Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S II


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτή

 

 

4 ώρες οθόνη αλλά 15 λεπτά wifi τη μέρα.

εγώ σκίζω το 3g κανένα 3 ωρο...

 

Κράτα απλά την οθόνη σου ανοιχτή 4 ώρες και μη κάνεις τίποτα άλλο.

Βάλτο και σε flight mode και δες αν ξεπεράσεις τη μία μέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από περιέργεια θα το κάνω. μέχρι στιγμής μου δείχνει μιάμιση ώρα χρήση οθόνης και ποσοστό 21%

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή είμαι στο 50%.

Μια μέρα και 12 ώρες αφόρτιστο και 1 ώρα και 40' οθόνη. Οι custom roms έχουν βελτιωθεί πολύ. Είμαι με την τελευταία jellybam 3.3.0 και τον τελευταίο siyah v5 vsync.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε. Σημερα συνεβη κατι πολυ περιεργο με το s2 μου. Επεσα για υπνο το βραδυ και αφησα το κινητο μου με 70% μπαταρια περιπου και το πρωι(μετα απο 7 ωρες σχεδον) το βρηκα κλειστο! η μπαταρια ειχε αδειασει τελειως. Εχει συμβει σε κανεναν κατι αναλογο; και τι μπορει να το προκαλεσε; τα φωτα σας παρακαλω παιδια....
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή στην έκανε τη δουλειά.

 

Αυτή την στιγμή είμαι στο 50%.

Μια μέρα και 12 ώρες αφόρτιστο και 1 ώρα και 40' οθόνη. Οι custom roms έχουν βελτιωθεί πολύ. Είμαι με την τελευταία jellybam 3.3.0 και τον τελευταίο siyah v5 vsync.

 

Φτάνοντας στο 1% συμπλήρωσα 2 μέρες και 10 ώρες αφόρτιστο. 3 ώρες και 15' οθόνη, 30' ομιλία, λίγα μηνύματα και αρκετό ίντερνετ με Wi-Fi (το gsam αναφέρει 14 ώρες ανοιχτό Wi-Fi). Είμαι πολύ ευχαριστημένος απ την μπαταρία και τον παραπάνω συνδυασμό rom+kernel.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση... Πρόσφατα έκανα την επίσημη αναβάθμιση σε 4.0.3 (LP7) μέσω ΟΤΑ. Έκανα factory reset πριν κ μετά την εγκατάσταση.

Από τότε που έβαλα όμως την ICS έχω πολύ υψηλή κατανάλωση μπαταρίας.. Από εκεί που με την GB μου έβγαζε 2 μέρες, τώρα με την ίδια χρήση μου βγάζει μια με το ζόρι... :( Το χρησιμοποιώ αρκετά με δεδομένα, φωτεινότητα οθόνης 50%, λίγο ραδιόφωνο και λίγα τηλέφωνα.

 

Όσοι έχετε καιρό την ICS πιστεύετε ότι είναι φυσιολογικό που έχει μειωθεί έτσι η αυτονομία του? Σκέφτομαι να προσπαθήσω το battery callibration, τι λέτε?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση... Πρόσφατα έκανα την επίσημη αναβάθμιση σε 4.0.3 (LP7) μέσω ΟΤΑ. Έκανα factory reset πριν κ μετά την εγκατάσταση.

Από τότε που έβαλα όμως την ICS έχω πολύ υψηλή κατανάλωση μπαταρίας.. Από εκεί που με την GB μου έβγαζε 2 μέρες, τώρα με την ίδια χρήση μου βγάζει μια με το ζόρι... :( Το χρησιμοποιώ αρκετά με δεδομένα, φωτεινότητα οθόνης 50%, λίγο ραδιόφωνο και λίγα τηλέφωνα.

 

Όσοι έχετε καιρό την ICS πιστεύετε ότι είναι φυσιολογικό που έχει μειωθεί έτσι η αυτονομία του? Σκέφτομαι να προσπαθήσω το battery callibration, τι λέτε?

 

Η μοναδική ICS που μπορεί να συναγωνιστεί σε μπαταρία την gb είναι η 4.0.4

Aλλά δεν έχει δοθεί σε unbranded κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω φίλε Στράτο.. το δικό μου είναι unbranded κ γι' αυτό δεν την έχω πάρει.. άντε να βγει η JB να ησυχάσουμε!
http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω φίλε Στράτο.. το δικό μου είναι unbranded κ γι' αυτό δεν την έχω πάρει.. άντε να βγει η JB να ησυχάσουμε!

