Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να έχεις λάθος firmware. Κοίτα στο θέμα της leedroid τι firmware χρειάζεται και πέρασέ το πριν την rom.
ευχαριστω πολυ φιλος θα προσπαθησω αλλα δεν βλεπω να τα καταφερνω βλεπεις αν και εχω καιρο το κινητο τωρα τελευταια ασχολουμαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα βίντεο σε σελίδες δεν μου κρατάνε την οθόνη ανοιχτή? πχ πάω να δω το

με το dolphin η τον opera και η οθόνη κλείνει στο λεπτό ενώ με το πρόγραμμα για σερφαρισμα που έχει το android δεν το κάνει αυτό και βλέπω κανονικά τα video. Εχω την ρομ ARHD 6.6.1

Είναι σφάλμα της ρομ, κάποια ρύθμιση ή κάτι άλλο ? και τι?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα τα sensetion που είναι με Ελληνικό IME (αυτά που είναι καθαρά για Ελλάδα) έχουν πάρει το ICS μέσω OTA?

Εμένα unbranded αλλά λογικά όχι με S/N Ελλάδας δεν έχει πάρει ακόμα τίποτα. Καταντάει κουραστικό πιά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκατεστημένη την τελευταία insertcoin που έχει το cpu overclock. Πως μπορώ να κάνω underclock;

 

Άλλαξε το max στο όνομα του αρχείου και ξαναπέρνα την rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα πέρασα την arhd 6.6.1 και παρατήρησα ότι όταν προσπαθώ να επιλέξω κάποιες ρυθμίσεις παρουσιάζει πρόβλημα και τις κλείνει και σήμερα που προσπάθησα να το συνδέσω με τον υπολογιστή δεν το αναγνωρίζει (ούτε το htc sync), ξέρει κανείς πως μπορώ να το διορθώσω;

 

Έκανα Update σε 6.6.2 αλλά ακόμα υπάρχει το πρόβλημα. Τελικά το κάνει μόνο στο ''συνδέστε σε pc''. Για την ακρίβεια εμφανίζει ''δυστυχώς η εφαρμογή settings έχει σταματήσει''. και μάλλον λόγο αυτού δε μπορεί να το διαβάσει ο υπολογιστής. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά; Απλά κάνω rename;

 

Ναι, αντί για 1566000 βάλε 1188000 και θα περαστεί η stock συχνότητα στον kernel.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μια γρήγορη ερώτηση για κάτι που δεν καταλαβαίνω.

Έχω το htc Sensation, αλλά στο μενού "Σχετικά με το τηλέφωνο" δεν υπάρχει κάποια επιλογή για ενηερώσεις λογισμικού.

Υπάρχουν άλλες επιλογές:

-Δίκτυο

-Ταυτότητα Τηλεφώνου

-Μπαταρία

-Πληροφορίες υλικού

-Πληροφορίες λογισμικού

-Νομικές πληροφοροίες

 

Ακόμα και μέσα στις πληροφορίες λογισμικού... δεν δίνει κάποια δυνατότητα για αναζήτηση ενημερώσεων του λογισμικού.

Υπάρχει κάτι που πρέπει να ενεργοποιήσω, προκειμένου να έχω διαθέσιμη αυτή την επιλογή?

Ευχαριστώ...

I am NOT crazy.... me neither..... shut up both of you!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μια γρήγορη ερώτηση για κάτι που δεν καταλαβαίνω.

Έχω το htc Sensation, αλλά στο μενού "Σχετικά με το τηλέφωνο" δεν υπάρχει κάποια επιλογή για ενηερώσεις λογισμικού.

Υπάρχουν άλλες επιλογές:

-Δίκτυο

-Ταυτότητα Τηλεφώνου

-Μπαταρία

-Πληροφορίες υλικού

-Πληροφορίες λογισμικού

-Νομικές πληροφοροίες

 

Ακόμα και μέσα στις πληροφορίες λογισμικού... δεν δίνει κάποια δυνατότητα για αναζήτηση ενημερώσεων του λογισμικού.

