Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο πιο βιβλιοπωλείο το πήρες δε μας είπες

 

απο ενα τοπικο εδω (ηρακλειο κρητης) φωτοδεντρο λεγεται.. δεν ξερω αν στελνει ..:rolleyes:

 

o papaswthrioy βλεπω προσθεσε και αυτο ! http://www.papasotiriou.gr/product.ebook.asp?pfid=1985464&prid=1239693 18.5 ευρω.. αλλα δεν λεει αν ειναι ο πρωτος τομος.. η αν ειναι το "διτομο"

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το συγκερκριμενο που ειναι στα 18.5 ευρω ειναι η τελευταια αγγλικη εκδοση του πρωτου βιβλιου (και των 2 τόμων μαζι)!με ενα απλο search στο google με το isbn του βιβλιου το βρισκεις και με 8 ευρω!!στο θεμα μας ομως,αν και ειδα πρωτα την σειρα και μετα πηρα το βιβλιο,μπορω να πω οτι μεχρι εκει που εχω διαβασει ειναι λιγα αυτα που δεν εχουν δειξει ή τα εχουν δειξει λιγο διαφορετικα.. :D ας ελπσουμε να συνεχισουν ετσι!!
Link to comment
Share on other sites

ναι παιδια, πανακριβα τα βιλβια.

με βλεπω να τα παιρνω στην αγγλικη εκδοση

 

 

το τελος της σειρας πολυ καλο, αν και το περιμενα να πω την αληθεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην το φοβάστε το αγγλικό βιβλίο, εξάσκηση θέλει. Ξεκινήστε από πιο light αναγνώσματα (εγώ προσωπικά ξεκίνησα με τον 1ο Harry Potter το 2001) και θα δείτε ότι σιγά θα συνηθίσετε. Αφήστε που οι αγγλικές εκδόσεις σε ομορφιά και σε ποιότητα είναι πολύ πολύ καλύτερες και φτηνότερες από τις ελληνικές. ;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

βρηκα στο αμαζον τη συλλογη,βιβλια παραλιας βεβαια αρκετα φθηνα!εδω στην ελλαδα τσεκουρωνουν οσο εψαξα!μηπως πηρε κανεις απο αμαζον το ιδιο?
Link to comment
Share on other sites

Άμα ανεβείτε λίγο παραπάνω στη σελίδα θα δείτε ότι τα αναφέρουμε τα links από amazon... Το 2ο link είναι τα "βιβλία παραλίας" (Mass Market Paperback).

 

Έχετε δίκιο ότι είναι πανάκριβα τα ελληνικά και κατά μια άποψη αξίζει η αγγλική τετραλογία που αναφέρει ο Baator. Αλλά επειδή την κατέβασα σε ebook για να πάρω μια γεύση πριν την παραγγείλω, διαπίστωσα ότι η γραφή είναι λίγο ιδιαίτερη λογοτεχνικά και δυσκολεύει την ανάγνωση ακόμα και για άτομα με τέλεια γνώση αγγλικών, οπότε δεν ξέρω τι επίπτωση θα έχει αυτό στην ευχαρίστηση του διαβάσματος...

 

EDIT : Την έχω βρεί και σε audio book (με αγγλική αφήγηση δλδ), θα καταντήσουμε να εξασκούμαστε στο listening πάλι... :p

EDIT 2 : Υπάρχει και από amazon uk στα £25.99 (= 29.15€) με free super saver delivery η καινούργια έκδοση της τετραλογίας, διαθέσιμη από 12 Ιουλίου : http://www.amazon.co.uk/Game-Thrones-Continues-volumes-Swords/dp/0007448058/ref=sr_1_6?s=books&ie=UTF8&qid=1308733655&sr=1-6 που λένε ότι είναι καλύτερη από την υπάρχουσα : http://www.amazon.co.uk/George-Martins-Thrones-4-Book-Boxed/dp/B004VY6AXW/ref=sr_1_9?s=books&ie=UTF8&qid=1308733655&sr=1-9 (διαβάστε τα customer reviews).

Όπως και να 'χει μάλλον θα περιμένω να κατασταλλάξει το πράμα...

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα, για όσους ψάχνουν ακόμα τα βιβλία να αναφέρω ότι ένας γνωστός μου πήρε το δεύτερο βιβλίο - σε ένα και όχι δύο τόμους - 26 ευρώ. Clash of kings - Σύγκρουση βασιλέων.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Την ειδα κι εγω την σειρα, επιτελους.

 

Εξαιρετικη, αγαπημενη η Αρυα.

Ηδη σκεφτομαι να παραγγειλω τα βιβλια. :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα "εχω" αλλα δε τα χω διαβασει ακομη.

 

Ποτε ειπαμε ερχεται η 2η σεζον;

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ανοιξη του 2012, περισσοτερες λεπτομερειες δεν ειναι γνωστες.Τα βιβλια τα εχω κι εγω(την αμερικανικη εκδοση) και ελπιζω συντομα να τελειωσω το πρωτο για να ξεκινησω το δευτερο επιτελους.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες χτυπήστε τα βιβλία άφοβα από εδώ. Εγγύηση και δωρεάν αποστολή και πολύ καλά preorder βιβλία.

http://www.play.com/Search.html?searchtype=allproducts&searchsource=0&searchstring=george+r.r.+martin

 

