Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίταξες να δεις αν έχει attachement ? λογικά θα σου έχει στείλει κάποιού είδους φόρμα...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω αν αυτό το tablet είναι καλό για τα λεφτά του

http://ipadalternative.com/el/164-onda-v972-quad-core-97-inch-retina-screen-ram-2gb-daul-camera-android-tablet-pc-16gb.html

Link to comment
Share on other sites

Με Signapore Post πάντως δεν έχω δει εδώ κάποια αναφορά για κατεστραμμένο/χαμένο δέμα. Φαντάσου ότι το X900 το παρήγγειλα 8-1 (iPadAlternative), με Freeshipping (το οποίο χρησιμοποιεί το συστημένο Singpost απλά δεν έχει γρήγορη διαμεταγωγή και κάνει 3-4 ημέρες να φύγει από εκεί), dispatched 12-1 και σήμερα είναι Χίο (αλλά θα μου το δώσουν αύριο). Τώρα, να άργησε από αυτούς η παραγγελία λόγω γιορτών έχει κάποια βάση, αλλά θα έπρεπε να έχει φύγει από πέρσι εφόσον την έβαλες 20/12, εκτός εάν είχαν τόση δουλειά και ασχολήθηκαν μαζί της 5/1.

 

Πάντως με την πληροφορία που έχεις, το δέμα φαίνεται να έφυγε από αυτούς 10/1 (!), άρα περιμένεις.

 

Εμένα έφυγε από Κίνα 13/01 με china ems και έκτοτε αγνοείται...

Link to comment
Share on other sites

Με Signapore Post πάντως δεν έχω δει εδώ κάποια αναφορά για κατεστραμμένο/χαμένο δέμα. Φαντάσου ότι το X900 το παρήγγειλα 8-1 (iPadAlternative), με Freeshipping (το οποίο χρησιμοποιεί το συστημένο Singpost απλά δεν έχει γρήγορη διαμεταγωγή και κάνει 3-4 ημέρες να φύγει από εκεί), dispatched 12-1 και σήμερα είναι Χίο (αλλά θα μου το δώσουν αύριο). Τώρα, να άργησε από αυτούς η παραγγελία λόγω γιορτών έχει κάποια βάση, αλλά θα έπρεπε να έχει φύγει από πέρσι εφόσον την έβαλες 20/12, εκτός εάν είχαν τόση δουλειά και ασχολήθηκαν μαζί της 5/1.

 

Πάντως με την πληροφορία που έχεις, το δέμα φαίνεται να έφυγε από αυτούς 10/1 (!), άρα περιμένεις.

 

Δεν με καταλαβες.. η παραγγελια ΕΓΙΝΕ στις 5/1... και μου απαντησαν πως ειναι λογικο να αργησε ..

προφανως το ειχαν δωσει κ αλλου το τρακινγκ κ τους εγινε επιστροφη?

 

Σιγουρα εχει φυγει τουλχ λες? Γιατι και με China Post ετσι εδειχνε αλλα δεν ειχε φυγει ποτε..

 

Σε σημερινη επικοινωνια με το cube-tablet απλα μου εκαναν paste τη σελιδα του swiss post...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αφου εφυγε απο εκει 24/12 αναμενεται εδω καλως εχοντων των πραγματων μεσα στην επομενη εβδομαδα!

Απο το σαιτ μου εχουν πει το αργοτερο που θα ειναι εδω,μεχρι τις 29/01!

 

 

Τελικα εφθασε Ελλαδα 18/01,και αναμενεται στα χερια μου μεχρι την Τεταρτη το αργοτερο all going well!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Δεν με καταλαβες.. η παραγγελια ΕΓΙΝΕ στις 5/1... και μου απαντησαν πως ειναι λογικο να αργησε ..

προφανως το ειχαν δωσει κ αλλου το τρακινγκ κ τους εγινε επιστροφη?

