Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα. με pc companion το κανω

 

Δοκιμασε και με SEUS :)

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλώδιο micro HDMI (v1.4) που θα βρω? Το πακέτο μου δεν είχε :worry: play247 δεν έχουμε και στο e-shop έχει 22€!

 

11 ευρώ το αυθεντινό από Birdphone.gr αλλά είναι κοντό ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση,στο tppic του ''arc s'' ειναι ενα παιδι που ειχε την 42 root και εκανε update με OTA στην 62 και ειναι παλι root κανονικα,γινεται αυτο το πραγμα?το εχει κανει κανενας?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση,στο tppic του ''arc s'' ειναι ενα παιδι που ειχε την 42 root και εκανε update με OTA στην 62 και ειναι παλι root κανονικα,γινεται αυτο το πραγμα?το εχει κανει κανενας?

ναι μολις το εκανα στο απλο Arc ;)

απλα επειδη ειχα διαγραψει αρκετες εφαρμογες απο το φακελο System, χρειαστηκε να τις ξαναπερασω και μετα πετυχε το update

Link to comment
Share on other sites

ναι μολις το εκανα στο απλο Arc ;)

απλα επειδη ειχα διαγραψει αρκετες εφαρμογες απο το φακελο System, χρειαστηκε να τις ξαναπερασω και μετα πετυχε το update

αρα γινεται ε?μεσω OTA και εισαι παλι root?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πριν λίγες μέρες επιχείρησα να κάνω το τελευταίο update μέσω του δικτύου του κινητού(και όχι μέσω wifi ή pc γιατί εδώ που βρίσκομαι τώρα δεν έχω internet), αλλά για κάποιο λόγο μου εμφάνισε μήνυμα ότι δεν ήταν δυνατή η εγκατάσταση. Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός ότι παλαιότερα το είχα κάνει root(παρόλο που πρόσφατα το είχα κάνει και unroot). Το θέμα είναι ότι στην μπάρα ειδοποιήσεων έχει μείνει το σύμβολο που δείχνει ότι δεν πραγματοποιήθηκε η εγκατάσταση κ δε φεύγει με τίποτα, ό,τι και αν κάνω. Την επόμενη φορά που θα επιχειρήσω να κάνω το update θα φροντίσω να 'ναι μέσω SEUS ή PC companion, όμως μέχρι τότε, ξέρει κανείς πως να εξαφανίσω αυτήν την ειδοποίηση..;

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πριν λίγες μέρες επιχείρησα να κάνω το τελευταίο update μέσω του δικτύου του κινητού(και όχι μέσω wifi ή pc γιατί εδώ που βρίσκομαι τώρα δεν έχω internet), αλλά για κάποιο λόγο μου εμφάνισε μήνυμα ότι δεν ήταν δυνατή η εγκατάσταση. Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός ότι παλαιότερα το είχα κάνει root(παρόλο που πρόσφατα το είχα κάνει και unroot). Το θέμα είναι ότι στην μπάρα ειδοποιήσεων έχει μείνει το σύμβολο που δείχνει ότι δεν πραγματοποιήθηκε η εγκατάσταση κ δε φεύγει με τίποτα, ό,τι και αν κάνω. Την επόμενη φορά που θα επιχειρήσω να κάνω το update θα φροντίσω να 'ναι μέσω SEUS ή PC companion, όμως μέχρι τότε, ξέρει κανείς πως να εξαφανίσω αυτήν την ειδοποίηση..;

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

το οτι ησουν ρουτ δεν φταιει.(ειδικα απο τη στιγμη που εκανες και ανρουτ).το θεμα ειναι οτι για να φυγει αυτο απο κει πρεπει να κανεις ρουτ και μετα freeze το update center με το τιτανιουμ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

από xda υπάρχει τίποτα???

νομιζω οχι!!!δεν ειμαι σιγουρος αλλα λιγο που το κοιταξα δεν βρηκα τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αρα γινεται ε?μεσω OTA και εισαι παλι root?

ναι λεμε!

αναβαθμιση ΟΤΑ απο .42 με root σε .62 και το root παραμενει ;)

(απο xda το διαβασα, εχουν ολοκληρο θεμα)

Link to comment
Share on other sites

ναι λεμε!

αναβαθμιση ΟΤΑ απο .42 με root σε .62 και το root παραμενει ;)

(απο xda το διαβασα, εχουν ολοκληρο θεμα)

ωραια!!!!!!μπορεις να μου στειλεις με pm το link απο xda?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραια!!!!!!μπορεις να μου στειλεις με pm το link απο xda?

 

Κανενα προγραμματακι υπαρχει για την 62?

Σαν κ αυτο που ειχε βγει για την 42 κ καναμε ευκολα rout!

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προγραμματακι υπαρχει για την 62?

Σαν κ αυτο που ειχε βγει για την 42 κ καναμε ευκολα rout!

 

οχι ακομα δεν εχει βγει

Link to comment
Share on other sites

ωραια!!!!!!μπορεις να μου στειλεις με pm το link απο xda?

