Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S II


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίζει ρόλο το πότε θα φορτίσω την μπαταρία?

πχ , αν είναι στο 71% ή στο 83% ή στο 49% και το φορτίσω υπάρχει φθορά μπαταρίας.

θα μου πεις ποιος ο λόγος να το κάνεις όταν είναι στο 80% , ναι σωστά , αλλά μερικές φορές μπορεί να το έχεις φορτίσει να είσαι σπίτι και να σου φτάσει η μπαταρία στο 70% , και την επόμενη μέρα το θες full από μπαταρία , τι θα κάνεις... θα το φορτίσεις και δεν παίζει κάποια φθορά?

 

Αφού πρώτα εχουν γίνει 3-4 αποφορτίσεις-φορτίσεις της μπαταρίας, μετά μπορεις να το φορτιζεις και οπως λες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού πρώτα εχουν γίνει 3-4 αποφορτίσεις-φορτίσεις της μπαταρίας, μετά μπορεις να το φορτιζεις και οπως λες.

 

ναι αυτό το διάβασα εδώ στο φόρουμ, 3 αποφορτίσεις έκανα....δεν παίζει ρόλο που δεν έκανα 4?

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό το διάβασα εδώ στο φόρουμ, 3 αποφορτίσεις έκανα....δεν παίζει ρόλο που δεν έκανα 4?

 

όχι, δεν παίζει κανένα ρόλο.

μπορείς να το φορτίζεις τώρα και ανοιχτό κτλ, απλα καλυτερα οταν φορτίζει να μην το δουλευεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηρα τις anker τις 19αρεσ...την φοραω στο κινητο καμμια βδομαδα με 2-3 πληρες αποφορτισεις....δεν μπορω να δω διαφορα ..το αντιθετο μαλιστα σ ε σχεση με την μαμισια......

Ολο το βραδυ το φορτιζα...κανα 7ωρο...και χωρισ wifi 3g (και πολυ λιγo talk&sms τωρα ειναι στο 47%......

Μονο καμμια ωρα μουσικη επαιξα

Τζαμπα τισ πηρα ....οχι οτι εκανα κ πολλα λ7...αλλα καταθετω την εμπειρια....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηρα τις anker τις 19αρεσ...την φοραω στο κινητο καμμια βδομαδα με 2-3 πληρες αποφορτισεις....δεν μπορω να δω διαφορα ..το αντιθετο μαλιστα σ ε σχεση με την μαμισια......

Ολο το βραδυ το φορτιζα...κανα 7ωρο...και χωρισ wifi 3g (και πολυ λιγo talk&sms τωρα ειναι στο 47%......

Μονο καμμια ωρα μουσικη επαιξα

Τζαμπα τισ πηρα ....οχι οτι εκανα κ πολλα λ7...αλλα καταθετω την εμπειρια....

Σε εμένα πάντως έχει γίνει η βασική μου. Με 3.5 ώρες κλήσεις, 2 ώρες ανοιχτή οθόνη (φωτεινότητα 50%) και λίγο wifi.

[ATTACH]25219[/ATTACH]

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηρα τις anker τις 19αρεσ...την φοραω στο κινητο καμμια βδομαδα με 2-3 πληρες αποφορτισεις....δεν μπορω να δω διαφορα ..το αντιθετο μαλιστα σ ε σχεση με την μαμισια......

Ολο το βραδυ το φορτιζα...κανα 7ωρο...και χωρισ wifi 3g (και πολυ λιγo talk&sms τωρα ειναι στο 47%......

Μονο καμμια ωρα μουσικη επαιξα

Τζαμπα τισ πηρα ....οχι οτι εκανα κ πολλα λ7...αλλα καταθετω την εμπειρια....

 

Φόρτισέ τες με τον φορτιστή τους τις πρώτες φορές και θα δεις μεγάλη διαφορά ;)

Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Φόρτισέ τες με τον φορτιστή τους τις πρώτες φορές και θα δεις μεγάλη διαφορά ;)

 

Ok......θα το κανω....

 

Το απεφευγα βασικα γιατι δεν έχω ανταπτορα για το φις που έχει και το έβαλα σε usb ......και αργείιιιιι....αργείιιιιιιιι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ok......θα το κανω....

 

Το απεφευγα βασικα γιατι δεν έχω ανταπτορα για το φις που έχει και το έβαλα σε usb ......και αργείιιιιι....αργείιιιιιιιι!!!!!

 

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει!!! Bάλε την original και άσε την anker στον φορτιστή της το βράδυ. Το πρωί θα την βρεις έτοιμη.

