Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατηρώντας φωτογραφίες που έχω βγάλει με το sensation αλλά και με το προηγούμενο μου κινητό{samsung omnia} είδα μεγάλη διαφορά υπέρ του Omnia.Τις φωτογραφίες τις βλέπω στο Pc και με λύπη διαπιστώνω ότι του sensation είναι θολές.Έχει κάποιος άλλος παράπονο με τις φωτογραφίες?Αντίθετα η ποιότητα του βίντεο από το sensation είναι απίστευτη..

 

οι φωτογραφιες του sensation ειναι τελειες

καθαρισε εξωτερικα το φακο και φυσικα κανε τις αναλογες ρυθμισεις...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό φοράω τις Insertcoin ROMs στο sensation μου (T-Mobile), μήπως ξέρει κάποιος να μου πει (επειδή όσο και αν το έχω ψάξει δεν έχω βρει απάντηση) για την Insertcoin 3.4.4 πιο είναι το πιο κατάλληλο radio (τώρα φοράω το 10.14.9035.01_Μ)?

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,

 

Θα ηθελα λιγο τη γνωμη σας. Εχω το sensation (εκδοση γερμανικη T-Mobile branded). Rom εχει την 1.45.111.3

Σκεφτομαι να βαλω την τελευταια επισημη Ελληνικη εκδοση. Οι αποριες μου ειναι οι εξης:

 

1.Πρεπει να κανω S-OFF και να αλλαξω το region με καποιο τροπο?

2.Που μπορω να βρω την Ελληνικη rom?

3.Σε περιπτωση μελλοντικου προβληματος αν η συσκευη πρεπει να σταλει στο σερβις θα πρεπει να ξαναβαλω την Γερμανικη rom που φορουσε το τηλεφωνο αρχικα και που θα την βρω στην περιπτωση αυτη?

4. Υπαρχει καποιος οδηγος συγκεκριμενος για την περιπτωση αυτη ή να ακολουθησω τον "

[Guide] to Installing S-off, ClockWork, Root, SuperCID & S-on " απο το XDA?

 

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,

 

Θα ηθελα λιγο τη γνωμη σας. Εχω το sensation (εκδοση γερμανικη T-Mobile branded). Rom εχει την 1.45.111.3

Σκεφτομαι να βαλω την τελευταια επισημη Ελληνικη εκδοση. Οι αποριες μου ειναι οι εξης:

 

1.Πρεπει να κανω S-OFF και να αλλαξω το region με καποιο τροπο?

2.Που μπορω να βρω την Ελληνικη rom?

3.Σε περιπτωση μελλοντικου προβληματος αν η συσκευη πρεπει να σταλει στο σερβις θα πρεπει να ξαναβαλω την Γερμανικη rom που φορουσε το τηλεφωνο αρχικα και που θα την βρω στην περιπτωση αυτη?

4. Υπαρχει καποιος οδηγος συγκεκριμενος για την περιπτωση αυτη ή να ακολουθησω τον "

[Guide] to Installing S-off, ClockWork, Root, SuperCID & S-on " απο το XDA?

 

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!

:)

 

Ο οδηγός στο Xda έχει ακριβώς όσα χρειάζεσαι. Να είσαι προσεκτικός τι κάνεις μόνο.

Αν χρειαστεί να το στείλεις για σέρβις πάλι ο ίδιος οδηγός έχει ακριβείς οδηγίες.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός στο Xda έχει ακριβώς όσα χρειάζεσαι. Να είσαι προσεκτικός τι κάνεις μόνο.

Αν χρειαστεί να το στείλεις για σέρβις πάλι ο ίδιος οδηγός έχει ακριβείς οδηγίες.

 

ΟΚ, ευχαριστώ. Θα το παλεψω..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να παίξουμε 3D παιχνίδια στο κινητό?

 

 

Sent from my HTC Sensation Z710e with Beats Audio using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφιες του sensation ειναι τελειες

καθαρισε εξωτερικα το φακο και φυσικα κανε τις αναλογες ρυθμισεις...

