Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Newbie here:O Το θέμα έχει ως εξής:εδώ και αρκετό καιρό παίζεται κάτι μ'έναν καλό μου φίλο.Είμαστε όλο γλύκες,χαμόγελα,''τυχαία'' αγγίγματα κλπ....Να κάνω την παραπάνω κίνηση ή θα χαλάσω έτσι τη φιλία μας?
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμα σου αρέσει εσένα εννοείται να την κάνεις...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

χμμμ...

αντε τι περιμενεις...?

εγω παλι εχω ερωτευτει Μιχαλη Χατζηγιαννη γιατι πολυ απλα μου το αφιερωσαν και καθε οταν το ακουω λιωνω...

αστε που ειναι και κομματαρα...

Link to comment
Share on other sites

Κανε την κινηση roody1!

Κ με εμενα το ιδιο σκηνικο παιχτηκε, αν κ δεν ξερω ποσο καλος σου φιλος ειναι, γιατι εμενα ηταν κολλητη μου οταν εγινε το μπραφ στο τελος της 3ης λυκειου!

Κ απο τοτε ειμαστε μαζιιιιιιιι.. :love:

Παιζει βλεπεις κ ρολο οτι ξερεις τ αλλο απο πριν κ εχετε ηδη ενα δεσιμο..

Κ ειναι πολυ ωραιο..Κ μν λες οτι θα χαλασεις τη φιλια σου, γιατι εμεις ας πουμε παραμενουμε κολλητοι.. Υπαρχουν μερικες φορες δλδ που βρισκομαστε, που εκτος απο μερικα φιλακια :p, μπορεις ανετα να πεις οτι ειμαστε 2 πολυ καλοι φιλοι απλα..

Ασε που οι φασεις που περνας τωρα μεχρι τη στιγμη που θα κανει καποιος "αυτη την πρωτη, πρωτη κινηση, μια λεξη, ενα χαδι..", ειναι τε-λει-ες.. Κ μετα δλδ..!

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.Go for it!

 

+1

 

Σίγουρα του αρέσεις, αλλά μάλλον ντρέπεται να στο πει ευθέως:)

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

+1

 

Σίγουρα του αρέσεις, αλλά μάλλον ντρέπεται να στο πει ευθέως:)

 

τελικα καλα λενε ''ο κοσμος το χει τουμπανο και εσυ/αυτος/εμεις/εγω...κρυφο καμαρι''

αντε να γιορτασουμε ακομα εναν ερωτα αυτες τις γιορτες...:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας παιδιά!:) Τι να πω,ελπίζω να'ναι τόσο εύκολα τα πράγματα όπως τα παρουσιάζετε.Εγώ μια φορά θα την κάνω την κίνησή μου(γιατί αλλιώς θα χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο μετά) κι ότι βρέξει ας κατεβάσει...Ελπίζω μόνο να μη τον χάσω απ'τη ζωή μου:O
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας παιδιά!:) Τι να πω,ελπίζω να'ναι τόσο εύκολα τα πράγματα όπως τα παρουσιάζετε.Εγώ μια φορά θα την κάνω την κίνησή μου(γιατί αλλιώς θα χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο μετά) κι ότι βρέξει ας κατεβάσει...Ελπίζω μόνο να μη τον χάσω απ'τη ζωή μου:O

 

αντε κουκλα μπραβο σου...

καλυτερα να μετανιωνεις για κατι που εκανες παρα για κατι που δεν...

 

εξαλλου:

''οσα δεν καταφεραμε ακομα ειναι οσα δεν προσπαθησαμε...

