Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που θα μου δώσουν θα είναι καινούριο η επισκευασμένο; Έχει τύχη σε κάποιον.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι μαγκες..!ξανασχολιαζω στο thread του arc μετα απο αρκετο καιρο θα ελεγα..!

θελω την βοηθεια σας!αρχικα θελω να πω..οτι μετα απο ενα χρονικο σημειο,η αποδοση του κινητου επεσε καπως και τρωει αρκετα κολληματα...εκανα και hard reset..και γενικα τα ξανασυνανταω? τι προτεινετε?λετε να φταιει καποια εφαρμογη?

 

επισης...περα απο το να περασω μια rom,kernel και να το κανω overclock ..τι αλλο θα μπορουσα να αλλαξω στο κινητο?

Edited by iwannis
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λόγω 160 χαρακτήρων. Είναι η κωδικοποίηση για να στέλνεις 160 χαρακτήρες.. Αν το γυρίσεις σε 80 θα πηγαίνουν σε μικρά..
Link to comment
Share on other sites

επισης...περα απο το να περασω μια rom,kernel και να το κανω overclock ..τι αλλο θα μπορουσα να αλλαξω στο κινητο?

 

Αν ξεκλειδώσεις bootloader, αλλάξεις kernel, ταχύτητα επεξεργαστή και εγκαταστήσεις και κάποια άλλη custom rom δεν έχει μείνει και κάτι άλλο να κάνεις..! :)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκλειδώσεις bootloader, αλλάξεις kernel, ταχύτητα επεξεργαστή και εγκαταστήσεις και κάποια άλλη custom rom δεν έχει μείνει και κάτι άλλο να κάνεις..! :)

 

τον boatloader αναγκαστικα δεν πρεπει να τον ανοιξω για το rootαρω? παλια που ημουν root επρεπε παντως,αν και δεν ειχα κανει root με εφαρμογη..ηταν λιγο πολυπλοκο..!

 

ετσι ουσιαστικα μπορεις να

το rootαρεις

να ανοιξεις τον boatloader

να περασεις μια rom

να αλλαξεις kernel,και να περασεις και το set cpu

 

η καλυτερη rom ειναι η cyanogen mod ή υπαρχει καποια καλυτερη?

και απο kernel ποιος ειναι ο καλυτερος?(σταθεροτερος,πιο γρηγορος κτλπ)

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λόγω 160 χαρακτήρων. Είναι η κωδικοποίηση για να στέλνεις 160 χαρακτήρες.. Αν το γυρίσεις σε 80 θα πηγαίνουν σε μικρά..

 

πως το αλλάζεις απο 80 σε 160?

Link to comment
Share on other sites

πως το αλλάζεις απο 80 σε 160?

 

Πηγαίνεις στα

Μηνύματα -> Ρυθμίσεις -> ξεμαρκάρεις την εξοικονόμηση κόστους

Link to comment
Share on other sites

πως το αλλάζεις απο 80 σε 160?

 

εγω θα σου ελεγα να κατεβασεις το sms pro,handsent sms απο το google play..ειναι πολυ καλυτερα και τα 2 απο την αρχικη εφαρμογη της sony ericsson και δεν εχεις και οριο στους χαρακτηρες!

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

1.Έχει συνδέσει κανείς για αρκετή ώρα, usb-flash (π.χ. για ταινία)? Μη μου τα παίξει το καημένο :happy:

2.Με το Titanium όταν κάνω αντίγραφο ασφαλείας μιας εφαρμογής, πως επιλέγω αν θέλω να κρατήσω το apk, τα δεδομένα της εφαρμογής ή τα αρχεία στην sd? Π.χ. σε ένα game θέλω να κρατήσω μόνο το apk και τα saves και όxι 1,5GB sd data

3. Στην ICS είδατε βελτίωση με τους αναβαθμισμένους adreno drivers? Hardware acceleration παίζει στο menu?

Edited by OrganisedChaos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.. Έχουμε κανένα νέο για το επίσημο ics..; Βαρέθηκα να περιμένω, ομολογώ..

