Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά συγχωρέστε την ασχετοσύνη μου, και πείτε μου αν βάλουμε την εργοστασιακη ρομ του xe, χάνουμε την εγγύηση; Και πως γινεται η εγκατασταση;

 

Άμα αλλάξει η rom σε οποιοδήποτε κινητό αυτόματα χάνεται και η εγγύηση,βέβαια άμα πάθει κάτι το τηλέφωνο και θέλει servise μπορούμε να το επαναφέρουμε στη κανονική του κατάσταση με rom από την "μαμά" οπότε η εγγύηση ισχύει ξανά. Να βάλεις την official rom του ΧΕ στο απλό δεν γίνεται. Μπορείς όμως ,αφού πρώτα κάνεις μια διαδικασία που περιλαμβάνει s-off, root κ.λπ., να περάσεις μία custom rom που είναι βασισμένη από την rom του XE αλλά να "ταιριάζει" και στο απλό sensation!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , επειδή τις τελευταίες μέρες πολύ κολλάει το κινητό και έχουν παίξει τα νεύρα μου

ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να περιμένω την αναβάθμιση με τους unlock bootloader ή να το

κάνω ροοτ εγώ ? Αυτές οι αναβαθμίσεις θα βγούνε ή δεν είναι κάτι επίσημο !

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω πάρει από Vodafone

Είχε ρομ VODAFONE GR

Έκανα της απαραίτητες ενέργειες (ρουτ κτλ.) και του πέρασα την επίσημη ρομ της HTC χωρίς το λογότυπο και τα υπόλοιπα της Vodafone. Δηλαδή τώρα έχω την RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.50.401.1_Radio_10.56.9035.00U.

Αν όπως είναι τώρα το κινητό τρέξω την ρομ του XE δηλαδή το αρχείο .exe αυτό:

RUU_Pyramid_LE_HTC_Europe_1.73.401.4_Radio_10.58.9035.00U_10.15.9035.02_2_release_220036_signed χωρίς άλλη ενέργεια θα την πάρει κανονικά ή θα μείνω με κανένα τούβλο?

 

Όλα μια χαρά. Τώρα έχω την official του XE στο απλό. Απλά έτρεξα το exe. Το μόνο που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μου κάνει ενημέρωση στην τοποθεσία καιρού της HTC. Ξέρει κανείς πως να το λύσω αυτό?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , πως κάνουμε επιλεγμένη διαγραφή κλήσεων εξερχομένων ή εισερχομένων χωρίς να διαγράψουμε όλο το ιστορικό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , πως κάνουμε επιλεγμένη διαγραφή κλήσεων εξερχομένων ή εισερχομένων χωρίς να διαγράψουμε όλο το ιστορικό?

 

Δεν θυμάμαι αν γίνεται αυτό στο Sense 3.5 αλλά σίγουρα γίνεται στα 3.6 και 4.0. Δες στο ιστορικό κλήσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , πως κάνουμε επιλεγμένη διαγραφή κλήσεων εξερχομένων ή εισερχομένων χωρίς να διαγράψουμε όλο το ιστορικό?

 

Όταν είσαι στο ιστορικό πατάς παρατεταμένα αυτή που θες να διαγραφή

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η μπαταρία του κινητού δε μου βγάζει πάνω από μια μέρα,σκέφτομαι να αγοράσω μια μεγαλύτερη.Μου πρότειναν αυτήν:http://www.ebay.de/itm/Anker-1900mAh-extended-Li-ion-Battery-HTC-Sensation-XE-EVO-3D-BA-S560-/330693487502?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item4cfede2b8e#ht_500wt_1413.Την έχει κανείς?Αν ναι,πόση διαφορά είδε με την παλία?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η μπαταρία του κινητού δε μου βγάζει πάνω από μια μέρα,σκέφτομαι να αγοράσω μια μεγαλύτερη.Μου πρότειναν αυτήν:http://www.ebay.de/itm/Anker-1900mAh-extended-Li-ion-Battery-HTC-Sensation-XE-EVO-3D-BA-S560-/330693487502?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item4cfede2b8e#ht_500wt_1413.Την έχει κανείς?Αν ναι,πόση διαφορά είδε με την παλία?

 

Οι Anker εμένα μου έδιναν χονδρικά γύρω στις 2 επιπλέον ώρες σε σχέση με την stock, αλλά περιέργως δεν είναι 1900ρες, αν θυμάμαι καλά από xda είχαν μετρηθεί στα ~1700mAh. Γενικώς με ικανοποίησαν σαν μπαταρίες αλλά προτίμησα να δώσω κάτι παραπάνω για το κάτι παραπάνω και πήγα σε mugen 1950mAh. Αρκετά ικανοποιημένος τόσο με την απόδοση όσο και με την ζωή της μπαταρίας.

