Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To 4.0.1.5 δεν φορτιζει το κινητο οταν ειναι απενεργοποιημενο.Προσεχε μη μεινεις απο μπαταρια γιατι την εβαψες.Πρεπει να βρεις αλλο κινητο να τη φορτισεις μετα.Γι'αυτο βαλε το 4.0.1.4 ή τη νεα εκδοση που κυκλοφορησε σημερα.

 

Ακριβώς έτσι την πάτησε συμφορουμίτης μας οπότε το νου μας με την 4.1.0.5.

Η νέα έκδοση που βρίσκεται στο xda;

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι την πάτησε συμφορουμίτης μας οπότε το νου μας με την 4.1.0.5.

Η νέα έκδοση που βρίσκεται στο xda;

 

Θα τη βρεις εδω : http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1242522

 

αλλα απ'οτι προλαβα να διαβασω ισως να εχει ψιλοπροβληματα.,οποτε περιμενουμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα τη βρεις εδω : http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1242522

 

αλλα απ'οτι προλαβα να διαβασω ισως να εχει ψιλοπροβληματα.,οποτε περιμενουμε.

 

Ο σύνδεσμος κάπου έχει σφάλμα, αλλά έδωσε πιο πάνω link ο freco. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ποτέ δεν έχει μείνει με κάτω από 10% μπαταρία. Ποιoς ο λόγος? Για το calibration?
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλαμε για μπαταρια και φορτιση και όσον αφορά τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296447

στο θέμα της μπαταρίας πηγα να το κάνω κ μόλις κλείνω το τηλ κ συνδεω τον φορτιστη τότε το λαμπάκι αναβοσβηνει αργά μια πορτοκάλι - πράσινο κ μετά πορτοκάλι. Δεν ανάβει σταθερά. Είναι λογικό αυτό; στο desire δεν έκανε έτσι.

Το εχει δοκιμασει κανεις??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλαμε για μπαταρια και φορτιση και όσον αφορά τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296447

στο θέμα της μπαταρίας πηγα να το κάνω κ μόλις κλείνω το τηλ κ συνδεω τον φορτιστη τότε το λαμπάκι αναβοσβηνει αργά μια πορτοκάλι - πράσινο κ μετά πορτοκάλι. Δεν ανάβει σταθερά. Είναι λογικό αυτό; στο desire δεν έκανε έτσι.

Το εχει δοκιμασει κανεις??

 

Δεν πρεπει να πιανει αυτο στο Sensation γιατι κ σε μενα τα ιδια εκανε.

Link to comment
Share on other sites

Την εχεις αγοράσει?

Εντυπώσεις?

 

Σκέφτομαι να την παραγγείλω τις επόμενες μέρες. Θα γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φορτιζει οταν η μπαταρια ειναι τελειως αδεια...

 

Βασικά δεν φορτίζει η μπαταρία όταν το τηλέφωνο είναι σβηστό..

 

Όσοι έχετε CWM recovery έκδοση: 4.0.1.5 ή 5.0.0.1 και θέλετε να ξέρετε αν "πάσχετε"από αυτό το bug μπορείτε να κάνετε το εξής.

Σβήστε το τηλέφωνο τελείως, συνδέστε το στο pc, ανοίξτε το command prompt και δώστε

adb shell
cat /sys/devices/platform/htc_battery/power_supply/battery/status

αν λέει Charging ή Full είστε οκ, αν λέει Discharging, όπως εμένα, καλύτερα να γυρίσετε στο 4.0.1.4 των revolutionary.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω απλά ότι πρίν λίγο είδα αυτό (ισχύει τόσο για το evo3d όσο και για το sensation)!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά έχω και εγώ μία ερώτηση για το sensation.

Το πήρα χτες στα χέρια μου -από ιταλία μου το έστειλαν δώρο,συνεπώς θα έχει και ιταλικό μενού σωστά? - και δεν το έχω ανοίξει ακόμα. ΈΝας γνωστός μου είχε πει ότι αν δεν έχω σύνδεση και ιντερνετ μαζι, και απλά πιάνει μόνο μέσω wi fi, ότι ανοίγοντάς το θα πρέπει να του απαγορεύσω να συνδέεται με το 3G της vodafone γιατί θα πληρώνω έτσι να μαλλιοκεφαλά μου μιάς και θα συνδέεται και θα αποσυνδέεται μόνο του.

 

ΌΤαν ανοίξω για πρώτη φορά το κινιτό θα πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις όπως το email,και φαντάζομαι διάφορα άλλα....έχω κάποιο θέμα με το ιντερνετ? είναι τίποτε δύσκολο από τις αρχικές εγκαταστασεις? και αν δεν κανω κάτι σωστά στην αρχή θα μπορώ να επέμβω μετά το πρώτο άνοιγμα ,απο το μενού??

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα δύσκολο. Στα περισσότερα σημεία υπάρχει επιλογή "Παράβλεψη" και μπορείς να τα ρυθμίσεις αργότερα από το μενού.

