Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

LT15i 4.0.2.A.0.42 Generic Global World έχει κανείς αυτό το αρχείο να μου το στείλει να το φλασάρω, γιατί από xda πάτησα κατά λάθος ακύρωση την ώρα που κατέβαινε και τώρα μου ζητάει premium δικαιώματα για να το ξανακατεβάσω.

 

 

Εντάξει παίδες, το κατέβασα από Ισπανία μεριά και όλα καλά.

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω κανει επανεγκατασταση το λογισμικο κ δε μπορω να συγχρονισω το gmail.μου λεει πως οι κωδικοι κ το username δεν ταιριαζουν.καμια βοηθεια?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια αρχαρια ερωτηση,αλλα οσο και αν εψαξα δεν βρηκα σαφη απαντηση.

Οι αναφορες παραδοσης μυνηματος(τσεκαρισμενη η επιλογη) ,δεν μου βγαζουν καμια ειδοποιηση,ουτε ηχο.Μονο αν μπω στην συνομιλια και δω οτι το μηνυμα εχει ενα check διπλα του το καταλαβαινω(επισης ουτε το να πατησω στο μηνυμα, στην συνομιλια μου βγαζει επιλογη για να δω το status του.λεει μονο αντιγραφη ,προωθηση διαγραφη).Ειναι φυσιολογικο αυτο?

εκδοση 4.0.2.Α.0.62 ,χωρις root.

Edited by paris2002
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια αρχαρια ερωτηση,αλλα οσο και αν εψαξα δεν βρηκα σαφη απαντηση.

Οι αναφορες παραδοσης μυνηματος(τσεκαρισμενη η επιλογη) ,δεν μου βγαζουν καμια ειδοποιηση,ουτε ηχο.Μονο αν μπω στην συνομιλια και δω οτι το μηνυμα εχει ενα check διπλα του το καταλαβαινω(επισης ουτε το να πατησω στο μηνυμα, στην συνομιλια μου βγαζει επιλογη για να δω το status του.λεει μονο αντιγραφη ,προωθηση διαγραφη).Ειναι φυσιολογικο αυτο?

εκδοση 4.0.2.Α.0.62 ,χωρις root.

 

Κατέβασε το handcent sms με τις άπειρες επιλογές του

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το handcent sms με τις άπειρες επιλογές του

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

 

ευχαριστω για την απαντηση.Δηλαδη οντως δεν υπαρχει αναφορα παραδοσης μυνηματος ηχητικη-ή με καποιο pop up,χωρις να βαλω καποιο application?

Edited by paris2002
Link to comment
Share on other sites

απο χτες ευτυχης κατοχος και γω του αρκ.ειχα παει mediamarkt και ελεγα να παρω ειτε το νοκια 701 (200 ευρω το χουν) ειτε το ν8 (300 ευρω).ειχα αποφασισει να μην παρω ανδροιδ,καθως απο πρηγουμενη χρηση του, μου ελειπαν πολλες απο τις ευκολιες και τη σιγουρια του συμπιαν.παρολα αυτα τελικα, βλεποντας το αρκ με 250 ευρω!!!!!,σκετη κουκλα πανεμορφη και αστραφτερη ενεδωσα και το επελεξα.

απο τις 2 πρωτες μερες μαζι του μπορω να πω πως ειμαι απολυτα ικανοποιημενος,γνωριζοντας μαλιστα εκ των προτερων μερικες "αδυναμιες" του ανδροιδ (οτι ας πουμε καθε βραδυ θα το φορτιζω,οτι με κλειστο το τηλ το ξυπνητηρι δεν θα λειτουργει κτλ).

το τηλ ειναι πανεμορφο,γρηγορο,αριστη ποιοτητα,οθοναρα και ειδικα στην τιμη που το πηρα τρελη ευκαιρια!

 

θα ηθελα να ρωτησω για αρχη αν μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να κατεβασω μερικα θεματα για το αρκ,περα απο αυτα που εχει.willow,ruby,onyx κτλ εχει 7 τετοια,αλλα θα θελα να κατεβασω και κανα αλλο.ας πουμε ειχα δει καποιον με ενα θεμα μωβ που ταιριαζε πολυ στο αρκ.τι θα πληκτρολογησω στο store?βαζω themes και μου εμφανιζει κατι live wallpapers και κατι τετοια.....εγω θελω original arc themes που να αλλαζουν/χρωματιζουν ολη την εμφανιση και στο μενου και στον καταλογο και στον dialer κτλ.πως θα το καταφερω?

