Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι βλακεια να πεθανει ο νεντ..

μα τον ειχε κ στην φωτο πανω στο θρονο

και περιμεναμε ολοι να ειναι κεντρικος χαρακτηρας..

 

απογοητευσηηηη:(!!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα να πεθανει ο σταρκ??

πειτε μου οτι θα αναστηθει:lol:..

πραγματι δεν πολυθελω να δω game of thrones χωρις boromir:p

και εγω δεν ηθελα να πεθανει, μαμακια!!

Link to comment
Share on other sites

θα το δω και θα επανέλθω... μπορούν στο τέλος να κάνουν την Άρια βασίλισσα και των 7 να ησυχάσω;; πολύ το πάω αυτό το παιδάκι, μετά τον Νεντ μοιάζει η μόνη όαση...

 

τελικά άμα ο άντρας δεν έχει εκτόπισμα -ψυχικό- δε λέει... α ρε Νεντ...

 

(φαντάσου τι επικήδειο θα κάνω άμα το δω κιόλας):lol::p

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά chill out. Ότι έχει συμβεί μεχρι τώρα είναι ο πρόλογος. Γι'αυτό και οι ανατροπές πάνε και έρχονται.

 

 

 

Η Καλίση και οι δράκοι της από τη μία, οι ζωντανοί νεκροί και δεν ξέρω τι άλλο από την άλλη.

Εγώ αυτό που παρατήρησα και δεν ξέρω αν το πρόσεξε κανείς άλλος είναι μια μικρή ένδειξη για το μέλλον. Ο Rebert Barthreon δεν παντρεύτηκε την αδερφή του Ned Stark, αλλά! Τα παιδιά τους γιατί όχι. Αυτός που φτιάχνει πανοπλίες και βοηθάει την Aria είναι ο πραγματικός γιος του Robert.

 

 

Ποιος περιμένει την Άνοιξη του 2012, προσωπικά ψήνομαι να αγοράσω τα βιβλία και να διαβάσω την σειρά. 10 επισόδεια δεν χορταίνουν. :mad:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

εχουμε δει καθολου τον Stannis Baratheon στην σειρα γιατι στην περιληψη του 10ου επεισοδιου δειχνει τον Gerard Butler σαν Stannis Baratheon?και αλλη μια ερωτηση αυτος που πηρε μαζι του την αρυα ποιος ηθοποιος ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Αγαπάμε GOT!!! Πολύ καλό season finale, επιτέλους έγινε και κάτι που ψυλιαζόμουνα (δλδ σκάσανε μύτη τα δρακάκια υπό την αιγίδα της Daenerys).

Η πλάκα είναι ότι με έκανε να ανυπομονώ περισσότερο για τη συνέχεια της συγκεκριμένης σειράς, παρά για το Fringe (προηγουμένως αδιανόητο! :p). Επίσημα αγαπάω Emilia Clarke, ψάχνω ομοίωμα του Joffrey για εξάσκηση στις φάπες μέχρι να ξαναρχίσει η σειρά και μάλλον θα τσιμπήσω κι εγώ τα βιβλία. Αυτά προς το παρόν.

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

εντάξει παιδιά, μόλις είδα το 9 και είμαι Ε-Ξ-Α-Λ-Λ-Η!!!!!

εντάξει, δλδ δεν έχω λόγια!!! αυτό το σκασμένο, η μύξα, το μυγόφτυμα που λέγανε και στο καφέ της Χαράς θέλει να κάνει και τον άντρα!! ήμαρτον, έλεος!!!

