Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν με πειράζει να περιμένω λίγο παραπάνω αν και ο Jamie είπε πως αύριο το M3 θα φύγει.(Gift/Low value 25-40$ Singapore Post).

Διάβασες όσα γράφονται για το wifi του Μ3 και αποφάσισες να το παραγγείλεις; Και τις εφαρμογές πως θα τις κατεβάζεις;

Η γνώμη μου είναι αν προλαβαίνεις να ακυρώσεις τη παραγγελία, γιατί οι πιθανότητες να χτικιάσεις με το Μ3 είναι πάρα πολλές. Πάρε το Cube u30gt που υποτίθεται ότι έφτιαξαν το ηχείο του και το wifi. Δεν ξέρω βέβαια αν το ipadalternatives στέλνει το νέο μοντέλο.

Μα καλά, τι κάνετε; Ψωνίζετε κινέζικα βάσει προδιαγραφών;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα θέwλω να παραγγείλω το window n70. Απο ποιό site να το παραγγείλω?

 

ε

γώ το πήρα απο το aliexpress κ μάλιστα με promo -10%. δες στο σχετικό νήμα του Ν70 για λινκ γιατί είμαι απο κινητό κ δεν βολεύει το copy paste

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

οποιοδήποτε site σου δίνει available το fire (και μάλιστα με έκπτωση!) είναι σαφώς ΑΝαξιόπιστο..... το ipadalternative βρίσκεται σε μια αναταραχή λόγω ειδικών συνθηκών (δες στο νήμα του Fire) και άρα ακόμ ακαι καλή τη πίστη σίγουρα θα αργήσουν να ξεμπλέξουν.... καλύτερα ψάξε τα μοντέλα που σε ενδιαφέρουν σε sites στα οποία έχουν παραγγείλει πρόσφατα συμφορουμήτες.

To fire/flame κυκλοφορεί εδώ και μια βδομάδα ξανά

Link to comment
Share on other sites

γεία, δεν ξέρω πράγματα απο κινεζικο υλικο.. έχει κανείς πρόταση σε tablet με android 4+ και διπύρινο? ελπίζω και σε 1+gb ram..

έλεγα κοντά στα 100 ευρώ,οπότε μαντεύω στις 7 ίντσες θα μείνω..

το 3g δε με ενδιαφέρει.. ευχαριστω πολύ όποιον απαντήσει!!

Link to comment
Share on other sites

γεία, δεν ξέρω πράγματα απο κινεζικο υλικο.. έχει κανείς πρόταση σε tablet με android 4+ και διπύρινο? ελπίζω και σε 1+gb ram..

έλεγα κοντά στα 100 ευρώ,οπότε μαντεύω στις 7 ίντσες θα μείνω..

το 3g δε με ενδιαφέρει.. ευχαριστω πολύ όποιον απαντήσει!!

Onda V712, Onda V711, Cube U30gt mini

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα!!!Εχω παραγγελει και γω το Μ3 απο spemall με Reg Airmail With Tracking No RA515975452CN.Το εχουν στειλει απο 20/11 αλλα δεν εχω μπορεσει πουθενα για πουθενα να κανω tracking το πακετο.Γνωριζει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα!!!Εχω παραγγελει και γω το Μ3 απο spemall με Reg Airmail With Tracking No RA515975452CN.Το εχουν στειλει απο 20/11 αλλα δεν εχω μπορεσει πουθενα για πουθενα να κανω tracking το πακετο.Γνωριζει κανεις κατι?

 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό το μαγαζί.

Πάντως δε δικαιολογείται 15 μέρες μετά να μην φαίνεται το tracking.

Ρώτησε τους.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα!!!Εχω παραγγελει και γω το Μ3 απο spemall με Reg Airmail With Tracking No RA515975452CN.Το εχουν στειλει απο 20/11 αλλα δεν εχω μπορεσει πουθενα για πουθενα να κανω tracking το πακετο.Γνωριζει κανεις κατι?

 

Απ' ότι καταλαβαίνω δεν το έχουν πάει ακόμα στο ταχυδρομείο, άσχετα απο το γεγονός ότι σου έχει δώσει tracking number. Ρώτησε τους να σου πουν τι έχει γίνει με το πακέτο. Πάντως με μια γρήγορη αναζήτηση για το συγκεκριμένο κατάστημα(το οποίο πρώτη φορά ακούω), διάβασα το παρακάτω σε site αξιολογήσεων...

 

I have order tablet with expedited shipping from SpeMall two weeks ago, and it wasn't even send!

They were lying to me, that manufacture is updating firmware, and they will send it soon, but NEVER send.

