Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

grand review του Ν9 από το digitallife

 

μετά από αυτά που διάβασα ανυπομονώ να έρθει Ελλάδα :)

 

χορταστικο βιντεο, το θελω πολυ,αλλα πολλα τα λεφτα τακη!! :p .. οταν πεσει η τιμη του θα το παρω ομως!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω τι να κάνω, να μείνω άφωνος??? Να συγκινηθώ??? Να φύγω για φιλανδία???

Είναι το κινητό της αποκάλυψης,αυτό το καθιστά μοναδικό,ίσως να είχε προβλεπτέΐ κι από τον νοστραδαμο, who knows!!!

Υπερβολή σε όλο της το μεγαλείο.αυτό διακρίνω,φυσικά είναι προσωπικα γούστα του καθενός.

Ευτυχώς τουλάχιστον που δεν έβαλε και στην μεση και το galaxy S2 η αλλά high mobiles που κυκλοφορούν.έλεος.

Και να τα παιρνα δε θα χα τόσο ενθουσιασμό.

Περιέργεια πάντως εχω...απλά να το πιάσω να δω,όχι να το πάρω γιατί φαντάζομαι ότι από εφαρμογές, λίγα πράγματα.

Ο σχολιασμός μου είναι προσωπικός κι όχι για να θίξω.απλά όλο αυτό μου φαίνεται υπερβολή.

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

 

 

η αλήθεια είναι ότι το περιγράφει με αξιοπερίεργο ενθουσιασμό, αλλά δεν νομίζω ότι η ελλάδα (και η ελληνική γλώσσα) αντιπροσωπεύει κάποια μεγάλη αγορά για να υπάρχει λόγος να τα "πάρει" κάποιος

 

ίσως να θέλει να τραβήξει την προσοχή (προς το site του)...

 

προσωπικά νομίζω ότι ο ενθουσιασμός προκύπτει από την εμπειρία χρήσης ενός νέου και διαφορετικού λειτουργικού

 

σημασία έχει όσοι το πάρουν (ελπίζω να είμαι μέσα σ αυτούς) να έχουν αντίστοιχα συναισθήματα μετά τις πρώτες ώρες λειτουργίας

Edited by Edaf
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν περίμενα κάτι λιγότερο από αυτό το κινητό τηλέφωνο ....

 

Μεγάλη προτεραιότητα στο n9 για μένα λοιπόν !!!!!!!!!!!!!!

 

Και μακάρι να βγει υπερβολικός και να μην ανοίγει 36 εφαρμογές .. :lol: :p ;)

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να κάνω, να μείνω άφωνος??? Να συγκινηθώ??? Να φύγω για φιλανδία???

Είναι το κινητό της αποκάλυψης,αυτό το καθιστά μοναδικό,ίσως να είχε προβλεπτέΐ κι από τον νοστραδαμο, who knows!!!

Υπερβολή σε όλο της το μεγαλείο.αυτό διακρίνω,φυσικά είναι προσωπικα γούστα του καθενός.

Ευτυχώς τουλάχιστον που δεν έβαλε και στην μεση και το galaxy S2 η αλλά high mobiles που κυκλοφορούν.έλεος.

Και να τα παιρνα δε θα χα τόσο ενθουσιασμό.

Περιέργεια πάντως εχω...απλά να το πιάσω να δω,όχι να το πάρω γιατί φαντάζομαι ότι από εφαρμογές, λίγα πράγματα.

Ο σχολιασμός μου είναι προσωπικός κι όχι για να θίξω.απλά όλο αυτό μου φαίνεται υπερβολή.

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

 

Κλασική τεκμηριωμένη άποψη από ένα χρήστη που έχει πάρει στα χέρια του -και- το Ν9. Που του δίνει το δικαίωμα της άποψης επί χρηματισμού γιατί "τσάμπα" είναι, το βήμα υπάρχει άρα μπορεί να εκθέτει και να... εκτίθεται. Για όσους καταλαβαίνουν πέντε πράγματα τους παραπέμπω απλά στην υπογραφή σου: "οι περισσοτεροι εχουμε πιασει τοσα κινητα κι εχουμε τεσταρει,που ουτε ειδημωνες δεν εχουν πιασει...ημαστε οροσιμο,τοσο απλα."