Δεν ξέρω, απλά επειδή έγραψες παραπάνω (το κομμάτι με bold) ότι την έκανες 20/12, υπέθεσα ότι υπήρχε στο σύστημά τους από τότε αλλά εκτελέστηκε στις 5/1. Και πάλι όμως καθυστέρησε, εκτός εάν συνέβη αυτό που λες (να μπέρδεψαν την παραγγελία και το tracking ID σου το πήρε άλλος).

 

Σιγουρα εχει φυγει τουλχ λες? Γιατι και με China Post ετσι εδειχνε αλλα δεν ειχε φυγει ποτε..

Το sao.cn που ανέφεραν, τι λέει;

 

Εμένα έφυγε από Κίνα 13/01 με china ems και έκτοτε αγνοείται...

 

Το sao.cn το βρίσκει;

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αποφάσισα να αγοράσω το εξής http://ipadalternative.com/en/181-ainol-novo-9-firewire-quad-core-retina-tablet-97-inch-16gb.html tablet το οποίο το περίμενα πως και πως να κυκλοφορήσει επιτέλους. Μετά από όσα διάβασα στο φόρουμ λέω να το πάρω από το ipadalternative λόγω της αξιοπιστίας του όπως λένε πολλοί (αν και είναι έως και 50$ ακριβότερο από άλλα stores αλλά λέει ότι προσφέρει "price match service", θα την κάνουν άραγε; ) με Singapore Post. Επειδή είναι η 1η μου μεγάλη αγορά (μέχρι τώρα έχω αγοράσει μόνο ψιλοπραγματάκια από ebay) θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1) Για να αποφύγω το τελωνείο να τους ζητήσω να το κάνουν "mark as gift" και "Low cost product"; Μέχρι τι ποσό να αναγράφεται; 20$, 50$ ;

2) Να τους ζητήσω να μην συμπεριλάβουν τιμολόγιο στο δέμα;

3) Όσον αφορά τον φορτιστή θα είναι συμβατός με ελληνικές πρίζες;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε απάντηση! :)

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Frontier, εδώ Πειραιά ποτέ δεν παίρνουν τα πακέτα μαζί τους οι ταχυδρόμοι, μόνο ειδοποιητήρια. Αλλά ενώ στο ειδοποιητήριο λέει παραλαβή την επόμενη μέρα, εγώ πάω την ιδια μέρα και τα παίρνω, αν δω στο τρακινγκ ότι είναι ήδη στο ταχ. γραφείο

Το cube-tablet.com παντως τα εχει παιξει τελειως.

Μετα απο ερωτηση μου για παραγγελια απο 5/1 που ακομα δειχνει

Thu 10.01.2013 19:10 Departure from border point of origin country Swiss Post SINGAPORE

κ απο οτι λετε ακομα κι αν φτασει Ελβετια θελει καιρο μετα, μου απαντησαν πως προτιμουν Swiss Post γιατι τους εχουν καταστραφει πολλα πακετα με Singapore.

Επισης μου ειπαν πως ειναι λογικο να αργει η παραγγελια μου αφου την εκανα 20/12 και μεσολαβησαν οι γιορτες (παραγγελια 5/1 επαναλαμβανω..).

Και φαντασου τους διαλεξα μετα απο διαβασμα εδω μεσα οτι στελνουν με καλες υπηρεσιες κλπ..

 

Να κανω dispute-escalate κλπ απο τωρα? Υπαρχει περιπτωση οντως να εχει φυγει το δεμα?

Σίγουρα έχει φύγει το δέμα. Το πιο πιθανό είναι να βρίσκεται σε μια αποθήκη στη Ζυρίχη τώρα. Υπομονή, γιατί στη Ζυρίχη έχει τελευταία προταιρεότητα το πακέτο σου..

Εμένα έφυγε από Κίνα 13/01 με china ems και έκτοτε αγνοείται...
Δεν αγνοείται, είναι στο δρόμο για ελλάδα μάλλον, ή σε καμιά αποθήκη:p υπολόγισε αρχές φλεβάρη θα το χεις

Δεν με καταλαβες.. η παραγγελια ΕΓΙΝΕ στις 5/1... και μου απαντησαν πως ειναι λογικο να αργησε ..

