Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά τα mediamarkt ….όλο σενάρια κάνουμε-

το τηλέφωνο είναι της επίσημης ελληνικής αντιπροσωπείας και σε τιμή άπαικτη.

Μπράβο στα media απίθανη πρόσφορα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χαρά τα mediamarkt ….όλο σενάρια κάνουμε-

το τηλέφωνο είναι της επίσημης ελληνικής αντιπροσωπείας και σε τιμή άπαικτη.

Μπράβο στα media απίθανη πρόσφορα!

 

για το αν ειναι της ελληνικης αντιπροσωπειας,θα σου απαντησω σε λιγες μερες.καθως οταν πηγα να κατεβασω τον ελληνικο χαρτη στο ndrive και μου ζηταγε λεφτα,τους πηρα τηλεφωνο(ndrive) και μου ζητησαν να τους στειλω την αποδειξη με φαξ.

Μετα απο μια ωρα με πηρανε τηλεφωνο απο την sony!!! και μου ζητησαν να τους πω το imei της συσκευης,γιατι δεν το βλεπανε λεει στην ελληνικη database.......

Τους το εδωσα ξανα,οντως δεν υπηρχε,και μου ειπαν οτι θα με ξαναπαρουν σε καποιες μερες τηλεφωνο να με ενημερωσουν για το τι γινεται.οποτε θα σας πω και την επισημη απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα mediamarkt ….όλο σενάρια κάνουμε-

το τηλέφωνο είναι της επίσημης ελληνικής αντιπροσωπείας και σε τιμή άπαικτη.

Μπράβο στα media απίθανη πρόσφορα!

 

εγω θα πονταρα σε γερμανικο :rolleyes: τα νοκια τουλαχιστον που φερνουν ειναι παραεισασγωγης

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω αρκετο καιρο το αρκ κι εχω ενα προβληματακι με το ndrive το οποιο κανει υπερβολικα παρα πολυ ωρα να εντοπισει την θεση μου και καποιες φορες το αφηνω ανοιχτο για ωρες κανοντας αναζητηση θεσης χωρις να με εντοπισει..μηπως πρεπει να κανω κατι στις ρυθμισεισ του προγραμματος???
Link to comment
Share on other sites

Γενικά εδώ και κάποιους μήνες έχω τρομερό θέμα λαγκαρίσματος του κινητού μετά από κάποιες ώρες χρήσης (4-5 ώρες). Έτσι αποφάσισα να κάνω ένα τεστ και να δανειστώ το Samsung galaxy S ενός φίλου, να το φορτώσω τα ίδια προγράμματα και να του βάλω το νούμερο της δουλειάς.

 

Μετά από 2 εβδομάδες συμβίωσης και με το Samsung galaxy S έχω να δηλώσω το εξής ... οι προγραμματιστές που παραμετροποιούν το Android στη Sony είναι Γ Τ Π απλά . Διαχείριση μνήμης κάκιστη ώς απούσα σε αντίθεση με το Samsung.

 

Φορτωμένα και τα 2 με τα ίδια προγράμματα και με ίδια χρήση , το μεν Arc στο 5ωρο ξεκίναγε να σέρνεται στην κυριολεξία ενώ το Galaxy S απέκτησε ένα ελαφρύ λαγκάρισμα μετά την πρώτη μέρα χρήσης.

 

Μαμίσιες Rom και τα δύο κινητά. Πλήρης απογοήτευση το Αρκ... Το έχω 10 μήνες και ο μόνος λόγος που το κρατάω πλέον είναι μπας και με την ICS φτιάξουν τα πράγματα σε διαχείριση μνήμης + μπαταρία .