 

Αυτό για την JB και την μπαταρία της.. προσωπικά κρατάω μικρό καλάθι..:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Όταν φορτίσω πλήρως το κινητό και αφαιρέσω τον φορτιστή η μπαταρία πάνω δεξιά αρχίζει να αναβοσβήνει. Όταν φτάσει περίπου στο 50% η μπαταρία σταματάει. Ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για την JB και την μπαταρία της.. προσωπικά κρατάω μικρό καλάθι..:p

Λες ε? :P

Γεια σας παιδια,

Όταν φορτίσω πλήρως το κινητό και αφαιρέσω τον φορτιστή η μπαταρία πάνω δεξιά αρχίζει να αναβοσβήνει. Όταν φτάσει περίπου στο 50% η μπαταρία σταματάει. Ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό;

το ίδιο πρόβλημα είχε φίλος μου στο Galaxy duos.. το πρόβλημα αυτό είναι της πλακέτας του είπαν.. αν είσαι στην εγγύηση πήγαινέ το να το κοιτάξουν!

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει σπασει τα νευρα η μπαταρια του γαλαξια μου κ ερχομαι να σας πω το παραλογο που γινεται. Ενω σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος ειδικα μετα την αλλαγη σε custom rom και μου κραταει κανενα 2ημερο αν κλεισω το κινητο πεφτει αποτομα... Συγκεκριμενα σημερα ενω ειχα46% κλεινω το κινητο κ οταν το ανοιξα ειχε 22% και τωρα εχει φτασει το 30% χωρις να το εχω φορτισει... Εχει συμωει σε κανεναν αλλο αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει σπασει τα νευρα η μπαταρια του γαλαξια μου κ ερχομαι να σας πω το παραλογο που γινεται. Ενω σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος ειδικα μετα την αλλαγη σε custom rom και μου κραταει κανενα 2ημερο αν κλεισω το κινητο πεφτει αποτομα... Συγκεκριμενα σημερα ενω ειχα46% κλεινω το κινητο κ οταν το ανοιξα ειχε 22% και τωρα εχει φτασει το 30% χωρις να το εχω φορτισει... Εχει συμωει σε κανεναν αλλο αυτο;

 

Κάποια εφαρμογή σε κάνει νούμερα,ή κανε reset fuel gauze αν έχεις custom kernel που να τον υποστηρίζει το stweaks

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα με τις μπαταριες που ρωταναι τα παιδια παραπανω,να προσθεσω και εγω την αποψη μου ,μετα απο 6 μηνες με την ΑΝΚΕΡ στα 1700ΜΑΗ μπορω να πω οτι ειναι καλυτερη απο την μαμα μπαταρια και το ζευγαρι με φορτιστη κοστιζει νομιζω κανα 20 ευρω τα αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα της και την προτεινω ανεπιφυλακτα ,πολυ καλη ποιοτητα
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα με τις μπαταριες που ρωταναι τα παιδια παραπανω,να προσθεσω και εγω την αποψη μου ,μετα απο 6 μηνες με την ΑΝΚΕΡ στα 1700ΜΑΗ μπορω να πω οτι ειναι καλυτερη απο την μαμα μπαταρια και το ζευγαρι με φορτιστη κοστιζει νομιζω κανα 20 ευρω τα αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα της και την προτεινω ανεπιφυλακτα ,πολυ καλη ποιοτητα

 

απο ebay?

εχεις κανα λινκ να δουμε και να παρουμε?

Ενταξει εμενα η μπαταρια κραταει μια μερα αλλα ειναι νωρις ακομα...

1 εβδομαδα το εχω...

Λογικα σε λιγο καιρο θα εχω τα θεματα μου...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Anker βγάζει 1750 και 1900.

Ψάξε στο Amazon.co.uk και προτίμησε την 1900.

Η διαφορά στα λεφτά λογικά δε θα αξίζει τον κόπο για την 1750.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Anker βγάζει 1750 και 1900.

Ψάξε στο Amazon.co.uk και προτίμησε την 1900.

Η διαφορά στα λεφτά λογικά δε θα αξίζει τον κόπο για την 1750.