 

Συγκριτικά, με πάνω-κάτω την ίδια χρήση, η stock μου έβγαζε περίπου 12 ώρες, η anker γύρω στις 14 ώρες, ενώ η mugen πλησιάζει τις 18.

 

Δες σχόλια και απόψεις για τις δυο μπαταρίες εδώ και εδώ.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!!

 

Λοιπόν έχει γίνει το εξής... μέπεσε το κινιτό πάνο στο χαλί και απο τότε δεν κάνει τίποτα...

 

μόνο φωτίζει για λίγο η οθόνη αναβοσβίνη 2 φορές μετά προτοκαλίζει το λαμπάκι κανει 2/3 τρελά και τέλος...

τι μπορεί να έπαθε το κινητό?

καταστράφηκε τελίος... ??

 

το πέσιμο ήταν πολύ απαλό!!!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!!

 

Λοιπόν έχει γίνει το εξής... μέπεσε το κινιτό πάνο στο χαλί και απο τότε δεν κάνει τίποτα...

 

μόνο φωτίζει για λίγο η οθόνη αναβοσβίνη 2 φορές μετά προτοκαλίζει το λαμπάκι κανει 2/3 τρελά και τέλος...

τι μπορεί να έπαθε το κινητό?

καταστράφηκε τελίος... ??

 

το πέσιμο ήταν πολύ απαλό!!!

 

Να κοιτάξεις τοις επαφές τής μπαταρίας

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Τα καλούδια του sense 4 (αυτά με την φωτογραφία ) είναι του συγκεκριμένου κινητού της έκθεσης ή θα τα έχουμε και εμείς? http://www.digitallife.gr/htc-one-x-first-hands-on-66163/ Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

*Θα το πάρουμε και εμείς πιστεύω αλλά στην μεθεπόμενη αναβάθμιση αυτή που περιμένουμε σε λίγες μέρες θα είναι με Sense 3.6

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , επειδή τις τελευταίες μέρες πολύ κολλάει το κινητό και έχουν παίξει τα νεύρα μου

ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να περιμένω την αναβάθμιση με τους unlock bootloader ή να το

κάνω ροοτ εγώ ? Αυτές οι αναβαθμίσεις θα βγούνε ή δεν είναι κάτι επίσημο !

 

Ξέρει κάποιος να με ενημερώσει για να αποφασίσω αν θα το ροοτάρω ? Αν και είμαι στο τσάκ !!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να με ενημερώσει για να αποφασίσω αν θα το ροοτάρω ? Αν και είμαι στο τσάκ !!!

 

Που είδες ότι θα βγει αναβάθμιση με unlocked boatloader? Δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο, οπότε...

 

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Που είδες ότι θα βγει αναβάθμιση με unlocked boatloader? Δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο, οπότε...

 

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk

 

Απο εδώ ! Όταν το ροοτάρεις μετά χτύπα ξύλο ότι και να πάθει το κινητό μπορείς να το επαναφέρεις σε s-on ?

Link to comment
Share on other sites

Απο εδώ ! Όταν το ροοτάρεις μετά χτύπα ξύλο ότι και να πάθει το κινητό μπορείς να το επαναφέρεις σε s-on ?

 

Αυτό δεν λέει ότι η htc θα δώσει unlocked bootloaders, λέει ότι θα μπορείς να κάνει unlock μέσω δικού της software. Με επιπτώσεις βέβαια στην εγγύηση. Γενικά αν πειράξεις το τηλέφωνο, με όποιον τρόπο κι αν το κάνεις, χάνεις την εγγύηση. Από κει και πέρα αν το πειράξεις ανάλογα την ζημιά που θα έχει εξαρτάται αν θα μπορείς να το επαναφέρεις. Γενικά αν ανάβει τότε ναι θα μπορείς να το επαναφέρεις, αν όμως δεν ανάβει δεν θα μπορείς να κάνεις κάτι. Πάντως αν ακολουθήσεις τις οδηγίες προσεκτικά δεν θα έχεις το παραμικρό πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι παρακαλώ. Λοιπόν εγώ έχω το τηλέφωνο HTC SENSATION και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Πως μπορώ όταν έχω εισερχόμενη κλείσει με μια κίνηση να την απορρίψω και το τηλέφωνο να στήλη αυτόματα προκαθορισμένο μήνυμα??? Για να καταλάβετε όταν είχα το NOKIA E66 και βρισκόμουν σε συνάντηση και τύχαινε να έχω κάποια κλείσει,εάν πατήσεις ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ το κουμπί απόρριψης αυτό αυτόματα έστελνε προκαθορισμένο SMS.