προφανως το ειχαν δωσει κ αλλου το τρακινγκ κ τους εγινε επιστροφη?

Σιγουρα εχει φυγει τουλχ λες? Γιατι και με China Post ετσι εδειχνε αλλα δεν ειχε φυγει ποτε..

Σε σημερινη επικοινωνια με το cube-tablet απλα μου εκαναν paste τη σελιδα του swiss post...

Μπορεί απλά να μπερδεύτηκαν από βιασύνη. Μην πρήζεις το κατάστημα, αυτοί επιλέγουν swiss post γιατί υποτίθεται λέει ότι δίνει καλύτερες υπηρεσίες καθώς είναι ευρωπαϊκή, και αποφεύγεις σίγουρα το τελωνείο, κι είναι καλύτερη επιλογή για πολλές μικρές ευρωπαικές χώρες. Η ευθύνες ειναι του swiss post, και δυστυχώς η μόνη λύση είναι να ζητάμε απ τα καταστήματα να μην την επιλέγουν. Εγώ έστειλα email για την παραγγελία μου στο cube-tablet και πήρα αυτό:

Dear gerstavros

U30GT White in stock.

Yes. we can ship the order to greece with singapore post,

Registered Air Mail (with tracking number 15 - 25 business days)

We can Write a smaller value lower than 50usd in the shipping documents so to avoid or reduce custom duties and tax.

You can pay with Paypal, Western Union/Wired Transfer(T/T)/Credit card.

Warranty: 12 months factory warranty.

 

Best Regards

Sincerely

Any question, please tell us at the first time.

Support Service

-----------------------------------

Ok, so i m waiting for tracking number from singapore post for my

order #730003587. Is that ok? Please confirm you will send it via

singapore post. Thank you

Περιμένω απάντηση σήμερα
Link to comment
Share on other sites

Το cube-tablet.com παντως τα εχει παιξει τελειως.

Μετα απο ερωτηση μου για παραγγελια απο 5/1 που ακομα δειχνει

Thu 10.01.2013 19:10 Departure from border point of origin country Swiss Post SINGAPORE

κ απο οτι λετε ακομα κι αν φτασει Ελβετια θελει καιρο μετα,

ΤΙ ΕΙΠΕΣ; Έκανες παραγγελία 5-1 στο cube-tablet και έχεις το απύθμενο θράσος να περιμένεις από τώρα το δέμα σου;

Εδώ εγώ έχω κάνει τη παραγγελία στις 5-12, ταχυδρομήθηκε-έφυγε από Σιγκαπούρη στις 17-12 (καθυστέρηση 12 μέρες τάχα λόγω εορτών), ταξινομήθηκε-έφυγε από Ζυρίχη στις 29-12 (καθυστέρηση 12 ημέρες λόγω Β' προτεραιότητας) και από τότε ξεκουράζεται στο κέντρο διαλογής συστημένων δεμάτων του αεροδρομίου (μέχρι σήμερα καθυστέρηση 23 ημέρες λόγω Β' προτεραιότητας).

Και για να το πω απλούστερα για να ξέρουν όλοι οι επόμενοι τι να περιμένουν από την cube-tablet σχετικά με την αποστολή των παραγγελιών τους:

Η cube-tablet στέλνει τα δέματα ως Β' προτεραιότητα. Αυτό σημαίνει ότι και στη Ζυρίχη και στην Αθήνα θα ταξινομηθούν αφού ταξινομηθούν πρώτα όλα τα δέματα Α' προτεραιότητας. Και θα καθυστερούν όσο έρχονται νέα δέματα Α' προτεραιότητας γιατί αυτά πάντα θα προηγούνται. Η ημερομηνία άφιξης έχει μικρή ή καμμία σημασία. Όπως μπορείτε να δείτε στο site της Swiss Post, τα δέματα Β' προτεραιότητας δεν παραδίδονται ανάλογα με το χρόνο άφιξης, αλλά ανάλογα με τους κανόνες που έχει για αυτά η χώρα προορισμού. Έτσι βλέπουμε ότι οι Ελβετοί έσπρωξαν το δέμα μου σε 12 μέρες από την άφιξή του στη Ζυρίχη. Και πάλι καλά. Φανταστείτε ότι προφανώς θα θέλανε να το ξεφορτωθούν ως ένα δέμα transit που η καθυστέρηση παράδοσής του δυσφημεί ευθέως την Swiss Post.

