Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι,απο οτι ξερω ,η προσφορα ισχυει για ολα τα "ελληνικα" arc.

το λεω αυτο επειδη αν πας στο μαρκετ και κατεβασεις το ndrive for xperia γραφει:

• To NDrive for XperiaTM διατίθεται σε κατόχους Sony Ericsson XperiaTM ARC και X8, στις συσκευασίες των οποίων υπάρχει το σχετικό αυτοκόλλητο.

• H προσφορά ισχύει για Xperia™ ARC και X8 που προορίζονται για την ελληνική αγορά. Σε περίπτωση που η συσκευασία του κινητού σας δεν έχει το σχετικό αυτοκόλλητο, παρακαλούμε επικοινωνήστε με την Εξυπηρέτηση Πελατών στο (+30) 210 89 91 919.

• Σε περίπτωση που προχωρήσετε σε λήψη της εφαρμογής και το X8 ή Arc σας δεν είχε το σχετικό αυτοκόλλητο στη συσκευασία, η εφαρμογή δεν θα λειτουργεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στην ndrive το μονο που ρωτησανε ηταν αν εχω arc και αν αγοραστηκε απο ελλαδα.και μου ειπαν οτι τοτε δικαιουμαι την δωρεαν εφαρμογη.

οποτε υποθετω οτι ειναι συμβαση της ndrive με την sony για κινητα αγορασμενα απο ελλαδα,ανεξαρτητα αν η παρτιδα ειχε πανω το αυτοκολλητο της προσφορας.

Link to comment
Share on other sites

στην ndrive το μονο που ρωτησανε ηταν αν εχω arc και αν αγοραστηκε απο ελλαδα.και μου ειπαν οτι τοτε δικαιουμαι την δωρεαν εφαρμογη.

οποτε υποθετω οτι ειναι συμβαση της ndrive με την sony για κινητα αγορασμενα απο ελλαδα,ανεξαρτητα αν η παρτιδα ειχε πανω το αυτοκολλητο της προσφορας.

θα το δοκιμασω και εγω και οτι γινει..............

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα Media Markt ξεπούλησαν Arc απ' ότι βλέπω..! Νέος κάτοχος κι εγώ, παρέδωσε πνεύμα το Milstone μου και πηγαίνοντας στο Media να δω τι παίζει από κοντά, είδα την προσφορά και δεν το σκέφτηκα και πολύ.

Από την πρώτη εβδομάδα συμβίωσης είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ειδικά συγκρίνοντας με το Milestone το οποίο με περιόριζε λόγων της λίγης RAM του.

Όλα δουλεύουν άψογα, και οι 4.2" είναι ιδανικές στο χέρι.

 

Τώρα σιγά σιγά αρχίζω το διάβασμα για FlashTool, Kernels και Roms, αν και το βασικότερο που με ενδιαφέρει είναι απλά το Upgrade σε Android 4. Είδα στο XDA ότι φλασάρουν την Rom του Arc S. Να περιμένουμε λέτε για την επίσημη του Arc, ή φλασάρουμε του Arc S άμεσα??? :)

 

Κάποιο άλλο link για το FlashTool install δεν υπάρχει, γτ το επίσημο δεν κατεβαίνει με τίποτα?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμαση καποιος φιλος μπαταρια 3500 με το καπακι που την συνοδευει,να με (μας) πει εντυπωσεις και απο που αγοραστηκε? ευχαριστω για οποια απαντηση.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!Απο χθες φοραω και εγω πλεον το παγωτακι στο arc μου..Είναι το official update και το βρήκα από εδώ http://www.xperiablog.net/2012/04/15/install-official-android-4-0-ics-update-to-your-xperia-arc-guide/

Οποιος εχει καμια απορία μπορει να με ρωτήσει ή αν θέλει καμία βοήθεια εδώ είμαι...

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!Απο χθες φοραω και εγω πλεον το παγωτακι στο arc μου..Είναι το official update και το βρήκα από εδώ http://www.xperiablog.net/2012/04/15/install-official-android-4-0-ics-update-to-your-xperia-arc-guide/

Οποιος εχει καμια απορία μπορει να με ρωτήσει ή αν θέλει καμία βοήθεια εδώ είμαι...

 

παρατήρησες κάποιο bug?οι εφαρμογές να υποθέσω χάνονται?

Link to comment
Share on other sites

παρατήρησες κάποιο bug?οι εφαρμογές να υποθέσω χάνονται?