Link to comment
Share on other sites

Εξαίρετο κινητό,καλορίζικο,θέματα θα βρεις εγκαθιστώντας έναν άλλο launcher,go launcher ας πούμε πού είναι πολύ καλός κι έχει πολλά themes,τον νου σου ποσά και τι θα βάλεις γιατί εύκολα μπορείς να το γονατίσεις το κινητό.

Καλύτερα μέσα από τις ρυθμίσεις εφαρμογών να τα κανείς αντιγραφή στην κάρτα μνήμης,ότι τέλος πάντων αντιγράφετάί.

Μελέτησε κάποια θέματα εδώ στο site.θα βρεις πολύτιμες πληροφορίες αλλά και προγράμματα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εδώ και περίπου μία βδομάδα έχω ένα πρόβλημα με τα μηνύματα στο arc. Όταν λαμβάνω μήνυμα δεν έχει δόνηση, ενώ την έχω ενεργοποιημένη και μέσα από τις ρυθμίσεις, αλλά και από την εφαρμογή. Χρησιμοποιώ το gosms pro και στην αρχή σκέφτηκα ότι ίσως φταίει αυτό, γι'αυτό και το απεγκατέστησα. Τελικά όμως συνειδιτοποίησα ότι το πρόβλημα παραμένει και στην εφαρμογή του κινητού. Το περίεργο είναι ότι όταν έχω το τηλέφωνο στην αθόρυβη λειτουργία δονείται κανονικά..:worry: Όταν όμως επιλέγω να έχει ήχο τίποτα.. Στις κλήσεις και σε όλα τα υπόλοιπα η δόνηση λειτουργεί μια χαρά. Να σημειώσω τέλος ότι στη δοκιμή ειδοποίησης μέσα από το gosms pro μου γράφει κανονικά ότι η δόνηση είναι ενεργοποιημένη.. Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρολο που το κινητο ειναι 2 ημερων,παρατηρω ενα bleeding της οθονης οταν εναλασσω τις 5 αρχικες οθονες.σα να ξεβαφει...επισης σε drop down menus παρατηρω bleeding και συγχρονως flickering.

τι προτεινετε?να το παω πισω για αλλαγη?απλα να ενημερωσω οτι χτες το φορτωσα με καμμια 20 αρια apps μαζεμενα.λετε κανενα απο αυτα να δημιουργει το προβλημα?να το κανω reset και να τα ξαναπερναω ενα ενα να δω ποιο προκαλει το προβλημα?η να τρεξω για αλλαγη κινητου πριν αρχισουν να μου λενε μα μου?

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρολο που το κινητο ειναι 2 ημερων,παρατηρω ενα bleeding της οθονης οταν εναλασσω τις 5 αρχικες οθονες.σα να ξεβαφει...επισης σε drop down menus παρατηρω bleeding και συγχρονως flickering.

τι προτεινετε?να το παω πισω για αλλαγη?απλα να ενημερωσω οτι χτες το φορτωσα με καμμια 20 αρια apps μαζεμενα.λετε κανενα απο αυτα να δημιουργει το προβλημα?να το κανω reset και να τα ξαναπερναω ενα ενα να δω ποιο προκαλει το προβλημα?η να τρεξω για αλλαγη κινητου πριν αρχισουν να μου λενε μα μου?

το flickering πρεπει να ειναι απο τον αισθητήρα φωτός(light sensor), δες εδω στη σελιδα 12 http://www-support-downloads.sonymobile.com/lt15/userguide_EN_LT15_1248-1537.3.pdf βαλε το δακτυλο σου επανω στον αισθητηρα για να δεις αν το κανει ακομα ή δες στις ρυθμισεις>προβολη>φωτεινοτητα αν εχει επιλογη για απενεργοποιηση του αισθητηρα.

Παντος αν υπαρχει προβλημα με το τηλεφωνο, αλλαγη στις 7 ημερες απο την αγορα με doa.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Μιας και το αναφέρατε: γνωρίζει κανένας εαν ο αισθητήρας φωτός λειτουργεί από μόνος του ή θέλει κάποια ρύθμιση για να πάρει μπρός? Κι αν θέλει, ποιά είναι αυτή?