Ο ΕΛΤΑ βέβαια δεν έχει κανένα λόγο να σπρώξει ένα τέτοιο δέμα για το οποίο δεν έχει πληρωθεί αναλόγως και γι' αυτό η υπάλληλος που μου τα εξήγησε, δεν είχε κανένα πρόβλημα να μου πεί ότι ένα τέτοιο δέμα μπορεί να κάνει και μήνες να βγει από τον σάκκο. Δεν είναι ζήτημα κακής εργασίας των υπαλλήλων αλλά ο κανονικός τρόπος που τα ΕΛΤΑ αντιμετωπίζουν τα δέματα Β' προτεραιότητας. Και αν κρίνω και από τις ημερομηνίες άφιξης-αναχώρησης από Ζυρίχη, με τον ίδιο τρόπο αντιμετωπίζει τα δέματα Β' προτεραιότητας και η Swiss Post.

Δεν φταίει λοιπόν ούτε η Swiss Post ούτε τα ΕΛΤΑ. Φταίνε οι τζαμπατζήδες της cube-tablet.

 

μου απαντησαν πως προτιμουν Swiss Post γιατι τους εχουν καταστραφει πολλα πακετα με Singapore.
Σου είπαν ψέματα για να σε ξεφορτωθούν. Δεν έχω διαβάσει καμμία τέτοια αναφορά για τη Singapore Post, ούτε έχουν αναφερθεί μέχρι τώρα τόσο μεγάλοι χρόνοι παράδοσης από καμμία ταχυδρομική υπηρασία. Εγώ έχω παραλάβει από merimobiles με China Post, μέσα σε 15 ημερολογιακές μέρες από την πραγματική αποστολή του δέματος (20 από τη παραγγελία). Και τώρα κοντεύω 2 μήνες με αεροπορική αποστολή.

Ας λάβουν επίσης υπόψη τους όσοι επιμένουν σε εταιρείες τύπου cube-tablet να τους κάνουν αποστολή με Singapore Post, ότι και η Singapore Post θα έχει αποστολές Β' προτεραιότητας. Οπότε αν τους παραζορίσετε υπάρχει πάντα η πιθανότητα να σας το στείλουν με Singapore Post αλλά Β' προτεραιότητα και να φτάσει σε 3 τέρμινα. Όπως και το δικό μου. Θα γλυτώσετε βέβαια το περίμενε στην ενδιάμεση Ζυρίχη.

 

Να κανω dispute-escalate κλπ απο τωρα? Υπαρχει περιπτωση οντως να εχει φυγει το δεμα?

Το δέμα σου κάποτε θα φτάσει. Μπορεί να είσαι τυχερός και να φτάσει γρηγορότερα από τα δικά μας. Στα ΕΛΤΑ μου είπαν (χωρίς να το ορκιστούν κιόλας) ότι αυτή την εβδομάδα θα ανοίξουν τους σάκκους από Ελβετία γιατί τους παίρνει πολύς κόσμος και ρωτάει. Αν όμως περάσουν οι 25 εργάσιμες από τη παραγγελία, που βάζει ως ανώτατο όριο παράδοσης το cube-tablet, να κάνεις αμέσως dispute. Ίσως αν μαζευτούν αρκετά dispute να ζοριστούν και να αλλάξουν τον τρόπο αποστολής. Για τους επόμενους φυσικά γιατί εμείς τη φάγαμε.

 

Δυστυχώς, η κατάσταση με τα ΕΛ.ΤΑ είναι προβληματική ακόμα και σε επίπεδο τοπικών υπηρεσιών.
Σίγουρα τα ΕΛΤΑ δεν είναι τέλεια. Το πρόβλημα όμως που αντιμετωπίζουμε με τις καθυστερημένες παραδόσεις μέσω Ελβετίας, δεν οφείλεται στα ΕΛΤΑ αλλά στους τζαμπατζήδες του cube-tablet.

