Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω εγκαταστησει απο χθες, καπου χανει καπου κερδιζει σε σχση με το 2.3.4 που ειχα πριν. Ισχυει αυτο με τις ασπρες οθονες αλλα το παρατηρησα σε απεγκατασταση εφαρμογων, δε νομιζω οτι εχει να κανει με το ποσο βαρια ειναι η εφαρμογη. Εχει bug το sense 3.6 ακομη, ελπιζω να βγει συντομα update..
Link to comment
Share on other sites

Προς χάριν της σύγκρισης παραθέτω τα αποτελέσματα του Quadrant benchmark (running την HTC επίσημη Android 4.03 με Sense 3.6).

Θα ήταν χρήσιμο να δούμε και άλλα αποτελέσματα είτε με stock εκδόσεις (2.3 GingerBr) ή και με cooked ROMs.

 

http://desmond.imageshack.us/Himg812/scaled.php?server=812&filename=sensation40.png&res=medium

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είμαι νέος κάτοχος του κινητου από Vodafone.Έχει την Android 2.3.4 και τη Sense 3.0 και αριθμό λογισμικού 1.50.162.2.

Θα ήθελα να μάθω,ποιά η τελευταία official retail rom,πως μπορώ να τη βάλω στο κινητό μου και να κάνω root?

Είμαι σίγουρος ότι έχουν ξαναειπωθεί αυτά στο συγκεκριμένο θέμα αλλά είναι δύσκολο να βγάλω άκρη σε 162 σελίδες.

Θα ήμουν ευγνώμων έστω και για απλά links συγκεντρωμένα ώστε να τα καταφέρω χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις πάνω στο θέμα.

 

Ευχαριστώ.

καλησπερα η official rom ειναι εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=13698101&postcount=1 προς το τελος της σελιδας θα την δεις γραφει vodafone gr. Aν χρειαστει να την περασεις απλα θα κανεις συνχρονισμο και θα την περασεις, η μπαταρια να ειναι πανω απο 50% .

Τωρα για το root πας εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192300 διαβασε με προσοχη τον οδηγο ,ειναι λιγο διαφορετικη η διαδικασια για το root σε συσκευες που ειναι απο καποιο παροχο {vodafone.}

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Έγινε εκκαθάριση του θέματος από τα off-topic μηνύματα. Παρακαλώ να μένουμε στο θέμα.

 

@tipestora: Καλώς ή κακώς το forum και όσοι γράφουν σε αυτό προσπαθούν να βοηθήσουν αν και όταν ξέρουν τι να πουν. Αν λοιπόν το δικό σου πρόβλημα δεν το έχει συναντήσει κανείς τι περιμένεις να σου πει? Δεν είμαστε επίσημο forum/site υποστήριξης της htc για να δίνουμε λύση σε όλα ούτε και φυσικά μας πληρώνει κάποιος για να παρέχουμε υποστήριξη. Αφού λοιπόν κανένας δεν ξέρει να σου απαντήσει καλό θα είναι αντί να γίνεσαι αγενής, να πάρεις ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της htc και να ρωτήσεις.

 

Φιλικά.

 

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων αυτά αποτελούν προσωπική άποψη και δεν συνδέονται σε καμία περίπτωση με το myphone.gr ή τον ρόλο μου εδώ σαν moderator.

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Volume+ στο Sensation; Αν ναι, ποιές ρυθμίσεις θα προτείνατε για το ηχειάκι του;

 

Προσωπικά το έχω ρυθμίσει με volume level στο +10, bass enhance στο +3 kai virtual room enabled στο +3. Στο headset έχω επιλέξει στα EQ Settings το beats emulation. Τα ξεχωριστά/αναλυτικά EQ Settings δεν τα έχω πειράξει καθόλου.

 

Με ικανοποιεί αρκετά στο θέμα της έντασης του ήχου αλλά ψιλοανησυχώ μήπως έτσι μειώνεται η διάρκεια ζωής του ηχείου :ninja:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρατηρησα οτι μετα την αναβαθμιση σε ICS το LED ειδοποιησεων, δεν με ειδοποιει για ληφθεντα μηνυματα πλεον!

