Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηθελα να επαναφερω το κινητο στην αρχικη του κατασταση και πατησα την επιλογη μεσα απο τις ρυθμισεις για hard reset που το ξαναφερνει στην κατασταση που ηταν οταν ειναι καινουριο. Μου εγραψε οτι αυτο μπορει να κρατησει κανα 15λεπτο και τωρα μου εχει βγαλει αυτο το κυκλακι εδω και αρκετη ωρα και δεν κανει τιποτα. Τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε ^Deadly_Sin^ μου το εκανε και μενα αυτο και τελικα το εσβησα και το φλασαρα αμεσως.
From N9
Link to comment
Share on other sites

φιλε ^Deadly_Sin^ μου το εκανε και μενα αυτο και τελικα το εσβησα και το φλασαρα αμεσως.

 

Eυτυχως δεν χρειαστηκε. Μετα απο λιγο εσβησε και οταν το ανοιξα ηταν μια χαρα τελικα :D

Link to comment
Share on other sites

[...]

Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω backup την eMMC έτσι όπως είναι τώρα, δηλαδή να το φλασάρω και να είναι στημένο κανονικά όπως το έχω τώρα?

 

Καμιά ιδέα ή κατέυθυνση? Θέλω να μην χρειάζεται να το ξαναστείνω μετά από κάθε flashάρισμα. Θα με καλύψει το backup-restore του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Να υποβάλλω τα σέβη μου στην παρέα όπου παρά την ευθανασία κρατάει ψηλά την σημαία αυτού του μοναδικά όμορφου λειτουργικού.

Keep walking.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα κ καλως σας βρηκα!επειδη ειμαι ασχετη με θα ηθελα την βοηθεια σας..εχω το nokia n9 64gb οταν κατεβαζω μια εφαρμογη ορισμενες φορες μου ζηταει να αποδεχτω να κατεβουν κ καποιοι αλλοι εξτρα φακελοι που χρειαζεται αυτη η εφαρμογη πο σημαινει εξτρα χωρος στην μνημη.το θεμα μου ειναι οτι οταν σβησω την εφαρμογη μερικοι φακελοι απο τους εξτρα δεν σβηνουν..υπαρχει λοιπον καποιο προγραμμα που να "καθαριζει" το κινητο απο τα "καταλοιπα" εφαρμογων? ευχαριστω εκ των προτερων κ συγνωμη αν εχει ξανα αναφερθει καπου κ δεν το προσεξα
Link to comment
Share on other sites

σημερα ανακαλυψα στη διαδρομη usr/share/contacts/vcards τους τρει «φακελλους» που φαινονται στο screenshot.Μεσα σε καθε φακελλο υπαρχουν ενα σωρο επαφες με τα πληρη στοιχεια (διευθυνση,email,τηλεφωνο,τ.κ.) ξενων ατομων (απο αλλες χωρες).υπαρχουν και σε εσας αντιστοιχες επαφες;πως βρεθηκαν εκει;δεν γνωριζω κανεναν απ αυτους.μπορειτε να τσεκαρετε κι εσεις αν εχετε κατι στην αντιστοιχη διαδρομη;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και σε μενα :)

Παραξενο

λες να μας κατηγορησουν για υποκλοπη επαφων;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

λες να μας κατηγορησουν για υποκλοπη επαφων;

 

Ο Aaron Winkler έχει γενέθλια 4 Ιανουαρίου του 1939 και δουλεύει ακόμα ... Τι πίνετε ρε μάγκες ???? :P

Απλό demo είναι των 10, 100 και 1000ων επαφών ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

συμμετεχει και το n9 λοιπον στην παγκοσμια συνομωσια... :alien:

 

οντως και εγω τις εχω αυτες τις επαφες.. εχει και γυναικες, λετε να εχει καμια καλη; να στειλω; :p

Link to comment
Share on other sites

συμμετεχει και το n9 λοιπον στην παγκοσμια συνομωσια... :alien:

 

οντως και εγω τις εχω αυτες τις επαφες.. εχει και γυναικες, λετε να εχει καμια καλη; να στειλω; :p

και δε στελνεις;μπας και σου κατσει κανενα τυχερο;κι αν ειναι demo τοτε ποιος ο λογος υπαρξης του;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

κι αν ειναι demo τοτε ποιος ο λογος υπαρξης του;

 

Του demo ??? Μήπως να κάνει μία παρουσίαση (=demonstration) του πως μπορείς να οργανώσεις τις επαφές σου ????

