Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Geeckbuying.

Ειχα βάλει παραγγελία στις 27 Ιανουαρίου.

Κάτι stock out κάτι περίμενε να έρθουν τα πράγματα....

φτάσαμε 17 Φεβρουαρίου όπου μου λένε ήρθαν τα πράγματα η παραγελία φεύγει σήμερα.

Σκέφτομε καλά.....λόγω πρωτοχρονιάς κλπ....

περιμένω tracking number.....τιποτα....στέλνω e-mail "Παίδες τι παίζει ?"

Τελικά 1 Μαρτίου λαμβάνω e-mail με tracking number ότι η παραγγελία έφυγε

στις 1 Μαρτίου από αυτούς.

Σήμερα βλέπω ότι στάλθηκε η παραγγελία με airmail 15-30 μέρες delivery όπως μου γράφουν και οι ίδιοι. Μόνο που εγώ πλήρωσα επιπλέον 1,4 $ για registeres airmail 7-15 μέρες delivery.

42 μερες για την εκτέλεση της παραγγελίας και αλλες 15-30 μέρες για να έρθει. ΚΡΑΤΑΤΕ ΜΕ

Έστειλα e-mail και περιμένω απάντηση......

Περιμένω να δω τι θα απαντήσουν...

 

Ομάδα Διαχείρισης: Χρησιμοποιείστε την πολλαπλή παράθεση για να απαντήσετε, μην κάνετε πολλαπλά μηνύματα.

 

Το 1.4 ειναι κατι σαν ασφαλεια και σε 16-18 μερες εδω θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Geeckbuying.

Ειχα βάλει παραγγελία στις 27 Ιανουαρίου.

Κάτι stock out κάτι περίμενε να έρθουν τα πράγματα....

φτάσαμε 17 Φεβρουαρίου όπου μου λένε ήρθαν τα πράγματα η παραγελία φεύγει σήμερα.

Σκέφτομε καλά.....λόγω πρωτοχρονιάς κλπ....

περιμένω tracking number.....τιποτα....στέλνω e-mail "Παίδες τι παίζει ?"

Τελικά 1 Μαρτίου λαμβάνω e-mail με tracking number ότι η παραγγελία έφυγε

στις 1 Μαρτίου από αυτούς.

Σήμερα βλέπω ότι στάλθηκε η παραγγελία με airmail 15-30 μέρες delivery όπως μου γράφουν και οι ίδιοι. Μόνο που εγώ πλήρωσα επιπλέον 1,4 $ για registeres airmail 7-15 μέρες delivery.

42 μερες για την εκτέλεση της παραγγελίας και αλλες 15-30 μέρες για να έρθει. ΚΡΑΤΑΤΕ ΜΕ

Έστειλα e-mail και περιμένω απάντηση......

Περιμένω να δω τι θα απαντήσουν...

 

 

 

Το επιβεβαίωσες με τον λογαριασμό σου ?

Είναι όλο το ποσό ή μέρος του ποσού μόνο ?

 

Ομάδα Διαχείρισης: Χρησιμοποιείστε την πολλαπλή παράθεση για να απαντήσετε, μην κάνετε πολλαπλά μηνύματα.

Ναι το επιβεβαιωσα,οτι ακριβως εβαλα μου γυρισαν πισω.Ολα καλα....

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Geeckbuying.

Ειχα βάλει παραγγελία στις 27 Ιανουαρίου.

Κάτι stock out κάτι περίμενε να έρθουν τα πράγματα....

φτάσαμε 17 Φεβρουαρίου όπου μου λένε ήρθαν τα πράγματα η παραγελία φεύγει σήμερα.

Σκέφτομε καλά.....λόγω πρωτοχρονιάς κλπ....

περιμένω tracking number.....τιποτα....στέλνω e-mail "Παίδες τι παίζει ?"

Τελικά 1 Μαρτίου λαμβάνω e-mail με tracking number ότι η παραγγελία έφυγε

στις 1 Μαρτίου από αυτούς.

Σήμερα βλέπω ότι στάλθηκε η παραγγελία με airmail 15-30 μέρες delivery όπως μου γράφουν και οι ίδιοι. Μόνο που εγώ πλήρωσα επιπλέον 1,4 $ για registeres airmail 7-15 μέρες delivery.

42 μερες για την εκτέλεση της παραγγελίας και αλλες 15-30 μέρες για να έρθει. ΚΡΑΤΑΤΕ ΜΕ

Έστειλα e-mail και περιμένω απάντηση......

Περιμένω να δω τι θα απαντήσουν...

Το 1.4$ είναι shipping insurance για ταχυδρομείο σινγκαπούρης, που κάνει 15-30 ημέρες όπως λένε.