υ.γ. Αν και νομίζω δεν παίζει τόσο ρόλο αν θα την φορτίσεις στο κινητό ή με τον φορτιστή της όσο να γίνουν μερικοί κύκλοι πλήρους φότισης-εκφόρτισης.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Μετά το upgrade σε 4.0.3 βλέπω ότι τα πράγματα είναι καλύτερα.

Η μπαταρία διαρκεί 1 μέρα παραπάνω και δεν ζεσταίνεται με πολύ gaming.

 

Με λίγο gaming , 2G δίκτυο και flight mode to βράδυ, αρκετά sms και λίγα τηλέφωνα τώρα ποια μου κρατάει 7 αντί για 6 μέρες.

Μετά έκανα το τεστ με λιώσιμο στο game και η μπαταρία δεν ζεσταίνεται όπως πριν, μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

 

Με λίγο gaming , 2G δίκτυο και flight mode to βράδυ, αρκετά sms και λίγα τηλέφωνα τώρα ποια μου κρατάει 7 αντί για 6 μέρες.

 

Ποοοοοοοοοοοοοοσο ?συνέχεια σε αναμονή το έχεις το τηλέφωνο?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

απο περιεργεια θα δω ποσο παει η μπαταρια χωρις να ανοξω καθολου wifi (καθολου ομως),μονο με μηνυματα και ομιλια. (ακου 7 μερες.... )

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα εννοει το πρώτο βράδυ τα υπόλοιπα το κλεινει:p

 

Και το ξανα ανοίγει την 7η....:lol:

 

 

Εγώ το ανώτερο που είχα φτάσει ήταν με λίγες κλήσεις λίγο wifi και ελάχιστο παιχνίδι 4μέρες. Και το flight mode που δεν το έβαζα, άντε να μου εξοικονομούσε ένα συνολικό 3%....

Link to comment
Share on other sites

Με λίγο gaming , 2G δίκτυο και flight mode to βράδυ, αρκετά sms και λίγα τηλέφωνα τώρα ποια μου κρατάει 7 αντί για 6 μέρες.

αν είναι να δουλεύουμε το κινητό έτσι για να κρατάει η μπαταρία, στην ουσία έχουμε πετάξει 400-500€.

μπορούσες να πάρεις κανα galaxy y π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει και εγώ.. Με λίγο internet (wifi & 3g) και με κανα 2ωρο σε κλήσεις έχει κρατήσει 6 μέρες.

 

2 ωρες σε κλησεις μεσα σε 6 μερες?Μονο?Δηλαδη το κινητο καθεται,χαχαχα:) Περα απο την πλακα,αν ισχυει,μια χαρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Μετά το upgrade σε 4.0.3 βλέπω ότι τα πράγματα είναι καλύτερα.

Η μπαταρία διαρκεί 1 μέρα παραπάνω και δεν ζεσταίνεται με πολύ gaming.

 

Με λίγο gaming , 2G δίκτυο και flight mode to βράδυ, αρκετά sms και λίγα τηλέφωνα τώρα ποια μου κρατάει 7 αντί για 6 μέρες.

Μετά έκανα το τεστ με λιώσιμο στο game και η μπαταρία δεν ζεσταίνεται όπως πριν, μεγάλη διαφορά.

 

Εγώ μέχρι τώρα που κοντεύω να κλείσω χρόνο κάθε μέρα το φορτίζω και με μπαταρίες anker

Link to comment
Share on other sites

Να δω τι άλλο θα ακούσω πια εδώ μέσα. 7 μέρες για να κρατήσει, μόνο αν είναι σε flight mode και τις 7 μέρες.

Μην τρελαθούμε κιόλας. Μην γραφεί ο καθένας ότι θέλει.

Ξέρω κι' εγώ πολλά με τον τοτό πάντως....:)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

κ ομως μου εχει κρατησει 7 μερες χωρις να το βαλω σε flight mode... ημουν με cognition αν θυμαμαι καλα και κερνελ ninphetamine... εννοειτε οτι το δουλεψα ελαχιστα για να κρατησει τοσο... ειχα ποσταρει και screenshot.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Με την omega v12 και kernel speedmod 3-16 με χρήση ίντερνετ 3g για 1 ώρα με τον opera mini, 30 λεπτά Sygic, 35 λεπτά NDrive, 35 λεπτά FLCommando, 20 λεπτά Greek Trivial, περίπου 15 φωτό και 80 λεπτά περίπου ομιλία και όλα αυτά χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας κράτησε 51 ώρες:D!!!!! Έχω πάθει την πλάκα μου με την omega 12 σε συνδυασμό με του speedmod τον kernel αφού η μπαταρία του με το ζόρι άντεχε 30-35 ώρες:wacko:!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...