Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανοιγεις να γράψεις μην και πατας παρατεταμενα το κουμπι που κάνει εναλλαγη γλώσσας-ανοιγουν οι ρυθμίσεις-πατας στη δευτερη επιλογη(κατακορ.πληκτρολόγιο-πληκτρολόγιο τηλεφώνου

ρε παιδιά,οσο κι αν εχω ψαξει,τετοιο πληκτρολογιο,δεν εχω βρει...

μονο αν το ρυθμισω στο πληκτρολογιο Ιαπωνικων το βρισκω το κατακορυφο πληκτρολογιο αλλα ειναι στα Ιαπωνεζικα ή στα Αγγλικα..

εναλλαγη στα ελληνικα δεν εχει...

κανω κατι λαθος?παιζει να εχω σβησει καποιο αρχειο?

μπορει καποιος να βοηθησει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κάποιος έναν καλό κι εύκολο οδηγό για να περάσω custom rom ? Σκέφτομαι να περάσω την cyanogen mod μιας κι έχω ακούσει πως είναι γενικώς και καλή και σταθερή. Απαραίτητη προϋπόθεση να λειτουργούν κάμερα και wifi φυσικά και το βίντεο.

Το τηλέφωνο είναι rooted και ξεκλείδωτο άν θυμάμαι καλά. (αλήθεια πως βλέπω άν είναι ξεκλείδωτο ή όχι , μιας και κλείδωνε - ξεκλείδωνε , έχω ξεχάσει σε τι φάση βρίσκομαι τώρα :lol:).

Άν υπάρχει βέβαια και κάποια σταθερή βασισμένη σε παγωτάκι , ευπρόσδεκτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πολύ απλά δεν περιμένετε 2 μηνες μεχρι να ερθει επισημα το παγωτακι?

Γιατι θελετε να κανετε πειραματα που μπορουν να εχουν ασχημα αποτελεσματα?

Λιγη υπομονη θελει ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,οσο κι αν εχω ψαξει,τετοιο πληκτρολογιο,δεν εχω βρει...

μονο αν το ρυθμισω στο πληκτρολογιο Ιαπωνικων το βρισκω το κατακορυφο πληκτρολογιο αλλα ειναι στα Ιαπωνεζικα ή στα Αγγλικα..

εναλλαγη στα ελληνικα δεν εχει...

κανω κατι λαθος?παιζει να εχω σβησει καποιο αρχειο?

μπορει καποιος να βοηθησει?

ευχαριστω

 

κανένας???????:worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια ποτε περιμενουμε επισημα το ics?? τελη απριλιου??

 

Τέλη Μαϊου

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρι κανένας τι έγινε με το pc companion? Σταμάτησε να λειτουργεί,το ξανακατέβασα αλλά δεν δουλεύει!
Link to comment
Share on other sites

εδώ και αρκετές μέρες έχω πρόβλημα με τον συγχρονισμό του κινητού με το laptop....συνέχεια μου βγάζει πρόβλημα με το driver και στα notifications μου βγάζει μόνο τον εντοπισμό σφαλμάτων και όχι την ανταλλαγή δεδομένων.....τι να κάνω??μου έρχεται να το σπάσωωωωω!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

 

Μολις χθες αγορασα το Arc απο media markt.

Σημερα το απογευμα προσπαθω να συνδεθω στο router μεσω wifi αλλα μου βγαζει συνεχως την ενδειξη "ΣΑΡΩΣΗ-ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΗΚΕ"

 

Ενω εντοπιζει κανονικα το modem (Thomson TG 585 v8) δεν μπορει να συνδεθει σε αυτο.

Εκανα update (μεσω 3g) στην 4.0.2.Α.0.62 απο 0.42 αλλα το προβλημα επιμενει.:mad:

 

Το Neo v του αδερφου μου συνδεεται κανονικα στο router.

Τι μπορει να φταιει ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να αλλάξεις καναλι στο ασυρματο. Το arc εχει καποιο θεμα μ καποια καναλια, δεν ξερω ποια. Επισης δοκιμασε να αλλαξεις κ το pass.

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να αλλάξεις καναλι στο ασυρματο. Το arc εχει καποιο θεμα μ καποια καναλια, δεν ξερω ποια. Επισης δοκιμασε να αλλαξεις κ το pass.

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

Οκ θα το δοκιμασω,ευχαριστω.