Στην πρωτότυπη έκδοση είναι ακόμα πιο ωραία. Είναι δυστύχημα να πληρώνουμε την μετάφραση 3 φορές επάνω στην πραγματική τους αξία. Και όπως ποστάραν και τα παιδιά παραπάνω με λίγη υπομονή θα ρολάρει το πράγμα. Εγώ έχω διαβάσει και την Ελληνική έκδοση που όντως είναι πολύ καλή σε απόδοση αλλά είναι πολλά τα λεφτά. Εδω και 7 χρόνια αγοράζω Αγγλικές εκδόσεις ή Αμερικάνικες και είμαι σούπερ. Φέτος να φανταστείτε αγοράσα μέχρι στιγμής 15 βιβλία και δεν έδωσα πάνω από 150 ευρώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες χτυπήστε τα βιβλία άφοβα από εδώ. Εγγύηση και δωρεάν αποστολή και πολύ καλά preorder βιβλία.

http://www.play.com/Search.html?searchtype=allproducts&searchsource=0&searchstring=george+r.r.+martin

 

Στην πρωτότυπη έκδοση είναι ακόμα πιο ωραία. Είναι δυστύχημα να πληρώνουμε την μετάφραση 3 φορές επάνω στην πραγματική τους αξία. Και όπως ποστάραν και τα παιδιά παραπάνω με λίγη υπομονή θα ρολάρει το πράγμα. Εγώ έχω διαβάσει και την Ελληνική έκδοση που όντως είναι πολύ καλή σε απόδοση αλλά είναι πολλά τα λεφτά. Εδω και 7 χρόνια αγοράζω Αγγλικές εκδόσεις ή Αμερικάνικες και είμαι σούπερ. Φέτος να φανταστείτε αγοράσα μέχρι στιγμής 15 βιβλία και δεν έδωσα πάνω από 150 ευρώ!!!!!

 

Εγώ θα προτείνω ένα άλλο site: το ΒοοκDepository.co.uk

Μια χαρά το play, αλλά το bookdepository και πιο φτηνά τα έχει και πιο γρήγορα (ΠΟΛΥ πιο γρήγορα) τα στέλνει.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτείνω ένα άλλο site: το ΒοοκDepository.co.uk

Μια χαρά το play, αλλά το bookdepository και πιο φτηνά τα έχει και πιο γρήγορα (ΠΟΛΥ πιο γρήγορα) τα στέλνει.

 

Κι εγω από κει τα πήρα και πρόσφατα τους αγόρασε η Amazon.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το bookdepository ειναι σιγουρα ασφαλες; Επισης τα στελνει σιγουρα ελλαδα; Γιατι το πλεη τα στελνει σιγουρα, αμαζον νομιζω μονο σιντι και ντιβιντι στελνει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το bookdepository ειναι σιγουρα ασφαλες; Επισης τα στελνει σιγουρα ελλαδα; Γιατι το πλεη τα στελνει σιγουρα, αμαζον νομιζω μονο σιντι και ντιβιντι στελνει.

 

Ναι στελνει κανονικα Ελλαδα και εχει δωρεαν μεταφορικα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στελνει κανονικα Ελλαδα και εχει δωρεαν μεταφορικα.

 

Λέει ότι είναι δωρεάν αλλά στην ουσία είναι μέσα στην τιμή. Το ξέρω γιατί από την δουλειά που μπαίνω με διεύθυνση IP χώρας εξωτερικού δίνει άλλες τιμές για τα ίδια βιβλία.

Και πάλι όμως είναι οικονομικά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι είναι δωρεάν αλλά στην ουσία είναι μέσα στην τιμή. Το ξέρω γιατί από την δουλειά που μπαίνω με διεύθυνση IP χώρας εξωτερικού δίνει άλλες τιμές για τα ίδια βιβλία.

Και πάλι όμως είναι οικονομικά.

 

Φυσικά και θα είναι μέσα στην τιμή, δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα ;)

Από τη στιγμή όμως που τα στέλνει Ελλάδα, είναι φτηνότερα και τα στέλνει και πιο γρήγορα από το Play.com και το Amazon.co.uk, it's all good :)

 

@Sofi-k: Το Amazon.co.uk στέλνει και βιβλία, σίγουρα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειχα παρει την συλλογη απο το Play.com και τωρα ειδα τιμη απο το bookdepositoty.co.uk και εμεινα...10 ολοκληρα ευρω διαφορα.στα public το ειχα βρει γυρω στα 30ε κατοπιν παραγγελιας...για να μην πω οτι εχω βρει τον καθε τομο 21-26ε αναλογα την ποιοτητα του paperback σε παπασωτηριου κτλ
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό ψάχνουμε πριν ψωνίσουμε ;)

 

ΥΓ: καλά τα public τι τα αναφέρεις;; :p

Θα μου 'βγαινε πιο φτηνό να πάω να το πάρω από Αγγλία ο ίδιος!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλα, εκτος που στα ελληνικα ειναι πανακριβα να τα παρεις(οσο κανουν ολα μαζι στα αγγλικα κανει ενα στα ελληνικα) πιστευω οτι αν ξερεις σε ενα καλο επιπεδο αγγλικα, που ολοι ξερουν πανω κατω, καλυτερα να διαβασετε το αυθεντικο κειμενο, χανει στην μεταφραση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να είναι με 24 επεισόδια και όχι με 10 :cool:

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να είναι με 24 επεισόδια και όχι με 10 :cool:

Mε 10 επεισόδια θα είναι και πάλι.

Το HBO είχε πει ότι είναι πάρα πολύ ακριβή παραγωγή για να το τραβήξει σε περισσότερα επεισόδια.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...