 

Μια φιλική συμβουλή που δεν διδάσκεται στα φόρα: και αν είσαι ο καλύτερος δεν το φωνάζεις. Άσε τις πράξεις σου από μόνες τους να σε χαρακτηρίσουν.

 

Άγγελος Σφακιανάκης

 

η αλήθεια είναι ότι το περιγράφει με αξιοπερίεργο ενθουσιασμό, αλλά δεν νομίζω ότι η ελλάδα (και η ελληνική γλώσσα) αντιπροσωπεύει κάποια μεγάλη αγορά για να υπάρχει λόγος να τα "πάρει" κάποιος

 

ίσως να θέλει να τραβήξει την προσοχή (προς το site του)...

 

προσωπικά νομίζω ότι ο ενθουσιασμός προκύπτει από την εμπειρία χρήσης ενός νέου και διαφορετικού λειτουργικού

 

σημασία έχει όσοι το πάρουν (ελπίζω να είμαι μέσα σ αυτούς) να έχουν αντίστοιχα συναισθήματα μετά τις πρώτες ώρες λειτουργίας

 

Δεν είχα σκοπό να τραβήξω την προσοχή. Θα το πετύχαινα ούτως ή άλλως από τη στιγμή που κατάφερα να εξασφαλίσω αποκλειστικά ένα Nokia Ν9. Με την ίδια ευκολία θα μπορούσα να το θάψω. Είναι η απόψη μου και την εκθέτω ακριβώς ως έχει γιατί η εμπιστοσύνη δε χτίζεται με ψέματα. Αργά ή γρήγορα θα εκτεθώ, θα το αντιληφθείς και τότε δεν θα μπορώ να σε πείσω...

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα μας χρησιμοποιούμε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

grand review του Ν9 από το digitallife

 

μετά από αυτά που διάβασα ανυπομονώ να έρθει Ελλάδα :)

 

Δεν ξερω αν τα λεει υπερβολικα αλλα οταν ερθει εγω θα παω να παρω ενα..μια φορα θα τα σκασω τοσα πολλα και για καινουργιο! εχω να δωσω τοσο απο το 3650 καπου στα 460 ευρω αλλα αυτο πιστευω τα αξιζει!

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι το περιγράφει με αξιοπερίεργο ενθουσιασμό, αλλά δεν νομίζω ότι η ελλάδα (και η ελληνική γλώσσα) αντιπροσωπεύει κάποια μεγάλη αγορά για να υπάρχει λόγος να τα "πάρει" κάποιος

 

ίσως να θέλει να τραβήξει την προσοχή (προς το site του)...

 

προσωπικά νομίζω ότι ο ενθουσιασμός προκύπτει από την εμπειρία χρήσης ενός νέου και διαφορετικού λειτουργικού

 

σημασία έχει όσοι το πάρουν (ελπίζω να είμαι μέσα σ αυτούς) να έχουν αντίστοιχα συναισθήματα μετά τις πρώτες ώρες λειτουργίας

 

Δεν είχα σκοπό να τραβήξω την προσοχή. Θα το πετύχαινα ούτως ή άλλως από τη στιγμή που κατάφερα να εξασφαλίσω αποκλειστικά ένα Nokia Ν9. Με την ίδια ευκολία θα μπορούσα να το θάψω. Είναι η απόψη μου και την εκθέτω ακριβώς ως έχει γιατί η εμπιστοσύνη δε χτίζεται με ψέματα. Αργά ή γρήγορα θα εκτεθώ, θα το αντιληφθείς και τότε δεν θα μπορώ να σε πείσω...

 

Δεκτό και συγγνώμη γι αυτό που άφησα να εννοηθεί :)

αλλά μια καχυποψία (λανθασμένη ενίοτε :lol:) για site με διαφημίσεις πάντα υπάρχει

συνέχισε την καλή δουλειά και η αναγνώριση ( First ever un-boxing video of Nokia N9 by DigitalLifeMag ) υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Κλασική τεκμηριωμένη άποψη από ένα χρήστη που έχει πάρει στα χέρια του -και- το Ν9. Που του δίνει το δικαίωμα της άποψης επί χρηματισμού γιατί "τσάμπα" είναι, το βήμα υπάρχει άρα μπορεί να εκθέτει και να... εκτίθεται. Για όσους καταλαβαίνουν πέντε πράγματα τους παραπέμπω απλά στην υπογραφή σου: "οι περισσοτεροι εχουμε πιασει τοσα κινητα κι εχουμε τεσταρει,που ουτε ειδημωνες δεν εχουν πιασει...ημαστε οροσιμο,τοσο απλα."