I have wasted my time and now opening a dispute to refund the payment.

DO NOT WASTE YOUR TIME AND MONEY WITH SPEMALL!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι τα ψάχνεις τα μικρομάγαζα. Εδώ μας κοροιδεύουν τα μεγάλα.

Για τη focalprice δες εδώ και εδώ.

 

Τι εννοεις? Οτι δεν ειναι αξιοπιστο?

Ποια ειναι τα μικρομαγαζα και ποια τα μεγαλα?

Link to comment
Share on other sites

To fire/flame κυκλοφορεί εδώ και μια βδομάδα ξανά

 

Συγνώμη, αλλά έχεις διαβάσει κάπου να έχει ΠΑΡΕΙ κανείς από τις "νέες" παρτίδες του Fire;

Διότι στο slatedroid/vondroid/tabletsdroid που κοιτάζω, όλοι λένε ότι δεν το βρίσκουν και κάποιοι έλαβαν "τελευταίες" παρτίδες 0816 (Αύγουστος 2012, 16 του μήνα) οι οποίες είχαν θέματα με την οθόνη.

 

Και εξακολουθεί να ισχύει η απαγόρευση εισαγωγών IPS οθόνών στην Κίνα, η PiPO έχει κυριολεκτικά καταστραφεί από αυτό το θέμα, Cube/Ainol έχουν γυρίσει σε MVA.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Παραγγειλε ο αδερφος μου απο το Pandawill με singapore post 19/11 στις 21/11 το εδωσαν στο κουριερ που αναφερω,στις 22/11 εμφανιστηκε στον ελεγχο που κανεις για να δεις που ειναι(τρακ κοντρλ) στις 26/11 λεει οτι εφυγε.Αλλα στα τρακ του ελτα δεν μου δινει πληροφοριες.Λεει οτι δεν υπαρχουν πληροφοριες για το συγκεκριμενο αριθμο.Τι να κανω?Περιμενω?Να ψαξω καπως αλλιως?Λετε να εχουμε θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Παραγγειλε ο αδερφος μου απο το Pandawill με singapore post 19/11 στις 21/11 το εδωσαν στο κουριερ που αναφερω,στις 22/11 εμφανιστηκε στον ελεγχο που κανεις για να δεις που ειναι(τρακ κοντρλ) στις 26/11 λεει οτι εφυγε.Αλλα στα τρακ του ελτα δεν μου δινει πληροφοριες.Λεει οτι δεν υπαρχουν πληροφοριες για το συγκεκριμενο αριθμο.Τι να κανω?Περιμενω?Να ψαξω καπως αλλιως?Λετε να εχουμε θεμα?

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι στην σελίδα του ΕΛΤΑ υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση στο πότε θα εμφανιστεί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Παραγγειλε ο αδερφος μου απο το Pandawill με singapore post 19/11 στις 21/11 το εδωσαν στο κουριερ που αναφερω,στις 22/11 εμφανιστηκε στον ελεγχο που κανεις για να δεις που ειναι(τρακ κοντρλ) στις 26/11 λεει οτι εφυγε.Αλλα στα τρακ του ελτα δεν μου δινει πληροφοριες.Λεει οτι δεν υπαρχουν πληροφοριες για το συγκεκριμενο αριθμο.Τι να κανω?Περιμενω?Να ψαξω καπως αλλιως?Λετε να εχουμε θεμα?

Στα ελτα θα εμφανιστεί ΜΟΝΟ όταν φτάσει το πακέτο στο αεροδρόμιο. Σε λίγες μέρες λογικά θα το δεις

Συγνώμη, αλλά έχεις διαβάσει κάπου να έχει ΠΑΡΕΙ κανείς από τις "νέες" παρτίδες του Fire;

Διότι στο slatedroid/vondroid/tabletsdroid που κοιτάζω, όλοι λένε ότι δεν το βρίσκουν και κάποιοι έλαβαν "τελευταίες" παρτίδες 0816 (Αύγουστος 2012, 16 του μήνα) οι οποίες είχαν θέματα με την οθόνη.

Και εξακολουθεί να ισχύει η απαγόρευση εισαγωγών IPS οθόνών στην Κίνα, η PiPO έχει κυριολεκτικά καταστραφεί από αυτό το θέμα, Cube/Ainol έχουν γυρίσει σε MVA.