 

έξαλλη!! αυτό που με συγκλονίζει σε αυτή τη σειρά είναι ότι δεν υπάρχουν μόνιμοι χαρακτήρες. Όσο δυνατός κι αν είναι κάποιος (Ντρόγκο), όσο πρωταγωνιστής κι αν φαίνεται (Σταρκ), όσο δε ξέρω κι εγώ τι, δεν έχεις ιδέα για το τέλος του τελικά.. αλλά τον Νεντάκο έτσι άδοξα;; τόσο άδοξα;; χωρίς αποχαιρετισμούς, χωρίς goodbye, με τόση ξεφτίλα, έτσι μέσα σε 5΄!! Δλδ αν δε το χα διαβάσει θα ήμουν σε τραγική κατάσταση τώρα... μα τον πεθάνανε αλήθεια, πάει... ούτε υπέρ πίστεως και πατρίδος καν, από τη φυλακή στον δήμιο και να υποστεί και τόση ξεφτίλα ο άνθρωπος... αλλά καλά να πάθει η Σερσει που το χει κακομάθει το μυγόφτυμα και της βγάζει και γλώσσα τώρα ότι είναι βασιλιάς και καλά!! Τα βλέπεις "μανούλα";;; που μου τον είχες και στα ώπα ώπα.. άμα είχε φάει τις βουρδουλιές του δε θ ακουνιότανε τώρα!! κι είναι και πανάσχημο το σκ***ο!! να μη μιλήσω για το απόλυτο τόφι, τη Σάνσα... ήμαρτον ξανά!! Ελπίζω να της στείλουν και τον Τζέιμι στο πιάτο τώρα για να μάθει... και επιτέλους κάποιος να πει στο αμόρφωτο το βλαχαδερό (ναι ναι, τον Τζόφρι εννοώ, ή μήπως να τον λέω Τζέφρι που ταιριάζει και με τον δικό μας...στη βλακεία το 'να τ' άλλο) ότι μαμά και μπαμπάς είναι αδερφάκια οεο!!! το σκ**ό!! με σύγχισε.. πάω να δω το βιντεάκι με τις φάπες τώρα... ουφ!!!

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxa δεν θα θελα να 'μουν κοντά όταν έβλεπες το 9 (και την αρχή του 10).... :p Edited by Candlemass
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

εχουμε δει καθολου τον Stannis Baratheon στην σειρα γιατι στην περιληψη του 10ου επεισοδιου δειχνει τον Gerard Butler σαν Stannis Baratheon?και αλλη μια ερωτηση αυτος που πηρε μαζι του την αρυα ποιος ηθοποιος ειναι?

Όχι όχι, δεν έχει εμφανισθεί στην σειρά. Μόνο ο μικρός αδερφός του Robert, ο γυναικείος. :p

 

Ξέχασα να γράψω πριν για την πιο ύπουλη σουπιά όλης της σειράς. Η οποία είναι... Ο γέρος του συμβουλίου. Μα καλά ο τύπος παριστάνει ότι τάχαμ έχει καμπούρα για να τον λυπούνται; Πόσο γλειώδης μπορεί να είναι.

Να μη σχολιάσω οτι οι νυχτοφύλακες(:lol:) βγήκανε έξω παγανιά και όποιον πάρει ο χάρος.

Πότε θα έρθει επιτέλους η άνοιξη.. όχι ο χειμώνας!

 

 

@lisa Το βιντεάκι με τις φάπες να το δεις μετά το 10 παρακαλώ, θα το ευχαριστηθείς πιο πολύ. Trust me. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που όλοι συμφωνούμε αλλά κανείς μας δεν πρόσεξε ουσιαστικά είναι οτι ο τζοφρει αυτό το απαίσιο μικρό κακομαθημένο που μισούμε όλοι, είναι καταπληκτικός ηθοποιός! Το παιδί έχει πολύ μέλλον μπροστά του και μπράβο του...

 

Όχι όχι, δεν έχει εμφανισθεί στην σειρά.

Ούτε γω πρόσεξα πουθενά τον Gerard Butler αλλα το imdb τον έχει στο καστ http://www.imdb.com/title/tt1851397/

Θα το ξαναδώ μπας και μου διέφυγε.

Edited by Nikos_s3
...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε γω πρόσεξα πουθενά τον Gerard Butler αλλα το imdb τον έχει στο καστ http://www.imdb.com/title/tt1851397/

Θα το ξαναδώ μπας και μου διέφυγε.