 

Μια φιλική συμβουλή που δεν διδάσκεται στα φόρα: και αν είσαι ο καλύτερος δεν το φωνάζεις. Άσε τις πράξεις σου από μόνες τους να σε χαρακτηρίσουν.

 

Άγγελος Σφακιανάκης

 

Το θέμα δεν είναι η υπογραφή μου φίλε μου...

Είναι προσωπική σου άποψη να γράφεις ότι θες κι όπως το θες.όπως το ίδιο ισχύει και για μένα και για τον καθέναν.ελευθερία λόγου πρέπει να υπάρχει.... αλλιώς.....ζήτω που καηκαμε.απλά ο όλος αυτός ενθουσιασμός μου έκανε εντύπωση.

Εχω δοκιμάσει και πιάσει πλέον τόσα κινητά που δε μπορώ να πω ότι μου τρέχουν τα σαλια για κανένα πλέον.

Και η όλη αυτή σύγκριση με το iPhone θα πρεπει πια να παγώσει, Να σταματήσει.

Άλλο λειτουργικό, άλλο hardware, άλλο τηλέφωνο.ελπίζω η apple να την ακολουθήσει κάποια στιγμή την τακτική της Nokia και αφήσει στο έλεος του θεού το λογισμικό της.

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι η υπογραφή μου φίλε μου...

Είναι προσωπική σου άποψη να γράφεις ότι θες κι όπως το θες.όπως το ίδιο ισχύει και για μένα και για τον καθέναν.ελευθερία λόγου πρέπει να υπάρχει.... αλλιώς.....ζήτω που καηκαμε.απλά ο όλος αυτός ενθουσιασμός μου έκανε εντύπωση.

Εχω δοκιμάσει και πιάσει πλέον τόσα κινητά που δε μπορώ να πω ότι μου τρέχουν τα σαλια για κανένα πλέον.

Και η όλη αυτή σύγκριση με το iPhone θα πρεπει πια να παγώσει, Να σταματήσει.

Άλλο λειτουργικό, άλλο hardware, άλλο τηλέφωνο.ελπίζω η apple να την ακολουθήσει κάποια στιγμή την τακτική της Nokia και αφήσει στο έλεος του θεού το λογισμικό της.

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

 

Οπως ειπες, ο καθενας εχει την αποψη του και πρεπει να την λεει. Φανταζομαι ομως μιλας για πραγματα που γνωριζουμε. Εσυ, εγω και το 99% εδω μεσα ΔΕΝ εχουμε πιασει Ν9 στα χερια μας, εφοσον ο ανθρωπος αυτος επιασε, ειναι αν μη τι αλλο προκλητικο να τον αμφισβητεις ΧΩΡΙΣ να το χεις πιασει και εσυ στα χερια σου. Οταν το κανεις και δεν σου αρεσει, τοτε κραξε οσο θελεις .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπες, ο καθενας εχει την αποψη του και πρεπει να την λεει. Φανταζομαι ομως μιλας για πραγματα που γνωριζουμε. Εσυ, εγω και το 99% εδω μεσα ΔΕΝ εχουμε πιασει Ν9 στα χερια μας, εφοσον ο ανθρωπος αυτος επιασε, ειναι αν μη τι αλλο προκλητικο να τον αμφισβητεις ΧΩΡΙΣ να το χεις πιασει και εσυ στα χερια σου. Οταν το κανεις και δεν σου αρεσει, τοτε κραξε οσο θελεις .

 

Δεν κραζω,κι ούτε ήθελα να προκαλέσω.περισσότερο χιουμοριστικό θεώρησα το μήνυμα μου...