Υπάρχει κάτι που πρέπει να ενεργοποιήσω, προκειμένου να έχω διαθέσιμη αυτή την επιλογή?

Ευχαριστώ...

 

είσαι με ρουτ και custom rom? Λογικό.

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Ωωω ναι! Rooted...

Το πήρα δεύτερο χέρι και είχα την εντύπωση ότι βρισκόμουν σε stock rom... silly me!

Άτακτος... ο προηγούμενος κάτοχος! ... πλέον και εγώ... ;)

Ευχαριστώ.

I am NOT crazy.... me neither..... shut up both of you!
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη σε όλους

Εχω non-rooted συσκευή και από τότε που πήρε το ΙCS έχω το εξής πρόβλημα: Όταν γράφω μια νέα καταχώρηση στο ημερολόγιο του κινητού (της HTC) και δώσω αποθήκευση η καταχώρηση δεν εμφανίζεται πουθενά στο ημερολόγιο !!! Κάνω συγχρονισμό με το ημερολόγιο του Exchange αλλά πάλι τίποτα !!! Όταν κάνω καταχώρηση στο ημερολόγιο του Exchange εμφανίζεται εκεί αλλά με τον συγχρονισμό δεν μεταφέρεται στο κινητό. Any help ???

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από Poofklats

Πρόσφατα πέρασα την arhd 6.6.1 και παρατήρησα ότι όταν προσπαθώ να επιλέξω κάποιες ρυθμίσεις παρουσιάζει πρόβλημα και τις κλείνει και σήμερα που προσπάθησα να το συνδέσω με τον υπολογιστή δεν το αναγνωρίζει (ούτε το htc sync), ξέρει κανείς πως μπορώ να το διορθώσω;

Έκανα Update σε 6.6.2 αλλά ακόμα υπάρχει το πρόβλημα. Τελικά το κάνει μόνο στο ''συνδέστε σε pc''. Για την ακρίβεια εμφανίζει ''δυστυχώς η εφαρμογή settings έχει σταματήσει''. και μάλλον λόγο αυτού δε μπορεί να το διαβάσει ο υπολογιστής. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα εναν μικρό, σχεδόν ανεπαίσθητο κόκκο σκόνης σχεδόν στο κέντρο της οθόνης. Είναι κάτω από την οθόνη βέβαια και φαίνεται σχεδόν μόνο σε έντονο φώς (στον ήλιο π.χ.).

 

Μέχρι να το στείλω για αλλαγή (είναι εντός εγγύησης νομίζω) λέτε να τσιμπήσω κανένα screen protector τύπου mirror; Λέτε να το καλύψει έστω και στο ελάχιστο; :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους,

 

για τους "ξεχασμένους" της T-Mobile δόθηκε η αναβάθμιση σε 4.0 σήμερα.

 

Πρώτο ποστ από το αναβαθμισμένο sensation.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα εναν μικρό, σχεδόν ανεπαίσθητο κόκκο σκόνης σχεδόν στο κέντρο της οθόνης. Είναι κάτω από την οθόνη βέβαια και φαίνεται σχεδόν μόνο σε έντονο φώς (στον ήλιο π.χ.).

 

Μέχρι να το στείλω για αλλαγή (είναι εντός εγγύησης νομίζω) λέτε να τσιμπήσω κανένα screen protector τύπου mirror; Λέτε να το καλύψει έστω και στο ελάχιστο; :)

Γιατί να το κανεις αυτό; Να προσπαθήσεις να κρύψεις τον ένα κόκκο λες και δε θα εμφανιστεί κι άλλος! Η γνώμη μου είναι να το πας στο service. Αυτό έκανα και γω πριν κάνα τρίμηνο και ακόμα δεν το χω μετανιώσει. Χρόνια Πολλά σε όλους παιδιά!

Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ και χωρίς να πειράξω καμία ρύθμιση''εξαφανίστηκε'' η δόνηση από το κινητό.Μου είχε συμβεί και το προηγούμενο 6μηνο αλλά επανήλθε μόνη της.Μπορώ να κάνω κάτι?

υγ:χρόνια πολλά σε όλους!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Μήπως επανέλθει με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, δοκίμασε πρώτα να το κλείσεις/ανοίξεις. Αν έχει τύχει σε κάποιον άλλον μήπως ξέρει καλύτερα. :O By the way σήμερα πήρα κι εγώ το κινητό, έδωσα με ανταλλαγή το note και μου το έδωσαν σε άσπρο, πολύ όμορφο, το είχα πάρει πιο παλιά στο κλασσικό χρώμα, παραεισαγωγής αλλά δεν με πειράζει. Το note το έδωσα με βαριά καρδιά για οικονομικούς λόγους αλλά κι αυτό το ασπρούλι μου αρέσει. :D
Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ και χωρίς να πειράξω καμία ρύθμιση''εξαφανίστηκε'' η δόνηση από το κινητό.Μου είχε συμβεί και το προηγούμενο 6μηνο αλλά επανήλθε μόνη της.Μπορώ να κάνω κάτι?

υγ:χρόνια πολλά σε όλους!!

Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη κι από μένα.

Όταν λες "εξαφανίστηκε" η δόνηση, τί εννοείς? Μιλάς για την δόνηση όταν δέχεσαι κάποια κλίση στο κινητό σου? Μήπως για την δόνηση όταν γράφεις κάτι στο πληκτρολόγιο? Ή μήπως την δόνηση όταν κάνεις περιήγηση στα μενού? Ποια rom χρησιμοποιείς?

Ξέρεις είναι αρκετά δύσκολο κάποιος να σε βοηθήσει όταν αυτό που του δίνεις είναι απλά ο "τίτλος" από το πρόβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη κι από μένα.

Όταν λες "εξαφανίστηκε" η δόνηση, τί εννοείς? Μιλάς για την δόνηση όταν δέχεσαι κάποια κλίση στο κινητό σου? Μήπως για την δόνηση όταν γράφεις κάτι στο πληκτρολόγιο? Ή μήπως την δόνηση όταν κάνεις περιήγηση στα μενού? Ποια rom χρησιμοποιείς?

Ξέρεις είναι αρκετά δύσκολο κάποιος να σε βοηθήσει όταν αυτό που του δίνεις είναι απλά ο "τίτλος" από το πρόβλημα σου.

Αληθώς ο Κύριος!!

Όταν λέω εξαφανίστηκε,εννοώ εξαφανίστηκε τελείως,όλες οι περιπτώσεις που αναφέρεις είναι μέσα.Το είχα ξαναπάθει όπως είπα και στο αρχικό μου ποστ και ξαφνικά μια μέρα η δόνηση επανήλθε μόνη της.Όσο για τη ρομ,δεν ξέρω ποια είναι.Το κινητό το έχω όπως το αγόρασα από το easy buy world.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω κατί ακόμα, πριν λίγο μου έκανε αναβάθμιση σε 4.03 και sense 3.6. Αυτό είναι η τελευταία επίσημη αναβάθμιση; Χρειάζεται να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, γιατί κάπου το έχω διαβάσει νομίζω; Εμένα μέχρι τώρα δεν κολλάει κάπου. Ευχαριστώ Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια να ρωτήσω κατί ακόμα, πριν λίγο μου έκανε αναβάθμιση σε 4.03 και sense 3.6. Αυτό είναι η τελευταία επίσημη αναβάθμιση; Χρειάζεται να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, γιατί κάπου το έχω διαβάσει νομίζω; Εμένα μέχρι τώρα δεν κολλάει κάπου. Ευχαριστώ

 

Ναι, η 4.03 είναι και η τελευταία. Επαναφορά εργοστασιακών δεν χρειάζεται να κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη,

 

 

σχετικά με το Quandrant για το οποίο έχω κάνει δυό-τρεία post, ας μου εξηγήσει κάποιος το εξής:

 

στο πρώτο μου post, έγραφα οτι "φρεσκοφορμαρισμένος" και έχοντας μόνο 10 εφαρμογές εγκατεστημένες, το quadrant μου έβγαζε ΜΟΝΟ 1500. Παρατήρησα όμως οτι γενικά βγάζει χαμηλή βαθμολογία όταν έχει κανείς συνδεδεμένο το κινητό με pc σε charging mode.