 

τελη μαιου με αρχες ιουνιου εχουν πει...πρωτα θα παρουν οσοι εχουν παραεισαγωγης παντως..!

 

 

 

 

 

 

κανεις να μου απαντησει για το ποια rom , και ποιος kernel ειναι ο καλυτερος υπαρχει?? :P

και αν φυσικα βλεπεις διαφορα εχοντας περασει μονο kernel,rom χωρις να το εχεις overcloκαρει..

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Έχει κανείς τραβήξει βίντεο σε θόρυβοδες περιβάλλον πχ κλαμπ κτλ ?υπάρχουν παραμόρφωσεις?ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Έστω και καθυστερημένα:

Τραβηγμένο από εμένα πριν λίγες μέρες. ;)

 

@ iwannis: Καλύτερος kernel/rom δεν υπάρχει. Κοιτάς τι σου ταιριάζει περισσότερο. Ένας μέσος συνδυασμός που "φοριέται" πολύ απ' ότι βλέπω είναι Arconium ROM με DoomKernel ή ArcKnight αν μιλάμε για ICS.

Προσωπικά AOKP ROM θέλω να δοκιμάσω αλλά όσο δεν λύνεται το πρόβλημα της εγγραφής video δεν μπορώ να περάσω σε αυτήν την ROM. Αυτήν την στιγμή είμαι Arconium 2.4, ArcKnight RC1 @ 1.4GHz και το κινητό πάει σφαίρα, με εξαίρεση το πρώτο φόρτωμα του Dialer, που είναι θέμα της εφαρμογής μάλλον.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Έστω και καθυστερημένα:

Τραβηγμένο από εμένα πριν λίγες μέρες. ;)

 

@ iwannis: Καλύτερος kernel/rom δεν υπάρχει. Κοιτάς τι σου ταιριάζει περισσότερο. Ένας μέσος συνδυασμός που "φοριέται" πολύ απ' ότι βλέπω είναι Arconium ROM με DoomKernel ή ArcKnight αν μιλάμε για ICS.

Προσωπικά AOKP ROM θέλω να δοκιμάσω αλλά όσο δεν λύνεται το πρόβλημα της εγγραφής video δεν μπορώ να περάσω σε αυτήν την ROM. Αυτήν την στιγμή είμαι Arconium 2.4, ArcKnight RC1 @ 1.4GHz και το κινητό πάει σφαίρα, με εξαίρεση το πρώτο φόρτωμα του Dialer, που είναι θέμα της εφαρμογής μάλλον.

 

Οταν ελεγα καλυτερος εννοουσα ποιο σταθερος ,ποιο γρηγορος κτλπ..με αυτην την ενοια!

χμμ...δεν την γνωριζα την RΟΜ αυτη,τους Kernel τους ξερω τους εχουν οι περισσοτεροι!

αυτο ελεγα και εγω..η πιο ολοκληρωμενη πια ειναι ;)

ειδα βιντεακι με την ROM σου(arconium 2.4) και πραγματικα ειναι πολυ γρηγορη..!

εγω θα περιμενω να δω πως θα ειναι η ICS της σονι,αν δεν με ικανοποιει το rootαρω και του περνω την arconium 2.4 και τον DoomKernel η τον ArcKnight!

ευχαριστω για τις απαντησεις σου!

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κι όλο περιμένω την αναβάθμιση ICS και τίποτα ... ρε κοίτα να δεις που θα βγει το Android 5.0 Και εμείς θα χαιρόμαστε που πήραμε την 4....

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Αρχές Ιουνίου, λίγη υπομονή ακόμα για την επίσημη αναβάθμιση. Εδώ δεν έχουν πάρει άλλοι κι άλλοι..! Ακόμα πχ δεν έχει πάρει το Motorola RAZR που βγήκε πολύ πιο πρόσφατα από το Arc.