εδω ειναι το θεμα που το αναφερει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1466264

 

αλλα τι να το κανεις? σου λεω δουλευει!

κανε αφοβα την αναβαθμιση (μονο ομως ΟΤΑ!)

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι το θεμα που το αναφερει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1466264

 

αλλα τι να το κανεις? σου λεω δουλευει!

κανε αφοβα την αναβαθμιση (μονο ομως ΟΤΑ!)

thnks για to link φιλε μου αλλα το εψαξα καλα το θεμα και δεν γινεται (σε μενα).για να το κανεις με OTA πρεπει να μην εχεις πειραξει το system!εγω το ειχα πειραξει και αναγκαστικα πρεπει να γυρισω στην 42 και μετα μεσω OTA για την 62.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να αναβαθμίσω στην 062 και δεν με αφήνει λέγοντάς μου πως το τηλέφωνο περιέχει τροποποιημένο λογισμικό και δεν μπορεί να λάβει τις ενημερώσεις.

Αυτό μου έβγαζε και όταν το είχα σπάσει , αλλά τότε με το αρχείο από XDA το έσβησα και το επανέφερα μετά με Seus και ύστερα με αναβάθμιση. Τώρα τι στην ευχή πρέπει να κάνω πάλι, ξέρει κανείς? Και το λινκ από χδα δεν δουλεύει και δεν βρίσκω και το αρχείο. :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

thnks για to link φιλε μου αλλα το εψαξα καλα το θεμα και δεν γινεται (σε μενα).για να το κανεις με OTA πρεπει να μην εχεις πειραξει το system!εγω το ειχα πειραξει και αναγκαστικα πρεπει να γυρισω στην 42 και μετα μεσω OTA για την 62.

 

προφανως!

το ειχα αναφερει πιο πανω στο μηνυμα #1301! :)

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό, επειδή με έχει εκνευρίσει το arc (ψιλοσέρνεται και θέλει reboot κάθε μέρα, επειδή ακριβώς σέρνεται τρώει κόλλημα και δεν αναπαράγονται τα custom ringtones των επαφών μου κλπ κλπ) αποφάσισα να προχωρήσω στα παρακάτω:

  1. Bootloader unlock
  2. Εγκατάσταση Doomkernel
  3. Εγκατάσταση arconium

Προσωρινά έχω ένα Motorola Atrix και αποφάσισα να του περάσω τα πάντα εκεί και αφού σιγουρευτώ ότι δεν έχω ξεχάσει τίποτα, τότε να ξεκινήσω τις επεμβάσεις στο arc. Παρεμπιπτόντως, το atrix είχε Froyo (2.2.2) και πριν του μεταφέρω τα πάντα το τσίγκλησα:

Τώρα πλέον είναι unlocked o bootloader είναι rooted και τρέχει Cyanogenmod 7.1 (android 2.3.7). Το πράμα απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ λέμε, αν είχε 8 megapixel κάμερα και ένα κλικ μεγαλύτερη οθόνη το είχα πετάξει χαλαρά το arc (για τόση διαφορά στις επιδόσεις μιλάμε). Και μιας και περιμένω και ένα RAZR, μπορεί τελικά και να το φάει η μαρμάγκα το arc.. :p

Τεσπα, τα πέρασα λοιπόν όλα, αλλά το μόνο που δεν μπόρεσα να περάσω είναι τα MMS. Βρήκα ένα πρόγραμμα MMS Backup αλλά δεν περνάει τις φωτό του MMS. Βλέπεις το MMS, βλέπεις το κείμενο, αλλά φωτό γιοκ. (Τις φωτό τις έχει περάσει σε ένα φάκελο με τίτλο MMS Attachments, πάντως, οπότε τουλάχιστον δεν χάθηκαν εντελώς..)

Έχει βρει κανείς κανένα πρόγραμμα που να το έχει δοκιμάσει και να δουλεύει? Το arc μου έχει την .62 έκδοση λογισμικού και - πλέον - δεν είναι rooted.

Link to comment
Share on other sites

Άν ξέρει κάποιος άς δώσει ένα λινκ για το πως μπορώ να ξαναπεράσω την μαμίσια ρομ ξανά , μιας και η τωρινή είναι καρασπασμένη και δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση. Στο XDA χάθηκα για τα καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Άν ξέρει κάποιος άς δώσει ένα λινκ για το πως μπορώ να ξαναπεράσω την μαμίσια ρομ ξανά , μιας και η τωρινή είναι καρασπασμένη και δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση. Στο XDA χάθηκα για τα καλά.

κατεβαζεις το flashtool και περνας μια απο αυτες τις rom αναλογα ποια θες εσυ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330314

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις το flashtool και περνας μια απο αυτες τις rom αναλογα ποια θες εσυ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330314

 

Generic Global World: Φαντάζομαι πως εδώ ανηκουμε σαν Ελλάδα έτσι?

Επίσης , τώρα είμαι με την 042, μπορώ δηλαδή να flasharo κατευθείαν την 062 χωρίς πρόβλημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...