Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παρήγγειλα στις 18/1 από merimobiles [εφόσον διάβασα τα πολύ θετικά σχόλια για το εν λόγο μαγαζί]ένα κινητό Lenovo αλά μέχρι σήμερα 9 ημέρες μετα,δεν μου έστειλαν τον tracking number παρόλο τα δυο μηνύματα που εστιλα καμια απαντηση. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακριά από το Cube-Tablet.com - ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

 

Αποστολή παραγγελίας μου με Swiss Post

Η παραγγελία-πληρωμή έγινε στις 5-12, Ο χρόνος παράδοσης ήταν 50 μέρες από την παραγγελία. Δυστυχώς δεν ήμουν η εξαίρεση αλλά ο κανόνας ...

Η καθυστέρηση οφείλεται στον τρόπο αποστολής με την Swiss Post (economy-β' προτεραιότητρα) που και είχε πολύ μεγάλους χρόνους αναμονής σε κλειστούς σάκους, τόσο στη Ζυρίχη (12 μέρες) όσο και στην Αθήνα (25 μέρες).

 

Δεν μου έστειλαν το καινούργιο μοντέλο που παρήγγειλα

Το χειρότερο όμως δεν είναι η καθυστερημένη παράδοση αλλά ότι η cube-tablet.com με εξαπάτησε υποσχόμενο ότι θα μου στείλει το καινούργιο μοντέλο και μου έστειλε κάτι άλλο. Γιατί μάλλον δεν μου έστειλε ούτε το παλιό.

 

Αναξιόπιστοι και απατεώνες στο Cube-Tablet

Όπως αποδυκνείεται από τη δική μου περίπτωση, αλλά και από το γεγονός ότι το ίδιο ακριβώς συνέβη και σε άλλο μέλος του φόρουμ, επρόκειτο περί κανονικής απάτης.

 

Φαίνεται ότι η εξαπάτηση πελατών από το cube-tablet.com μέσω ψεύτικης διαφήμισης περί τάχα "νέων μηχανημάτων" έχει πάρει τέτοια έκταση, ώστε ανάγκασε την ίδια την Cube να βάλει φαρδιά πλατιά στο site της ανακοίνωση (το πρώτο που βλέπεις όταν μπαίνεις) ότι δεν έχει καμμία σχέση με τους απατεώνες του cube-tablet.com.

Για να βοηθήσω κι άλλους συμφορουμίτες να μη την πατήσουν όπως εγώ και άλλοι εδώ μέσα, να επισημάνω ότι η cube-tablet.com ανήκει στην focalandroid και ότι στην ίδια εταιρεία ανήκει και το ainol-novo.com και πιθανώς και άλλες ιστοσελίδες με όνομα του τύπου tablet-brand-name.com.

 

ΥΓ Βέβαια και η ίδια η Cube δεν πάει πίσω στην αναξιοπιστία. Αυτοί είναι που στέλνουν μηχανήματα με ελλατωματικά ηχεία και αυτοί είναι που στις προδιαγραφές του u30gt αναφέρουν (27-2-13) ότι έχει οθόνη ips ενώ στέλνουν mva. Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Guest iPadAlternative
Hi Jamie,

I bought an Ainol NOVO 7 Fire (Flame) from iPadAlternative (Order: #001997) 20/1

a week later touch screen stoped working...

I've tried to find a solution.. nothing worked.

 

Finally I sent you an email on 15/2....

The answer was:

 

"We are currently looking for a solution to this issue. If we can not find one then you will need to return the tablet.

Kelly"

 

after this, nothing... just waiting...

 

Hi, you should have received our return form. I will send it again to make sure, thanks

 

Hello Jamie,

 

Today i hope you will ship Hyundai T7 for me [27 Feb]. (#001299) -Replacement.

 

Hi Sakis,

I'm getting you sorted out, thanks Sakis

 

Hello jamie. It has been almost 2 weeks and i still havent received any voucher. My email is random_mail2012@yahoo.com .

 

Hi,

yes, sorry for the delay. I have just returned from a sickness. I will get your voucher made ASAP, thanks

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Hi Jamie,

I bought an Ainol NOVO 7 venus from iPadAlternative (Order: #002134) on the 19/2.

On the Singapure Post page it is :

20-02-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

22-02-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

It's been 5 days that it is "Despatched to overseas" that I think is a lot for airmail.

Excuse me if i'm wrong but can you check it?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Hi Jamie,

I bought an Ainol NOVO 7 venus from iPadAlternative (Order: #002134) on the 19/2.

On the Singapure Post page it is :

20-02-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

22-02-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

It's been 5 days that it is "Despatched to overseas" that I think is a lot for airmail.

Excuse me if i'm wrong but can you check it?

Thanks

 

My Order #002122.

21-02-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

22-02-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

Link to comment
Share on other sites

Hi Jamie,

I bought an Ainol NOVO 7 venus from iPadAlternative (Order: #002134) on the 19/2.

On the Singapure Post page it is :

20-02-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

22-02-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

It's been 5 days that it is "Despatched to overseas" that I think is a lot for airmail.

Excuse me if i'm wrong but can you check it?

