Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πιστεύω θα αργήσει λίγο ακόμα το παγωτάκι για τέλη Μάρτη το βλέπω :p

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

θα πάρει την ICS 4.0!
Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Και μία ακόμα ερώτηση (ζητάω και πάλι συγνώμη αλλά είπαμε είναι πολλές οι σελίδες).

Αυτονομία με χρήση δεδομένων πάντα ενεργή?

Κάποια ιδιαίτερα προβλήματα όσων αφορά τόσο το software όσο και το hardware?

 

 

Και θέλω να επαναλάβω την ερώτηση που δεν απαντήθηκε αν γνωρίζει κανείς. Από το Legend κάνοντας μεταφορά δεδομένων (sms) θα χαθούν?

Edited by xapos
Link to comment
Share on other sites

Και θέλω να επαναλάβω την ερώτηση που δεν απαντήθηκε αν γνωρίζει κανείς. Από το Legend κάνοντας μεταφορά δεδομένων (sms) θα χαθούν?

 

κανε ενα buckup με το προγραμμα απο το market και μετεφερε το αρχειο xml στο νεο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς το αντίθετο, αυτό λένε ακριβώς από πάνω.

 

αυτό ακριβώς είπα καί εγώ. :)

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

HTC Greece

Ακούμε προσεκτικά τα σχόλια σας και κατανοούμε την ανησυχία σας. Θα θέλαμε λοιπόν να σας ενημερώσουμε ότι οι ανακοινώσεις που έχουν γίνει μέχρι σήμερα και αφορούν στο ICS, αποτελούν μόνο το πρώτο "κύμα" αναβαθμίσεων. Αυτή τη στιγμή εργαζόμαστε εντατικά για την ενσωμάτωση της τελευταίας έκδοσης του Android στα προϊόντα HTC Sensation, HTC Sensation XE και HTC EVO 3D, όσο πιο άμεσα γίνεται. Θα δημοσιεύσουμε όποιες πληροφορίες αφορούν στην ευρύτερη γκάμα των προϊόντων μας, μόλις έχουμε κάτι πιο συγκεκριμένο.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

HTC Greece

Ακούμε προσεκτικά τα σχόλια σας και κατανοούμε την ανησυχία σας. Θα θέλαμε λοιπόν να σας ενημερώσουμε ότι οι ανακοινώσεις που έχουν γίνει μέχρι σήμερα και αφορούν στο ICS, αποτελούν μόνο το πρώτο "κύμα" αναβαθμίσεων. Αυτή τη στιγμή εργαζόμαστε εντατικά για την ενσωμάτωση της τελευταίας έκδοσης του Android στα προϊόντα HTC Sensation, HTC Sensation XE και HTC EVO 3D, όσο πιο άμεσα γίνεται. Θα δημοσιεύσουμε όποιες πληροφορίες αφορούν στην ευρύτερη γκάμα των προϊόντων μας, μόλις έχουμε κάτι πιο συγκεκριμένο.

Το δικό τους το σύντομα μπορεί να είναι το Πάσχα. Φτιάχνουν το Sense 4.0 και γι αυτό καθυστερούν. Μέχρι τότε τα Windows Phone θα έχουν περάσει μπροστά γιατί ήδη είναι σε πολλά καλύτερα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μέχρι τότε τα Windows Phone θα έχουν περάσει μπροστά γιατί ήδη είναι σε πολλά καλύτερα.

 

Απόψεις είναι αυτές αλλά καλό είναι να μην τις θέτουμε εδώ μιας και πυροδοτούμε off-topic συζητήσεις. Εδώ ας επικεντρωθούμε αποκλειστικά στα του Sensation και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εδω και 4-5 μερες το κινητο κανει συνεχομενα restart

 

εχει κανεις καποια ιδεα του τι μπορει να συμβαινει;

 

δεν εχω εγκαταστησει καποια εφαρμογη τελευταια...μονο αναβαθμισεις εφαρμογων απο το market.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι το πηρα μεταχειρισμενο.