 

Όπως είπα κι αλλού, περιμένω να παραλάβω και μετά θα γράψω τις εντυπώσεις μου από τη συναλλαγή μου με το cube-tablet.

Η μέχρι τώρα εικόνα δεν είναι καλή. Ούτε καλά είναι αυτά που διαβάζω από άλλους. ΠΡΟΣΟΧΗ.

Link to comment
Share on other sites

η εμπειρία μου από το ipadalternative είναι ανάμικτη ούτε καλή ούτε κακή έχω αγοράσει 3 tamplet μέχρι τώρα 1 για εμενα ( Window N101 2)και 2 για φίλους τους είχα ανακοίνωση ότι θα αγοράσω 5 tamplet και αν μπορούν να μου κάνουνε κάποια έκπτωση και απάντησαν θετικά ότι θα κάνουνε έκπτωση στην συνεχεια ενώ αγόραζα και ένα tamblet κάθε μέρα ξεχωριστά δεν κάνανε την έκπτωση που μου είπανε και ενώ μου υποσχέθηκαν κάποιο δώρο θήκη συγκεκριμένα ακόμα δεν είδα κάποια κίνηση θα αγοράσω ακόμα 1 και στην συνεχεια θα κοιτάξω και αλλου (pandawill) έτσι και αλλιώς εξυπηρέτηση κάνω σε κάποιους φίλους που δεν έχουνε paypal όντως είναι πιο ακριβή από τους άλλους
Link to comment
Share on other sites

με αγχωνει που δεν εχει φανει ακομη καν να εχει φτασει στην Ελβετια κι απο οτι λετε εδω μεσα κανει αλλες 20 μερες μετα.

 

Ειχα παραγγειλει το ιδιο αντικειμενο απο αλλο μαγαζι στις 20/11 και ενω οι Κινεζοι μου ελεγαν περιμενε φτανει και περιμενε φτανει οπως τωρα τελικα αποδειχτηκε οτι ειχε μεινει στο τελωνειο τους (γι'αυτο αγχωνομαι). Και στις 40 μερες refund χωρις καμια εξηγηση.. (buyincoins).

Να περιμενω δηλ αλλα να φτασει επιτελους το ρημαδι!

 

Αρα να μην τους πρηζω τελικα? Τους λεω να ρωτησουν αν εφυγε απο το τελωνειο τους και μου εκαναν Paste την εικονα απο το τρακινγκ..

Κι εμενα Σταυρο ολα οκ μου τα ελεγαν στα email και τελικα το εστειλαν swiss..

Νοεμβρη-Δεκεμβρη γραφοντουσαν εδω μεσα καλα λογια για cube-tablet ακομη και για swiss γι' αυτο τους διαλεξα.. Μετα στραβωσε..

 

sao.cn λεει τα ιδια Departure from border point of origin country, Location:Swiss Post SINGAPORE (Singapore) Status Shipment )αρα δεν εχει φυγει ακομα ε?). Κατι παρομοιο ελεγε και το προηγουμενο απο china post...

 

Φυσικα και δεν θα περιμενα παραγγελια απο 10/1.. αλλα απο 5/1 θα περιμενα να εχει φτασει Ελβετια τουλχ..

Link to comment
Share on other sites

sao.cn λεει τα ιδια Departure from border point of origin country, Location:Swiss Post SINGAPORE (Singapore) Status Shipment )αρα δεν εχει φυγει ακομα ε?). Κατι παρομοιο ελεγε και το προηγουμενο απο china post...

 

Φυσικα και δεν θα περιμενα παραγγελια απο 10/1.. αλλα απο 5/1 θα περιμενα να εχει φτασει Ελβετια τουλχ..

