Jump to content

iOS 5


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια ο συγχρονισμος του itunes μεσω wifi δουλευει γιατι σε εμενα οχι (ή ετσι νομιζω)....επισης η ενημερωση λογισμικου μου βγαζει οτι προεκυψε σφαλμα!ετσι πρεπει να ειναι?

Απ' όσο έχω δει δουλεύει κανονικά. Δες εδώ http://www.ithinkdiff.com/how-to-sync-with-itunes-over-wi-fi-in-ios-5/. Σε όλους όσους έχουν την GM βγάζει αυτό το μήνυμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 794
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To Μόνο που έχω διαπιστώσει αν και είναι μεμπτό, στην αυτόματη διόρθωση στην βγάζει μερικές φορές κάτω και δεν βλέπεις την έβγαλε π.χ στο whatsapp η πάνω τέρμα θεού έξω από το πλαίσιο που γράφεις..

 

Όλα τα άλλα μέχρι στιγμής είναι οκ!!! Δεν είναι κόπος ένα ρειστοράκι αν βγει τελική θα την βάλω έτσι για θεαθήναι...:)

 

Αυτο είναι ένα πρόβλημα με τις 3rd party εφαρμογές αυτες καθ'αυτές και όχι με το λειτουργικο. Oi developers θα πρεπει να αναβαθμίσουν τις εφαρμογές τους προκειμένου να εξαλείψουν τέτοιου είδους προβλήματα. Κατι το οποίο θα γίνει πιθανότατα με την κυκλοφορία της ios 5 επίσημα ή μερικές μέρες αργότερα :D

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χέρετε. Προσπαθώ να εγκαταστίσω την beta έκδοση στο iPhone 3gs. Είμαι ως develope στην apple. Βρήκα την beta version και την κατέβασα αλλα απότι προσεξα δεν ειναι η ιδια ονομασια με τα αλλες (iPhone2,1_5.0_9A5302b_Restore.ipsw) που γράφετε στο forum. Αυτή που έχω κατεβάση ονομάζετε: iPhone2,1_5.0_9A334_Restore.ipsw. Υπάρχει καμιά διαφορά απο την άλλη ή να προχωρήσω κανονικά με την διαδικασία του shift restore και jailbreak (RedSn0w 0.9.8b6)????thanx
www.online-emall.com
Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι ένα πρόβλημα με τις 3rd party εφαρμογές αυτες καθ'αυτές και όχι με το λειτουργικο. Oi developers θα πρεπει να αναβαθμίσουν τις εφαρμογές τους προκειμένου να εξαλείψουν τέτοιου είδους προβλήματα. Κατι το οποίο θα γίνει πιθανότατα με την κυκλοφορία της ios 5 επίσημα ή μερικές μέρες αργότερα :D

 

Ναι όντως έχεις δίκιο!!! Παίζει και αυτός ο παράγοντας!!! ;)

 

Παίδες χέρετε. Προσπαθώ να εγκαταστίσω την beta έκδοση στο iPhone 3gs. Είμαι ως develope στην apple. Βρήκα την beta version και την κατέβασα αλλα απότι προσεξα δεν ειναι η ιδια ονομασια με τα αλλες (iPhone2,1_5.0_9A5302b_Restore.ipsw) που γράφετε στο forum. Αυτή που έχω κατεβάση ονομάζετε: iPhone2,1_5.0_9A334_Restore.ipsw. Υπάρχει καμιά διαφορά απο την άλλη ή να προχωρήσω κανονικά με την διαδικασία του shift restore και jailbreak (RedSn0w 0.9.8b6)????thanx

 

Πάντως και εγώ με αυτή την ονομασία την βρήκα για το 4… Άρα φαντάζομαι δεν έχεις πρόβλημα, αφού είσαι και develope δεν θα έχει λανθασμένη στην Apple..

 

iPhone3,1_5.0_9A334_Restore.ipsw

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ με αυτή την ονομασία την βρήκα για το 4… Άρα φαντάζομαι δεν έχεις πρόβλημα, αφού είσαι και develope δεν θα έχει λανθασμένη στην Apple..