 

Από αμαζον είναι λίγο ακριβές, eBay καλύτερα και από έναν συγκεκριμένο που την πήρα, με είχε πει ο Αχιλλέας από εδώ να πάρω από αυτόν

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω πολυ σοβαρο προβλημα με τη μπαταρια.. Το προβημα μου ειναι το εξης: Ενω το κινητο δουλευει κανονικα και εχω πχ 60% μπαταρια οταν ειμαι στο ιντερνετ(ειτε με wifi ειτε με 3g) ξαφνηκα το κινητο χανει το σημα, το κινητο σβηνει κ οταν το ξαναανοιξω λεει οτι μενει πολυ λιγοτερο πχ 12% ή σε μερικες περιπτωσεις και 1%. Τετοιο προβλημα δεν εχω ποτε οταν το κινητο ειναι σε φορτιση. Επισης εχω δοκιμασει 2 διαφορετικα firmwares και καμια διαφορα. Τωρα εχω την ελληνικη 4,0,4 , εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων αλλα παλι τα ιδια.. Έχει συμβει και σε κανενα αλλο; Τι μπορει να φταίει;

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ.

Με εργοστασιακή μπαταρία με την 2.3.3 αλλά και με την μάπα εργοστασιακή έκδοση 4.0.3.

Φυσικά η μπαταρία είχε 1 χρόνο χρήση κα όσο πάει πέφτει η απόδοση της.

Παρήγγειλα μια από Ebay αλλά έφαγα π@π@ρα και δεν μου ήρθε(για πρώτην φορά από Ebay).

Τώρα δεν ξέρω τί μπαταρία να παραγγείλω, πάλι από Ebay ή από Ελλάδα?

Έχει κάποιος καμιά δοκιμασμένη λύση?

Link to comment
Share on other sites

Από αμαζον είναι λίγο ακριβές, eBay καλύτερα και από έναν συγκεκριμένο που την πήρα, με είχε πει ο Αχιλλέας από εδώ να πάρω από αυτόν

 

Μπορείς να πεις από που?

Στο Ebay βλέπω τις έχει αρκετά ακριβά.

Στο Amazon είνα πιο φθηνά αν και δεν έχω παραγγείλει ποτέ από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω οτι η 1900αρα της ANKER ειναι πολυ καλη και σχετικα φτηνη. Την ειχα παρει απο Αμαζον μαζι με εναν φορητο Anker φορτιστη (5600mAh) και ηρθαν και τα δυο κομπλε και γρηγορα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω το GALAXY SII και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όμως εδώ και λίγο καιρό όταν το βγάζω από την φόρτιση ,κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο που κάνει όταν φορτίζει και μετά αναβοσβήνει η μπαταρία η' δείχνει οτι φορτίζει ενώ δεν είναι στον φορτιστή!!! Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω το GALAXY SII και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όμως εδώ και λίγο καιρό όταν το βγάζω από την φόρτιση ,κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο που κάνει όταν φορτίζει και μετά αναβοσβήνει η μπαταρία η' δείχνει οτι φορτίζει ενώ δεν είναι στον φορτιστή!!! Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4247703#post4247703

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 3 εβδομαδες χρησης της οριτζιναλ 2000 σαμσουνγκ το τηλ. εχει περιπου 10-15% περισοτερη διαρκεια,που μεταφραζεται σε περιπου 2 μερες.ακουω πολυ ραδιο,περιπου 16 ωρες,40-60 λεπτα 3g,(10-20 λεπτα τηλ.την ημερα).αγορασμενη ελλαδα απο e-finder.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

η φόρτιση από την usb του pc με την φόρτιση από τον μετασχηματιστή έχει διαφορά(εκτός από τον χρόνο) για την ζωή της μπαταρίας ?πια φόρτιση είναι προτιμότερη?
Link to comment
Share on other sites

η φόρτιση από την usb του pc με την φόρτιση από τον μετασχηματιστή έχει διαφορά(εκτός από τον χρόνο) για την ζωή της μπαταρίας ?πια φόρτιση είναι προτιμότερη?

 

 

Πάντοτε οι αργές (με μικρότερη τάση δηλαδή) είναι προτιμότερες διότι δεν στρεσσάρουν την μπαταρία, άρα μεγαλύτερη διάρκεια ζωής

 

Όχι ότι και η φόρτιση με τον φορτιστή θα προκαλέσει και ιδιαίτερα προβλήματα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...