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Είναι για το Neo V αλλά ίσως κάνει και σε σένα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είναι για το Neo V αλλά ίσως κάνει και σε σένα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513;

 

Ωραια, thanks! Φαινεται πολυ ευκολο αλλα το σκεφτομαι αν θα προχωρησω ή οχι γιατι ισως να μην δουλεψει για το arc

---------------

* Βρηκα στην σελιδα τους xda οδηγιες και πηγα απο 0.62 στην 0.42. Αλλα αργησε να γινει σχετικα, νομιζα οτι το brickara :)

Edited by jimakos25
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να κανουμε root την 0.62 πρεπει να παμε σε 0.42 και μετα root; Υπαρχουν πουθενα οδηγιες;

κοιτα εδω αν θες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4008516#post4008516

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Αψογος! Ολα τελεια τωρα, ειμαι root στην 0.62

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!και γω σημερα πηρα το κινητο απο media markt.προσπαθησα να βαλω τους χαρτες του ndrive και μου ζηταει να πληρωσω.επικοινωνησα με σονυ και μου ειοαν να στειλω την αποδειξη αγορας.το προγραμμα μου μοιαζει σαν το navv που εχω στο iphone.το ιδιο ειναι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!και γω σημερα πηρα το κινητο απο media markt.προσπαθησα να βαλω τους χαρτες του ndrive και μου ζηταει να πληρωσω.επικοινωνησα με σονυ και μου ειοαν να στειλω την αποδειξη αγορας.το προγραμμα μου μοιαζει σαν το navv που εχω στο iphone.το ιδιο ειναι?

 

και με εμενα τα ιδια εγιναν φιλε μου και ακομα για να δωσουν λυση.αν εχεις νεα σε παρακαλω ενημερωσε.

Link to comment
Share on other sites

οκ!προσπαθω να στειλω μειλ και δεν το παιρνουν!

 

οταν το ανοιξα και μπηκα στο android market και πηγα στην εφαρμογη ndrive for xperia ειχε και τηλ. επικοινωνιας της ndrive σε περιπτωση που δεν κατεβαζε το προγραμμα.δεν το κρατησα.μετα εκανα update και απο android market οονομαστηκε play google.οταν μπηκα παλι να δω το τηλ στην παρουσιαση της εφαρμογης δεν υπηρχε.μηπως το εχει κανενας να επικοινωνησω και με την ndrive?απο android ειμαι τελειως ασχετος.ελπιζω να βγαλω μια ακρη στην παραμετροποιηση του.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

σήμερα άκουσα ότι αν κάνεις hotspot το κινητό ενδέχεται να σου χρεώσει παραπάνω από μία απλή πλοήγηση....ξέρει κανείς τίποτα????
Link to comment
Share on other sites

Αλλος ένας νεος απο τα media και γω.

Υπαρχει τροπος να φορτωσουμε το ημερολογιο απο αρχειο .ssc? (το αρχειο το εκανα εξαγωγη απο το samsung wave I)

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

θα ηταν ενδιαφερον να μας πει καποιος που δεν εχει αγορασει το αρκ απο mediamark, να μας πει αν σε αυτον το ndrive ειναι free η ζηταει πληρωμη?γιατι και σε μενα απο mediamarkt πληρωμη ζηταει,οσαν να μην το αναγνωριζει ως ελληνικο.
Link to comment
Share on other sites

θα ηταν ενδιαφερον να μας πει καποιος που δεν εχει αγορασει το αρκ απο mediamark, να μας πει αν σε αυτον το ndrive ειναι free η ζηταει πληρωμη?γιατι και σε μενα απο mediamarkt πληρωμη ζηταει,οσαν να μην το αναγνωριζει ως ελληνικο.