Εγώ είπα ότι ξανακυκλοφορεί, σύμφωνα με την ίδια την εταιρία, τον επίσημο διανομένα και τα καταστήματα. Κι αυτό είναι γεγονός. Το αν είναι νέες παρτίδες ή όχι, δεν το ξέρω, αν και λένε πως είναι. Επίσης λένε ότι είναι με IPS. Το αν είναι καλά ή έχουν προβληματικές οθόνες θα το μάθουμε σύντομα. Ωστόσο, ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ. Άρα δεν είναι ψεύτες τα καταστήματα

Τι εννοεις? Οτι δεν ειναι αξιοπιστο?

Ποια ειναι τα μικρομαγαζα και ποια τα μεγαλα?

Δες την απάντησή μου στο προηγούμενο μήνυμά σου. Πάρε απ το pandawill να σαι ήσυχος

Καλημερα στην παρεα!!!Εχω παραγγελει και γω το Μ3 απο spemall με Reg Airmail With Tracking No RA515975452CN.Το εχουν στειλει απο 20/11 αλλα δεν εχω μπορεσει πουθενα για πουθενα να κανω tracking το πακετο.Γνωριζει κανεις κατι?

1ο λάθος: Πήρες το Μ3

2ο λάθος: Πήρες απ' το spemall

ΛΥΣΗ: Πάρε τα λεφτά σου πίσω το συντομότερο δυνατό με refund απ το paypal

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα ότι ξανακυκλοφορεί, σύμφωνα με την ίδια την εταιρία, τον επίσημο διανομένα και τα καταστήματα. Κι αυτό είναι γεγονός. Το αν είναι νέες παρτίδες ή όχι, δεν το ξέρω, αν και λένε πως είναι. Επίσης λένε ότι είναι με IPS. Το αν είναι καλά ή έχουν προβληματικές οθόνες θα το μάθουμε σύντομα. Ωστόσο, ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ. Άρα δεν είναι ψεύτες τα καταστήματα

 

Σε ποιο καταστημα κυκλοφορει? Σε ipadalternative, spemall, pandawill δεν υπαρχει διαθεσιμο. Απο ipadalt μολις μου εκαναν refund γιατι δεν ξερουν ποτε θα φερουν. Απο Spemall με e-mail μου ειπαν οτι περιμενουν σε 2-3 μερες νεα παρτιδα αλλα δεν ειναι σιγουροι.

 

Ολοι γραφουν οτι εχουν stock αλλα στην ουσια κανεις δεν εχει ουτε 1 κομματι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο καταστημα κυκλοφορει? Σε ipadalternative, spemall, pandawill δεν υπαρχει διαθεσιμο. Απο ipadalt μολις μου εκαναν refund γιατι δεν ξερουν ποτε θα φερουν. Απο Spemall με e-mail μου ειπαν οτι περιμενουν σε 2-3 μερες νεα παρτιδα αλλα δεν ειναι σιγουροι.

 

Ολοι γραφουν οτι εχουν stock αλλα στην ουσια κανεις δεν εχει ουτε 1 κομματι.

Ainol-novo.com

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο καταστημα κυκλοφορει? Σε ipadalternative, spemall, pandawill δεν υπαρχει διαθεσιμο. Απο ipadalt μολις μου εκαναν refund γιατι δεν ξερουν ποτε θα φερουν. Απο Spemall με e-mail μου ειπαν οτι περιμενουν σε 2-3 μερες νεα παρτιδα αλλα δεν ειναι σιγουροι.

 

Ολοι γραφουν οτι εχουν stock αλλα στην ουσια κανεις δεν εχει ουτε 1 κομματι.

 

Μην κουράζεσαι, 5-6 "σοβαρότερα" μαγαζιά λένε δεν έχουν και δεν ξέρουν πότε θα έχουν, το ίδιο περίπου λένε και 3-4 τουλάχιστον χρήστες (όπως και εγώ) που το ψάχνουν συστηματικά... έ υπάρχει και 1 χρήστης που επιμένει οτι "κυκλοφορούν" και δεν λένε ψέματα τα καταστήματα... διάλεξε εσύ που περίπου είναι η πραγματικότητα, και αν θες ταμπλέτα τώρα, ψάξε για εναλλακτική λυση (όπως εγώ) αλλιώς αν σε παίρνει να περιμένεις μέχρι τον Ιανουάριο, τότε περίμενε για το fire ή οτι αντίστοιχο κυκλοφορήσει η ainol

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που έχω πάρει απο Spemall ήταν οι πιο σοβαροί απο όλους τους κινέζουνς..ειδικά απο ipadalternative (ακομα περιμένω απάντηση τους..) απο Pandawill (το έχετε διαθέσιμο?Βέβαια,ωραία πληρώνω και μετά απο 3 μέρες που τους ενόχλησα,πάρε άλλο τελείωσε..refund please) και τέλος focalprice (shipping in 24hours..το έχετε?Bεβαια! Πληρώνω,και μετά απο 2 μέρες,κάναμε λάθος τελείωσε..Refund please).