ααααααααααχ,ρεσιταλ δινω..:p

Link to comment
Share on other sites

:help: Βρε παιδιά ξενέρωσα..!Πηγα σήμερα στη σχολη μ'όλη την καλή διάθεση,αποφασισμένη να του μιλήσω κι αυτός ήταν τελείως φιλικός,μου'κοψε τα φτερά.Κάποια στιγμή μου λέει 'Πάμε έξω να καθήσουμε;' Του λέω κι εγώ πάμε.Ε,το λίγο που μιλήσαμε(γιατί καθόμασταν σαν τους ηλίθιους χωρίς να λέμε τπτ) ήταν για το ποδόσφαιρο και τα μαθήματα!:fool: :rocket: Κάτι μου λέει ότι είναι μες στο μυαλό μου το υποτιθέμενο φλέρτ και θα φάω τα μούτρα μου αν του μιλήσω...
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

:help: Βρε παιδιά ξενέρωσα..!Πηγα σήμερα στη σχολη μ'όλη την καλή διάθεση,αποφασισμένη να του μιλήσω κι αυτός ήταν τελείως φιλικός,μου'κοψε τα φτερά.Κάποια στιγμή μου λέει 'Πάμε έξω να καθήσουμε;' Του λέω κι εγώ πάμε.Ε,το λίγο που μιλήσαμε(γιατί καθόμασταν σαν τους ηλίθιους χωρίς να λέμε τπτ) ήταν για το ποδόσφαιρο και τα μαθήματα!:fool: :rocket: Κάτι μου λέει ότι είναι μες στο μυαλό μου το υποτιθέμενο φλέρτ και θα φάω τα μούτρα μου αν του μιλήσω...

 

Βρε συ... μην ξεχνάς ότι είναι άντρας, αποκλείεται να σε βλέπει σαν "κολλητό" του. Απλά μάλλον κάτι τον κομπλάρει και προσπαθεί να το παίζει άνετος μαζί σου.

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

:help: Βρε παιδιά ξενέρωσα..!Πηγα σήμερα στη σχολη μ'όλη την καλή διάθεση,αποφασισμένη να του μιλήσω κι αυτός ήταν τελείως φιλικός,μου'κοψε τα φτερά.Κάποια στιγμή μου λέει 'Πάμε έξω να καθήσουμε;' Του λέω κι εγώ πάμε.Ε,το λίγο που μιλήσαμε(γιατί καθόμασταν σαν τους ηλίθιους χωρίς να λέμε τπτ) ήταν για το ποδόσφαιρο και τα μαθήματα!:fool: :rocket: Κάτι μου λέει ότι είναι μες στο μυαλό μου το υποτιθέμενο φλέρτ και θα φάω τα μούτρα μου αν του μιλήσω...

χωσου(:p) και μη φοβασαι τιποτα, τα προηγουμενα που ελεγες δεν ειναι φιλικα. και μαλλον τα εκανε με μηνυματα κλπ γιατι ντρεποταν. επισης αν καταλαβαινω ειναι κι αυτος 19-20 χρονων, μην περιμενεις και πολυ μπαμπεσικα πραγματα οταν ειστε ενωπιος ενωπιων.

Link to comment
Share on other sites

χωσου(:p) και μη φοβασαι τιποτα, τα προηγουμενα που ελεγες δεν ειναι φιλικα. και μαλλον τα εκανε με μηνυματα κλπ γιατι ντρεποταν. επισης αν καταλαβαινω ειναι κι αυτος 19-20 χρονων, μην περιμενεις και πολυ μπαμπεσικα πραγματα οταν ειστε ενωπιος ενωπιων.

 

 

Μπέσικα εννοεί! :)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Μπέσικα εννοεί! :)

με κολλησες τωρα :wacko:...ξεχασα την ελληνικη...τα ποτα θα φταινε :p

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμ...

μαλλον κολλαει...

και καλα αυτος κολλαει...εσυ γιατι να κολλας?

αντε βρε κουκλι ''πανε και ας σου βγει και σε κακο...''