Και μένα μου το έκανε αυτό το ndrive, έστειλα email στην ndrive και δεν είχανε ιδέα, μετά πήρα Αθήνα στη sony μου είπανε να τους στείλω απόδειξη αγοράς και IMEI και επειδή εχουνε και άλλα αιτήματα θα τηρηθεί προτεραιότητα. Μετά από τρεις μέρες με πήρανε τηλ. και μου είπανε μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν χάρτες και συγνώμη για την ταλαιπωρία. Το κιν. το πήρα από WIND. Δεν ξέρω γιατί δεν τα έχουνε αυτόματα αυτά και έπρεπε να τους πάρω και τηλ. αλλά πάλι καλά ξεμπέρδεψα γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

εγω πλεον ειμαι κατοχος του xperia s αλλα εχω και το arc! αυτο με το ndrive που μπορειw να κατεβασεις τους χαρτες πρεπει να εχεις το σχετικο αυτοκολητο στην συσκευασια για να τους κατεβασεις δωρεαν. τωρα με εσα απο τα μεδια δεν ξερω τι παιζει, αλλα σαν εφαρμογη την κατεβαζεις δωρεαν απο το μαρκετ και μετα πρεπει να αγορασεις τους χαρτες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλο?πως μπορω να περασω τις επαφες μου στο arc που τις εχω κανει export σε αρχειο excel απο το iphone?για να μην τις γραφω μια-μια?
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια,ενημερωση για το θεμα του ndrive,στο κινητο μας αγορασμενο απο media

Σε οσους ζηταει λεφτα,η διαδρομη ειναι η εξης.

Επικοινωνια με την ndrive οπου θα σας ζητησουν να στειλετε με mail ή φαξ την αποδειξη αγορας,και να τους πειτε το imei του κινητου.

Εμενα με πηραν μετα απο την sony για επιβεβαιωση του imei,(δεν ξερω αν θα γινει και σε εσας αυτο)

Μετα απο περιπου 6-7 εργασιμες ,με πηραν τηλεφωνο απο sony,και μου ειπαν οτι εχουν γινει τα απαραιτητα με την ndrive,και οτι πλεον μπρορω να κατεβασω τον ελληνικο χαρτη δωρεαν.

Προσοχη,οταν μετα απο αυτα μπηκα να κατεβασω τον χαρτη μου ζηταγε παλι λεφτα.Αλλα με απεγκατασταση του προγραμματος-ξαναεγκατασταση του απο το μαρκετ(ndrive for xperia λεγεται το app)-ξεκιναει κανονικα και αρχιζει να κατεβαζει τον ελληνικο χαρτη(νομιζω 190mb κατεβασε).

Οποτε ολα οκ.:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια,ενημερωση για το θεμα του ndrive,στο κινητο μας αγορασμενο απο media

Σε οσους ζηταει λεφτα,η διαδρομη ειναι η εξης.

Επικοινωνια με την ndrive οπου θα σας ζητησουν να στειλετε με mail ή φαξ την αποδειξη αγορας,και να τους πειτε το imei του κινητου.

Εμενα με πηραν μετα απο την sony για επιβεβαιωση του imei,(δεν ξερω αν θα γινει και σε εσας αυτο)

Μετα απο περιπου 6-7 εργασιμες ,με πηραν τηλεφωνο απο sony,και μου ειπαν οτι εχουν γινει τα απαραιτητα με την ndrive,και οτι πλεον μπρορω να κατεβασω τον ελληνικο χαρτη δωρεαν.

Προσοχη,οταν μετα απο αυτα μπηκα να κατεβασω τον χαρτη μου ζηταγε παλι λεφτα.Αλλα με απεγκατασταση του προγραμματος-ξαναεγκατασταση του απο το μαρκετ(ndrive for xperia λεγεται το app)-ξεκιναει κανονικα και αρχιζει να κατεβαζει τον ελληνικο χαρτη(νομιζω 190mb κατεβασε).

Οποτε ολα οκ.:)

να σε ρωτησω κατι? ειχες το σχετικο αυτοκολητο για το ndrive?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο εκανα και γω σημερα.εστειλα φαξ την αποδειξη στην sony και θα ενεργησουν οι ιδιοι και θα με ενημερωσουν.δεν με ρωτησαν κατι για αυτοκολλητο παντως.και μενα το κουτι δεν ειχε αυτοκολλητο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...