Να υποθεσω οτι δε φταιει το κινητο???

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το δοκιμασω,ευχαριστω.

Να υποθεσω οτι δε φταιει το κινητο???

 

E δεν νομίζω να εχει θεμα το κινητο γενικα με το wifi.

Κ μενα τρωει κανα κολλημα, κ δεν συνδεεται, ειδικα κ μενα συγκεκριμενο μου κανει κ μενα το ιδιο. Οταν κανω ρεσετ το μοντεμ, ειναι οκ.

Το μονο θεματακι οπως ειπα εχω μ καποια καναλια .

Οταν το δοκιμασεις πες μας...

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

E δεν νομίζω να εχει θεμα το κινητο γενικα με το wifi.

Κ μενα τρωει κανα κολλημα, κ δεν συνδεεται, ειδικα κ μενα συγκεκριμενο μου κανει κ μενα το ιδιο. Οταν κανω ρεσετ το μοντεμ, ειναι οκ.

Το μονο θεματακι οπως ειπα εχω μ καποια καναλια .

Οταν το δοκιμασεις πες μας...

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

+1

και μενα το κανει ποτε ποτε και συνερχεται οταν κανω ρεσετ το ρουτερ

οποτε κολλημα του τηλεφωνου ειναι και δεν εχεις προβληματικη συσκευη :)

Link to comment
Share on other sites

κανένας???????:worry::worry::worry:

καΤΕΒασε το go keyboard και μαζι και την ελληνικη γλωσσα.....αν ακι το εχει ηδη μεσα στις ρυθμιεις απλα δεν μπορεις να το βρεις...

 

Παιδια καλησπερα!

 

Μολις χθες αγορασα το Arc απο media markt.

Σημερα το απογευμα προσπαθω να συνδεθω στο router μεσω wifi αλλα μου βγαζει συνεχως την ενδειξη "ΣΑΡΩΣΗ-ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΗΚΕ"

 

Ενω εντοπιζει κανονικα το modem (Thomson TG 585 v8) δεν μπορει να συνδεθει σε αυτο.

Εκανα update (μεσω 3g) στην 4.0.2.Α.0.62 απο 0.42 αλλα το προβλημα επιμενει.:mad:

 

Το Neo v του αδερφου μου συνδεεται κανονικα στο router.

Τι μπορει να φταιει ρε παιδια?

κανε ρεσταρτ στο ρουτερ και θα εισαι οκ.....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

E δεν νομίζω να εχει θεμα το κινητο γενικα με το wifi.

Κ μενα τρωει κανα κολλημα, κ δεν συνδεεται, ειδικα κ μενα συγκεκριμενο μου κανει κ μενα το ιδιο. Οταν κανω ρεσετ το μοντεμ, ειναι οκ.

Το μονο θεματακι οπως ειπα εχω μ καποια καναλια .

Οταν το δοκιμασεις πες μας...

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Εχουμε νεοτερα απο το μετωπο:

 

Δοκιμασα και τα 13 διαφορετικα καναλια στο router (Thomson TG 585) διχως αποτελεσματα.:(

Εκανα και reset στη συσκευη,παλι τιποτα.

 

Επειτα δοκιμασα να μπω κανοντας disable το Encryption στο router δηλαδη να μπαινουν ολοι "εννοoυμε ολοι":lol:

διχως κωδικο στο wifi μου.

Ως δια μαγειας δουλεψε και συνδεθηκα (αρα ολα οκ με το wifi του Arc;)!!

 

Φυσικα δεν προκειται για σωστη λυση διοτι εχω στη ουσια ενα ξεκλειδωτο router στη γειτονια μου.

Εχει κανεις καμμια προταση???

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε νεοτερα απο το μετωπο:

 

Δοκιμασα και τα 13 διαφορετικα καναλια στο router (Thomson TG 585) διχως αποτελεσματα.:(

Εκανα και reset στη συσκευη,παλι τιποτα.

 

Επειτα δοκιμασα να μπω κανοντας disable το Encryption στο router δηλαδη να μπαινουν ολοι "εννοoυμε ολοι":lol:

διχως κωδικο στο wifi μου.

Ως δια μαγειας δουλεψε και συνδεθηκα (αρα ολα οκ με το wifi του Arc;)!!

 

Φυσικα δεν προκειται για σωστη λυση διοτι εχω στη ουσια ενα ξεκλειδωτο router στη γειτονια μου.