Τέλος πάντων,ας έρθει με το καλό

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον γνωστό πλέον eldar, το Ν9 δεν κυκλοφόρησε σε μεγάλες αγορές (Αμερική,Αγγλία κ.λ) διότι το κιν θα παραχθεί σε περιορισμένο αριθμό (92.000 για την ακρίβεια).Αν ισχύει έχουμε τα εξής:

 

1)Να δω ποιος θα το πρωτοπάρει

2)Να δω ποιος θα το χρυσοπληρώσει

3)Να δω ποιος developer θα αναπτύξει εφαρμογές

 

Bye bye Meego...:cry:

 

ΥΓ Καταραμένε Elop θα πάω να πάρω 3 iphone 5 να ρίξω τις πωλήσεις των windows ετσι που τα κανες...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Aν παραμείνουν στις 92k κομμάτια τότε δεν βλέπω καν να φεύγει από τις χώρες που θα πρωτοδιατεθεί... Μέσα δεν νομίζω ν αμπαίνουν από την κατασκευή του οπότε ας ελπίσουμε ότι θα αλλάξουν γνώμη. άλλωστε μέσα στην nokia τον τελευταίο καιρό υπήρχε μια κόντρα που την έλεγαν στον elop....
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, το νούμερο ίσως είναι και αρκετά μικρότερο απο αυτο, στη δε χώρα μας πραγματικά με το volume που μαθαίνω πως θα διατεθουν θα το πάρουν ελάχιστοι...

Σύμφωνα με τον γνωστό πλέον eldar, το Ν9 δεν κυκλοφόρησε σε μεγάλες αγορές (Αμερική,Αγγλία κ.λ) διότι το κιν θα παραχθεί σε περιορισμένο αριθμό (92.000 για την ακρίβεια).Αν ισχύει έχουμε τα εξής:

 

1)Να δω ποιος θα το πρωτοπάρει

2)Να δω ποιος θα το χρυσοπληρώσει

3)Να δω ποιος developer θα αναπτύξει εφαρμογές

 

Bye bye Meego...:cry:

 

ΥΓ Καταραμένε Elop θα πάω να πάρω 3 iphone 5 να ρίξω τις πωλήσεις των windows ετσι που τα κανες...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παραπληροφορήθηκες ... Βασικά περιγράφεις το n950, 93.000 μοντέλα, λόγω προβληματικού slider μηχανισμού ....

 

Θα ακούσουμε πολλά και διάφορα για το n9, ευτυχώς όμως θα διαψευτούν όλα ; )

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι ο ρώσος το πρωί έγραψε στο twitter ότι δεν θα δούμε το Ν9 στις μεγάλες αγορές επειδή θα παραχθούν μόνο 92000 κομμάτια. Απίθανο κατά τη γνώμη μου.

 

το εν λόγω tweet

 

Sent from my Nook Color

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας ξανά και ξανά το Hands On του Digital Life, μπορώ να πω πως απλά τον ζηλεύω τον τυπά ... Η κινήσεις που δέχεται είναι πραγματικά πολύ απλές, πολύ εντισκτωδώς φυσικές : Ρ

 

Το μοναδικό πράγμα το οποίο με ξενερώνει είναι η αποσία ενός μετατροπέα για φορτιστές, που να δίνει στο USB συμβατότητα για παλιούς φορτιστές Nokia ... Και το χρώμα λιγάκι ... Ψιλομπλεδίζει ή φταίει μόνο ο φωτισμός ??????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παραπληροφορήθηκες ... Βασικά περιγράφεις το n950, 93.000 μοντέλα, λόγω προβληματικού slider μηχανισμού ....

 

Θα ακούσουμε πολλά και διάφορα για το n9, ευτυχώς όμως θα διαψευτούν όλα ; )

είσαι σίγουρος τώρα εσυ ότι θα διαψευστούν όλα κι ότι το κινητό θα τα σπάει έτσι???

Και να το πάρουμε κι αλλιώς,πως θα εμπιστευτώ εγώ μια εταιρεία που πριν καιρό ανακοίνωσε ότι σταματάει την περαιτέρω ανάπτυξη στα 2 της λειτουργικά.κάτι που φυσικά δεν κάνει ακόμα καθώς δεν έχει έτοιμο κάποιο windows mobile για να σπρώξει στην αγορά πριν πουλήσει τους πελάτες της.

Έχει κάνει κανείς από εξωτερικό αλήθεια κανένα review???που να τον ενθουσίασε το τηλέφωνο?

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος τώρα εσυ ότι θα διαψευστούν όλα κι ότι το κινητό θα τα σπάει έτσι???

Και να το πάρουμε κι αλλιώς,πως θα εμπιστευτώ εγώ μια εταιρεία που πριν καιρό ανακοίνωσε ότι σταματάει την περαιτέρω ανάπτυξη στα 2 της λειτουργικά.κάτι που φυσικά δεν κάνει ακόμα καθώς δεν έχει έτοιμο κάποιο windows mobile για να σπρώξει στην αγορά πριν πουλήσει τους πελάτες της.