Και στα email αυτοί δεν πρόκειται να σου απαντήσουν, ειναι απαράδεκτοι. Εγώ αναγκάστηκα να τους καλέσω στο τηλέφωνο για δέμα που επέστρεψα, παρέλαβαν πριν ένα μήνα, κι ακόμη δεν έχουν κάνει refund.

Link to comment
Share on other sites

προς ολους τους γνωστες....η ερωτηση ειναι απλη και συνθετη! ποιο site ναι, και γιατι οχι σε καποιο απο αυτα??

geekbuy

pandawill

banggood

ipadalternative

merimobile

buyincoin

και δεν ξερω αν πρεπει να αναφερθουμε σε καποιο ακομα....

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...ειμαι ετοιμος να κανω το κλικ της αγορας (για Hero I ή ΙΙ, ή PIPO M1 ή Μ8)

Edited by vagelisganas
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι στο 20ρικο.... θα εμπαιναν στον κόπο αντιγραφής για διαφορα 20 ευρώ?? Από την άλλη αν ισχύει κάτι τέτοιο, πως μπορούμε να ξέρουμε αυτό που αγοράζουμε τι πραγματικά είναι? Το pandawill πχ αυριο το έχει προσφορα 128 euro... να ναι μουφα? Εμένα αυτό που μου έστειλαν από που μπορώ να το ελέγξω αν όντως είναι original και οχι μαιμού?
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι στο 20ρικο.... θα εμπαιναν στον κόπο αντιγραφής για διαφορα 20 ευρώ?? Από την άλλη αν ισχύει κάτι τέτοιο, πως μπορούμε να ξέρουμε αυτό που αγοράζουμε τι πραγματικά είναι? Το pandawill πχ αυριο το έχει προσφορα 128 euro... να ναι μουφα? Εμένα αυτό που μου έστειλαν από που μπορώ να το ελέγξω αν όντως είναι original και οχι μαιμού?

 

Η διαφορά τιμής δεν είναι στο πόσο εμείς αγοράζουμε, αλλά στο πόσο αυτοί αγοράζουν.

Αν π.χ ένα tablet - το αυθεντικό - πωλείται προς έστω $100 το τεμάχιο (από τον κατασκευαστή) με προτεινόμενη τιμή $130 και ο κλώνος πωλείται $80 (και πολλά λέω), ένα μαγαζί που πουλάει κλώνους μπορεί να το δώσει μέχρι και $120 και θα κερδίσει τον πελάτη σε σχέση με αυτόν που πουλάει γνήσια και το δίνει $130 και να βγάλει και μεγαλύτερο κέρδος.

 

Πριν κανένα χρόνο, τέτοιες περιπτώσεις τις ανίχνευες σχετικά εύκολα από sites που είχαν περίεργους (ή ανύπαρκτους) όρους επιστροφής και εγγυήσεων (π.χ banggood), αλλά αυτό πλέον δεν ισχύει (π.χ και το Pandawill πριν από 1 χρόνο δούλευε όπως το banggood, το fastcardtech εξακολουθεί να δουλεύει έτσι). Πλέον, μόνο αν ανοίξεις το tablet και συγκρίνεις με το εσωτερικό του γνήσιου μπορεί να το καταλάβεις.

Ο

ι περιπτώσεις κλώνων στυλ Xiaomi Mi-2 που μπορείς και με το Antutu να τους εντοπίσεις, είναι σπάνιες έως ανύπαρκτες στα Κινέζικα tablets.

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο site http://www.resellerratings.com/ που μπορούμε να ελέγξουμε τις κριτικές για τα διάφορα site, βλέπω ότι το banggood έχει την καλύτερη βαθμολογία, ανώ γενικά το ipadalternative το ψιλοθάβουν... :worry:

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα tablet, αλλά βλέπω ότι μεταξύ των δύο υπάρχει σημαντική διαφορά στην τιμή. Από εκεί και πέρα στο banggood με ψιλοπροβληματίζει το γεγονός ότι το tablet το στέλνουν σε δικιά τους συσκευασία και όχι στην εργοστασιακή. Από το ipadalternative το στέλνουν στην κανονική συσκευασία;

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!! :)

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Στο site http://www.resellerratings.com/ που μπορούμε να ελέγξουμε τις κριτικές για τα διάφορα site, βλέπω ότι το banggood έχει την καλύτερη βαθμολογία, ανώ γενικά το ipadalternative το ψιλοθάβουν... :worry:

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα tablet, αλλά βλέπω ότι μεταξύ των δύο υπάρχει σημαντική διαφορά στην τιμή. Από εκεί και πέρα στο banggood με ψιλοπροβληματίζει το γεγονός ότι το tablet το στέλνουν σε δικιά τους συσκευασία και όχι στην εργοστασιακή. Από το ipadalternative το στέλνουν στην κανονική συσκευασία;

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!! :)

ούτε το ένα ούτε το άλλο. merimobiles κατα προτίμηση για τάμπλετ

Link to comment
Share on other sites

ούτε το ένα ούτε το άλλο. merimobiles κατα προτίμηση για τάμπλετ

 

Το merimobiles στέλνει στην κανονική συσκευασία και με Singapore Post;

Επίσης, βλέπω ότι το merimobiles στις τιμές πλησιάζει το banggood και έχει και εξίσου υψηλή βαθμολογία...

