Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν μπορουν κατοχοι να απαντησουν:

πως αξιολογειτε

-wi fi

-gps

-ποιοτητα φωτογραφιων

 

στα 1 και 2 ιδια εμπειρια οπως με το desire. πολυ καλη

στο 3 σαφως ανωτερη ποιοτητα απο desire , παρα πολυ καλη..

 

Καλημερα

υπαρχει τροπος να μεταφερω τις ρυθμισεις του tapatalk απο το desire στο sensation χωρις ροοτ?

Γιατι ψαχνω να δηλωσω τα φορουμ που χρησιμοποιω και δεν τα βρισκει απο το sensation.

Edited by kollatos
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

απορία....

μπήκα στο android market και βρήκα μία εφαρμογή που μου αρέσει. Από κάτω γράφει την λέξη "εγκατάσταση"

 

πως γίνεται μέσω υπολογιστή να την αποθηκεύσω στο κινιτό και να την κανω να τρέξει??

δεν θα πρέπει να την κατεβάσω πρώτα στο pc και μετά να την περάσω στο κινιτό και να την εγκαταστήσω??

 

ποιός ξέρει να μου πει την διαδικασία μέσω υπολογιστή??

 

τώρα θα μου πεις γιατί δεν τοκάνω κατευθείαν μέσω κινιτου....γιατί έχω μεγαλύτερη ευχέρεια να τα ψάξω στον υπολογιστή και εκτός αυτού κατεβαίνουν και πιό γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνοντας στο market από τον υπολογιστή πρέπει να βάλεις τα στοιχεία σου (mail και password του google λογαριασμού που έχεις και στο κινητό) και να έχεις ανοίξει και το internet στο κινητό (να έχεις ανοίξει το market έστω μια φορά στο κινητό). Απ'τη στιγμή αυτή, ότι πατάς εγκατάσταση στον υπολογιστή, περνάει κατευθείαν στο κινητό και εγκαθίσταται εκεί ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

απορία....

μπήκα στο android market και βρήκα μία εφαρμογή που μου αρέσει. Από κάτω γράφει την λέξη "εγκατάσταση"

 

πως γίνεται μέσω υπολογιστή να την αποθηκεύσω στο κινιτό και να την κανω να τρέξει??

δεν θα πρέπει να την κατεβάσω πρώτα στο pc και μετά να την περάσω στο κινιτό και να την εγκαταστήσω??

 

ποιός ξέρει να μου πει την διαδικασία μέσω υπολογιστή??

 

τώρα θα μου πεις γιατί δεν τοκάνω κατευθείαν μέσω κινιτου....γιατί έχω μεγαλύτερη ευχέρεια να τα ψάξω στον υπολογιστή και εκτός αυτού κατεβαίνουν και πιό γρήγορα.

 

Πας στο market.android.com κανείς log-in βρίσκεις την εφαρμογή και πατάς εγκατάσταση και θα κατέβει αυτόματα στο κινητό σου.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

τι λέτε ρε παιδιά?!! τι μαγκιά ειναι αυτή???

 

σε λίγες μέρες θα έχω στα χέρια μου το sansation -ανυπομονώ αφάνταστα !! - και θέλω να ξέρω να λύσω μερικές απορίες μου από τώρα.σας ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει με το διαδραστικό πληκτρολόγιο γιατι προσπαθώ εδώ και καιρό να

το ενεργοποιήσω αλλα δεν δουλεύει ! Πάω κανονικά στις ρυθμίσεις το ενεργοποιώ

αλλα τίποτα ! Τι μπορεί να συμβαίνει ?

 

Επίσης πως μπορώ να αλλάξω όνομα σε μια κάρτα micro sd ? Μόλις το αναγνωρίζει ο υπολογιστης μου

λέει κάτι άσχετο ! Πρέπει να του κάνω format για να μπορώ να του αλλάξω όνομα ?