 

Οχι όλα εντάξει είναι φίλε μου!!Tο έκανα και root και το κινητο φυσαει...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η κανονικη εκδοση ή ειναι η Beta?

 

Η official release για το Arc S είναι απ' ότι είδα. ;-)

 

Σκέφτομαι να την περάσω κι εγώ, απλά είπα να περιμένω 1-1.5 μήνα για την επίσημη έκδοση και για το Arc μας.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Η official release για το Arc S είναι απ' ότι είδα. ;-)

 

Σκέφτομαι να την περάσω κι εγώ, απλά είπα να περιμένω 1-1.5 μήνα για την επίσημη έκδοση και για το Arc μας.

 

Προχωρατω μην το σκεφτεσαι καθολου :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!Απο χθες φοραω και εγω πλεον το παγωτακι στο arc μου..Είναι το official update και το βρήκα από εδώ http://www.xperiablog.net/2012/04/15/install-official-android-4-0-ics-update-to-your-xperia-arc-guide/

Οποιος εχει καμια απορία μπορει να με ρωτήσει ή αν θέλει καμία βοήθεια εδώ είμαι...

 

υπάρχει περίπτωση λόγω του flashtool να χαθεί η εγγύηση????επίσης είναι δοκιμασμένο ή υπάρχει περίπτωση να brickάρει????

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση λόγω του flashtool να χαθεί η εγγύηση????επίσης είναι δοκιμασμένο ή υπάρχει περίπτωση να brickάρει????

 

Αυτο με την εγγυηση δεν το ξέρω αν και δεν νομίζω!!Ναι ειναι δοκιμασμενο σε μενα και το κινητο φυσαει!Έχει ομορφύνει πολύ :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την εγγυηση δεν το ξέρω αν και δεν νομίζω!!Ναι ειναι δοκιμασμενο σε μενα και το κινητο φυσαει!Έχει ομορφύνει πολύ :p

 

δηλαδή προτείνεις να το κάνω....βαριέμαι να περιμένω μέχρι τον Ιούνιο.....και μετά θα μπορώ να ξαναπεράσω την official που φοράει τώρα αν εμφανίσει πρόβλημα????επιπλέον αν το κάνω όταν βγει κανονικά το update θα μπορέσει να γίνει μέσω το companion????

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή προτείνεις να το κάνω....βαριέμαι να περιμένω μέχρι τον Ιούνιο.....και μετά θα μπορώ να ξαναπεράσω την official που φοράει τώρα αν εμφανίσει πρόβλημα????επιπλέον αν το κάνω όταν βγει κανονικά το update θα μπορέσει να γίνει μέσω το companion????

 

Ναι ναι να το περασεις..Τώρα για τα αλλα που ρωτας καλυτερα να απαντησει καποιος που ξερει καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, το πέρασα και εγω το ICM, ολα πηγαν καλα. Βεβαια σβηνονται όλα, οπότε πάρτε backup se οτι χρειαζόσαστε. Format στην κάρτα δεν κάνει, αλλά τα σβήνει όλα τα του τηλεφώνου.

 

Ένα πράγμα που άλλαξε ειναι τα "αγαπημενα".

Οι επαφες δλδ που εκανες favorites, τις έβγαζε και στην οθόνη έξω.. Τώρα δεν τις βγάζει. (Ξέρει κάνεις αν υπάρχει επιλογή για αυτο?)

 

Προσθεσε πάντως, και ομάδες στις επαφές, πλέον.

 

Όλα προς το καλυτερο φαίνονται και ωραιότερα.

 

Η διαδικασία ευκολη σχετικά, διαβάστε καλά τα βήματα!!

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Δλδ? και εγω το arc εχω, οχι το "S" και περασε μια χαρα... Γιατι να περασεις και το αλλο μετα?

 

Δουλευει πολυ καλα, δεν λαγκαρει, ολα οκ ειναι.

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε καμια εφαρμογη για να σωσω τις επαφες,τα μυνηματα και οτι εχει στο κινητο πριν κανω το update στην Ics

 

Για επαφές και μην. my phone explorer

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να δοκιμασω και το ARC. Σημερα το αγορασα και αμεσως μου εβγαλε την ICS .

Εντυπωσεις σε λιγες ημερες. Μια ερωτηση για καποιους που εχουν την επισημη ICS, η μπαταρια αντεχει πιο πολυ απο πριν ;

 

Edit: Ακυρο τελικα ηταν ενα απλο update. Πως θα γινει να περασω την 4 ;

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...