Ευχαριστώ για την απάντηση.Θα μπορούσες μήπως να μου πεις τις ιδανικές ρυθμίσεις?Προσπαθώ συνέχει να τις αλλάζω μήπως και βρω τις κατάλληλες αλλά δεν έχω μείνει ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.Θα μπορούσες μήπως να μου πεις τις ιδανικές ρυθμίσεις?Προσπαθώ συνέχει να τις αλλάζω μήπως και βρω τις κατάλληλες αλλά δεν έχω μείνει ικανοποιημένος.

 

οι ρυθμισεις ποικιλουν με τις συνθηκες φωτισμου καθε φορα...

οπισθιος φωτισμος, χαμηλος φωτισμος, χρονος εστιασης, iso...κλπ

σιγουρα με το αυτοματο δε βγαζεις καλες

θεωρω οτι η καμερα του κινητου ειναι επιπεδου compact camera

Link to comment
Share on other sites

To Android Market γιορτάζει ..

 

Με τις προσφορές του Market για 0.10E cents... έχει καταφέρει κανείς την αγορά και εγκατάσταση του παρακάτω game..

LINK

Στο WEB (market) μου βγάζει μη συμβατή συσκευή.. ενώ στο τηλ. (market) δεν βρίσκει την εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

Στο WEB (market) μου βγάζει μη συμβατή συσκευή.. ενώ στο τηλ. (market) δεν βρίσκει την εφαρμογή..

 

Και σε εμένα το ίδιο, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά έχω γυρίσει το marketaccess σε Verizon...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μετα την αποτυχημενη αγορα GS2 (ας οψεται το "service" της Sasmung) σκεφτομαι να παρω καινουργιο κινητο. Σκεφτομαι και το Sensation. Το βρισκω στην expansys αλλα λεει "αγγλικη εκδοση". Τι διαφορα εχει απο την ελληνικη; Γιατι στο ελληνικο site τςη HTC δεν βρισκω στο suport το Sensation παρα μονο για το XE;
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση ηθελα να περασω την rom της cyanogen αλλα δεν εχει!ξερει κανεις ποτε θα βγει?????
Link to comment
Share on other sites

To Android Market γιορτάζει ..

 

Με τις προσφορές του Market για 0.10E cents... έχει καταφέρει κανείς την αγορά και εγκατάσταση του παρακάτω game..

LINK

Στο WEB (market) μου βγάζει μη συμβατή συσκευή.. ενώ στο τηλ. (market) δεν βρίσκει την εφαρμογή..

 

Φίλε να σε καλά!!. Αγόρασα το παιχνίδι και χωρίς να έχω credit στην κάρτα (προπληρωμένη χρησιμοποιώ). Εγώ έχω το EVO 3D και ήταν συμβατό. Αλλά και για το Desire HD μου έδειχνε ότι ήταν!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το Asphalt 6

Αντιμετωπίζω όμως πρόβλημα και με την έκδοση 5

Την είχα αγορασμένη την έκδοση 5 όταν είχα το HTC Desire HD και δούλευε κανονικά

Στο HTC Sensation δεν θέλησε να δουλέψει.

Το έκανε εγκατάσταση από το μάρκετ (πάντα για την έκδοση 5) , μετά μου έλεγε ότι έπρεπε να εγκαταστήσω την εφαρμογή αλλά που δεν είναι έγκυρη γιατί δεν προέρχεται από το μάρκετ (:cry:) και μετά στο download τον data και κάπου στα μισά κολάι και σταματά το κατέβασμα και ξεκινά από την αρχή. (φαύλος κύκλος). Σημείωση για να μην με ρωτήσετε, σε καινούργιο HTC Sensation χωρίς να μεταφέρω κάτι από το παλιό desire, .

Και τώρα που θέλησα να βάλω το Asphalt 6: Adrenaline HD που λέει ότι δεν είναι συμβατό με το sensation. :X

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια να κανω μια ερωτηση ηθελα να περασω την rom της cyanogen αλλα δεν εχει!ξερει κανεις ποτε θα βγει?????