Έχει κάνει κανείς από εξωτερικό αλήθεια κανένα review???που να τον ενθουσίασε το τηλέφωνο?

 

Εγώ πάντως θα έλεγα να μη τους εμπιστευτείς. Μια πιθανότητα παραπάνω για εμάς να πάρουμε τη συσκευή.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος τώρα εσυ ότι θα διαψευστούν όλα κι ότι το κινητό θα τα σπάει έτσι???

Και να το πάρουμε κι αλλιώς,πως θα εμπιστευτώ εγώ μια εταιρεία που πριν καιρό ανακοίνωσε ότι σταματάει την περαιτέρω ανάπτυξη στα 2 της λειτουργικά.κάτι που φυσικά δεν κάνει ακόμα καθώς δεν έχει έτοιμο κάποιο windows mobile για να σπρώξει στην αγορά πριν πουλήσει τους πελάτες της.

Έχει κάνει κανείς από εξωτερικό αλήθεια κανένα review???που να τον ενθουσίασε το τηλέφωνο?

 

Πρώτον, κανείς δεν είναι 100% σίγουρος για τίπορα ..

Δεύτερον, αν και επαναλαμβάνομαι, αδιαφορώ ... Τι με πέρασες, δικηγόρο ή PR ???? Μπλα μπλα, μην την εμπιστεύεσαι, μην πάρεις και το τηλ, είναι η συμβουλή μου, κρίνοντας από τα κινητά που σου αρέσουν ... Πολύ καλύτερα για μένα και όσους ενδιαφέρονται ...

Τρίτον, μπες Utube και ξεκίνα να βλέπεις hands on ... Τέτοιον ενθουσιασμό έχουν όλοι ... Για να καταλάβεις πόσο άσχημο ήταν να πεταχτείς μόνο και μόνο για να πεις πως ο άλλος τα παίρνει ....

 

Υ.Γ. : Διάβασε την υπογραφή του Αναπόσπαστου ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, κανείς δεν είναι 100% σίγουρος για τίπορα ..

Δεύτερον, αν και επαναλαμβάνομαι, αδιαφορώ ... Τι με πέρασες, δικηγόρο ή PR ???? Μπλα μπλα, μην την εμπιστεύεσαι, μην πάρεις και το τηλ, είναι η συμβουλή μου, κρίνοντας από τα κινητά που σου αρέσουν ... Πολύ καλύτερα για μένα και όσους ενδιαφέρονται ...

Τρίτον, μπες Utube και ξεκίνα να βλέπεις hands on ... Τέτοιον ενθουσιασμό έχουν όλοι ... Για να καταλάβεις πόσο άσχημο ήταν να πεταχτείς μόνο και μόνο για να πεις πως ο άλλος τα παίρνει ....

 

Υ.Γ. : Διάβασε την υπογραφή του Αναπόσπαστου ...

 

Τι έγινε,κόλλησαμε τώρα στο αν τα παίρνει???δεν είπα ότι ο άνθρωπος τα παίρνει,αν και στις μέρες μας καλό θα ήταν ο καθένας να κοιτάει το συμφέρον του,κάτι που δεν ξέρουμε εμείς αν το κάνει ο ένας η ο άλλος,σιγά μην βγει και το πει κιόλας.

Όμως δεν είπα ότι τα παίρνει,είπα απλά μια κουβέντα κι όχι ότι τα παίρνει.μην τα παίρνουμε όπως τα θέλουμε.περισσότερο κωμικό ήταν το μήνυμα μου.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το Νοκια Ν9 θα ειναι κινητό ορόσημο για ειδήμονες και μη.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος τώρα εσυ ότι θα διαψευστούν όλα κι ότι το κινητό θα τα σπάει έτσι???

Και να το πάρουμε κι αλλιώς,πως θα εμπιστευτώ εγώ μια εταιρεία που πριν καιρό ανακοίνωσε ότι σταματάει την περαιτέρω ανάπτυξη στα 2 της λειτουργικά.κάτι που φυσικά δεν κάνει ακόμα καθώς δεν έχει έτοιμο κάποιο windows mobile για να σπρώξει στην αγορά πριν πουλήσει τους πελάτες της.