Edited by djfog
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Το merimobiles στέλνει στην κανονική συσκευασία και με Singapore Post;

Επίσης, βλέπω ότι το merimobiles στις τιμές πλησιάζει το banggood και έχει και εξίσου υψηλή βαθμολογία...

 

Ναι με κανονική στέλνει

Link to comment
Share on other sites

Στο site http://www.resellerratings.com/ που μπορούμε να ελέγξουμε τις κριτικές για τα διάφορα site, βλέπω ότι το banggood έχει την καλύτερη βαθμολογία, ανώ γενικά το ipadalternative το ψιλοθάβουν... :worry:

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα tablet, αλλά βλέπω ότι μεταξύ των δύο υπάρχει σημαντική διαφορά στην τιμή. Από εκεί και πέρα στο banggood με ψιλοπροβληματίζει το γεγονός ότι το tablet το στέλνουν σε δικιά τους συσκευασία και όχι στην εργοστασιακή. Από το ipadalternative το στέλνουν στην κανονική συσκευασία;

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!! :)

 

Τα reseller ratings θέλουν λίγο προσοχή.

Στο iPadAlt τα στέλνουν με την κανονική συσκευασία του κατασκευαστή.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν μου ειχαν ξανακανει refund Ποτε ποσο καιρο θελει περιπου μεχρι να μου μπουν τα λεφτα στην καρτα μου απο την τραπεζα?Eurobank καρτα Visa εχω.....3-5 μερες διαβασα,ισχυει?Να δω ποτε θα παραγγειλω το tablet που θελω και ταλαιπωρω εδω και δυο μηνες σχεδον,ελεος.
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν μου ειχαν ξανακανει refund Ποτε ποσο καιρο θελει περιπου μεχρι να μου μπουν τα λεφτα στην καρτα μου απο την τραπεζα?Eurobank καρτα Visa εχω.....3-5 μερες διαβασα,ισχυει?Να δω ποτε θα παραγγειλω το tablet που θελω και ταλαιπωρω εδω και δυο μηνες σχεδον,ελεος.
Εμένα μπήκαν την επόμενη.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπήκαν την επόμενη.

 

Μπα οχι το εχω ελεγξει,προσπαθω ν ακανω αγορα κ μου βγαζει Error.......μαλλον στην Eurobank δεν θα ειναι αμμεσης αναγκης ν ατα βαλουν αμεσως.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Να ρωτήσω αν ξέρει κανένας για αυτό το site?? http://www.gadgetsdealer.com/

Έχει παραγγείλει κάποιος από εδώ??

Δεν ενδιαφέρομαι να παραγγείλω tablet (αυτό το έκανα από το ipadalternative κ ήδη από χθες το tabletάκι είναι στο αεροδρόμιο της Σιγκαπούρης...σύμφωνα με παλαιότερα post λογικά αύριο θα φύγει για Ελλάδα) αλλά να το έχω στα υπόψιν για κανένα αξεσουάρ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Να ρωτήσω αν ξέρει κανένας για αυτό το site?? http://www.gadgetsdealer.com/

Έχει παραγγείλει κάποιος από εδώ??

Δεν ενδιαφέρομαι να παραγγείλω tablet (αυτό το έκανα από το ipadalternative κ ήδη από χθες το tabletάκι είναι στο αεροδρόμιο της Σιγκαπούρης...σύμφωνα με παλαιότερα post λογικά αύριο θα φύγει για Ελλάδα) αλλά να το έχω στα υπόψιν για κανένα αξεσουάρ.

Ευχαριστώ

Για αξεσουάρ κλπ καλό είναι. Εξυπηρέτηση κακή βέβαια, οπότε μην πάρεις κάνα κινητό/τάμπλετ ή κάτι άλλο ακριβό από κει.
Link to comment
Share on other sites

Jamie can you please check if you have received my Fire with dead touchscreen from order #1904, China Post tracking indicates it arrived at China central hub on 25/2 at 08.41 and left at 14.08 (probably en route to you)...