Κάποια trolls βάλανε τον Gerard Butler στον ρόλο του Stannis Baratheon. Δεν έχει μπει στο καστινγκ. :)

Misinformation.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιο ηπιο το δεκατο σε σχεση με τα αιματοβαμμενα προηγουμενα, αλλα αξιο επεισοδιο τελους σεζον.

 

Το προβλημα ειναι ποιος και πως αντεχει ως την ανοιξη τωρα για τη 2η.

 

Φοβαμαι επισης για τη βιωσιμοτητα της σειρα στο ΗΒΟ. Οκ, πηρε εγκριση η 2η σεζον, αλλα οι αλλες 5?

Link to comment
Share on other sites

Το φινάλε είχε:

 

- Φανταστική τελευταία σκηνή.

- Γενικότερη έλλειψη "feeling" φινάλε (έμοιαζε περισσότερο με επεισόδιο όπου προετοιμαζόμαστε για φινάλε και όχι για φινάλε)

- Προετοιμασία για τη δεύτερη σεζόν που προβλέπεται άκρως ενδιαφέρουσα

- Πάρα πολύ μέτριες ερμηνείες από τη μητέρα και υιό Stark στη σκηνή του θρήνου τους

- Μόλις 2-3 ατάκες από τη Lena Headey (και αυτό είναι κακό :down: )

 

Άντε, να 'μαστε καλά και του χρόνου :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα το βιβλιο απο παπασωτηριου και ακομα να μου ρθει... ://// !

απο τελος της αλλης βδομαδας.. το χουν παραγγειλει παρα πολλοι!

Αντε να ερθει.. σιγουρα θα εχει μεσα αρκετα ενδιαφεροντα που δεν ειδαμε στην σειρα...

 

Α KING IN THE NORTH ! ;)

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα το βιβλιο απο παπασωτηριου και ακομα να μου ρθει... ://// !

απο τελος της αλλης βδομαδας.. το χουν παραγγειλει παρα πολλοι!

Αντε να ερθει.. σιγουρα θα εχει μεσα αρκετα ενδιαφεροντα που δεν ειδαμε στην σειρα...

 

Α KING IN THE NORTH ! ;)

 

εγω το αγορασα απο το e-shop και μου το εφεραν σε 4 μερες.το θεμα ειναι ομως πρεπει να περιμενουμε την 2η σεζον για να κανουν και το 2ο βιβλιο ενα οπως το 1ο(http://www.anubis.gr/books.asp?BID=1312) ή θα πρεπει να το πληρωσουμε 2 φορες(επειδη ειναι 2 τομοι)?

 

 

"Το δεύτερο βιβλίο της σειράς πρόκειται να κυκλοφορήσει σε επίτομη έκδοση, και το περιμένουμε μέχρι τις 15 Ιουλίου."

Edited by nikos_lentas
Link to comment
Share on other sites

Λoιπον.. επειδη μιλησα με παπασωτηριου και τα βιβλια θα ερθουν απο την αλλη βδομαδα και βλεπουμε.. ενω μου χαν πει για τωρα..

πηγα σε ενα βιβλιοπωλεια και το τσιμπησα στα 27 ευρω.. ενω ο παπ δεν ηξερα καν ποιο θα εφερνε..μαλλον τον πρωτο τομο..

δεν ηξερα οτι ητανε σε 2 τομους το πρωτο βιβλιο!

 

και μιλησα με τον ανθρωπο εκει και μου οτι σε κανα 2 βδομαδες θα ναι ετοιμο και το 2ο βιβλιο και οι 2 τομοι μαζι! οχι χωριστα...

και θα βγουν και τα αλλα ετσι αργοτερα...;)

 

οσο για το 5ο βγαινει το χειμωνα αν καταλαβα καλα ! καλο διαβασμα παιδια!

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

έχω αρχίσει να ψήνομαι κι εγώ για βιβλία....