 

Αναβάθμιση επίσημη?

Link to comment
Share on other sites

Επισημη, αλλα μετα απο δοκιμες που εκανα τελικα αναβει στην αρχη, αλλα σβηνει μετα απο καποια ωρα.. Δεν θυμαμαι αν ηταν ετσι με την 2.3.4 γιατι δεν εχω πολυ καιρο το τηλ και μπορει να μην το ειχα προσεξει..
Link to comment
Share on other sites

Επισημη, αλλα μετα απο δοκιμες που εκανα τελικα αναβει στην αρχη, αλλα σβηνει μετα απο καποια ωρα.. Δεν θυμαμαι αν ηταν ετσι με την 2.3.4 γιατι δεν εχω πολυ καιρο το τηλ και μπορει να μην το ειχα προσεξει..

 

Στην 2.3.4 έχει επιλογή στην οποία επιλεγείς για το ποτέ θα ανάβει το Led και παρόλο που θυμάμαι οτι όντος στην αρχή με ειδοποιούσε, τώρα είχα καιρώ να το δω να ανάβει. Με αφορμή το μήνυμα σου το τσεκάρισμα τώρα και βλέπω όλες της επιλογές για ειδοποίηση ανενεργές. Αρα αν σου το κάνει και εσενα που εχεις την 4 τωτε ειναι κάποιο bag που δεν έχουν διορθώσει εκτός και αν κάποια εφαρμογή πάει και αλλάζει τις επιλογές για το led. παντός εγώ δεν έχω βάλει καμία τέτοια εφαρμογή.? Στην 4 λογικά εκεί που έχει τις ρυθμίσεις για την οθόνη θα έχει και για το led. Για δες τις επιλογές εκεί και πες μας τι ρυθμίσεις είναι ενεργές?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οι αναπαντητες, sms/mms, υπενθυμισεις, αφυπνισεις.. Το τσεκαρα και με τις αναπαντητες, 5 λεπτα περιπου αναβει και μετα σβηνει, ετσι κοιταζω το τηλ μετα απο ωρα και νομιζω οτι οτι τιποτα δεν συνεβει οσο δεν το ειχα μαζι μου αν δεν αναψω την οθονη! Υπαρχει κανενας τροπος να κανω το led να αναβει μεχρι να δω την ειδοποιηση?

 

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

LED me know και LED Control, διαλέγεις και παίρνεις ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας το sense 4.0 του baad;Έχει άλλα bugs έκτος από αυτά που αναφέρει;

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα! Ειμαι καινουριος στο forum αλλα και νεος κατοχος του sensation. Παιδια συγνωμη αν εχει ξανασυζητηθει το θεμα, αλλα μου ειναι καπως δυσκολο να διαβασω 163 σελιδες!

Το προβλημα μου λοιπον ειναι οτι το εξης: Προσπαθησα να παιξω αρχεια .mkv και αφου παιδευτηκα τελικα τα καταφερα με το MX Video Player(αριστο κατα τη γνωμη μου). Ομως δεν ειχα βαλει αρχειο μεγαλυτερο των 4gb και χαρηκα τσαμπα μαλλον. Αφου ειδα οτι η καρτα sd ειναι διαμορφωμενη σε fat32 προσπαθησα να την αλλαξω σε NTFS αλλα μετα δεν μου την αναγνωριζει το κινητο! Ετσι την ξαναδιαμορφωσα σε fat32, αλλα τρωγομαι με τα ρουχα μου! Υπαρχει κατι που μπορω να κανω? Ειναι κριμα να παιζει ενα κινητο αρχεια με τετοια ποιοτητα και να μην μπορω να το αξιοποιησω, αφου τα περισσοτερα αρχεια αυτου του τυπου ειναι πανω απο 4gb και δεν μπορω να τα περασω στο htcακι μου! Με νιωθετε ε? :wack:

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα! Ειμαι καινουριος στο forum αλλα και νεος κατοχος του sensation. Παιδια συγνωμη αν εχει ξανασυζητηθει το θεμα, αλλα μου ειναι καπως δυσκολο να διαβασω 163 σελιδες!