Στο δεύτερο post, ενώ είχα περάσει πλέον το ICS, μου έβγαζε πολύ καλήτερα αποτελέσματα, 2300 πόντους, σκοτώνοντας πρώτα καθε live εφαρμογή με το Advanced Task Killer.

Στο τρίτο post, αυτό εδώ που διαβάζετε αυτή τη στιγμή, χωρίς να σκοτώσω καμία εφαρμογή και έχοντας πλέον εγκαταστήσει αρκετές εφαρμογές απο τις οποίες επίσης αρκετές τρέχουν στο background, χωρίς να κάνω restart, απλά τρέχοντας το Quadrant, μου έβγαλέ αυτά τα αποτελέσματα

http://img708.imageshack.us/img708/355/20120418112730.png

 

μετά απο 10 λεπτά που το ξανάτρεξα, μου βγάζει κοντα στα 2150. Τα 2150, είναι η βαθμολογία που βλέπω πιό συχνά στο κινητό μου το οποίο είναι non-rooted, vodafone branded.

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τί γίνεται???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη,

 

 

σχετικά με το Quandrant για το οποίο έχω κάνει δυό-τρεία post, ας μου εξηγήσει κάποιος το εξής:

 

στο πρώτο μου post, έγραφα οτι "φρεσκοφορμαρισμένος" και έχοντας μόνο 10 εφαρμογές εγκατεστημένες, το quadrant μου έβγαζε ΜΟΝΟ 1500. Παρατήρησα όμως οτι γενικά βγάζει χαμηλή βαθμολογία όταν έχει κανείς συνδεδεμένο το κινητό με pc σε charging mode.

Στο δεύτερο post, ενώ είχα περάσει πλέον το ICS, μου έβγαζε πολύ καλήτερα αποτελέσματα, 2300 πόντους, σκοτώνοντας πρώτα καθε live εφαρμογή με το Advanced Task Killer.

Στο τρίτο post, αυτό εδώ που διαβάζετε αυτή τη στιγμή, χωρίς να σκοτώσω καμία εφαρμογή και έχοντας πλέον εγκαταστήσει αρκετές εφαρμογές απο τις οποίες επίσης αρκετές τρέχουν στο background, χωρίς να κάνω restart, απλά τρέχοντας το Quadrant, μου έβγαλέ αυτά τα αποτελέσματα

http://img708.imageshack.us/img708/355/20120418112730.png

 

μετά απο 10 λεπτά που το ξανάτρεξα, μου βγάζει κοντα στα 2150. Τα 2150, είναι η βαθμολογία που βλέπω πιό συχνά στο κινητό μου το οποίο είναι non-rooted, vodafone branded.

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τί γίνεται???

Πολύ απλά μην δίνεις σημασία στα αποτελέσματα που δίνουν τέτοιου είδους προγράμματα. Το πόσο γρήγορο στις λειτουργίες του είναι ένα κινητό θα το μάθεις μέσα από την χρήση του και την αίσθηση ταχύτητας που σου δίνεται μέσα απ'αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά μην δίνεις σημασία στα αποτελέσματα που δίνουν τέτοιου είδους προγράμματα. Το πόσο γρήγορο στις λειτουργίες του είναι ένα κινητό θα το μάθεις μέσα από την χρήση του και την αίσθηση ταχύτητας που σου δίνεται μέσα απ'αυτή.

 

 

γρήγορο είναι, δέν έχω κανένα πρόβλημα....απλά αναρωτιέμαι τί γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...