 

thank you

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλοι,τελικα ολα καλα με το pandawill,του ειχα στειλει μεσα στο Σ/Κ να μου βαλειτα λεφτα πισω και οντως με ενημερωσαν οτι μου εκαναν refund.Ουτε με dispute εμπλεξα ουτε τπτ,ξερανε το λαθος τους και γι αυτο με εξυπηρετησαν γρηγορα.Δεν θα το ξαναπροτιμησω,Ipadalternative/Merimobiles και κανενα αλλο.

 

πως επικοινωνησες μαζι τους?εκανα παραγγελια μεσω paypal αλλα δεν εχω λαβει mail επιβεβαιωσης και αρχιζουν να με ζωνουν τα φιδια.....:cry:.

Link to comment
Share on other sites

Για αξεσουάρ κλπ καλό είναι. Εξυπηρέτηση κακή βέβαια, οπότε μην πάρεις κάνα κινητό/τάμπλετ ή κάτι άλλο ακριβό από κει.

 

Μα για αξεσουαρ κ αν :):):) Σ' ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πως επικοινωνησες μαζι τους?εκανα παραγγελια μεσω paypal αλλα δεν εχω λαβει mail επιβεβαιωσης και αρχιζουν να με ζωνουν τα φιδια.....:cry:.

 

Αααααα μεσω email δεν απαντανε αμεσως.......εγω στο facebook τους εγραφα στον τοιχο τους οπως κανουν και πολλοι αλλοι και απαντανε σε ολους απο εκει.......https://www.facebook.com/PandawillFans?ref=ts&fref=ts

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω καταλάβει ρε παιδιά. Το εμπιστευόμαστε το ipadalternative; Πόσες μέρες κάνει να στείλει Αθήνα και παίζει τίποτα με ψευδή χαρακτηριστικά γιατί βρήκα 2 tablets που με ενδιαφέρουν πολύ αλλά έχω μπερδευτεί λίγο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω καταλάβει ρε παιδιά. Το εμπιστευόμαστε το ipadalternative; Πόσες μέρες κάνει να στείλει Αθήνα και παίζει τίποτα με ψευδή χαρακτηριστικά γιατί βρήκα 2 tablets που με ενδιαφέρουν πολύ αλλά έχω μπερδευτεί λίγο.
Δεν έχω ακούσει ποτέ για ψευδή χαρακτηριστικά. Λάθη σε χαρακτηριστικά ακυκλοφόρητων, ναι όπως πολλοί άλλοι. Πριν μερικούς μήνες για παράδειγμα έγραφε ότι κάποια retina (θα) έχουν hdmi. Λάθος φυσικά που παρέσυρε και κάποιους εδώ μέσα. Επρόκειτο όμως για ακυκλοφόρητα προιόντα.

Αυτό που σίγουρα κάνει, είναι ψευδή διαφήμιση περί ισσοφάρισης της τιμής του με τυχόν χαμηλότερη τιμή άλλου καταστήματος. Μπορεί να δίνει χαμηλότερη τιμή σε έναν στους εκατό που το επικαλούνται. Κατά τα άλλα το έχει εκεί για να παρασύρει τα κορόιδα. Στην Ευρώπη θα τους είχαν ξεσκίσει στα πρόστιμα. Στη Κίνα όμως τα μαγαζιά είναι σε πολύ μεγάλο βαθμό λαθρόβια και πρέπει να το συνειδητοποιούμε όσοι ψωνίζουμε από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σίγουρα κάνει, είναι ψευδή διαφήμιση περί ισσοφάρισης της τιμής του με τυχόν χαμηλότερη τιμή άλλου καταστήματος. Μπορεί να δίνει χαμηλότερη τιμή σε έναν στους εκατό που το επικαλούνται. Κατά τα άλλα το έχει εκεί για να παρασύρει τα κορόιδα. Στην Ευρώπη θα τους είχαν ξεσκίσει στα πρόστιμα. Στη Κίνα όμως τα μαγαζιά είναι σε πολύ μεγάλο βαθμό λαθρόβια και πρέπει να το συνειδητοποιούμε όσοι ψωνίζουμε από εκεί.

 

Το έχουν καταργήσει το price match, όπως έχουν κάνει και οι υπόλοιποι (π.χ στο panda σου στέλνει αυτοματοποιημένο e-mail που αναφέρει ότι δεν μπορεί να κάνει price match και δίνει κουπόνι για επόμενη αγορά), αλλά ναι, τέτοιες πρακτικές είναι δυστυχώς συνηθισμένες στην Κίνα (εδώ οι κατασκευαστές λένε ό,τι να'ναι προκειμένου να πουλήσουν, τα μαγαζιά θα γλύτωναν);

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...