Το δέμα σου είναι αεροπορικό. Εχει φύγει από τη Σιγκαπούρη και φυσικά βρίσκεται ήδη στην Ελβετία. Δεν ταξινομείται όμως (για να το δεις στο SAO) ούτε φεύγει από την Ελβετία γιατί είναι Β' προτεραιότητας. Θα δεις ότι μόλις ταξινομηθεί-εμφανιστεί στην Ελβετία, την ίδια μέρα κιόλας θα φύγει από εκεί για Αθήνα.

Όπως γράφω πιο πάνω, το δικό μου δέμα κόλλησε 12 μέρες στη Ζυρίχη και μέχρι τώρα μετράω 23 μέρες στην Αθήνα. Και συνεχίζω το μέτρημα. Και επαναλαμβάνω ότι αυτά τα διαστήματα δεν είναι τυπικά αλλά τυχαία. Εξαρτώνται από την ύπαρξη ή όχι, δεμάτων Α' προτεραιότητας που προηγούνται.

Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Guest iPadAlternative
η εμπειρία μου από το ipadalternative είναι ανάμικτη ούτε καλή ούτε κακή έχω αγοράσει 3 tamplet μέχρι τώρα 1 για εμενα ( Window N101 2)και 2 για φίλους τους είχα ανακοίνωση ότι θα αγοράσω 5 tamplet και αν μπορούν να μου κάνουνε κάποια έκπτωση και απάντησαν θετικά ότι θα κάνουνε έκπτωση στην συνεχεια ενώ αγόραζα και ένα tamblet κάθε μέρα ξεχωριστά δεν κάνανε την έκπτωση που μου είπανε και ενώ μου υποσχέθηκαν κάποιο δώρο θήκη συγκεκριμένα ακόμα δεν είδα κάποια κίνηση θα αγοράσω ακόμα 1 και στην συνεχεια θα κοιτάξω και αλλου (pandawill) έτσι και αλλιώς εξυπηρέτηση κάνω σε κάποιους φίλους που δεν έχουνε paypal όντως είναι πιο ακριβή από τους άλλους

 

I have returned the 15 euros to you. I will give you the 10 euro discount for the Hero tablet too, that's correct yes?

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι τα ανταγωνιστικά site τα οποία το ipadalternative να θεωρεί "σοβαρά";

Με άλλα λόγια, σε σύγκριση με ποιους ανταγωνιστές ισχύει το price match;

Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αποφάσισα να αγοράσω το εξής http://ipadalternative.com/en/181-ainol-novo-9-firewire-quad-core-retina-tablet-97-inch-16gb.html tablet το οποίο το περίμενα πως και πως να κυκλοφορήσει επιτέλους. Μετά από όσα διάβασα στο φόρουμ λέω να το πάρω από το ipadalternative λόγω της αξιοπιστίας του όπως λένε πολλοί (αν και είναι έως και 50$ ακριβότερο από άλλα stores αλλά λέει ότι προσφέρει "price match service", θα την κάνουν άραγε; ) με Singapore Post. Επειδή είναι η 1η μου μεγάλη αγορά (μέχρι τώρα έχω αγοράσει μόνο ψιλοπραγματάκια από ebay) θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1) Για να αποφύγω το τελωνείο να τους ζητήσω να το κάνουν "mark as gift" και "Low cost product"; Μέχρι τι ποσό να αναγράφεται; 20$, 50$ ;

2) Να τους ζητήσω να μην συμπεριλάβουν τιμολόγιο στο δέμα;

3) Όσον αφορά τον φορτιστή θα είναι συμβατός με ελληνικές πρίζες;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε απάντηση! :)

 

Θα έλεγα να περιμένεις πρώτα μερικές μέρες αφού κυκλοφορήσει, για 2 λόγους: 1) για να δεις αν υπάρχουν τυχόν σοβαρά θέματα και 2) διότι συνήθως πέφτει η τιμή μετά (όπως έκανα με το Χ900 που το πήρα $250, αντί για $290 που το είχαν πριν το παραγγείλω).

 

1) το μαρκάρουν αυτοί, αλλά μπορείς να το ζητήσεις.