 

είδα και το 10ο... εντάξει, πιο ψύχραιμα... μου άρεσε πιο πολύ από το προηγούμενο και προφανώς έκλεισε κάποια θέματα για να ανοίξει κάποια άλλα.. αλλά το ότι από τους Λάνιστερ ζουν όλοι πολύ με ενοχλεί...

το king of the North πολύ συγκινητική στιγμή, μου άρεσε πολύ.... επίσης μπορεί κάποιος να επιστρέψει την Άρυα σπίτι της παρακαλώ;; πού το τραβολογάνε το μικρό μου;; κι αυτή Σάνσα, την είχα παρεξηγήσει.. το λέει κατά βάθος η καρδιά της, ε ρε λέω τώρα να του δώσει μία... τούμπα απ'τη γεφυρα η μύξα...

 

επίσης αν κάποιος το έχει διαβάσει μπορεί να μου λύσει καμια΄απορία; αυτή η μελαχρινή που φασώνεται με τον Τάι ποια είναι, γιατί δε λέει το όνομά της;;

 

καλά, καλέ!! ξέχασα τα δρακάκια!!! αυτή η μάγισσα επίτηδες το έκανε αυτό και χάζεψε τον Ντρόγκο ή ήταν ανωτέρα βία;; και τώρα που γεννήηκαν τα δρακάκια η Ντενέρις είναι η μαμά τους;; ναι αλλά μη την πεθάνουν κι αυτή έτσι ξαφνικά στα μισά της σεζόν;; πραγματικά πάντως έχω μεγάλη περιέργεια αν υπάρχει κανένα ςπου τη βγάζει καθαρή απ'την αρχή ως το τέλος χα χα χα!!!

Edited by lisa
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Είδα στο demonoid οτι κυκλοφορεί σε 1080i με 5.1 dolby surround,γιατί δε μιλάτε ρε παιδιά;

Θα το κατεβάσω για να το δουν άλλοι.

...
Link to comment
Share on other sites

Μετά γιατί δεν διαβάζουν οι Έλληνες βιβλία...

27 ευρώ το κάθε βιβλίο και μάλιστα το χωρίζουν

και σε 2 τόμους για να το πληρώνεις διπλά.

 

Και ο Αμερικάνος το αγοράζει με 6$ από το Άμαζον με δωρεάν μεταφορικά και του φαίνεται και ακριβό.

Τι να πεις...

Ξαναλέω, αν κάποιος γνωρίζει Αγγλικά ας δώσει 28 ευρώ και ας αγοράσει ολόκληρη την 4αλογία

από το Book Depository. Πραγματικά, είναι κρίμα να δώσει κάποιος πάνω από 200 ευρώ

(εφόσον απ' ό,τι είδα θα τα χωρίσουν τα 4 βιβλία σε 2 τόμους το καθένα) για να τα αποκτήσει στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

έχεις απόλυτο δίκιο σ εαυτό που λες και για μενα η τιμή πολλές φορές αποτελεί εμπόδιο, στις μέρες που ζούμε 20 και 25 ευρώ ακόμα για έν αβιβλίο είναι πολλά. δε το λέω συγκριτικά με το βιβλίο αλλά σε σχέση με τις άλλες ανάγκες της εποχής. πχ με 30 ευρώ εγώ θ απληρώσω τ ακοινόχρηστα ή το λογαριασμό του κινητού, δεν περισσεύουν τόσο να τα δώσω σε ό,τι άλλο, πόσο μάλλον στο βιβλίο.

 

ελπίζω ότι κάπου μπορεί να τα βρούμε και ονλάιν εν καιρώ. αγγλικά ξέρω αρκετά καλά αλλά ν απω την αλήθεια δε θα τα απολαύσω όπως θα τα διάβζα στη γλώσσα μου, βέβαια έχει το καλό ότι είναι το πρωτότυπο κι όχι μετάφραση αλλά και πάλι, μια περιπέτεια θέλεις να κυλάει... δεν είναι και δοκίμιο δα!!!

