεται.σκέφτηκα πως είναι αυτό,το έκανα απεγκατάσταση και αργότερα αναβάθμισα το λογισμικό.παρόλα αυτά συνεχίζει...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

το σκέφτηκα.όχι δεν έχω τον εκατομμυριούχο.live wallpaper ναι και μάλιστα όταν το κατέβασα άρχισε να γίνεται.σκέφτηκα πως είναι αυτό,το έκανα απεγκατάσταση και αργότερα αναβάθμισα το λογισμικό.παρόλα αυτά συνεχίζει...

 

Πάντως, γίνεται σε πάρα πολλές συσκευές αυτό και προκαλείται από κάποια εφαρμογή.

Αν δεν σε ενοχλεί, μη δίνεις σημασία. Αλλιώς, θυμήσου πότε ξεκίνησε να το κάνει και άρχισε να ξηλώνεις εφαρμογές, αρχίζοντας από τις τελευταίες που προσέθεσες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Active

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...