 

iPhone3,1_5.0_9A334_Restore.ipsw

Σπύρο αυτή που αναφέρεις είναι για το iPhone 4 GSM, ο φίλος ψάχνει για το 3GS :)

Παίδες χέρετε. Προσπαθώ να εγκαταστίσω την beta έκδοση στο iPhone 3gs. Είμαι ως develope στην apple. Βρήκα την beta version και την κατέβασα αλλα απότι προσεξα δεν ειναι η ιδια ονομασια με τα αλλες (iPhone2,1_5.0_9A5302b_Restore.ipsw) που γράφετε στο forum. Αυτή που έχω κατεβάση ονομάζετε: iPhone2,1_5.0_9A334_Restore.ipsw. Υπάρχει καμιά διαφορά απο την άλλη ή να προχωρήσω κανονικά με την διαδικασία του shift restore και jailbreak (RedSn0w 0.9.8b6)????thanx

Η σωστή έκδοση για το 3GS είναι η iPhone2,1_5.0_9A334_Restore.ipsw

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χέρετε. Προσπαθώ να εγκαταστίσω την beta έκδοση στο iPhone 3gs. Είμαι ως develope στην apple. Βρήκα την beta version και την κατέβασα αλλα απότι προσεξα δεν ειναι η ιδια ονομασια με τα αλλες (iPhone2,1_5.0_9A5302b_Restore.ipsw) που γράφετε στο forum. Αυτή που έχω κατεβάση ονομάζετε: iPhone2,1_5.0_9A334_Restore.ipsw. Υπάρχει καμιά διαφορά απο την άλλη ή να προχωρήσω κανονικά με την διαδικασία του shift restore και jailbreak (RedSn0w 0.9.8b6)????thanx

 

Μόνο που θα πρέπει να αναβαθμίσεις το ultrasn0w στην έκδοση 0.9.9b4 για να μπορέσεις να κάνεις tethers boot και jailbreak στην gm. Για να κάνεις και τα δυο πρέπει να προσδιορίσεις το λειτουργικό που έχει η συσκευή πάνω μέσα από το μενού extra-> select ipsw και μετά να επιχειρήσεις jailbreak και tethered boot και κάθε φορά που θα ανοίγεις το ultrasn0w να επιλέγεις το iOS 5 gm μέσα απο το πιο πάνω μενου για να μην βγάζει κάποιο μήνυμα σφάλματος(τουλάχιστον σε εμένα με 0.9.9b3 έτσι κάνει). Αυτααααα

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Σπύρο αυτή που αναφέρεις είναι για το iPhone 4 GSM, ο φίλος ψάχνει για το 3GS :)

 

Η σωστή έκδοση για το 3GS είναι η iPhone2,1_5.0_9A334_Restore.ipsw

 

Ναι το ξέρω εγώ το έγραψα μόνο και μόνο για τον κωδικό…. (9A334) Γιατί αναφέρει το κωδικό (9A530) που ήταν για την beta 2.

 

Το ίδιο λένε λένε όλες οι GM και αλλάζει η ονομασία λειτουργικού για την version κινητού…

 

:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή σε όλους όσους έχουν βάλει itunes beta 7 για Windows... Θα πρεπει να αναβαθμίσετε άμεσα στην Final (που βγαίνει αυριο) γιατι αλλιώς θα κλειδώσει η εφαρμογή.

Σε φιλο μου του πεταξε μηνυμα...:X

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που θα πρέπει να αναβαθμίσεις το ultrasn0w στην έκδοση 0.9.9b4 για να μπορέσεις να κάνεις tethers boot και jailbreak στην gm. Για να κάνεις και τα δυο πρέπει να προσδιορίσεις το λειτουργικό που έχει η συσκευή πάνω μέσα από το μενού extra-> select ipsw και μετά να επιχειρήσεις jailbreak και tethered boot και κάθε φορά που θα ανοίγεις το ultrasn0w να επιλέγεις το iOS 5 gm μέσα απο το πιο πάνω μενου για να μην βγάζει κάποιο μήνυμα σφάλματος(τουλάχιστον σε εμένα με 0.9.9b3 έτσι κάνει). Αυτααααα

 

Χερετε. Οταν κανω restore sto itunes μου βγάζει error 3194. Προσπαθησα σε νέο pc και την πρωτη φορα μου έβγαλε error 21. Τώρα μου βγάζει νέο error 1600 και τώρα 1604. Γνωρίζει κανείς το γιατί??? thanx!!!

