Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν μπορείς πε ςμα λίγο για τα βιβλία. ελληνικα΄διαβάζεις και πού τα πήρες;και κυρίως πόσο;;

 

αν πάλι είναι αγγλικά διαβάζονται;

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εγω αν κ γνωριζω εξαιρετικα αγγλικα απολαμβανω να διαβαζω ενα βιβλιο στη μητρικη μου γλωσσα κ ετσι δυστηχως για την τσεπη μου τα αγορασα στα ελληνικα απ τον εκδοτικο οικο anubis.gr!!για να φαναστειτε τι τραβαω πληρωνω κ 5 με 6 ευρω μεταφορικη καθως μου τα στελνουν στη ζακυνθο!!τωρα για τα βιβλια τι μπορω βα πω μολις τελειωσα το χορος των δρακων τομος α κ εχω ηδη παραγγειλω το επομενο που νομιζω πως ειναι κ το τελευταιο που χει βγει!!για τα βιβλια τι να σας πω αλλοτε απογοητευομαι καθως βαζει συνεχως νεους οικους στο παιχνιδι κ αργει παααρα πολυ στην πλοκη κ αλλοτε τρελλαινομαι απο αγωνια καθως μ αφηνει με πολλααα ερωτηματικα!!το συγκρκριμενο που διαβασα ωστοσο μ απογοητεψε κ για εναν αλλο λογο ο οποιος ειναι οτι δεν προχωρα την πλοκη καθολου απ το προηγουμενο απλα πραγματευεται την ιστορια του τζον σνουου κ των υπολοιπων που δεν τους ανεφερε καθοοολου στο προηγουμενο βορα ορνιων αν θυμαμαι καλα!!!σε γενικες γραμμες σε ξετρελαινει ο συγγραφεας αλλα κουραζει πολυ κ θελει κοτσια για να διαβαζεις τομους κ σε αρκετα σημεια χωρις πλοκη!!θα δουμε!!!παντως σε ενα αμερικανικο σαιτ διαβασα αυτο που προειπα κ πριν οτι οι θαυμαστες του στην αμερικη φοβουνται μην πεθανει κ δεν μαθουμε ποτε το τελος!!!οτι αλλο στην διαθεση σας μ αρεσει πολυ να συζηταω με αλλους για το συγκεκριμενο θεμα

 

οσο για την τιμη απο 18 εως 21 ευρω κυμαινεται καθε τομος στα ελληνικα

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα, ξερουμε οτι θα ειναι 7 συνολικα (A Game of Thrones,A Clash of Kings,A Storm of Swords,A Feast for Crows,A Dance with Dragons,The Winds of Winter,A Dream of Spring).
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα, ξερουμε οτι θα ειναι 7 συνολικα (A Game of Thrones,A Clash of Kings,A Storm of Swords,A Feast for Crows,A Dance with Dragons,The Winds of Winter,A Dream of Spring).

 

 

:eek: Εχει πολυ πραμα η ιστορια λοιπον.....

Link to comment
Share on other sites

Άργησα να δω το 3ο και πραγματικά ήταν τελείως αδιάφορο.Καμιά σημαντική εξέλιξη, απλά συμπληρωματικά γεγονότα.

 

Υ.Γ. Πού είναι εκείνη η κοκκινομάλλα μάγισσα??Μετά το 2ο επεισόδιο, έχω γίνει φανατικός θαυμαστής της!!! :lol::lol:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άργησα να δω το 3ο και πραγματικά ήταν τελείως αδιάφορο.Καμιά σημαντική εξέλιξη, απλά συμπληρωματικά γεγονότα.

 

Υ.Γ. Πού είναι εκείνη η κοκκινομάλλα μάγισσα??Μετά το 2ο επεισόδιο, έχω γίνει φανατικός θαυμαστής της!!! :lol::lol:

Φαντάζομαι σε έπεισε η υποκριτική της δεινότητα, έτσι; :lol: ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με όλους σχεδόν τους προλαλήσαντες ότι η σειρά έχει αρχίσει να γίνεται αδιάφορη στη 2η σαιζόν. Είμαι πραγματικά πορωμένος με το Game of thrones και τελευταία έχω ξενερώσει. Ελπίζω να μην καταλήξει σαν το Prison break που δεν μπήκα καν στη διαδικασία να το τελειώσω, μετά το ξενέρωμα που έφαγα όταν είχαν αναστηθεί όλοι οι πεθαμένοι. Btw, ελπίζω να μην αναστηθεί και εδώ κανένας Νεντ Σταρκ και φάμε την τάπα του αιώνα και σκυλομετανιώσω για τις ώρες που έχω φάει να το βλέπω μέχρι τώρα (βλέπω κάθε επεισόδιο 2-3 φορές για να μένω θερμός :O ).