 

Εδώ το 5800 είχε πως να χρησιμοποιείς το Media Button .. Το N97 είχε βιντεάκι μέσα του πως να οργανώνεις την home screen, πρώτη φορά αγοράσατε κινητό ???? :p

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

αυτες οι επαφες ομως δεν φαινοταν καπου,ωστε να μας δειξουν πως να οργανωνουμε επαφες.τυχαια τις ανακαλυψα μεσα σε υποφακελλους χαντακωμενες.γιατι αραγε;μηπως να απευθυνθω σε κανεναν λιακοπουλο η στον αδωνη;ισως αυτοι ξερουν.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω ενα n9 στο οποιο δυστυχως μου εσπασε η οθονη, εχω βρει καμποσες στο ebay σχεδον ολες λενε oem geniue κτλ, αλλα απ οτι ειδα στις φωτογραφιες εχουν διαφορες μεταξυ τους, και δεν ξερω αν αυτη που θα παρω θα ναι γνησια nokia και ή κινεζια, οποτε αν ξερει καποιος ας πει τη γνωμη του :)
Link to comment
Share on other sites

αυτες οι επαφες ομως δεν φαινοταν καπου,ωστε να μας δειξουν πως να οργανωνουμε επαφες.τυχαια τις ανακαλυψα μεσα σε υποφακελλους χαντακωμενες.γιατι αραγε;μηπως να απευθυνθω σε κανεναν λιακοπουλο η στον αδωνη;ισως αυτοι ξερουν.

 

Ενώ τον δέκτη ραδιοφώνου μας το είπανε ότι το χει, δεν το ανακαλύψαμε τυχαία ????

Nokia, τι ψάχνουμε τώρα ??...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα έχω και εγώ ένα n9 και έχω ένα πρόβλημα έχει εδώ και δυο μέρες που μου βγάζει ένα μήνυμα με μια μπλε σημαία και μου γράφει running out of space εχει κάνεις καμιά ιδέα τι να κάνω? Edited by tsek
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα έχω και εγώ ένα n9 και έχω ένα πρόβλημα έχει εδώ και δυο μέρες που μου βγάζει ένα μήνυμα με μια μπλε σημαία και μου γράφει running out of space εχει κάνεις καμιά ιδέα τι να κάνω?

 

Να διαγράψεις αρχεία η να τα μεταφέρεις στο pc. Δεν έχει χώρο (έχει λίγο ελεύθερο δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Να διαγράψεις αρχεία η να τα μεταφέρεις στο pc. Δεν έχει χώρο (έχει λίγο ελεύθερο δηλαδή).

 

μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός τι αρχεία είναι αυτά εφαρμογές που πρέπει να διαγράψω. και από γίνεται αυτό. η φωτογραφίες και mp3?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός τι αρχεία είναι αυτά εφαρμογές που πρέπει να διαγράψω. και από γίνεται αυτό. η φωτογραφίες και mp3?

 

ευχαριστώ

 

Αρχεία πολυμέσων που έβαλες στο κινητό. Φωτογραφίες Βίντεο Μουσική κλπ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ρε παιδια.Εχω το Ν9 αλλα εχω προβλημα με τα μηνυματα.Δεν πανε οσες φορες και να τα στειλω μηπως ξερετε πως μπορω να το φτιαξω η τι παιζει??
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ρε παιδια.Εχω το Ν9 αλλα εχω προβλημα με τα μηνυματα.Δεν πανε οσες φορες και να τα στειλω μηπως ξερετε πως μπορω να το φτιαξω η τι παιζει??

καποιο προβλημα που ειχαμε παλιοτερα (δεν θυμαμαι ποιο ακριβως) λυθηκε αλλαζοντας τη ρυθμιση στο settings-application-messages-character encoding απο full σε Reduced.δοκιμασε το δε χανεις τιποτα.οι ρυθμισεις σου ειναι ενταξει;(αρ.κεντρου μηνυματων κτλ.;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα αυτο που μου ειπες μεσω settings τωρα ειμαι σε φαση δοκιμης....οσο για τις ρυθμησεις αρ.κεντρου μνμ δεν τα εχω πειραξει γιατι δεν ξερω να τα πειραξω....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...