Link to comment
Share on other sites

Βασικα κατι παρομοιο ειχε γινει και με εμενα.2 χρονια ολα καλα απλα χωρισαμε μαλλωμενοι και εδω και αλλα 2 χρονια δεν μιλαμε περα απο κανενα χρονια πολλα στις γιορτες.εαν με ρωτουσες τοτε τι θα εκανα ετσι και ηξερα οτι θα καταληξουμε ετσι θα σου ελεγα οτι παλι ναι θα το εκανα(βασικα εκεινη ειχε κανει το πρωτο βημα και εγω δεν ειχα παρει χαμπαρι τιποτα χεχε).οι στιγμες που ζεις ειναι μοναδικες.απλα καντο με πολυ γλυκα αυτο το βημα.σιγα μην σου πει οχι:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σκέφτομαι να του το πω μες στην περίοδο των γιορτών,την ημέρα που θα βγάλω όλη την παρέα έξω για τα γενέθλια μου.Κι ελπίζω μετά να μπορώ να ποστάρω κι εγώ στο θέμα για τους ερωτευμένους...:O Τι να πω,δεν μπορεί να πέφτει τόσο έξω το ενστικτό μου!Ειλικρινά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις,μου δώσατε θάρρος.CU around:)
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καταρχην, πριν αρχισω νεο θεμα εκανα μια αναζητηση και βρηκα οτι εχει συζητηθει ξανα το ζητημα, απο την πλευρα ομως της ζήλιας ή της απιστιας. Εγω θελω να το θεσω πιο θετικα και καπως διαφορετικα:

 

Δεδομενα:

1) Σημερα ειναι το πιο ευκολο πραγμα να κανεις μια νεα γνωριμια. Εξοδοι, τηλεφωνα, ιντερνετ, πολλες παρεες κλπ..

2) Ειναι νομιζω δεδομενο και το οτι παντα θα υπαρχει κατι "καλυτερο" σε στοιχεια ελξης απο αυτο που ενιοτε εχουμε. Ειτε θα βρισκουμε κατι πιο πληρες, είτε θα μας φαινεται "καλυτερο" οτιδηποτε που ειναι λιγο διαφορετικο. Δεν μπορουμε να αποφυγουμε τον περιβοητο "τριτο" καποια στιγμη.

:ninja:

 

Ζητουμενο:

1) Μπορει ενας πολυ δυνατος έρωτας να παραμεινει δυνατος χωρις να ενσωματωνει τριτους (πανω ή κατω απο το τραπεζι) ?

2) Μπορει εναλλακτικα να επιβιωσει ενας αληθνος ερωτας αφομοιωνοντας τους τριτους και νομιμοποιωντας τους σε ενα κλιμα ειλικρινειας και "ελευθεροποιησης"?

:worry:

 

Προσωπικα βρισκω 3 καταληξεις για καποιον που εμαθε να ζει με τον "αποκλειστικο" ερωτα...

1) Να απομονωθει ή να ζει με προσκαιρες επιφανειακες σχεσεις, απογοητευμενος απο τον ερωτα.

2) Να αποδεχτει τις "ελευθερες" σχεσεις, σε μια προσπαθεια να διασωσει την ειλικρινεια, αφου ειναι μαλλον αδυνατη η αποκλειστικοτητα (αμφιπλευρα).

3) ...

:rolleyes:

 

Το τριτο ειναι αυτο που εχω να δωσω. Θα το συμπληρωσω αναλυτικα αφου πρωτα ακουσω τον προβληματισμο σας και σιγουρευτω οτι υπαρχει καποιο επιπεδο συζητησης περα απο το κλασικο χιουμορ (διαφυγης) που σηκωνουν τετοια ζητηματα.

 

Τι λενε τα δικα σας βιωματα? Μπορει να μεινει πραγματικα αμολυντος στο χρονο ενας πολυετης ερωτας και με ποιο τροπο? :O

Link to comment
Share on other sites

Να απαντήσω στα ερωτήματά σου.

 

