Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβαίνει τώρα....Vodafone

Εντυπώσεις αργότερα....

Φιλικά Γιώργος

3210-7110-7210-7610-N80-Touch Cruise-Touch HD-HD2-Desire HD-Sensation-NoteII-Note3-Note4...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν έχει δοθεί και για το XE;

 

Σύμφωνα με την HTC, όλη η οικογένεια του sensation θα πάρει το παγωτό....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το πρωι,unbranded απο multirama. Πρωτες εντυπωσεις καλες. Ειναι αρκετα γρηγορη και ομορφη.Εμενα αυτο που με ενοχλουσε ηταν τα restarts του sense.Mεχρι στιγμης δε μου τα εχει κανει,ισως να υπαρχει καλυτερη διαχειριση της ραμ,αν και καποιο παιδι πιο πανω ανεφερε οτι το κανει και στην ICS?Δεν εχω κανει wipe πριν και μετα,παρολαυτα παει ομαλα.Την τσεκαρω ακομα,μου φαινεται καποιες εφαρμογες που ειχα δε λειτουργουν πια,οπως και επιλογες εφαρμογων.

 

Εdit. Ευχομαι το προβλημα με τα screenshots να εχει λυθει,γιατι η διαδικασια ληψης τους εχει αλλαξει στο ics,γινεται με τα hardware κουμπια on-off και ηχου,δεν εμπλεκεται το soft touch του home

Edited by spazoklabanias
edit
Link to comment
Share on other sites

Παγωτάκτι και εγω παιδάκια! Αγορασμένο από Πλαίσιο unbranded. Οι πρωτες εντυπωσεις πολύ καλές, ωστοσο εία συνηθισει με το προηγούμενο sence και με ενοχλούν κάποια πραγματάκια στο νέο. Για π.χ τα νέα αλa iphone κουμπακια στις γρήγορες ρυθμισεις, το ότι πλέον κεντρικο κουμπι ειναι αυτό των εφαρμογών και όχι της κλήσης καθώς και τη γρήγορη σύνδεσ στο ,wifi, που δεν είναι τόσο γρήγορη όσο η προηγούμενη γιατί παρεμβάλεται ένα επιπλέον βήμα.
Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατεβαίνει και σε εμένα παίδες η ics άντε καλοφαγωτο το παγωτακι!!!!!!

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

η διαδικασια ληψης τους εχει αλλαξει στο ics,γινεται με τα hardware κουμπια on-off και ηχου,δεν εμπλεκεται το soft touch του home

Δεν ισχύει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη ICS είναι η 3.32.401.5, έτσι; ;)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη ICS είναι η 3.32.401.5, έτσι; ;)

 

Αυτή είναι η τελευταία έκδοση firmware (λογισμικού) που υποστηρίζεται μόνο για την rom ICS, άλλο η rom ICS και άλλο το firmware της συσκευής!!! :P

Edited by gadget19

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανένας που να έχει περάσει την ICS κανένα τυχόν πρόβλημα με συμβατότητα εφαρμογών – παιχνιδιών μετά την αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό.

 

Με μαμισια ρομ στο 2.3 ,το sensation εβγαζε screenshots πατωντας το off και το home

Edited by spazoklabanias
Link to comment
Share on other sites

Με μαμισια ρομ στο 2.3 ,το sensation εβγαζε screenshots πατωντας το off και το home

Δεν είπα εγώ το αντίθετο. Και στην ICS το ίδιο συμβαίνει. Εκεί πήγαινε το "δεν ισχύει αυτό" - πως στην ICS άλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω πήρα μεταχειρισμένο rooted (φοράει revolution hd rom με android 2.3) αλλά δεν είμαι σίγουρος για το πως να περάσω καινούρια rom και το ψηλοφοβάμαι μη και γίνει καμιά στραβή ποιος μπορεί να με βοηθήσει;:cry:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω πήρα μεταχειρισμένο rooted (φοράει revolution hd rom με android 2.3) αλλά δεν είμαι σίγουρος για το πως να περάσω καινούρια rom και το ψηλοφοβάμαι μη και γίνει καμιά στραβή ποιος μπορεί να με βοηθήσει;:cry:

 

Εδώ είμαι...:p Κατεβάζεις την rom με ICS που προτιμάς, κατεβάζεις από εδώ το firmware ανάλογα με την συσκευή σου, τα αντιγράφεις και τα 2 στην κάρτα (ΠΡΟΣΟΧΗ: Το firmware πρέπει να είναι στο root της κάρτας), ρίχνεις την rom, όταν τελειώσει επιλέγεις reboot bootloader από το power menu του recovery και απλά ακολουθείς τις οδηγίες στην οθόνη του κινητού.

 

Για τυχόν απορίες στείλε μου pm...

 

Καλή επιτυχία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι το προβλημα με τα screenshots να εχει λυθει,γιατι η διαδικασια ληψης τους εχει αλλαξει στο ics,γινεται με τα hardware κουμπια on-off και ηχου,δεν εμπλεκεται το soft touch του home

 

Τώρα μάλιστα :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,δεν καταλαβαινω τα μαλιστα και τις διαφωνιες στα προφανη. Στο ice το sensation βγαζει screenshots με το κουμπι on-off και το (-) στον ηχο. Σε εμενα τουλαχιστον τα τυχαια screenshots τα εβγαζε οταν μετα απο λιγο που αναβα την οθονη ,παταγα το home. Το εχω λιωσει τις τελευταιες 24 ωρες με το ice και δε μου το εχει κανει. Ωστοσο restarts το sense εκανε καποια.