Στις οδηγίες λέει οτι ρυθμίζει τη φωτεινότητα ανάλογα με το περιβάλλον αλλά προσωπικά δεν παρατηρώ καμμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ..θαηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε ακριβως τη πρεπει να κανω για να κανω root την συσκευη μου sony ericsson arc..ευχαριστω εκ τον προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Μιας και το αναφέρατε: γνωρίζει κανένας εαν ο αισθητήρας φωτός λειτουργεί από μόνος του ή θέλει κάποια ρύθμιση για να πάρει μπρός? Κι αν θέλει, ποιά είναι αυτή?

Στις οδηγίες λέει οτι ρυθμίζει τη φωτεινότητα ανάλογα με το περιβάλλον αλλά προσωπικά δεν παρατηρώ καμμία διαφορά.

Λειτουργεί αυτόματα

καλησπερα ..θαηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε ακριβως τη πρεπει να κανω για να κανω root την συσκευη μου sony ericsson arc..ευχαριστω εκ τον προτερων..

Ποια έκδοση έχεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα.πηρα και εγω το αρκ πριν τρεις ημερες κ παρατηρησα το ιδιο σκοτεινιασμα οθονης στο τρεξιμο των μενου,κατι σα να χανει τη δυναμη της.εχω και το σαμσουνκ ς και δεν παρατηρησα κατι αναλογο.ετσι ειναι η υπαρχει προβλημα; επισης υπαρχει ροοτ για 402ΑΟ062

κ2.3.4

; Ευχαριστω για οποια απαντηση.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρολο που το κινητο ειναι 2 ημερων,παρατηρω ενα bleeding της οθονης οταν εναλασσω τις 5 αρχικες οθονες.σα να ξεβαφει...επισης σε drop down menus παρατηρω bleeding και συγχρονως flickering.

τι προτεινετε?να το παω πισω για αλλαγη?απλα να ενημερωσω οτι χτες το φορτωσα με καμμια 20 αρια apps μαζεμενα.λετε κανενα απο αυτα να δημιουργει το προβλημα?να το κανω reset και να τα ξαναπερναω ενα ενα να δω ποιο προκαλει το προβλημα?η να τρεξω για αλλαγη κινητου πριν αρχισουν να μου λενε μα μου?

Και εγω το πηρα απο το media 249 ευρω, και αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα.Το πηρα για αλλο μελος της οικογενειας , και αναποφευκτα το συγκρινω με το samsung galaxy sii που εχω :lol::lol::lol: Η νυχτα με την μερα , ετη φωτος καλυτερο to sii στα παντα

Link to comment
Share on other sites

επειδη πηγα και το ξανακοιταξα,τελικα το ιδιο φαινομενο παρατηρησα σε ολα τα τηλεφωνα xperia.αρα δεν ειναι ελαττωματικο.το ιδιο "ξεβαμμα" παρατηρησα και στο arc και στο arc s και στο neo v που ταν εκει.

ειναι αρκετα εντονο οταν βαζω για theme το willow,οποτε αφησα για theme το θαλασσι, οπου δεν παρατηρειται σχεδον καθολου.παντως με πρασινο willow theme απο πισω ειναι οντως αρκετα ενοχλητικο.κιτρινιζουν ολα τα εικονιδια και τα widgets....

μολαταυτα δηλωνω ερωτευμενος παραφορα!

Link to comment
Share on other sites

επειδη πηγα και το ξανακοιταξα,τελικα το ιδιο φαινομενο παρατηρησα σε ολα τα τηλεφωνα xperia.αρα δεν ειναι ελαττωματικο.το ιδιο "ξεβαμμα" παρατηρησα και στο arc και στο arc s και στο neo v που ταν εκει.

ειναι αρκετα εντονο οταν βαζω για theme το willow,οποτε αφησα για theme το θαλασσι, οπου δεν παρατηρειται σχεδον καθολου.παντως με πρασινο willow theme απο πισω ειναι οντως αρκετα ενοχλητικο.κιτρινιζουν ολα τα εικονιδια και τα widgets....

μολαταυτα δηλωνω ερωτευμενος παραφορα!

 

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα τέτοιο θέμα ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα θελα να κανω μια ερωτηση η οποια μπορει να ακουστει αφελης

εχοντας μια κακη εμπειρια με το x10 mini pro στο θεμα συνδεσης wifi και στο θεμα ποιοτητας φωτογραφιας ειμαι λιγο επιφυλακτικος με τα se αλλα το συγκεκριμενο μου φωναζει "αγορασε με .... αγορασε με ...."