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο ότι είναι πανάκριβα τα ελληνικά και κατά μια άποψη αξίζει η αγγλική τετραλογία που αναφέρει ο Baator. Αλλά επειδή την κατέβασα σε ebook για να πάρω μια γεύση πριν την παραγγείλω, διαπίστωσα ότι η γραφή είναι λίγο ιδιαίτερη λογοτεχνικά και δυσκολεύει την ανάγνωση ακόμα και για άτομα με τέλεια γνώση αγγλικών, οπότε δεν ξέρω τι επίπτωση θα έχει αυτό στην ευχαρίστηση του διαβάσματος...

 

EDIT : Την έχω βρεί και σε audio book (με αγγλική αφήγηση δλδ), θα καταντήσουμε να εξασκούμαστε στο listening πάλι... :p

EDIT 2 : Υπάρχει και από amazon uk στα £25.99 (= 29.15€) με free super saver delivery η καινούργια έκδοση της τετραλογίας, διαθέσιμη από 12 Ιουλίου : http://www.amazon.co.uk/Game-Thrones-Continues-volumes-Swords/dp/0007448058/ref=sr_1_6?s=books&ie=UTF8&qid=1308733655&sr=1-6 που λένε ότι είναι καλύτερη από την υπάρχουσα : http://www.amazon.co.uk/George-Martins-Thrones-4-Book-Boxed/dp/B004VY6AXW/ref=sr_1_9?s=books&ie=UTF8&qid=1308733655&sr=1-9 (διαβάστε τα customer reviews).

Όπως και να 'χει μάλλον θα περιμένω να κατασταλλάξει το πράμα...

Edited by Candlemass
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

ωραιο το δεκατο επεισοδιο. αυτη ηταν η πρωτη σεζον? απο ποτε θα εχουμε νεα επεισοδια ξερουμε?
Link to comment
Share on other sites

εγω να υπενθυμισω οτι πηρα το 1ο βιβλιο ολοκληρο! οχι 1ο τομο χωριστα κτλ κτλ.. 27 ευρω...

και οταν ρωτησα τι παιζιε με τους τομους του 1ου βιβλιο μου πανε οτι ο πρωτος εκανε 22 ευρω! δηλαδη 22+22 =44 ... αντε γεια!

παλι καλα που βγηκε αυτη η εκδοση..

οπως και να εχει καλα τ λετε.. δεν ειναι και λιγα τα 27 ευρω..

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

εγω να υπενθυμισω οτι πηρα το 1ο βιβλιο ολοκληρο! οχι 1ο τομο χωριστα κτλ κτλ.. 27 ευρω...

και οταν ρωτησα τι παιζιε με τους τομους του 1ου βιβλιο μου πανε οτι ο πρωτος εκανε 22 ευρω! δηλαδη 22+22 =44 ... αντε γεια!

παλι καλα που βγηκε αυτη η εκδοση..

οπως και να εχει καλα τ λετε.. δεν ειναι και λιγα τα 27 ευρω..

 

Απο πιο βιβλιοπωλείο το πήρες δε μας είπες

...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ναι τα βιβλια στην ελλαδα ειναι εκτος...συναγωνισμου..

 

ειναι φαινομενικα μονο δυσκολη να ξερετε η μεταβαση σε αγγλικα βιβλια..

 

δεν χρειαζεται να ξερετε καλά αγγλικα κ ουτε να ανοιξετε λεξικά..

 

σιγά σιγά αποκτάτε αντίληψη ,ωστε κ λεξεις που δεν καταλαβαινετε,τις βγάζετε απο

τα συμφραζομενα ,εστω στο περιπου.;)

 

κ σιγουρα πολύ καλύτερα γενικα τα βιβλία οταν τα διαβαζετε στην γλωσσα που γραφτηκαν..

 

ο μεταφραστης δεν μπορει να περασει όλα τα νοηματα κ την μαγεια της πλοκης:p ευκολα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...