Κατά τη διάρκεια των πρώτων ρυθμίσεων σε ρωτάει αν θέλεις οι συγχρονισμοί να γίνονται μέσω WiFi μόνο ή και από το δίκτυο τηλεφωνίας. Επέλεξε μόνο WiFi και μετά το αλλάζεις.

 

Καλορίζικο.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!

καλά...εντάξει....παιδιά το κινιτό ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!

πιό iphone 4 kai 5 και 15 να βγει....τα iphone είναι πολύ καλά για τις εφαρμογές τους.Εδώ όμως μιλαμε για μία συνολική χρήση του κινιτου!! σε εξυπηρετεί παντου!! ακόμα δνε έχω κατεβάσει εφαρμογές αλλά μιλάμε είναι απίστευτο το εργαλείο!!

 

και ο ήχος μιά χαρά είναι που κάπου διάβασα ότι δεν είναι δυνατός.καλά η δε ταχύτητα με wifi με έχει αφήσει με το στόμα ανοικτο!!!τώρα το μόνο που μένει είναι να δω την διάρκεια της μπαταρίας. Από χτες πάντος το πρωί με εντατική χρήση του κινιτού καμιά ώρα το βράδυ και την υπόλοιπη μέρα standby -το βράδυ το κλείνω- έχει φτάσει στην μέση η μπαταρία.Για να δούμε σήμερα....

 

τώρα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις εφαρμογές...

 

πως θα γίνει να κατεβάζω εφαρμογές στον υπολογιστή και να τις περνάω στο κινιτό?? αν θέλω να επιλέξω αυτό τον τρόπο μερικές φορές για να τις κατεβάζω,πως γίνεται ??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως θα γίνει να κατεβάζω εφαρμογές στον υπολογιστή και να τις περνάω στο κινιτό?? αν θέλω να επιλέξω αυτό τον τρόπο μερικές φορές για να τις κατεβάζω,πως γίνεται ??

 

Βρίσκεις τις εφαρμογές σε μορφή αρχείων με κατάληξη .apk, τα περνάς στην κάρτα μνήμης σου και τα τρέχεις με έναν file explorer.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!

καλά...εντάξει....παιδιά το κινιτό ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!

πιό iphone 4 kai 5 και 15 να βγει....τα iphone είναι πολύ καλά για τις εφαρμογές τους.Εδώ όμως μιλαμε για μία συνολική χρήση του κινιτου!! σε εξυπηρετεί παντου!! ακόμα δνε έχω κατεβάσει εφαρμογές αλλά μιλάμε είναι απίστευτο το εργαλείο!!

 

 

Άλλος ένας που βρήκε το φως του. :lol:

Θα πάθεις πλάκα με το τι μπορείς να κάνεις με το Sensation. Για ελληνικές εφαρμογές δες (και) εδώ: http://greekandroidapps.gr/listapps.php

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

τώρα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις εφαρμογές...

πως θα γίνει να κατεβάζω εφαρμογές στον υπολογιστή και να τις περνάω στο κινιτό?? αν θέλω να επιλέξω αυτό τον τρόπο μερικές φορές για να τις κατεβάζω,πως γίνεται ??

Αρχικά θα πρέπει να τσεκάρεις την επιλογή Άγνωστες πηγές που θα βρεις Μενού-Ρυθμίσεις-Εφαρμογές.

Installing apps from your computer to your phone http://www.htc.com/europe/howto.aspx?id=676&type=1&p_id=312

Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , εχθές μου ήρθε μια ενημέρωση που έλεγε για μεγαλύτερο χώρο αποθήκευσης !

Την έκανα εγκατάσταση και απο τότε παρατήρησα οτι η ελεύθερη ραμ δεν ανεβαινει πάνω απο τα 110 μβ

Ενω πρίν ήταν σταθερά πάνω απο 160 μβ !

Ξέρει κάποιος τι γίνετε με αυτή την ενημέρωση ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μετά την τελευταία ενημέρωση πήγα στην 1.45.401.2 έκδοση.

Όμως εδώ βλέπω πως υπάρχει και πιο ενημερωμένη (1.45.531.1).

Βλέπω οι custom ROMS βασίζονται όλες (νομίζω) στην 1.45.401.2. Οπότε η 1.45.531.1 πότε και σε ποιους βγαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μετά την τελευταία ενημέρωση πήγα στην 1.45.401.2 έκδοση.

Όμως εδώ βλέπω πως υπάρχει και πιο ενημερωμένη (1.45.531.1).

Βλέπω οι custom ROMS βασίζονται όλες (νομίζω) στην 1.45.401.2. Οπότε η 1.45.531.1 πότε και σε ποιους βγαίνει;

 

Συνήθως οι εκδόσεις πάνε κάπως έτσι:

1. : Major update, αυτό δηλαδή δηλώνει συνήθως αλλαγές στην έκδοση του android πχ από 2.2 σε 2.3

45. :Minor update, δηλαδή πχ από 2.3.3 σε 2.3.4

401. : Region specific, δηλαδή για ποια περιοχή ή ποιόν provider είναι η έκδοση.