1)Πιστεύω πως αυτό είναι καθαρά θέμα χαρακτήρα. Αν ο άντρας/η γυναίκα είναι μονογαμικός/η τότε ναι, θα μπορέσει να "αντέξει" στους πειρασμούς των τρίτων που φυσιολογικά κάποια στιγμή θα εμφανιστούν. Επίσης είναι θέμα φθοράς της σχέσης και του τι κάνει το ζευγάρι για να την κρατήσει ζωντανή. Αν το ζευγάρι θέλει (και υπάρχει ελπίδα) ο τρίτος άνθρωπος δεν θα μπει. Αν όμως κάποιος (ή και οι δύο) δεν περνάει καλά για χ,ψ λόγο...ε θα την βρει την πορτούλα και θα χωθεί. Επίσης, είναι θέμα ηλικίας. Αν είσαι ένας συνειδητοποιημένος 35-40άρης/α που (μέσες άκρες :p) ξέρεις τι θες από τη ζωή σου, τότε υπάρχουν πολύ περισσότερες πιθανότητες να επιβιώσει η σχέση όσο μακροχρόνια και αν είναι, από το να είσαι 20 χρονών και να κάνεις ό,τι κάνεις απλά για να το λες την επόμενη με τους φίλους σου και να γελάτε.

 

2)Ναι, ίσως για κάποιους μπορεί. Δεν μπορώ να το αποκλείσω. Αλλά ειλικρινά... πέρα από την πλάκα που όλοι κάνουμε και από το πόσο απελευθερωμένος είναι ο καθένας, ένας τρίτος άνθρωπος...δεν παύει ποτέ να είναι ένας...τρίτος άνθρωπος. Στο 1% των περιπτώσεων αυτή η "ιδιόμορφη" σχέση κρατάει σε βάθος χρόνου και στο 99% κάποια στιγμή ένας από τους τρεις απομακρύνεται (εκούσια ή ακούσια). Προσωπικά, δεν θα μπορούσε ποτέ να σεβαστώ με τον ίδιο τρόπο μια κοπέλα που θα κάναμε τρίο. Δε θα τη σιχαινόμουν (έλεος), ούτε θα την "έκραζα"...απλά δεν θα μπορούσα ποτέ να είμαι "μαζί της" σε σχέση.

 

Και μια γενική απάντηση. Ένας έρωτας, ναι, μπορεί να μείνει αμόλυντος στο χρόνο, αλλά φυσικά κάτω από προϋποθέσεις και συγκεκριμένες υποχωρήσεις και από τους δύο. Προσωπικά, δεν το έχω ζήσει. Ακόμα και οι φίλοι/ες μου κάποια στιγμή σε μια μακροχρόνια σχέση τους..."είδαν" και τρίτα άτομα (χωρίς να το ξέρω ο άλλος/η και χωρίς απαραίτητα να χωρίσουν μετά όταν τελικά το έμαθαν - ούτε με αυτό βέβαια συμφωνώ, αλλά ας μη βγω και ΕΔΩ off topic).

 

Σε κάλυψε η απάντησή μου; Αλήθεια, εσύ sansara είσαι άντρας ή γυναίκα και τι ηλικία έχεις;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 29. :p

To δυσκολοτερο σε αυτη την ερωτηση που κανω ειναι να καταλαβει κανεις οτι αμολυντος= εντελως αμολυντος και οτι η "μολυνση" δεν προερχεται μονο απο τον αλλο. Οι υποχωρησεις σημαινουν ελευθερια, οχι αποκλειστικοτητα. Αποκλειστικοτητα δεν σημαινει να μην κανεις αλλά ..να μην θες να κανεις! Ειναι τραγικα δυσκολο αυτο. Οπως τραγικος ειναι τελικα και ο ερωτας απο τη φυση του. Γιαυτο και θετω το ερωτημα με το ενα ποδι στο δεδομενο οτι δεν γινεται στο χρονο να μεινει η καθαροτητα. Ουσιαστικα ζηταω να ακουσω "μεθοδους" με τις οποιες μπορει μια σχεση να ξεφυγει απο το φθαρτο και να γινει κατι τοσο σπουδαιο ωστε να μην μπορεις να την συγκρινεις με κατι προσκαιρο τριτο. Ετσι δεν θα σε ελκει και τιποτα αλλο. Καποιοι δεχονται συμβιβασμο στο σεξουαλικο μερος ωστε να περισωσουν το συναισθηματικο. Εγω ψαχνω καθαρη λυση, χωρις συμβιβασμους. Θα ελεγε κανεις οτι δεν γινεται. Υποστηριζω ομως οτι υπαρχει ενας τροπος να γινει. Ηθελα να τον εκφρασω (το 3) και παραλληλα να ακουσω αν καποιος αλλος σκεφτεται κατι προσθετο. Αλλα τεσπα...