θα θελα λοιπον να μου πειτε αν οι φωτο του ειναι αξιολογες και αν η συνδεση μεσω wifi ειναι ευκολη

και εξηγω τι εννοω με το "ευκολη"

με το "x10 mini pro" οποτε προσπαθουσα να συνδεθω μεσω wifi και υπηρχε κωδικος προσβασης δεν μπορουσα.εβαζα κωδικο και μου εδειχνε οτι συνδεοταν και με το που προσπαθουσα να χρησιμοποιησω τον browser ή καποια αλλη εφαρμογη με πεταγε εξω

δεν θα θελα λοιπον να παθω κατι αναλογο

πειτε μου την αποψη σας

ευχαριστω !

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα θελα να κανω μια ερωτηση η οποια μπορει να ακουστει αφελης

εχοντας μια κακη εμπειρια με το x10 mini pro στο θεμα συνδεσης wifi και στο θεμα ποιοτητας φωτογραφιας ειμαι λιγο επιφυλακτικος με τα se αλλα το συγκεκριμενο μου φωναζει "αγορασε με .... αγορασε με ...."

θα θελα λοιπον να μου πειτε αν οι φωτο του ειναι αξιολογες και αν η συνδεση μεσω wifi ειναι ευκολη

και εξηγω τι εννοω με το "ευκολη"

με το "x10 mini pro" οποτε προσπαθουσα να συνδεθω μεσω wifi και υπηρχε κωδικος προσβασης δεν μπορουσα.εβαζα κωδικο και μου εδειχνε οτι συνδεοταν και με το που προσπαθουσα να χρησιμοποιησω τον browser ή καποια αλλη εφαρμογη με πεταγε εξω

δεν θα θελα λοιπον να παθω κατι αναλογο

πειτε μου την αποψη σας

ευχαριστω !

ΟΙ φωτογραφιες σε χαμηλο φωτισμο δεν ειναι κατι ιδιαιτερο , με φως ημερας ειναι πολυ καλες, το wifi ειναι πολυ καλο ,δεν θα εχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα.πηρα και εγω το αρκ πριν τρεις ημερες κ παρατηρησα το ιδιο σκοτεινιασμα οθονης στο τρεξιμο των μενου,κατι σα να χανει τη δυναμη της.εχω και το σαμσουνκ ς και δεν παρατηρησα κατι αναλογο.ετσι ειναι η υπαρχει προβλημα; επισης υπαρχει ροοτ για 402ΑΟ062

κ2.3.4

; Ευχαριστω για οποια απαντηση.

 

και εδω τα ιδια,αγορασμενο απο media mrk,και οταν πηγαινεις γρηγορα για ας πουμε ενα εκατοστο,πανω κατω την οθονη στα μενου,σαν να γκριζαρουν τα γραμματα και χανουν την φωτεινοτητα τους. δεν το κανει παντα. σε φιλο που εχει αγορασμενο (οχι απο media)δεν ειδα να το κανει...λετε να ειναι καμια παρτιδα μυστηρια,γιατι επισης δεν κατεβαζει και τσαμπα τους χαρτες ελλαδας για ndrive,και περιμενω εδω και 3 μερες απο ndrive και sony να μου πουν το λογο....

οσο για το root,γινεται,αλλα οχι με τον ευκολο-one click-τροπο της προηγουμενης εκδοσης.ετσι και αλλιως σε 1-1,5 μηνα περιπου θα βγει ics.οποτε λιγο υπομονη ακομα

Edited by paris2002
Link to comment
Share on other sites

και εδω τα ιδια,αγορασμενο απο media mrk,και οταν πηγαινεις γρηγορα για ας πουμε ενα εκατοστο,πανω κατω την οθονη στα μενου,σαν να γκριζαρουν τα γραμματα και χανουν την φωτεινοτητα τους. δεν το κανει παντα. σε φιλο που εχει αγορασμενο (οχι απο media)δεν ειδα να το κανει...λετε να ειναι καμια παρτιδα μυστηρια,γιατι επισης δεν κατεβαζει και τσαμπα τους χαρτες ελλαδας για ndrive,και περιμενω εδω και 3 μερες απο ndrive και sony να μου πουν το λογο....