Βέβαια, στο Game of thrones υπάρχουν κάποια ζητήματα που με κάνουν να μην ξεκολλάω μέχρι να λυθούν, π.χ. να δω τον Τζόφρι να πεθάνει με τον πιο βάναυσο τρόπο, να δω τι θα κάνει η Άρια που είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας, να δω την Καλήσι με τους δράκους της να γ@μ@ει το σύμπαν.

Αυτά. Είπα και εγώ τη γνώμη μου στους συμπάσχοντες...

:blink:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μην ξενερωνεται απο τωρα απλα ειναι πολλα βιβλια κ το δευτερο επικεντρωνεται μονο σε ενα κομματι εχετε πολλααα ψωμια ακομη!!ωστοσο σε οσους αρεσουν τα βιβλια αν τα παρετε δε θα το μετανιωσετε!!
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, στο Game of thrones υπάρχουν κάποια ζητήματα που με κάνουν να μην ξεκολλάω μέχρι να λυθούν, π.χ. να δω τον Τζόφρι να πεθάνει με τον πιο βάναυσο τρόπο, να δω τι θα κάνει η Άρια που είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας, να δω την Καλήσι με τους δράκους της να γ@μ@ει το σύμπαν.

Αυτά. Είπα και εγώ τη γνώμη μου στους συμπάσχοντες...

 

:lol: :lol:

πόσο συμφωνώ μαζί σου έτσι που το έθεσες!!

:lol: :p

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω πως όποιος βλέπει τα πρώτα αυτά επεισόδια της δεύτερης σεζόν, και δεν θυμάται τους κεντρικούς χαρακτήρες ή του διαφεύγουν γεγονότα που είδαμε στην πρώτη σεζόν, καλό θα ήταν να ξαναδεί όλη την πρώτη σεζόν. Εγώ μια βδομάδα πριν την πρεμιέρα της δεύτερης, είδα όλη την πρώτη και πραγματικά, είδα πράγματα που ούτε καν τα θυμόμουν ενώ πολλοί διάλογοι που τους είχα απλά προσπεράσει, μου έδωσαν χρήσιμα στοιχεία για τους χαρακτήρες αλλά και για την συνέχεια της ιστορίας.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε συ Mol...γιατί έτσι ρε παιδί...; :(

 

Άντε να την κόψουν και αυτοί άμα είναι να τελειώνουμε πια,

όλο μιλάνε μιλάνε μιλάνε, όλο νέοι χαρακτήρες μέσα, σκοτώσανε

και τον Stark πέρσυ...

Γιατί να μην είναι 4-5 χαρακτήρες να τους θυμόμαστε, να μην έχει όλο μάχες

ή έστω την Δρακουλίτσα με τα γλυκά δρακάκια της, άντε και κανά ερωτικό

τρίγωνο στυλ Twilight; Κάτι που να μπορείς να το παρακολουθήσεις βρε αδερφέ!

Τώρα με την πολιτική και τις ίντριγκες και τους πολλούς χαρακτήρες

μπερδεύεται ο κόσμος και ξενερώνει.

 

Δώσε μια ευκαιρία ακόμα ρε συ mol και άμα το συνεχίσουν έτσι και αυτοί...

τι να πω δηλαδή. Δεν ξέρουν από καλή τηλεόραση και εντυπωσιακά σενάρια.

Μόνο μπερδεύουν τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα βιβλία είναι απίστευτα πολύπλοκα με απίστευτα πολλούς χαρακτήρες με κάποιο ρόλο στην πλοκή. Ο 1ος κύκλος ήταν πάρα πολύ πιστός στο βιβλίο και μέχρι τώρα και ο 2ος εκτός από κάποια ατοπήματα. Π.χ. ο Μπρόν δεν έγινε ποτέ αρχηγός της City Watch. Σκεφτείτε ότι οι δημιουργοί θα έπρεπε κανονικά να βάλουν και νέο χαρακτήρα για να είναι εντάξει με το βιβλίο. Πάντως ο σκηνοθέτης είναι διαφορετικός και μου φαίνεται καλύτερος από του πρώτου.

Ο 1ος κύκλος επίσης δεν αφήσε καθόλου να φανεί η σχέση που έχουν τα παιδιά των Stark με τους λύκους τους, οι οποίοι είναι και σημαντικά στοιχεία πλοκής.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

το ενδιαφέρον της πρώτησε σεζον εκανε φτερά. περιμενα με αγωνία τη 2η αλλά δεν... :( ελπιζω να γίνει κάτι στο 4ο επισόδειο μπας και ξυπνησω λιγάκι

δε σας κρύβω ότι με έπιασε νύστα και στα 3 επισόδεια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως για το 4ο:

 

Καλά, απ'όλες τις

γυναίκες του βασιλείου, ΑΥΤΕΣ πήγε και βρήκε ο Tyrion να στείλει σε ένα παιδί που δεν έχει ξαναπάει με γυναίκα;; Έλεος... τι miscasting ήταν αυτό... Ιδιαίτερα αυτή που έβγαλε τα ρούχα της ήταν σα ρακούν σε διασταύρωση με τυφλοπόντικα... ffs... Αυτές τις στέλνεις σε κάποιον αν θέλεις να τον κάνεις να το γυρίσει και να πάει με άντρα, όχι να πάει πρώτα φορά με γυναίκα...