 

Ποτέ δεν ρωτάμε για ΕΤΑ σε cyanogenmod rom. Απλά παρακολούθησε τις εξελίξεις στο site τους.

 

Σκεφτομαι και το Sensation. Το βρισκω στην expansys αλλα λεει "αγγλικη εκδοση". Τι διαφορα εχει απο την ελληνικη; Γιατι στο ελληνικο site τςη HTC δεν βρισκω στο suport το Sensation παρα μονο για το XE;

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα, και η αγγλική έχει κανονικά ελληνικό μενού αλλά και υποστήριξη εδώ στη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα, και η αγγλική έχει κανονικά ελληνικό μενού αλλά και υποστήριξη εδώ στη χώρα μας.

Η απάντηση της HTC για το θεμα ήταν:

"Σχετικά με το ζήτημά σας, έχετε εγγύηση 2 χρόνια από την ημερομηνία αγοράς, αρκεί να έχετε απόδειξη αγοράς που να εμφανίζει την ημερομηνία αγοράς και το ΙΜΕΙ της συσκευής. Δηλαδή να είναι σε μορφή όπως τις αποδείξεις (π.χ Πλαίσιο, Multirama κ.τ.λ). Οι διαφορά είναι πως οι ξένες συσκευές δεν έχουν προεγκατεστημένη την ελληνική γλώσσα και θα χρειαστεί να αναζητήσετε κάποια εφαρμογή αν υπάρχει από το android market για να εγκαταστήσετε τα Ελληνικά." Τι ισχυει τελικα; Εχεις καποιος αγορασμενο HTC απο expansys να μου πει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχεις καποιος αγορασμενο HTC απο expansys να μου πει;

 

Έχω εγώ και ισχύει αυτό που αναφέρω παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν εννοούμε το ίδιο, είχα πάρει κι εγώ το sensation από το κινιτομάνια και εν γνώσει μου ότι δεν ήταν ελληνικό, αφού δεν είχε ελληνικά απ΄έξω, κανονικά είχε ελληνικά μόλις αναγνώρισε την sim, μετά είδα από το ίντερνετ ότι η συσκευή ήταν αγγλική. Κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

παρατηρω συνεχομενα restart οταν παταω το back button και βγαινω απο εφαρμογη (μηνυματα, φωτογραφια, task manager, app απο μαρκετ)

 

το εχει κανεις αλλος αυτο; τι με συμβουλευετε;

Link to comment
Share on other sites

παρατηρω συνεχομενα restart οταν παταω το back button και βγαινω απο εφαρμογη (μηνυματα, φωτογραφια, task manager, app απο μαρκετ)

 

το εχει κανεις αλλος αυτο; τι με συμβουλευετε;

καποιο app που εχεισ μεσα φταιει,, και κανε restart to Sense..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παρατηρω συνεχομενα restart οταν παταω το back button και βγαινω απο εφαρμογη (μηνυματα, φωτογραφια, task manager, app απο μαρκετ)

 

το εχει κανεις αλλος αυτο; τι με συμβουλευετε;

 

Κάποια από τις τελευταίες εφαρμογές που έχεις βάλει. Σβήσε κάνα 2 κανε ένα restart και θα λυθεί. Αν χρησιμοποιείς task killer απεγκατεστησε τον.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ξέρω αν εννοούμε το ίδιο, είχα πάρει κι εγώ το sensation από το κινιτομάνια και εν γνώσει μου ότι δεν ήταν ελληνικό, αφού δεν είχε ελληνικά απ΄έξω, κανονικά είχε ελληνικά μόλις αναγνώρισε την sim, μετά είδα από το ίντερνετ ότι η συσκευή ήταν αγγλική. Κανένα πρόβλημα.

 

Το ίδιο λέμε. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τις επίσημες (HTC) ανανεωσεις απο που τις κατεβαζουμε; Ειναι αλλες για τις ελληνικες κι αλλες για τις αγγλικες εκδοσεις;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...