Το προβλημα μου λοιπον ειναι οτι το εξης: Προσπαθησα να παιξω αρχεια .mkv και αφου παιδευτηκα τελικα τα καταφερα με το MX Video Player(αριστο κατα τη γνωμη μου). Ομως δεν ειχα βαλει αρχειο μεγαλυτερο των 4gb και χαρηκα τσαμπα μαλλον. Αφου ειδα οτι η καρτα sd ειναι διαμορφωμενη σε fat32 προσπαθησα να την αλλαξω σε NTFS αλλα μετα δεν μου την αναγνωριζει το κινητο! Ετσι την ξαναδιαμορφωσα σε fat32, αλλα τρωγομαι με τα ρουχα μου! Υπαρχει κατι που μπορω να κανω? Ειναι κριμα να παιζει ενα κινητο αρχεια με τετοια ποιοτητα και να μην μπορω να το αξιοποιησω, αφου τα περισσοτερα αρχεια αυτου του τυπου ειναι πανω απο 4gb και δεν μπορω να τα περασω στο htcακι μου! Με νιωθετε ε? :wack:

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Μπορεις μονο με custom kernel πχ Bricked Kernel

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1256668

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση αλλα δυστυχως δεν εχω ιδεα απο custom kernel. Φανταζομαι οτι ειναι σπασμενη rom,σωστα? Δεν ξερω το ρισκο, τα θετικα και τα αρνητικα και το σημαντικοτερο πως γινεται!!! Ζηταω πολλα ε?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση αλλα δυστυχως δεν εχω ιδεα απο custom kernel. Φανταζομαι οτι ειναι σπασμενη rom,σωστα? Δεν ξερω το ρισκο, τα θετικα και τα αρνητικα και το σημαντικοτερο πως γινεται!!! Ζηταω πολλα ε?

Αν δεν ξερεις αρχισε να διαβαζεις το topic και θα μαθεις. Οσο για την δικη σου περιπτωση ειναι πιο ευκολο να κανεις re-encode τα αρχεια που εχεις ή να τα χωρισεις για να ειναι λιγοτερο απο 4GB.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας το sense 4.0 του baad;Έχει άλλα bugs έκτος από αυτά που αναφέρει;

 

 

μερικες μερες την δουλευω...φαινετε σχεδον τελεια...απλα να μην αλλαξεις τιποτα απο οτι εχει μεσα....δουλευουν τα παντα...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλοι. μόλις έγινα κάτοχος του sensation XL. επειδή στο φορουμ δεν βλέπω τίποταα για xl, ότι συζυτάμε εδώ ισχύει και για xl;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βγει επισημη ΙCS?

 

Ναί, στο sensation έχει διατεθεί από την htc μέσω OTA από τις αρχές Μαρτίου. Αλλά έχουν πάρει και άλλες συσκευές, εκτός των htc, την επίσημη!!! :)

Edited by gadget19

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω να περάσω μια ρομ με sense 4 μπορεί να μου κάποιος αν έχει βάλει. Ποια λειτουργεί πιο σωστά χωρίς πολλα προβλήματα;

Ευχαριστω

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω να περάσω μια ρομ με sense 4 μπορεί να μου κάποιος αν έχει βάλει. Ποια λειτουργεί πιο σωστά χωρίς πολλα προβλήματα;

Ευχαριστω

 

Η καλύτερη αυτή τη στιγμή είναι αυτή εδώ,κι εγώ μόλις την έβαλα!!! :p

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Ναί, στο sensation έχει διατεθεί από την htc μέσω OTA από τις αρχές Μαρτίου. Αλλά έχουν πάρει και άλλες συσκευές, εκτός των htc, την επίσημη!!! :)

 

Καλησπέρα , όταν εννοείς ΟΤΑ εννοείς την ενημέρωση που κάνεις ? Γιατί εγώ καθημερινά προσπαθώ να την κατεβάσω αλλα δεν είναι διαθέσιμη ! Για vodafone branded συσκευές πότε θα διατεθεί ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...