 

Spemall,το έχετε?Οχι και δεν ξέρουμε αν θα μπορέσουμε να το έχουμε την επόμενη βδομάδα (Η σηζήτηση έγινε Παρασκευή).Κυριακή πρωί βλέπω mail απο το customer service,οτι βρήκε διαθεσιμότητα και αν πληρώσω την επόμενη το στέλνουν.Πράγματι την επόμενη πήρα tracking number.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τρελοί αυτοί οι Κινέζοι, ενώ μέχρι τώρα μου λεγανε ότι το pipo m1 δεν υπάρχει τώρα μου λένε ότι κανανε λάθος και έχθες μου το στειλανε με τρακιν RF113754444SG αυτό ποτέ θα μου εμφανίση κάποιο αποτέλεσμα ότι κινητε γιατί ακόμη δεν μου δείχνει τιποτε?
Link to comment
Share on other sites

Είναι τρελοί αυτοί οι Κινέζοι, ενώ μέχρι τώρα μου λεγανε ότι το pipo m1 δεν υπάρχει τώρα μου λένε ότι κανανε λάθος και έχθες μου το στειλανε με τρακιν RF113754444SG αυτό ποτέ θα μου εμφανίση κάποιο αποτέλεσμα ότι κινητε γιατί ακόμη δεν μου δείχνει τιποτε?
περιμενε 2-3 μέρες να εμφανιστεί
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το οτι πήρατε tracking number δεν σημαίνει οτι παραδόθηκε και στο εκεί ταχυδρομείο, τις περισσότερες φορές έχουν vouchers (με tracking number) στα χέρια τους και τα δεσμεύουν ανά παραγγελία.... Στο μαιλ που πήρα σήμερα από το eternal team (aliexpress) το εξηγούν αναλυτικά το παραπάνω... υπομονή!

 

PS: Oversea Shipping Processing Ways:

Payment Checking -- Submit deliver infor--Receive Tracking Nnumber--Order Processing--Parcel Packing--Shipping Agent Process

(when you receive this email and tracking NO. does not mean parcel send out from warehouse. )

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το οτι πήρατε tracking number δεν σημαίνει οτι παραδόθηκε και στο εκεί ταχυδρομείο, τις περισσότερες φορές έχουν vouchers (με tracking number) στα χέρια τους και τα δεσμεύουν ανά παραγγελία.... Στο μαιλ που πήρα σήμερα από το eternal team (aliexpress) το εξηγούν αναλυτικά το παραπάνω... υπομονή!

 

PS: Oversea Shipping Processing Ways:

Payment Checking -- Submit deliver infor--Receive Tracking Nnumber--Order Processing--Parcel Packing--Shipping Agent Process

(when you receive this email and tracking NO. does not mean parcel send out from warehouse. )

Εννοείται ότι το tracking number δεν σημαίναι ότι το δέμα ταχυδρομηθηκε κιόλας.

Το έχουμε ξαναπεί ότι το ταχυδρομείο δίνει στις εταιρείες που έχουν καθημερικά πολλές αποστολές, εκατοντάδες (ή και χιλιάδες) tracking numbers για να τα κολλάνε οι ίδιοι και να κάνουν και τη χαρτοδουλειά (αντί για τους υπαλλήλους του ταχυδρομείου). Αυτό γίνεται και στην Ελλάδα και θα το ξέρουν καλά όσοι δουλεύουν σε εταιρείες που έχουν μεγάλα αλισβερίσια με τα ΕΛΤΑ.

Όταν σας δίνει λοιπόν ο κινέζος tracking number μη χαίρεστε, γιατί το πιθανότερο είναι ότι το δέμα σας δεν ταχυδρομήθηκε, αλλά θα ταχυδρομηθεί όποτε ευκαιρήσει ο υπάλληλος ή γεμίσει το φορτηγό με παραγγελίες. Την πραγματική ημερομηνία αποστολής θα την δείτε μόνο όταν το δέμα σας εμφανιστεί στις μηχανές αναζήτησης.