Edited by d_r_a_k_o_s
www.online-emall.com
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει πριν να κανείς restore να βάλεις το iPhone σε dfu mode και να επιλέξεις την επιλογή pwned dfu στο menu extra του redsn0w μετά χωρίς να βγάλεις το iPhone απο το USB να κάνεις shift + restore ή alt+ restore ανάλογα με το λειτουργικο

 

Edit: Με υγιές το τελικό iTunes 10.5. Διαθέσιμο απο το site της apple

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

 

Το έχω κατεβάσει το itunes 10.5 (10.4.1.10 version) αλλά εξακωλουθεί να μου βγάζει error 1600. δοκίμασα και αφτο που μου είπατε με το dfu mode του redsnow.

Edited by d_r_a_k_o_s
www.online-emall.com
Link to comment
Share on other sites

Πέδες τα κατάφερα τελικά και πέρασα την 5.0 αλλά στο redsnow όταν πάω να κάνω cydia and jailbreak μου βγάζει το εξής μήνυμα: The connected devise doesn't support untethered options. Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να μπορέσω να συνεχίσω?? Thanx!!!
www.online-emall.com
Link to comment
Share on other sites

Πέδες τα κατάφερα τελικά και πέρασα την 5.0 αλλά στο redsnow όταν πάω να κάνω cydia and jailbreak μου βγάζει το εξής μήνυμα: The connected devise doesn't support untethered options. Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να μπορέσω να συνεχίσω?? Thanx!!!

 

Χρειάζεται να κάνεις όλα όσα σου έχω γράψει παρακάτω όπως το να επιλέξεις το extra-> select ipsw και να επιλέξεις το iOS 5 gm

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κατεβάσει το itunes 10.5 (10.4.1.10 version) αλλά εξακωλουθεί να μου βγάζει error 1600. δοκίμασα και αφτο που μου είπατε με το dfu mode του redsnow.

 

Δεν έχεις την έκδοση 10.5. Αυτή που έχεις είναι η 10.4. Πήγαινε και κατέβασέ την ξανά, η τελευταία είναι η 10.5.0.142 (εάν δεν βγήκε ακόμα καμιά καινούρια :p )

 

Τι ωρα περιμενουμε αυριο το ios 5?

 

Λογικά μετά τις 20:00..

Link to comment
Share on other sites

θα κατσουν οι servers λεμεεεεεεεεεεεεε.......καλημερες

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει back up το 4 (iOS4.3.3) με itunes 10.4.1, τωρα που περασα το 10.5 μπορω να περασω το back up στο 4 και αργοτερα το ίδιο back up στο 4s (iOS5);

Ή να μείινω στο itunes 10.4.1 και από κει να περάσω το back up στο 4 και αργότερα στο 4s;

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω σωστά την ερώτησή σου, εφόσον μιλαμε για την ιδια συσκευή δεν νομίζω οτι θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Απλα με το 10.5 σου δίνεται η δυνατότητα να αναβαθμίσεις σε iOS5.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη γενικα βλεπω κατι set as new κλπ....αυτοι που δεν εχουν κανεθι jb θα κανουμε κανονικα την αναβαθμιση ή κατι αλλο ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα που αφορούσαν JB στην iOS 5 μεταφέρθηκαν στο σωστό thread.

 

Ουπς δεν το πρόσεξα…..

 

Πάντως αυτό που αρέσει περισσότερο στη 5 είναι όταν είναι ξεχασμένο το iPhone στο δωμάτιο και του περνάω μουσική και εφαρμογές ασύρματα!!!!!:p:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το wifi sync παίζει θαυμάσια... απλά όταν δεν το χρησιμοποιείς καλό είναι να αποσυνδεεις τη συσκευή από το itunes γιατί πεθαίνει την μπαταρία!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...