Εχει κανεις καμμια προταση???

Για δες αυτο μηπως και σου δουλεψει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3908642&highlight=%3A+router+11+10#post3908642

αφου κανεις αυτο κανε μια επανεκινηση του router σου.

Κανε και μια διαγραφη του δικτυου wi-fi απο το κινητο σου για να το συνδεθεις εκ νεου με κωδικο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρεθηκε η λυση!:)

 

Αυτο που χρειαζοταν ηταν να συνδεθω με τους αρχικους κωδικους του router (ssid + psk).

Ευχαριστω ολα τα παιδια για τις απαντησεις και τις προτασεις τους.:up:

 

P.s:Στο unboxing της συσκευης υπηρχε μεσα μια δερματινη θηκη με αναγλυφο λογοτυπο της S.E καθως και προστατευτικη ζελατινα!

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση σε IC 4.0 μεταξύ Μαϊου και Ιουλίου τελικά. δεν υπάρχει φιξ Ημερομηνία. Δεν θα γίνει OTA αλλά μόνο με σύνδεση στο PC ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση σε IC 4.0 μεταξύ Μαϊου και Ιουλίου τελικά. δεν υπάρχει φιξ Ημερομηνία. Δεν θα γίνει OTA αλλά μόνο με σύνδεση στο PC ...

 

Καλά κρασιά πές τους, δηλαδή παίζει σενάριο να το πάρεις και μέσα με τέλη Ιουλίου άν είσαι προς τους τελευταίους. Άρα μιλάμε για σχεδόν 4 μήνες από τώρα. Νομίζω πως δεν χωράν δικαιολογίες, το έσκισαν το θέμα χαλαρά. Νομίζω πως ήρθε η ώρα να περάσω κάποια άλλη ρομ να βρώ την υγειά μου. (ή τον μπελά μου :lol:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε νεοτερα απο το μετωπο:

 

Δοκιμασα και τα 13 διαφορετικα καναλια στο router (Thomson TG 585) διχως αποτελεσματα.:(

Εκανα και reset στη συσκευη,παλι τιποτα.

 

Επειτα δοκιμασα να μπω κανοντας disable το Encryption στο router δηλαδη να μπαινουν ολοι "εννοoυμε ολοι":lol:

διχως κωδικο στο wifi μου.

Ως δια μαγειας δουλεψε και συνδεθηκα (αρα ολα οκ με το wifi του Arc;)!!

 

Φυσικα δεν προκειται για σωστη λυση διοτι εχω στη ουσια ενα ξεκλειδωτο router στη γειτονια μου.

Εχει κανεις καμμια προταση???

Πρέπει να αλάξεις το WPA-PSK Version σε WPA+WPA2.

Αυτό βρίσκεται στα wireless settings, δεν μπορώ να σου δώσω link γιατί το interface του thomson είναι javascript, αλλά μπορώ να σου δώσω screenshots αν τα βρείς σκούρα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλάξεις το WPA-PSK Version σε WPA+WPA2.

Αυτό βρίσκεται στα wireless settings, δεν μπορώ να σου δώσω link γιατί το interface του thomson είναι javascript, αλλά μπορώ να σου δώσω screenshots αν τα βρείς σκούρα.

 

Ευχαριστω για την ενημερωση!

Εχει ηδη γινει η αλλαγη.;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ενημερωση!

Εχει ηδη γινει η αλλαγη.;)

 

Επίσης άλαξε το όνομα του rooter γιατί κάθε όνομα έχει μία εξίσωση που σπάει τον κωδικό και έχουν φτιάξει αρκετά προγράμματα που σπάνε κωδικούς. Έχω και στο κινητό για όταν χρειάζομαι internet και δεν έχω MBs :D

Link to comment
Share on other sites

καΤΕΒασε το go keyboard και μαζι και την ελληνικη γλωσσα.....αν ακι το εχει ηδη μεσα στις ρυθμιεις απλα δεν μπορεις να το βρεις...

δεν μπορει καποιος να μου πει που θα το βρω βημα-βημα????.....

τι στο καλο,τοσο στόκος ειμαι.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. ψαχνω να βαλω στο arc προγραμμα αντικλεπτικο. ξερει κανεις?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidlost&hl=el

Για θεματα εφαρμογων εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249 :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...