ειχε περασμένη την official EU unbranded rom χωρις boot logo και φοβαμαι μηπως τα χασω...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό τους το σύντομα μπορεί να είναι το Πάσχα. Φτιάχνουν το Sense 4.0 και γι αυτό καθυστερούν. Μέχρι τότε τα Windows Phone θα έχουν περάσει μπροστά γιατί ήδη είναι σε πολλά καλύτερα.

 

Σε τι είναι καλύτερα απτό Android για γίνε ποιο σαφές γιατί εγώ δεν είδα κάτι ιδιαίτερο στα Windows Phone 7.5 από τις παρουσιάσεις που κάνουν. Στο ICS θα φανεί η αξία του Sensation πιστεύω και η σταθερότητα της Rom. Τώρα είμαστε όλοι πειραματόζωα με τις αναβαθμίσεις που βγαίνουν.

Οτι θα αργήσει θα αργήσει αλλά πριν το Πασχα σίγουρα μετά ξεφεύγει πάρα πολύ.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε τι είναι καλύτερα απτό Android για γίνε ποιο σαφές γιατί εγώ δεν είδα κάτι ιδιαίτερο στα Windows Phone 7.5 από τις παρουσιάσεις που κάνουν.

 

Παρακαλώ να περιορίσουμε τις off topic συζητήσεις. Ας επανέλθουμε αποκλειστικά στα του Sensation.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να επαναφέρω τη συσκευή σε εργοστασιακή κατάσταση, γιατί θα πάει για service.

Πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο για να μη δημιουργήσω κάποιο πρόβλημα;

Πρέπει εγκαταστήσω αυτό το RUU ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό; Διορθώστε με αν κάνω λάθος ή ξεχνάω κάτι.

 

Y.Γ. Φαντάζομαι για Ubuntu Linux δε θα παίζει κανένας οδηγός. Είχα βρει για ξεκλείδωμα, αλλά για επαναφορά δε βρίσκω κάτι εγώ.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Εχτές έφαγα μια ψυχρολουσία που δεν την περίμενα.

Αγόρασα στην γυναίκα μου το Sony Ericsson XPERIA Neo V αξίας 199€.

Έκατσα όλο το απόγευμα για να το ρυθμίσω να της περάσω τα προγράμματα που ήθελα και που έχω και στο sensation.

Όσο το σκάλιζα τόσο διαπίστωνα ότι δεν είχε να ζηλέψει τίποτε «σχεδόν» από το sensation.

Σε αντίθεση μάλιστα θα μου άρεσε να έχει και το sensation έξοδο hdmi.

Οπότε έφτασα και στο κομμάτι που λέμε μουσική.

Μέσα μου έλεγα τουλάχιστον εδώ δεν θα μπορούν να συγκριθούν τα δύο κινητό μιας και το ένα λογικά θα ενσωματώνει κάτι καλύτερο αφού είναι ακριβότερο κατά 400€.

Και όμως το sony μπροστά στο sensation είναι παραααααα πολύ καλύτερο σε αυτόν τον τομέα.

Δεν ξέρω που είναι το πρόβλημα και το δικό μου κινητό με τα ακουστικά που δίνει η htc είναι πολύ χειρότερο από ότι το Sony Ericsson XPERIA Neo V με τα ακουστικά που δίνει η sony.

Αν κάποιος ξέρει κάτι ας μου πει?

Πχ χρειάζομαι καλύτερα ακουστικά? να μην είναι καλά αυτά που έχει στο κουτί η HTC?

Χρειάζομαι άλλο πρόγραμμα αναπαραγωγής και όχι αυτό που έχει η HTC? ή αυτές είναι η δυνατότητες του κινητού και να μην το ψάχνω?

ΥΓ. - Το sensation το αγόρασα όταν βγήκε από το ίδιο μαγαζί 599€

(Δεν θέλω να πιστέψω ότι το «σχεδόν» το πλήρωσα 400€ παραπάνω :worry:)

Link to comment
Share on other sites

Εχτές έφαγα μια ψυχρολουσία που δεν την περίμενα.