 

Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από την SE, ειδικά μετά το φιάσκο της Motorola. Επίσημες οδηγίες για ξεκλείδωμα του bootloader, θα δώσει upgrade σε όλη την σειρά Xperia 2011. Αυτά (αν και θα έπρεπε να είναι αυτονόητα για όλες τις εταιρείες) είναι πράγματα που εκτιμούνται. Να μην βάλω και το δωρεάν NDrive και τα δωρεάν 50GB αποθηκευτικό χώρο στο Box. Τι άλλο να ζητήσει κανείς? :D

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

ωπα αυτο δεν το ηξερα! το εξηγεις λιγο φιλε μου?

 

κατεβασε τη εφαρμογη box στο κινητο σου και εισαι ετοιμος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχές Ιουνίου, λίγη υπομονή ακόμα για την επίσημη αναβάθμιση. Εδώ δεν έχουν πάρει άλλοι κι άλλοι..! Ακόμα πχ δεν έχει πάρει το Motorola RAZR που βγήκε πολύ πιο πρόσφατα από το Arc.

 

Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από την SE, ειδικά μετά το φιάσκο της Motorola. Επίσημες οδηγίες για ξεκλείδωμα του bootloader, θα δώσει upgrade σε όλη την σειρά Xperia 2011. Αυτά (αν και θα έπρεπε να είναι αυτονόητα για όλες τις εταιρείες) είναι πράγματα που εκτιμούνται. Να μην βάλω και το δωρεάν NDrive και τα δωρεάν 50GB αποθηκευτικό χώρο στο Box. Τι άλλο να ζητήσει κανείς? :D

 

offtopic: τι εννοεις φίλε μου το δωρεάν ndrive? δεν το βρηκα καπου δωρεάν

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

offtopic: τι εννοεις φίλε μου το δωρεάν ndrive? δεν το βρηκα καπου δωρεάν

 

Για τους ιδιοκτήτες Arc και X8 είχε προσφορά η Sony Hellas το NDrive for Xperia:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ndrive.xperia&hl=el

 

Περισσότερο το Box μου φάνηκε πιο χρήσιμο μιας και είχα Navigon και Sygic ήδη, αλλά ακόμα ένα δώρο δεν έβλαψε κανέναν..! :)

 

@paris2002, όπως αναφέρθηκε, κατεβάζεις το Box, εγγράφεσαι, αναγνωρίζεται αυτόματα ότι έχει Sony συσκευή και σου κάνει upgrade σε 50GB. ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μόνη διαφορά που έχει το Arc με το Arc S είναι 0,4 GHz ; Παίρνει επίσημα ICS σαν μοντέλο 2011 Xperia ; Βρήκα στο κατάστημα του Γερμανού το Arc 250 ευρώ. Συμφέρει;
Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μόνη διαφορά που έχει το Arc με το Arc S είναι 0,4 GHz ; Παίρνει επίσημα ICS σαν μοντέλο 2011 Xperia ; Βρήκα στο κατάστημα του Γερμανού το Arc 250 ευρώ. Συμφέρει;

 

Ναι αυτο ειναι η μονη διαφορα.και ναι θα παρει παγωτο!

Ακομα να αποφασισεις;; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι η μονη διαφορα.και ναι θα παρει παγωτο!

Ακομα να αποφασισεις;; :p

 

Πήγα σήμερα γερμανό και με εντυπωσίασε το στυλ του και το πόσο λεπτό είναι. Το είχα για παντοφλίτσα αλλά μου καθόταν ιδανικά στο χέρι. Αύριο κατεβαίνω Θεσσαλονίκη και θα πάω να δω και το Ray. Τι λες καλή τιμή το Arc (να πούμε πως προορίζεται για Ελληνική αγορά) ;

Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Για 250 ευρω μη το συζητας.παρα πολυ καλο κινητο.και για μενα,ισωσ το πιο ομορφο android!στα ιδια λεφτα θα μπορουσες να δεις και το sole βεβαια.ανοιξε ενα θεμα στο φορουμ επιλογη συσκευης να σου πουνε την αποψη τους και αλλα παιδια και να μην βγαινουμε και οφ τοπικ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...