Link to comment
Share on other sites

Οι υποχωρησεις σημαινουν ελευθερια, οχι αποκλειστικοτητα. QUOTE]

 

οτι ΚΑΛΥΤΕΡΟ εχω ακουσει...

εγω γενικα πιστευω στην διατηρηση της ατομικοτητας σε μια σχεση, με την εννοια να μην ''αλλοιωνεται-αλλαζει'' ο χαρακτηρας για το χατηρι καποιου αλλου...

να μην ΑΝΑΛΩΝΕΣΑΙ και να μην ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΣΑΙ δηλαδη...

αν υποχωρησεις σε κατι απο μονος σου σημαινει οτι το ΘΕΛΕΙΣ και το κανεις αρα σαν ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ το ΕΠΕΛΕΞΕΣ...ειναι λεξεις και εννοιες οι οποιες φανταζουνε μικρες και ομως ειναι τοοοοοοσο δυσκολες και μεγαλες...

γι αυτο καθηστε να ακουσετε τα ΘΕΛΩ σας και μετα τα ΘΕΛΩ των αλλων...

συντομα,αν και εσεις εχετε κατι καλο που αξιζει αυτα τα δυο θα συναντηθουνε ...διχως κοπο και γκρινια...

απλα με τον καιρο...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω και γω τέτοια προβλήματα:) . Να σας τα πω με λίγα λόγια. Πριν κανα δίμηνο είχε ερθει μια, και μουπε οτι μια φίλη της με θελει και να μου δώσει τον αριθμό της. Εγω την είδα και δε μου άρεσε , έτσι της είπα πως αυτό το καιρό δε θέλω να κάνω κάτι με κάποια και μουπε εντάξει και τέλιωσε η ιστορία. τις πρώτες μέρες με κοιτούσε η παρέα αλλά απο τότε τιποτα. Στον μήνα πάνω άρχισε να μαρεσει μια άλλη κοπέλα. πριν μια βδομάδα πήγα σινεμά μενα φίλο μου και είδαμε δύο να κάθονται και αρχίσαμε.. ξέρετε , της κοιτούσαμε απο μακριά αλλα δεν καναμε τίποτα και φύγαμε. μόλις κλείσαμε την πορτα και κατεβαίναμε της σκάλες προσεξα οτι κάποιος ανοιξε την πόρτα, πήγα γρήγορα πάνω με τον φίλο μου και ήταν εκείνες που είχαν τρέξει πίσω μας (έφυγαν). Καναμε ενα γύρω στο σινεμά και μετά τις ξαναβρήκαμε και κατσαμε δίπλα τους (15 μέτρα) τις βλέπαμε- μας έβλεπαν. Εγω επιδή έχω και την τύφλα μου δεν εβλεπα πρόσωπα. Μετά απο λίγο κατάλαβα πως ήταν ΕΚΕΙΝΗ. Και χάρηκαν πολύ. Μολις αποφάσισα να παω να τις μιλησω ήρθε μια δωδεκάδα φίλες τους, και την κάναμε. Μετά όμως που φευγαμε ΤΗΝ είδα μόνη της με εκείνη που έιχε έρθει να μου πει για την φίλη της που ενδιαφερόταν. Παραξενεύτηκα λίγο αλλά δεν έδωσα σημασία και μου έδωσαν την ιδέα οτι κάτι γινόταν. Τις ακολουθήσαμε και μετά απο λίγο πήγα να της μιλήσω. Εκεί ήταν και όλοι η παλιά παρέα. Τα παιξα λίγο αλλα την ρώτησα αν μπορούσα να της μιλήσω και μουπε " εμένα?" και κατάλαβα πως κάτι δεν πηγαινε καλά. Να μην τα πολυλογούμε την ρώτησα αν θέλει να βγουμε και μουπε οχι επιδή με θελει μια φίλη της (καταλάβατε ποια) αλλά το όχι δεν ήταν κοφτό, είπα εντάξει και έφυγα. Απο τότε την ειδα μια δυο φόρές στο σχολείο, αλλά εχτές είδα πως με κοίταξε και κάτι ελεγαν όλες. Σήμερα λοιπόν έγινε ολη η ιστορία. Σήμερα απτο πρώτο διάλειμα τις είδα που ήταν μαζεμένες όλες αλλά έλειπε εκείνη που με ήθελε πριν δύο μήνες και το κέντρο τους ήταν η κοπέλα που με ενδιαφέρει. και οταν πέρασα απο δίπλα καποια είπε μεγιά το μαλλί αλλα΄είχα ήδη απομακρυνθεί. Μετά κάναμε συγκέντωση και εκεί ένας καθηγητής τρελάρας μου μιλούσε για τα μαλλιά μου και για το σκουλαρίκι του φίλου μου και μαζέψαμε κόσμο. το τμήμα τους ήταν πισω απο εμάς και κάποια φώναξε το όνομα μου και γύρισα και είδα εκείνη που μαρέσει να λέει σε μιά σταμάτα και να την "τραβά", αυτό έγινε ακόμα μια φορά και μετά πηγαμε στις τάξεις μας και σχολάσαμε, όμως όταν με φώναζε η άλλη ήταν σοβαρή δεν γελούσαν ανώριμα. Ήταν λες και ήθελε κάτι να μου πει, εγώ δεν πήγα γιατί ήταν λίγο μακριά και δεν ταιριαζε να πάω να τους μιλήσω. στο δρόμο που έφευγα με το αυτοκίνητο, την είδα μόνη και αυτή ξέρει το αυτοκίνητο του πατερα μου. Είδα πως το βλέμα της γύρισε λίγο αλλά δεν ξέρω αν ήταν για μένα.