Έχει κάνει κανείς από εξωτερικό αλήθεια κανένα review???που να τον ενθουσίασε το τηλέφωνο?

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

O ενθουσιασμός υπάρχει σε πολλούς μπορείς να πεις....

First impressions

We would kill for a little more time with the Nokia N9. We would've liked to feast our eyes on the gorgeous AMOLED screen and handle the impressively sleek unibody just a little bit more. What we don’t need is further proof of the MeeGo and N9's great potential. It's good to know Nokia hasn't run out of fresh ideas as we were starting to fear recently.

There is plenty of innovation in terms of both hardware and software in the Nokia N9. The non-painted solid unibody, the top-notch AMOLED, the cool swipe gestures and the unmatched multitasking are just some of the features adding to the N9 hype.

It's now up to Nokia to capitalize on that and help MeeGo make the leap from a hot prospect to a serious source of income. It won't be easy as they will need to get the attention of developers and fill the few remaining gaps in functionality before they can even begin to catch up.

Let's hope that Symbian has helped Nokia learn a lesson and this project will be better managed. The Nokia N9 is just too hot to be left to gather dust on the shelves. And we are really hoping that Nokia won't ditch it in the gutter after it serves its role of a transition period high-end product, but will try and build on it.

Link to comment
Share on other sites

Τι κουβέντες ανοίξατε τώρα. Τα παίρνει, δεν τα παίρνει. Ένας άνθρωπος βρέθηκε να κάνει σαν τρελός να πάρει το Ν9 απο τη Νοκια πρώτος στην Ελλάδα (και όχι μόνο) για να το παρουσιασει και αρχίσαμε τις θεωρίες συνομωσιας. Αυτός ο ίδιος θα παει να σκάσει 650 τη day one μαζί με όλους για να πάρει ένα 64αρι. Επίσης όσοι το θέλουν πραγματικά ας το πάρουν τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας γιατί τα κομμάτια θα είναι λίγα...
Link to comment
Share on other sites

Α τόσο καλά, δε θα υπάρξει δηλαδή κανονική διαθεσιμότητα για να το πάρουμε το νέο έτος... Σπουδαία...

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aν παραμείνουν στις 92k κομμάτια τότε δεν βλέπω καν να φεύγει από τις χώρες που θα πρωτοδιατεθεί... Μέσα δεν νομίζω ν αμπαίνουν από την κατασκευή του οπότε ας ελπίσουμε ότι θα αλλάξουν γνώμη. άλλωστε μέσα στην nokia τον τελευταίο καιρό υπήρχε μια κόντρα που την έλεγαν στον elop....

 

αν φύγουν 94Κ κομμάτια σε χρόνο μηδέν θα φτιάξουν άλλα 1billion κομμάτια τα οποία θα φύγουν σε χρόνο dt... Δεν είναι η ΝΟΚΙΑ χαζή ρε παιδιά,κέρδος θέλει. Όσο κι αν το κάψει το κινητάκι από support - πράγμα που είναι "υπόθεση" εφόσον η κοινότητα του meego μεγαλώνει συνεχώς - την συμφέρει να το πουλήσει όσο πιο πολύ μπορεί... Αυτό που φοβάται ο Elop είναι ότι τα WP θα πάνε άπατα κι εδώ που τα λέμε,κι εγώ στη θέση του θα το φοβόμουν όταν πουλιούνται από εταιρεία που έχει το Belle και το MeeGo σε συσκευές της.

Το Ν9 έχω προβληματιστεί αν θα το πάρω λόγω κόστους (περισσότερο κλείνω προς 701) αλλά πραγματικά είναι μια καταπληκτική συσκευή.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φοβάται ο Elop είναι ότι τα WP θα πάνε άπατα κι εδώ που τα λέμε,κι εγώ στη θέση του θα το φοβόμουν όταν πουλιούνται από εταιρεία που έχει το Belle και το MeeGo σε συσκευές της.

 

Ακριβως για αυτο το λογο ανακοινωθηκε η Pr 4.0 με το Office για τα Belle και τα port για τους Qt Dev

Η ομογενοποιηση της πλατφορμας ειναι κινηση ΜΑΤ

(δεν τον υποστηριζω τον Elop απλα του αναγνωριζω καποιες καλες κινησεις μετα απο την μ@μ@κι@ του αιωνα που εκανε την 11/2)

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...