2) τιμολόγιο δε βάζουν ούτως ή άλλως, γιατί το στέλνουν σε ηλεκτρονική μορφή.

3) ναι

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα και εγω να κανω μια αγορα ενος ταμπλετ.Ειναι η πρωτη φορα που κανω αγορα και δεν γνωριζω ακριβως την διδικασια.Θα πληρωσω σιγουρα με VISA PREPAID.Απο κει και περα δεν γνωριζω που θα μπορω να μπαινω για να βλεπω που βρισκεται το δεμα.Απ΄οτι διαβαζω κιολας θα πρεπει να το στειλουν σαν δωρο η κατω απο 20ε.Τα 2 site που εχω βρει αυτο που θελω ειναι τα εξης:

http://www.banggood.com

http://www.pandawill.com

Για το pandawill δεν εχω διαβασει κατι αρνητικο εδω μεσα αλλα το βρισκω και 20 δολλαρια ακριβοτερο.Απο την αλλη το banggood,2-3 φορες που εχει αναφερθει ,δεν εχει απαντησει κανεις.Το γνωριζει κανεις;ειναι αξιοπιστο;Τι βηματα πρεπει να ακολουθησω για μια ασφαλη αγορα;ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα και εγω να κανω μια αγορα ενος ταμπλετ.Ειναι η πρωτη φορα που κανω αγορα και δεν γνωριζω ακριβως την διδικασια.Θα πληρωσω σιγουρα με VISA PREPAID.Απο κει και περα δεν γνωριζω που θα μπορω να μπαινω για να βλεπω που βρισκεται το δεμα.Απ΄οτι διαβαζω κιολας θα πρεπει να το στειλουν σαν δωρο η κατω απο 20ε.Τα 2 site που εχω βρει αυτο που θελω ειναι τα εξης:

http://www.banggood.com

http://www.pandawill.com

Για το pandawill δεν εχω διαβασει κατι αρνητικο εδω μεσα αλλα το βρισκω και 20 δολλαρια ακριβοτερο.Απο την αλλη το banggood,2-3 φορες που εχει αναφερθει ,δεν εχει απαντησει κανεις.Το γνωριζει κανεις;ειναι αξιοπιστο;Τι βηματα πρεπει να ακολουθησω για μια ασφαλη αγορα;ευχαριστω προκαταβολικα!

 

οταν αγοραζεις κατι μετα απο λιγες μερες σου στελνουν ειμαιλ ενα κωδικο το λεγομενο tracking number,ειναι καπως ετσι RF123456789SG αναλογως απο που θα παραγγειλεις και με τι τροπο αποστολης θα το στειλουν.

πρεπει να κανεις ενα λογαριασμο στο paypal με την καρτα που εχεις για να ψωνιζεις με περισσοτερη ασφαλεια..

νομιζω πρεπει να προτιμησεις το banggood..

πιο μοντελακι θελεις να παραγγειλεις??

οτι θελεις εδω ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

οταν αγοραζεις κατι μετα απο λιγες μερες σου στελνουν ειμαιλ ενα κωδικο το λεγομενο tracking number,ειναι καπως ετσι RF123456789SG αναλογως απο που θα παραγγειλεις και με τι τροπο αποστολης θα το στειλουν.

πρεπει να κανεις ενα λογαριασμο στο paypal με την καρτα που εχεις για να ψωνιζεις με περισσοτερη ασφαλεια..

νομιζω πρεπει να προτιμησεις το banggood..

πιο μοντελακι θελεις να παραγγειλεις??

οτι θελεις εδω ειμαστε!

 

 

με το banggood τι ακριβώς γίνεται και στέλνει τα ταμπλετ σε δικά του κουτιά γιατί αυτά περί καλύτερης προστασίας δεν τα πολύ πιστεύω ,τα άλλα μαγαζιά χαζά είναι και στέλνουν κανονικά με τα κουτιά τους ? άσε που τα τυλίγουν έτσι οπου και απο το αεροπλάνο να πέσουν δεν πρόκειται να νιώσουν τίποτα ...

