Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι με το s-off γινεται και unbranded η συσκευη ταυτοχρονα ?

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Όχι απλά με το s-off μπορείς να αλλάξεις τα πάντα, ακόμα και την boot screen.

 

Ξερουμε ποτε περιπου θα γινει το s-off ?

Γιατι πρεπει να αλλαξω ραδιο γιατι δεν εχω καλο σημα ! Επισης με το διαδραστικο πληκτρολογιο εχω προβλημα δεν μπορω να το χρησιμοποιησω και επισης με το καινουργιο μαρκετ τι παιζει ποτε θα κυκλοφορησει ?

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά με το s-off μπορείς να αλλάξεις τα πάντα, ακόμα και την boot screen.

 

Γιατι εγώ νομίζω με το S-Οff και root Βάζεις οτι Rom Custom η Official θέλεις και κάνεις unbranded την συσκευή σου..Λαθος τα ξέρω?:p

Μέχρι τέλος της βδομάδας θα δοθεi το Patch από AlpharevΧ για S-Off για την συσκευή μας υπομονή

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε ποτε περιπου θα γινει το s-off ?

Γιατι πρεπει να αλλαξω ραδιο γιατι δεν εχω καλο σημα ! Επισης με το διαδραστικο πληκτρολογιο εχω προβλημα δεν μπορω να το χρησιμοποιησω και επισης με το καινουργιο μαρκετ τι παιζει ποτε θα κυκλοφορησει ?

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Το νέο market μπορείς να το βρεις ανεπίσημα σε αρχείο apk. Εγώ το έχω βάλει στο Sensation, στο Nexus S και στο Desire HD και δουλεύει τέλεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια πως κινειται;ιδια με το ,dhd;

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εγώ νομίζω με το S-Οff και root Βάζεις οτι Rom Custom η Official θέλεις και κάνεις unbranded την συσκευή σου..Λαθος τα ξέρω?:p

Μέχρι τέλος της βδομάδας θα δοθεi το Patch από AlpharevΧ για S-Off για την συσκευή μας υπομονή

 

Έτσι είναι, απλά οι custom rom δεν περιλαμβάνουν την splash screen. Αν βέβαια το κάνεις unbranded και βάλεις την επίσημη wwe rom τότε θα αλλάξει και η splash screen.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει βγει θήκη otterbox για sensation?

Έχω βρει την case-mate tough και φαίνεται καλή αλλα πιστέυω της otterbox είναι καλύτερες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια όπως έχω αναφέρει στην επιλογή κινητού, το είδα σήμερα στο πλαίσο αλλά μου φάνηκε ότι το ηχείο είναι κάπως χαμηλό, μου άρεσε όμως η ποιότητα κατασκευής. Μπορεί κάποιος να μου πεί, αν υπάρχει κάποια εφαρμογή μέσω της οποίας ανεβάζουμε την ένταση του ηχείου για ήχους κλήσης κτλ; επίσης το ακουστικό πως πάει από ένταση; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Revolutionary s-off is out!! Καλά ξεκλειδώματα guys and girls...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Revolutionary s-off is out!! Καλά ξεκλειδώματα guys and girls...

 

καλημερα,,,,αν το κανεισ κανενασ να μασ πει την διαδικασια ,και που θα βρουμε την μαμα rom.:D

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος για προσωρινο ροοτ του κινητου κ με επανεκκινηση να χανεται; οπως το κανω στο desire. Το θελω για να μεταφερω τις εφαρμογες μου απο το desire.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλο το s off αλλα δεν δουλειει το κλειδι ρε......οποτε δεν μπορω να το περασω.....σε αλουσ στο εξωτερικο εγινε σε μενα παλι τπτ......

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

καλο το s off αλλα δεν δουλειει το κλειδι ρε......οποτε δεν μπορω να το περασω.....σε αλουσ στο εξωτερικο εγινε σε μενα παλι τπτ......

Mήπως μπερδεύεις κανένα 1 (ένα) με το αγγλικό l (ελ); Ή μήπως κανένα 0 (μηδέν) με το Ο (όμικρον); Γιατί αυτά είναι απ'τα συχνότερα λάθη ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , τόλμησε κανείς να κάνει το s-off για να μας πει εντυπώσεις ?