 

Sent from my htc radar using Board Express

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,δεν καταλαβαινω τα μαλιστα και τις διαφωνιες στα προφανη. Στο ice το sensation βγαζει screenshots με το κουμπι on-off και το (-) στον ηχο. Σε εμενα τουλαχιστον τα τυχαια screenshots τα εβγαζε οταν μετα απο λιγο που αναβα την οθονη ,παταγα το home. Το εχω λιωσει τις τελευταιες 24 ωρες με το ice και δε μου το εχει κανει. Ωστοσο restarts το sense εκανε καποια.

 

Sent from my htc radar using Board Express

 

Tί να σου πω. Στο σύστημα της υπογραφής μου screenshot βγάζω όπως σε GB.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που είχε δουλέψει για αρκετό καιρό GB rom να μου πει τι θα μου λήψει από την GB αν βάλω ICS. Αφήστε στην άκρη την πιθανότητα ασυμβατότητας ορισμένων εφαρμογών του market.
Link to comment
Share on other sites

Με ics παρατηρω οτι απαιτειται να παταω δυο φορες το κουμπι on/off για να ενεργοποιειται η συσκευη μετα απο αναμονη. Επισης παρατηρω τωρα που γραφω για δευτερη φορα οτι ενω τα posts ειναι στοιχισμενα στο πλατος της οθονης και βοηθαει στο διαβασμα απιστευτα, το πλαισιο στο οποιο γραφω αυτο το μηνυμα δε στοιχιζεται με αποτελεσμα να μη μπορω να διαβασω αυτα που γραφω αν δεν πηγαινοερχομαι αριστερα-δεξια. Αυτο δε γινοταν στην gb. Καταλαβαινει καποιος αν αυτο ειναι θεμα android ή sence;

 

Μπορεί κάποιος που είχε δουλέψει για αρκετό καιρό GB rom να μου πει τι θα μου λήψει από την GB αν βάλω ICS. Αφήστε στην άκρη την πιθανότητα ασυμβατότητας ορισμένων εφαρμογών του market.

 

Διαβασε το παραπανω post φιλε. Ισως ειναι μερος της απαντησης σε αυτο που ρωτας.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

υπερ: εχει πολυ καλη αναστροφη οθονης. πλεον δεν σβηνει στιγμιαια για να γυρισει. ειναι πιο γρηγορο και πιο γραφικο και πιο ευκολοχρηστο που εκ πρωτης οψεως δεν φαινεται αλλα μολις το χρησιμοποιησεις λιγο θα παρατηρησεις πολλες μικροαλλαγες.

το sence 3.6 ειναι πιο ευκολοχρηστο για μενα σε σχεση με το προηγουμενο. επισεις μου φαινεται παρολο την χρηση ππου του εκανα οτι κραταει περισσοτερο η μπαταρια.

κατα:κανει πιο πολυ ωρα να κανει επανεκινηση και καθε φορα μου βγαζει ''το android αναβαθμιζεται ενημερωση εφαρμογων 1 απο 21'' οσες φορες και αν κανω επανεκινηση και δεν ξερω τι να κανω για να φυγει.

περιμενα να βελτιωθει λιγο η καμερα αλλα ειναι μια απο τα ιδια.

απο εφαρμογες μονο μια σταματησε να λειτουργει το navigon που το εχω σπασμενο φυσικα και θα δοκιμασω να το ξαναπερασω.

Link to comment
Share on other sites

απο εφαρμογες μονο μια σταματησε να λειτουργει το navigon που το εχω σπασμενο φυσικα και θα δοκιμασω να το ξαναπερασω.

 

Δεν έχει βγει ακόμα για ICS συμβατή έκδοση. Τζάμπα θα κάνεις τον κόπο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καποιες επιπλεον εντυπωσεις. Ειναι σαφως γρηγοροτερο απο την gingerbread εκδοση και μου φαινεται πιο οικονομικο στη μπαταρια. Η RAM μου φαινεται πεφτει δυσκολα κατω απο τα 120 mb ,ενω πριν ανετα πηγαινε στα 70,οσες εφαρμογες και αν ανοιξω.Μειωνοντας τον αριθμο των widgets στις οθονες,μετριαζεται και το φαινομενο των restarts του sense.Γενικα δε μασαει και χαρακτηριστικο ειναι οτι τρεχοντας τον chrome beta,μια τεραστια εφαρμογη των 50 mb σε μεγεθος και ποιος ξερει ποσο σε ram,δεν κανει τσικ. Απο εφαρμογες,το tvme.gr που χρησιμοποιουσα πολυ δε δουλευει πια. Το don't panic που το εχω πληρωμενο,ευτυχως δουλευει κανονικα.Επισης δεν ξερω αν ειχα καποια ρυθμιση λαθος πριν,αλλα ο στοκ video player μου παιζει περισσοτερα codecs απο ο,τι πριν.Με την gingerbread χρησιμοποιουσα σχεδον αποκλειστικα τον mx video player.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...