Link to comment
Share on other sites

οταν αγοραζεις κατι μετα απο λιγες μερες σου στελνουν ειμαιλ ενα κωδικο το λεγομενο tracking number,ειναι καπως ετσι RF123456789SG αναλογως απο που θα παραγγειλεις και με τι τροπο αποστολης θα το στειλουν.

πρεπει να κανεις ενα λογαριασμο στο paypal με την καρτα που εχεις για να ψωνιζεις με περισσοτερη ασφαλεια..

νομιζω πρεπει να προτιμησεις το banggood..

πιο μοντελακι θελεις να παραγγειλεις??

οτι θελεις εδω ειμαστε!

Ευχαριστω για την απαντηση !Ενδιαφερομαι για το Αinol Novo Venus 7.Ειναι vfm πιστευω αν και θα ηθελα να εχει 2gb ραμ.Το βρηκα 104ε και δωρεαν αποστολη!http://www.banggood.com/Wholesale-Ainol-Novo-7-Venus-Quad-Core-Atm7029-7-Inch-Ips-Android-4_1-16gb-Tablet-p-61755.html?fedm=1&utm_source=emarsys&utm_medium=Mail_men15&utm_campaign=newsletter-emarsys&utm_content=xuxu&currency=EUR

Πως σας φαινεται;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση !Ενδιαφερομαι για το Αinol Novo Venus 7.Ειναι vfm πιστευω αν και θα ηθελα να εχει 2gb ραμ.Το βρηκα 104ε και δωρεαν αποστολη!http://www.banggood.com/Wholesale-Ainol-Novo-7-Venus-Quad-Core-Atm7029-7-Inch-Ips-Android-4_1-16gb-Tablet-p-61755.html?fedm=1&utm_source=emarsys&utm_medium=Mail_men15&utm_campaign=newsletter-emarsys&utm_content=xuxu&currency=EUR

Πως σας φαινεται;

 

Θα ήταν καλύτερα να πας σε ένα καλό 2 πύρινο παρά σε ενα αργό τετραπυρινο,που ειναι χειρότερο και από τα διπύρηνα...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα 2 site που εχω βρει αυτο που θελω ειναι τα εξης:

http://www.banggood.com

http://www.pandawill.com

Για το pandawill δεν εχω διαβασει κατι αρνητικο εδω μεσα αλλα το βρισκω και 20 δολλαρια ακριβοτερο.Απο την αλλη το banggood,2-3 φορες που εχει αναφερθει ,δεν εχει απαντησει κανεις.Το γνωριζει κανεις;ειναι αξιοπιστο;Τι βηματα πρεπει να ακολουθησω για μια ασφαλη αγορα;ευχαριστω προκαταβολικα!

Για το banggood έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι δεν στέλνει τα προιόντα στη πρωτότυπη συσκευασία αλλά σε δικό του κουτί. Οι δικαιολογίες που προβάλλει γι' αυτό δεν στέκουν, οπότε μένει η απορία γιατί το κάνει και εύλογα ο καθένας υποθέτει ότι θέλει. Έχουν ακουστεί διάφορα: Ότι πουλάει προιόντα ΟΕΜ, ότι πουλάει προϊόντα β' διαλογής (όχι χαλασμένα), ότι πουλάει από επιστροφές άλλων, κλπ κλπ. Κανείς δεν ξέρει με σιγουριά. Εγώ εξαιτίας αυτού, σίγουρα θα το απέφευγα. Για να είμαι δίκαιος να πω ότι δεν θυμάμαι να έχουν αναφερθεί προβλήματα στη διαδικασία ή τα προϊόντα, από όσους έχουν αγοράσει από το συγκεκριμένο κατάστημα. Έχουν γραφτεί πάντως αρκετά.

 

Άλλα γνωστά μαγαζιά είναι το ipadalternative και το merimobiles.

Αρκετές πωλήσεις κάνουν και κάποιοι πωλητές από το aliexpress (κινέζικο ebay). Έχουν αναφερθεί πάρα πολλά κακά και θα απέφευγα ακόμη και τους μεγαλύτερους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...