Όποια και να είναι η απάντηση (είτε υπάρχει λύση είτε όχι) προκαταβολικά όπως και να έχει ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι παρακαλώ. Λοιπόν εγώ έχω το τηλέφωνο HTC SENSATION και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Πως μπορώ όταν έχω εισερχόμενη κλείσει με μια κίνηση να την απορρίψω και το τηλέφωνο να στήλη αυτόματα προκαθορισμένο μήνυμα??? Για να καταλάβετε όταν είχα το NOKIA E66 και βρισκόμουν σε συνάντηση και τύχαινε να έχω κάποια κλείσει,εάν πατήσεις ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ το κουμπί απόρριψης αυτό αυτόματα έστελνε προκαθορισμένο SMS.

Όποια και να είναι η απάντηση (είτε υπάρχει λύση είτε όχι) προκαταβολικά όπως και να έχει ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...

.

.

Ρυθμίσεις-> Κλκήση-> Ρυθμίσεις τηλεφώνου

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα,

 

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα εδω και μερικες μερες υπαρχει η Virtuous S4X Build3 για οσους παιζουν με custom roms και θελουν να παρουν μια γευση απο το HTC sense 4.0. Οπως ειναι λογικο εχει μερικα bug αλλα σε γενικες εχει ενδιαφερον!:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο sensation μια arhd rom και θέλω να δοκιμάσω insertcoin. Πρέπει να κάνω πρώτα κάτι ιδιαίτερο πριν φορτώσω την insertcoin όπως wipe format και τέτοια;
Link to comment
Share on other sites

Έχω στο sensation μια arhd rom και θέλω να δοκιμάσω insertcoin. Πρέπει να κάνω πρώτα κάτι ιδιαίτερο πριν φορτώσω την insertcoin όπως wipe format και τέτοια;

 

Όχι τίποτα ιδιαίτερο,να έχεις φυσικά firmware από 3.24 και πάνω,να κάνεις κλασσικά full wipe και την περνάς!!! :)

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα ιδιαίτερο,να έχεις φυσικά firmware από 3.24 και πάνω,να κάνεις κλασσικά full wipe και την περνάς!!! :)

 

Ευχαριστώ. Ήδη την δοκιμάζω. Η arhd είχε θεματάκια όπως αν ξέχνουσες την κάμερα ανοιχτή και το κλεινες έπρεπε να βγάλεις την μπαταρία. Δεν λέω γρήγορη (λόγω του overclock) αλλα να κάτι τέτοια μικρά bugs σε χαλάνε.

Για να δούμε πως θα πάει η insertcoin

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και πάλι σε όλους.

Αυτή τη φορά έχω την εξής ερώτηση.

Πρόσφατα αγόρασα ένα καλώδιο HDMI για να το συνδέω με την TV μου.

Όλα καλά,δουλεύει ΑΨΟΓΑ,το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι το εξής.

Είναι στην ποιότητα της εικόνας που μου δίνη,τη δίνη ΝΑΙ μεν ΚΑΛΑ,αλλά μου κάνει ένα 30% τετραγωνάκια,προφανώς από την πολύ ΜΕΓΕΘΥΝΣΗ (full screen) που μου βγάζει,να πω την αλήθεια,δεν είναι και τόσο πολύ ενοχλητικό,αλλά εάν βλέπεις π.χ. έναν αγώνα ΜΠΑΣΚΕΤ που έχει γρήγορο ρυθμό,ΝΑΙ εκεί υπάρχει πρόβλημα.

Γιατί εάν κοιτάς π.χ. καμιά ωρίτσα δεν τον συζητώ θα κουραστούν τα μάτια σου.

Θα ήθελα λοιπόν να ΡΩΤΗΣΩ εάν και εφόσον ΥΠΑΡΧΕΙ κάποια ΕΦΑΡΜΟΓΟΥΛΑ να βελτιώσω λιγάκι την ποιότητα της ΕΙΚΟΝΑΣ μου.

Η Συσκευή τηλεφώνου που έχω (εάν και εφόσον αυτό παίζει ρόλο) είναι το HTC SENSATION.

Ευχαριστώ πολύ για άλλη μια φορά..... !!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω κατι...ειναι λιγο χαζη ερωτηση βεβαια αλλα οποιος ξερει θα με βοηθισει πολυ.οταν βγουν τα 2 νεα μοντελα της htc τα sensation ποσο λετε να πεσουν στο εμποριο?κατα την εμπειρια σας δλδ ποσο θα πεσει νη τιμη.περιπου εστω.αν ξερει καποιος

και τελος αν καποιος ξερει που υπαρχει το xl ανοιχτο σε μαγαζι να το δω

 

εχει καποιος απο σας το xl?δεν περνει επιπλεον καρτα μηνημης ε?

Edited by geovrettos1908
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...