Είναι αξιόπιστο δηλαδή υπάρχει περίπτωση να πάθει τίποτα το τηλέφωνο αν δεν κάνουμε

κάτι σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος για προσωρινο ροοτ του κινητου κ με επανεκκινηση να χανεται; οπως το κανω στο desire. Το θελω για να μεταφερω τις εφαρμογες μου απο το desire.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Εδω υπαρχει απαντηση;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια όπως έχω αναφέρει στην επιλογή κινητού, το είδα σήμερα στο πλαίσο αλλά μου φάνηκε ότι το ηχείο είναι κάπως χαμηλό, μου άρεσε όμως η ποιότητα κατασκευής. Μπορεί κάποιος να μου πεί, αν υπάρχει κάποια εφαρμογή μέσω της οποίας ανεβάζουμε την ένταση του ηχείου για ήχους κλήσης κτλ; επίσης το ακουστικό πως πάει από ένταση; Ευχαριστώ

 

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει παρακαλώ; Διάβασα σε άλλο site ότι βάζοντας κάποια εφαρμογή π.χ power amp ή κάπως έτσι βελτιώνεται η απόδοση του ηχείου. Ισχύει αυτό και αν ναι μπορείτε να μου προτείνετε κάποια εφαρμογή, θα βελτιώνει και τον ήχο κλήσης; είμαι ένα βήμα πριν το παραγγείλω αλλά αυτό είναι το μόνο που με κολλάει... Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

έκανα s-off πριν λίγο πολυ εύκολο και επειδή ηταν και vodafone το κινητό του πέρασα και την ευρωπαική της htc.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δλδ μόνο με S-OFF αν τρέξεις το exe απο την ευρωπαική ROM την περνάει αμέσος χωρίς να κάνεις τπτ άλλο?Μετά γίνεται πάλι S-ON?

οχι ,οχι δεν ειναι τοσο απλό (έτσι νόμιζα και γω) δεν είναι όμως και δύσκολο,δεν ξέρω ακόμα αν μπορείς να γυρίσεις σε S-ON λένε ότι άμα του περάσεις την μαμίσια ρομ που φορούσε δεν ειναι σίγουρο ..με αυτην που του πέρασα εγώ παντως δεν έγινε ξανά S-on και βαριέμαι να δοκιμαζω..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα έχει φασαρία όντως θα το δοκιμάσω αύριο με την ησυχία μου

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1193033

 

5 λεπτά δουλειά είναι να θυμασαι να εχεις τον εντοπισμο σφαλμάτων usb τικαρισμένο και οταν τρέξεις την ruu απο το pc το τηλεφωνο να ειναι συνδεδεμενο.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει παρακαλώ; Διάβασα σε άλλο site ότι βάζοντας κάποια εφαρμογή π.χ power amp ή κάπως έτσι βελτιώνεται η απόδοση του ηχείου. Ισχύει αυτό και αν ναι μπορείτε να μου προτείνετε κάποια εφαρμογή, θα βελτιώνει και τον ήχο κλήσης; είμαι ένα βήμα πριν το παραγγείλω αλλά αυτό είναι το μόνο που με κολλάει... Ευχαριστώ

 

Μην περιμένεις με κάποια third-party εφαρμογή να δεις αξιοσημείωτες διαφορές.

 

Η μπαταρια πως κινειται;ιδια με το ,dhd;

 

Σε καλύτερα επίπεδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά δουλειά είναι να θυμασαι να εχεις τον εντοπισμο σφαλμάτων usb τικαρισμένο και οταν τρέξεις την ruu απο το pc το τηλεφωνο να ειναι συνδεδεμενο.

 

φιλε το εκανα s-0ff αλλα δεν μπορω να βαλω την μαμα ρομ οχι vodafon. τι αλλο να κανω εκανα και αυτο που αναφερετε ποιο πανω, αλλα οταν παει να βαλει την rom με πεταει εξω,, γιατι;;φιλε αν θεσ και μπορεισ θεσ να γραψεισ αναλιτικα τι εκανεσ και με τι αρχεια και πωσ, γιατι εχω σκασει εδω και 2 ωρεσ, να σε καλα,

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση?Μπορει να ειναι και βλακεια.Αν κανω S-OFF και root θα χασω τα δεδομενα απο το κινητο (επαφες,apps κτλ)?

Το ιδιο ισχυει και αν βαλω αλλη rom?Οταν θα κανω το backup,και βαλω αλλη rom,οταν θα ξανακανω restore θα ειναι ολα οπως τωρα?Sorry αν σας κουρασα αλλα ειμαι ασχετος στα Android.

Link to comment
Share on other sites

Καλα τι γινεται τωρα

Εχω ρωτησει το ιδιο πραγμα τοσες φορες κ απαντηση δεν πηρα, ενω γινονται κουβεντες για s-off κλπ, που σημαινει οτι υπαρχουν σχετικοι που ισως ξερουν ή εστω να δωσουν κανα λινκ ή να πουν οτι δεν ξερουν. Τι αγενια ειναι αυτη;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...