Καλό είναι να διευκρινιστεί αυτό, γιατί πολλοί διαφημίζουν την "εξυπηρέτηση" διαφόρων μαγαζιών πιστεύοντας αφελώς ότι η αποστολή της παραγγελίας τους έγινε άμεσα μαζί με το tracking number που τους έδωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει το Flame απο spemall.com απο 23/11. Με έχουυν απο Τρίτη σε Τρίτη ότι θα παραλάβουν νέα παρτίδα. Τουλάχιστον στην επικοινωνία είναι ευγενέστατοι και απαντάνε άμεσα στα emails μου. Σήμερα μου είπαν ότι θα παραλάβουν νεα παρτίδα 7 Δεκεμβρίου ή την Δευτέρα. Οπότε θα περιμένω ακόμα μέχρι την Τρίτη, γιατί αξίζει η ταμπλέτα. Μου έκαναν και δωράκια για την καθυστέρηση και μου πρότειναν απο μόνοι αν δεν θέλω να περιμένω σε δυο μερες θα μου κάνουν refund τα χρήματά. Και αυτό είναι ένα από τα τελευταία τους mails :

" hi, we are sorry for making you wait for long time. All of tablets sold from us are new brand with good quality , but not refurbishment ,pls do not worry about it. Appreciate your patience, thanks very much! "

Link to comment
Share on other sites

Διάβασες όσα γράφονται για το wifi του Μ3 και αποφάσισες να το παραγγείλεις; Και τις εφαρμογές πως θα τις κατεβάζεις;

Η γνώμη μου είναι αν προλαβαίνεις να ακυρώσεις τη παραγγελία, γιατί οι πιθανότητες να χτικιάσεις με το Μ3 είναι πάρα πολλές. Πάρε το Cube u30gt που υποτίθεται ότι έφτιαξαν το ηχείο του και το wifi. Δεν ξέρω βέβαια αν το ipadalternatives στέλνει το νέο μοντέλο.

Μα καλά, τι κάνετε; Ψωνίζετε κινέζικα βάσει προδιαγραφών;

Ναι έχω διαβάσει σχετικά με το WiFi / CPU.

Κι Εγώ ήμουν Πολύ επιφυλακτικός.

Ο πωλητής από το ipadalternative μου είπε πως η τελευταία παρτίδα που παρέλαβε η εταιρία αρχές Δεκέμβρη, είναι

η καλύτερη σε σχέση με όλες τις άλλες.

Μάλιστα όταν τον ρώτησα ποιο να πάρω από τα παρακάτω μου είπε με διαφορά το PIPO M3.

PIPO M3

Cube U30GT

Windows N101 II

Επέμενα να μου ξεκαθαρίσει εάν ο κατασκευαστής είχε λύση τα θέματα/προβλήματα του PIPO M3 σε αυτήν την τελευταία παραλαβή.

Η απάντησή του ήταν :

----

Η Νέα Παρτίδα του Μ3 είναι άψογη ,

Με την τελευταία Πλακέτα και Λογισμικό

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στο WIFI στην CPU και γενικότερα.

----

Επίσης και ένα άλλο TOP RATED ebay κατάστημα που είχε διαθέσιμο το PIPO M3 μετά από επικοινωνία μαζί του μου είπε ακριβός τα ίδια.

Να επισημάνω η διαθεσιμότητα του Μ3 δεν υπέρηχε πριν 2-3 μέρες και στα δυο καταστήματα.

Επομένως και με βάση τα πολύ καλά σχόλια για την ποιότητα και αξιοπιστία του ipadalternative που διάβασα εδώ κατέληξα

να παραγγείλω το Μ3 από Ipadalternative .

Ελπίζω να έπραξα σωστά.

Σε Ευχαριστώ πολύ πολύ για το ενδιαφέρων σου. :) :cool:

Edited by Sakis_TS
Ορθογραφία .....

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παρηγγειλα απο το Pandawill 23 νοεμβρη και τωρα βλεπω στο tracking despach to overseas (country code GR) αυτο σημαινει οτι ερχεται? και κατι ακομα. ξεχασα να τους πω να βαλουν χαμηλη τιμη. θα το κανουν απο μονοι τους η τελωνειο? με sing post ερχεται.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παρηγγειλα απο το Pandawill 23 νοεμβρη και τωρα βλεπω στο tracking despach to overseas (country code GR) αυτο σημαινει οτι ερχεται? και κατι ακομα. ξεχασα να τους πω να βαλουν χαμηλη τιμη. θα το κανουν απο μονοι τους η τελωνειο? με sing post ερχεται.

despach to overseas σημαίνει ότι έφυγε απ τη κίνα, κι έρχεται σε 12 περίπου ημέρες στην ελλάδα.

Από μόνοι τους γραφουν τιμή 30$ στο pandawill, αλλά ούτως η άλλως δεν περνάνε τελωνείο τα μικρα δεματα απ το απλό ταχυδρομιο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...