οσο για το root,γινεται,αλλα οχι με τον ευκολο-one click-τροπο της προηγουμενης εκδοσης.ετσι και αλλιως σε 1-1,5 μηνα περιπου θα βγει ics.οποτε λιγο υπομονη ακομα

παιδια πηγα στο πλαισιο και κοιταξα το αρκ που εχουν εκει για δοκιμη,και εκει δεν το εκανε!ρε λετε να φεραν καμια παρτιδα τα mediamarkt "περιεργη"?και να ριξαν την τιμη στα 250 με arc με οχι και τοσο καλες οθονες? η πλακα ειναι οτι αναγκαστηκε και το πλαισιο να ριξει την τιμη στα 250 ευρω.το σαββατο τα χε 350 ,και σημερα τα χε 250!

κατι αλλο που παρατηρησα στο αρκ του πλαισιου ειναι οτι δεν πιξελιαζε,ηταν μιλαμε φουλ κρυσταλλο,εψαχνες να βρεις πιξελ και δεν μπορουσες.ενω τα εικονιδια στο δικο μου απο mediamarkt πιξελιαζουν ελαφρα.ρε παιδια δεν ειναι ιδεα μου κατι συμβαινει με τα arc απο mediamarkt.πρεπει να φεραν μαζικη εισαγωγη χαμηλωτερων προδιαγραφων arc και να τα βαλαν 250 ευρω ,και καλα ευκαιρια.

τα ματια μας δεν με γελανε ρε παιδια,τι λετε να κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα στο πλαισιο και κοιταξα το αρκ που εχουν εκει για δοκιμη,και εκει δεν το εκανε!ρε λετε να φεραν καμια παρτιδα τα mediamarkt "περιεργη"?και να ριξαν την τιμη στα 250 με arc με οχι και τοσο καλες οθονες? η πλακα ειναι οτι αναγκαστηκε και το πλαισιο να ριξει την τιμη στα 250 ευρω.το σαββατο τα χε 350 ,και σημερα τα χε 250!

κατι αλλο που παρατηρησα στο αρκ του πλαισιου ειναι οτι δεν πιξελιαζε,ηταν μιλαμε φουλ κρυσταλλο,εψαχνες να βρεις πιξελ και δεν μπορουσες.ενω τα εικονιδια στο δικο μου απο mediamarkt πιξελιαζουν ελαφρα.ρε παιδια δεν ειναι ιδεα μου κατι συμβαινει με τα arc απο mediamarkt.πρεπει να φεραν μαζικη εισαγωγη χαμηλωτερων προδιαγραφων arc και να τα βαλαν 250 ευρω ,και καλα ευκαιρια.

τα ματια μας δεν με γελανε ρε παιδια,τι λετε να κανουμε?

 

εμενα δεν πιξελιαζει καθολου....μονο αυτο με τα γραμματα που δεν το κανει συνεχεια βεβαια,και το θεμα με το ndrive που περιμενω να δω τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα στο πλαισιο και κοιταξα το αρκ που εχουν εκει για δοκιμη,και εκει δεν το εκανε!ρε λετε να φεραν καμια παρτιδα τα mediamarkt "περιεργη"?και να ριξαν την τιμη στα 250 με arc με οχι και τοσο καλες οθονες? η πλακα ειναι οτι αναγκαστηκε και το πλαισιο να ριξει την τιμη στα 250 ευρω.το σαββατο τα χε 350 ,και σημερα τα χε 250!

κατι αλλο που παρατηρησα στο αρκ του πλαισιου ειναι οτι δεν πιξελιαζε,ηταν μιλαμε φουλ κρυσταλλο,εψαχνες να βρεις πιξελ και δεν μπορουσες.ενω τα εικονιδια στο δικο μου απο mediamarkt πιξελιαζουν ελαφρα.ρε παιδια δεν ειναι ιδεα μου κατι συμβαινει με τα arc απο mediamarkt.πρεπει να φεραν μαζικη εισαγωγη χαμηλωτερων προδιαγραφων arc και να τα βαλαν 250 ευρω ,και καλα ευκαιρια.

τα ματια μας δεν με γελανε ρε παιδια,τι λετε να κανουμε?

Στο δικο μου arc , το κανει στο μενου , αλλα το κανει και σε ενα walkman live ,αγορασμενο απο το πλαισιο .Μαλλον ειναι γενικο το κακο :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...