 

Το ξέρω πως έγραψα μυθιστόρημα αλλά αλλιώς δεν μπορούσα.. αν κατάφερε κανείς να το διαβάσει μπορεί να μου πεί τί κάνω? Ενδιαφέρετε,? η φίλη της που με ήθελε τί γίνεται? να πάω να τους μιλήσω παρόλο που πήγα μια φορά. Μήπως φέρθηκαν έτσι επιδή ήμουν stylάτος? Τί να πώ? και γενικά συμβουλές!

 

Ευχαριστώ!:):cry: :(

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σκέφτομαι να του το πω μες στην περίοδο των γιορτών,την ημέρα που θα βγάλω όλη την παρέα έξω για τα γενέθλια μου.Κι ελπίζω μετά να μπορώ να ποστάρω κι εγώ στο θέμα για τους ερωτευμένους...:O Τι να πω,δεν μπορεί να πέφτει τόσο έξω το ενστικτό μου!Ειλικρινά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις,μου δώσατε θάρρος.CU around:)

εσυ τελικα τι εκανες?? πως πηγε? :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Δε συζητάμε εδώ και αρκετό καιρό(από πέρσι :p ) αλλά μιας και το επανέφερες το θέμα ας (ξανα)πω κι εγώ την ιστορία μου: προβληματίζομαι για το αν θα πρέπει να πω σ'ένα φίλο μου ότι εδώ και αρκετό καιρό τον βλέπω και ερωτικά.Θα μου πείτε "και τΙ σε κρατάει και δε του το λές;". Περιμένω να βρω την κατάλληλη ευκαιρία όπου θα είμαστε σχετικά μικρή παρέα σε μαγαζί με κατάλληλη ατμόσφαιρα,χαλαρή διάθεση κλπ. Αλλά και πάλι βρίσκω τελείως αψυχολόγητη τη συμπεριφορά του: άλλες φορές(κυρίως όταν πίνει και είναι πιο χαλαρός) υπάρχει ένας ερωτισμός μεταξύ μας και άλλες είναι τελείως φιλικός. :wacko: Από δικές σας εμπειρίες, όταν πίνετε φανερώνετε αυτά που σκέφτεστε υποσυνείδητα ή απλά μιλάει το "κάτω κεφάλι;"
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...