Αγόρασα στην γυναίκα μου το Sony Ericsson XPERIA Neo V αξίας 199€.

Έκατσα όλο το απόγευμα για να το ρυθμίσω να της περάσω τα προγράμματα που ήθελα και που έχω και στο sensation.

Όσο το σκάλιζα τόσο διαπίστωνα ότι δεν είχε να ζηλέψει τίποτε «σχεδόν» από το sensation.

Σε αντίθεση μάλιστα θα μου άρεσε να έχει και το sensation έξοδο hdmi.

Οπότε έφτασα και στο κομμάτι που λέμε μουσική.

Μέσα μου έλεγα τουλάχιστον εδώ δεν θα μπορούν να συγκριθούν τα δύο κινητό μιας και το ένα λογικά θα ενσωματώνει κάτι καλύτερο αφού είναι ακριβότερο κατά 400€.

Και όμως το sony μπροστά στο sensation είναι παραααααα πολύ καλύτερο σε αυτόν τον τομέα.

Δεν ξέρω που είναι το πρόβλημα και το δικό μου κινητό με τα ακουστικά που δίνει η htc είναι πολύ χειρότερο από ότι το Sony Ericsson XPERIA Neo V με τα ακουστικά που δίνει η sony.

Αν κάποιος ξέρει κάτι ας μου πει?

Πχ χρειάζομαι καλύτερα ακουστικά? να μην είναι καλά αυτά που έχει στο κουτί η HTC?

Χρειάζομαι άλλο πρόγραμμα αναπαραγωγής και όχι αυτό που έχει η HTC? ή αυτές είναι η δυνατότητες του κινητού και να μην το ψάχνω?

ΥΓ. - Το sensation το αγόρασα όταν βγήκε από το ίδιο μαγαζί 599€

(Δεν θέλω να πιστέψω ότι το «σχεδόν» το πλήρωσα 400€ παραπάνω :worry:)

 

Αρχικά δοκίμασε από το ένα τηλέφωνο στο άλλο τα ακουστικά για να δεις αν υπάρχει διαφορά. Φυσικά πάντα με το ίδιο αρχείο σε ποιότητα.

Το Xperia έχει μικρότερη Ram, μικρότερο επεξεργαστή, μικρότερη οθόνη, μικρότερη ανάλυση, μικρότερη μπαταρία, μικρότερη κάμερα. Αν σε ικανοποιεί σημαίνει ότι λάθος επελεξες το Sensation γιατί δεν το χρειάζεσαι τόσο δυνατό μηχάνημα και οπότε τόσα πολλά χρήματα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το Sensation έχει MHL για HDMI έξοδο για 1080p

 

Αυτό δεν το ήξερα.

Που το βρίσκω αυτό το καλώδιο στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το ήξερα.

Που το βρίσκω αυτό το καλώδιο στην Ελλάδα?

 

Ψάξε ανταπτορα HTC Sensation και υπάρχει αυτός για σύνδεση HDMI σε microHDMI αν δεν κάνω λάθος.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώντας φωτογραφίες που έχω βγάλει με το sensation αλλά και με το προηγούμενο μου κινητό{samsung omnia} είδα μεγάλη διαφορά υπέρ του Omnia.Τις φωτογραφίες τις βλέπω στο Pc και με λύπη διαπιστώνω ότι του sensation είναι θολές.Έχει κάποιος άλλος παράπονο με τις φωτογραφίες?Αντίθετα η ποιότητα του βίντεο από το sensation είναι απίστευτη..
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε ανταπτορα HTC Sensation και υπάρχει αυτός για σύνδεση HDMI σε microHDMI αν δεν κάνω λάθος.

 

Εγώ πήρα αυτό με πλήρη δυνατότητα mirroring (ταινίες, μουσική και παιχνίδια) στην μεγάλη οθόνη της ΤV

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=27283

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...