Link to comment
Share on other sites

μη αποδεκτος τροπος της HTC..αντεγραψε τελικα την SE...οποτε ολοι "ανεπισημα" τετοιες μεθοδους για να γυρναμε και στην αρχικη κατασταση....!

εκβιασμος χειριστου ειδους...(αλλα σου λεει οι μισοι να το κανουν γλυτωνουμε τα service!)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχει κανει παλι κανενασ s-on;;η να το ειχε κανει brand , ενω το ειχε debrand ;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια το εχει κανει παλι κανενασ s-on;;η να το ειχε κανει brand , ενω το ειχε debrand ;;

 

Αν φλασάρεις την stock branded με τον κλασσικό τρόπο δεν επανέρχονται όλα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασάρεις την stock branded με τον κλασσικό τρόπο δεν επανέρχονται όλα;

 

δεν ξερω,, επανερχονται;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; τα γράμματα στα μενού κ στις εφαρμογες μεγαλώνουν; γιατί είναι πιο μικρα από του desire.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα διάφορα προβλήματα που παρουσίαζε αυτό το μοντέλο (wifi 'death grip', οθόνη αφής, κάτι bugs με παγώματα/επανεκκινήσεις) έχουν λυθεί;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές αυτά που αναφέρεις δεν αποτελούν γενικότερα προβλήματα αλλά μεμονωμένα περιστατικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To "death grip" είναι κάτι που γίνεται σε οποιοδήποτε κινητό αν του πιάσεις την κεραία...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

To ελπίζω. Δείχνει πιο δελεαστικό σαν προϊόν απ'τα λοιπά διπύρηνα (και stereo ηχογράφηση ήχου μεταξύ άλλων...)

 

αναπαραγωγη ηχου δεν εχει ομως τοσο δυνατο ηχειο :(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

μάγκες αντιμετοπίσατε κανένα προβλημα όσοι εχετε την συσκευη σε θεμα hardware?
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; τα γράμματα στα μενού κ στις εφαρμογες μεγαλώνουν; γιατί είναι πιο μικρα από του desire.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

εδω εχουμε καποια απαντηση??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μάγκες αντιμετοπίσατε κανένα προβλημα όσοι εχετε την συσκευη σε θεμα hardware?

 

Δεν έχει hardware προβλήματα η συσκευή, αναφέρεσαι σε κάτι συγκεκριμένο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει hardware προβλήματα η συσκευή, αναφέρεσαι σε κάτι συγκεκριμένο;

 

με το πρόβλημα της σκόνης στην οθόνη πχ, τι γίνεται? στην αρχή της κυκλοφορίας του κινητού υπήρχαν πολλές αναφορές στο xda. τώρα έχω καιρό να διαβασω. ήταν τελικά μεμονομένα περιστατικά ή κάποιες παρτίδες?

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εψαξα οχι δεν μεγαλωνουν

 

Δλδ ειναι ετσι φυσιολογικα; παντα σε σχεση με desire. Ειναι μικρα ή μου φαινονται ετσι;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι μικρότερα,λόγω της μεγαλύτερης ανάλυσης της οθόνης.Για να τα μεγαλώσεις δοκίμασε την επιλογή font size από την εφαρμογή spare parts.Το πρόβλημα είναι ότι δεν κρατάει μόνιμα τη ρύθμιση και πρέπει να το ξαναρυθμίζεις μετά από reboot.
Link to comment
Share on other sites

με το πρόβλημα της σκόνης στην οθόνη πχ, τι γίνεται? στην αρχή της κυκλοφορίας του κινητού υπήρχαν πολλές αναφορές στο xda. τώρα έχω καιρό να διαβασω. ήταν τελικά μεμονομένα περιστατικά ή κάποιες παρτίδες?

 

Μεμονομένα περιστατικά. Ολα τα κινητά βγάζουν παρτίδες ελαττωματικές από την μέρα που βγαίνουν απτό εργοστάσιο και μετά

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...