1 : Αυτό δεν ξέρω τι σημαίνει :p

 

Οπότε η 1.45.531.1 δεν είναι κάποια αναβαθμισμένη έκδοση αλλά είναι έκδοση για κάποιον provider και συγκεκριμένα για την T-Mobile US.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εκανε ενα update τωρα αλλα δεν βλεπω να αλλαξε κατι.. λεει αριθμο λογισμικου, 1.45.401.2..και πριν την ιδια ειχα.. αλλα εκανε ενα update,, τωρα τι αλλαξε ,,τι να πω.....για δοκιμαστε ρε παιδια να κανετε ενημερωσει λογισμικου να μου πειτε.....

 

α το βρηκα,,,, εδω λεει τι ειναι ,,,

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1241629

Edited by kollatos
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι εκδόσεις πάνε κάπως έτσι:

1. : Major update, αυτό δηλαδή δηλώνει συνήθως αλλαγές στην έκδοση του android πχ από 2.2 σε 2.3

45. :Minor update, δηλαδή πχ από 2.3.3 σε 2.3.4

401. : Region specific, δηλαδή για ποια περιοχή ή ποιόν provider είναι η έκδοση.

1 : Αυτό δεν ξέρω τι σημαίνει :p

 

Οπότε η 1.45.531.1 δεν είναι κάποια αναβαθμισμένη έκδοση αλλά είναι έκδοση για κάποιον provider και συγκεκριμένα για την T-Mobile US.

Κατατοπιστικότατος Ανδρέα. Thanx.

Υ.Γ.: Δεν πέρασες το απόγευμα. ;)

 

εμενα μου εκανε ενα update τωρα αλλα δεν βλεπω να αλλαξε κατι.. λεει αριθμο λογισμικου, 1.45.401.2..και πριν την ιδια ειχα.. αλλα εκανε ενα update,, τωρα τι αλλαξε ,,τι να πω.....για δοκιμαστε ρε παιδια να κανετε ενημερωσει λογισμικου να μου πειτε.....

 

α το βρηκα,,,, εδω λεει τι ειναι ,,,

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1241629

 

Κι εγώ με το που πήρα τη συσκευή έκανα το Minor update (πως είπαμε και παραπάνω ;) ) και αμέσως στην επόμενη εκκίνηση έκανα και το μικρό.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι. εχει κανει κανεις εγγραφη στην εφαρμογη HTC Hub????? Γιατι ζηταει ονοματεπωνυμο και αριθμο τηλ με κωδικο περιοχης????? Ποσο ασφαλες ειναι να καταχωρησεις αυτα τα στοιχεια?????

Πριν λιγο καιρο μου κλεψανε το desire και με δελεαζει η δυνατοτητα που μου παρεχει το HTC SENSE να κλειδωσω το κινητο και να σβησω επαφες και αρχεια μεσω υπολογιστη σε περιπτωση που την ξαναπατησω αλλα να δινω και τοσα προσωπικα στοιχεια ετσι χαλαρα δεν μου αρεσει καθολου.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! ερώτηση...

 

θέλω να κατεβάζω εφαρμογές από το μαρκετ στον υπολογιστή μου και τις εγκαθηστώ στο κινιτό.Κάποιο παλικάρι μου είχε πει το εξής...

Μπαίνοντας στο market από τον υπολογιστή πρέπει να βάλεις τα στοιχεία σου (mail και password του google λογαριασμού που έχεις και στο κινητό) και να έχεις ανοίξει και το internet στο κινητό (να έχεις ανοίξει το market έστω μια φορά στο κινητό). Απ'τη στιγμή αυτή, ότι πατάς εγκατάσταση στον υπολογιστή, περνάει κατευθείαν στο κινητό και εγκαθίσταται εκεί

 

ισχύει κάτι τέτοιο ή θα τα κάνω θάλασσα?

 

ΑΑΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ...

υπάρχουν 3 τρόποι αποθήκευσης επαφών. Στη SIM, στο GOOGLE, και στο ΤΗΛΕΦΩΝΟ (από το μενού προβολή των επαφών όπου διαλέγουμε ποιές θα είναι εμφανείς)

Θέλω να αποθηκεύσω κάποιες επαφές στο τηλέφωνο και να βλέπω μόνο αυτές!

Την SIM την απομόνωσα και δεν τις βλέπω.

ΟΜΩΣ οποιαδήποτε επαφή και αν καταχωρώ,πηγαίνει και εγκαθησταται στο GOOGLE και όχι στο τηλέφωνο......καταρχάς τι σημαινει αυτό?? που βρίσκονται οι επαφές μου?? και πως θα τις περάσω στην μνήμη του τηλεφώνου???!

Edited by gold79
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το πρωι το Android 2.3.5 που ειναι ενσωματωμενο στη καινουρια InserCoin 2.3.5 και οτι και να πω θα ειναι λιγο.Ακομα πιο γρηγορο το κινητο,η μπαταρια φαινεται πολυ καλυτερη (θα δειξει στη διαρκεια της ημερας),και αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι τα χρωματα.Πραγματικα λες και αλλαξα κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα Νεος σε android (απο WM)

Πρωτη ερωτηση file manager εχουμε στο κινητο και πως τον βρισκουμε?

Δευτερη ερωτηση Ποιος ειναι ο καλυτερος filemanager στο market

Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...