 

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως για το 4ο:

 

Καλά, απ'όλες τις

γυναίκες του βασιλείου, ΑΥΤΕΣ πήγε και βρήκε ο Tyrion να στείλει σε ένα παιδί που δεν έχει ξαναπάει με γυναίκα;; Έλεος... τι miscasting ήταν αυτό... Ιδιαίτερα αυτή που έβγαλε τα ρούχα της ήταν σα ρακούν σε διασταύρωση με τυφλοπόντικα... ffs... Αυτές τις στέλνεις σε κάποιον αν θέλεις να τον κάνεις να το γυρίσει και να πάει με άντρα, όχι να πάει πρώτα φορά με γυναίκα...

 

Χώρια που η μία ήταν αυτή που π....γε ο Theon στο καράβι στον πηγαιμό για το Pyke.

Πάντως πολλά σεναριακά κενά βλέπω. Αν δεν έχεις διαβάσει τα βιβλία δύσκολα παρακολουθείς το τι γίνεται.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

οκ.. μετά το 4ο επεισόδιο φρίκαρα!! τι ακριβώς συνέβη θέλει να μου πει κάποιος;; η τελευταία σκηνή φρίκη...

 

η φάση με τη Δρακουλίτσα πολύ ωραία αλλά οι Δεκατρείς μεγάλη επιτυχία lol

 

και για το τέλος άφησα το ακατονόμαστο ... το... ανεκδιηγήτο, ηλίθιο, καθυστερημένο και μανιακό φλωράκι.. ε, ποιον άλλον, τον Τζόφρυ φυσικά.. μεγάλη ανωμαλάρα... ελπίζω να ευχαριστηθώ το θάνατό του..

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

οκ.. μετά το 4ο επεισόδιο φρίκαρα!! τι ακριβώς συνέβη θέλει να μου πει κάποιος;; η τελευταία σκηνή φρίκη...

 

η φάση με τη Δρακουλίτσα πολύ ωραία αλλά οι Δεκατρείς μεγάλη επιτυχία lol

 

και για το τέλος άφησα το ακατονόμαστο ... το... ανεκδιηγήτο, ηλίθιο, καθυστερημένο και μανιακό φλωράκι.. ε, ποιον άλλον, τον Τζόφρυ φυσικά.. μεγάλη ανωμαλάρα... ελπίζω να ευχαριστηθώ το θάνατό του..

 

Αλήθεια για όσους διάβασαν τα βιβλία, έτσι τα πάει και εκεί; Μπήκαν τα υπερφυσικά αυτή τη φορά, ενδιαφέρον πολύ πλέον.

 

Η αλήθεια είναι οτι η 2η σεζόν δεν μπήκε τόσο δυναμικά, όσο η πρώτη, Με το 4ο επισόδειο όμως με κρατάει. :O

 

Τζοφρι... ανυπομονώ για το τέλος του :down:

Link to comment
Share on other sites

βλεπω στη νοβα τωρα το επεισοδιο.... σιχαμενε τζοφρι που να σου καουν τα μαλλια στο ντεκαπαζ μικρη σιχαμενη ξανθοψειρα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

βλεπω στη νοβα τωρα το επεισοδιο.... σιχαμενε τζοφρι που να σου καουν τα μαλλια στο ντεκαπαζ μικρη σιχαμενη ξανθοψειρα.

 

Game of Thrones, “Garden of Bones”: Πυκνοί καπνοί

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα όταν το είδα:lol:

 

Αλλά μην ξεφεύγουμε: Γιατί στο κλείσιμο του επεισοδίου, η Μελισσάνδρη σφίγγει τα δόντια και, πριν καλά-καλά ξεπεράσουμε το σοκ της εγκυμοσύνης της, γεννάει επί τόπου τον μαύρο καπνό του “Lost”

 

 

τελικά το 4ο μου κίνεισε ξανα το ενδιαφέρον για την σειρά. ελπίζω να συνεχίσει έτσι και να δείξει τι θα γίνει με τους

δράκους

 

Link to comment
Share on other sites

δεν το ηξερα αυτο! θα το παρακολουθω!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

δεν το ηξερα αυτο! θα το παρακολουθω!

Ναι είναι καλοί οι άτιμοι και βγάζουν ένα άρθρο την επόμενη από την προβολή της νόβα!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...