Thanks

 

22 έφυγε, λογικά μέχρι την 1η θα είναι Ελλάδα.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Hi Jamie

 

I am interested in the new tablets with RK3188 and more specificaly pipo m9 and cuge tablet u30GT2. Can you please inform us on the availability of these τουμπανα tablets :rolleyes:

and by τούμπανα he means "top of the top" :dance:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρήγγειλα στις 18/1 από merimobiles [εφόσον διάβασα τα πολύ θετικά σχόλια για το εν λόγο μαγαζί]ένα κινητό Lenovo αλά μέχρι σήμερα 9 ημέρες μετα,δεν μου έστειλαν τον tracking number παρόλο τα δυο μηνύματα που εστιλα καμια απαντηση. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

Άφησες μήνυμα μέσα απ το members center στο site και δεν σου απάντησαν εντός μίας ημέρας; Εμένα απαντάνε γρήγορα. Ποιο κινητό αγόρασες επίσης, μήπως δεν υπάρχει στοκ;

Link to comment
Share on other sites

ειναι ταχυδρομειο μεσω Σουηδιας !!! οχι Δανιας μικρο λαθακι !!!;)

Φαντάζομαι οχι courier....

Φαίνεται ότι η εξαπάτηση πελατών από το cube-tablet.com μέσω ψεύτικης διαφήμισης περί τάχα "νέων μηχανημάτων" έχει πάρει τέτοια έκταση, ώστε ανάγκασε την ίδια την Cube να βάλει φαρδιά πλατιά στο site της ανακοίνωση (το πρώτο που βλέπεις όταν μπαίνεις) ότι δεν έχει καμμία σχέση με τους απατεώνες του cube-tablet.com.

Για να βοηθήσω κι άλλους συμφορουμίτες να μη την πατήσουν όπως εγώ και άλλοι εδώ μέσα, να επισημάνω ότι η cube-tablet.com ανήκει στην focalandroid και ότι στην ίδια εταιρεία ανήκει και το ainol-novo.com και πιθανώς και άλλες ιστοσελίδες με όνομα του τύπου tablet-brand-name.com.

 

ΥΓ Βέβαια και η ίδια η Cube δεν πάει πίσω στην αναξιοπιστία. Αυτοί είναι που στέλνουν μηχανήματα με ελλατωματικά ηχεία και αυτοί είναι που στις προδιαγραφές του u30gt αναφέρουν (27-2-13) ότι έχει οθόνη ips ενώ στέλνουν mva. Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα δηλαδή.

Ναι το είδα και εγω...έχουν πλάκα στο cube-tablet...good luck to them now :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οχι courier....

 

Ναι το είδα και εγω...έχουν πλάκα στο cube-tablet...good luck to them now :lol:

ταχυδρομείο είναι, και δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Εγώ πάντως πήρα ένα U30GT απ το cube-tablet κι ένα ainol fire απ το ainol-novo της ίδιας εταιρίας, και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, αντιθέτως έμεινα ευχαριστημένος, κι έχουν πολύ χαμηλές τιμες. Μάλιστα στη δευτερη αγορα ζήτησα να στειλουν με singapore post αντί swiss post, και το καναν. Μια χαρά επικοινωνία κι εξυπηρέτηση, άριστο πακέτο με ένδειξη fragile και ταινίες ασφαλίας, όχι σαν τα μπακαλίστικα άλλων. Τα κλασσικά προβλήματα με τα "ψέμματα" των κινεζων ισχύουν σ όλους, παρόλο που αυτοί στην ιστοσελίδα έγραφαν ξεκάθαρα ότι δεν ξέρουν τι στέλνουν. Φυσικά θα τους ξαναπροτιμήσω προσωπικά..

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες θέλει το singapore post να αρχίσει να δείχνει κινητικότητα; (παραγγελία απο merimobiles)

Επειδή μετά τις διακοπές στην Κίνα γίνεται χαμός στα ταχυδρομεία, κάνε υπομονή..

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες θέλει το singapore post να αρχίσει να δείχνει κινητικότητα; (παραγγελία απο merimobiles)
Αν σου έδωσαν νούμερο,μετά από μια δυο μέρες πρέπει να φανεί.
Link to comment
Share on other sites

Guest iPadAlternative
Hi Jamie

 

I am interested in the new tablets with RK3188 and more specificaly pipo m9 and cuge tablet u30GT2. Can you please inform us on the availability of these τουμπανα tablets :rolleyes:

 

Hi, the M9 has been delayed by Pipo by 4 days. As soon as they release them we will be one of the first to get them! No news on the date for the GT2 yet, as as we do I will post in here, thanks

 

Hi Jamie

 

I would like To ask you about order #1812. It is a window n101 2 that was returned To you for replacement because it would not charge.

Have you sent another one?

Thank you.

 

I will look into this now, thanks

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Άφησες μήνυμα μέσα απ το members center στο site και δεν σου απάντησαν εντός μίας ημέρας; Εμένα απαντάνε γρήγορα. Ποιο κινητό αγόρασες επίσης, μήπως δεν υπάρχει στοκ;

 

Φίλε καλημέρα έχω πάρει το Lenovo a 789 2 sim κινητό το έκλεισα στις 18 του μήνα. Με στέλλουν μήνυμα από το merimobiles ότι το κινητό δεν το εκλεισα.τους έστειλα την απόδειξη από pay pal και μου απαντάνε συγγνώμη λόγο φόρτου εργασίας δεν το πρόσεξαν και μου το στέλνουν με αριθμό παραγγελίας στις 23, και ότι με άλλο μήνυμα θα μου στείλουν τον αριθμό αποστολης.απο τότε τιποτα.τους έστειλα μέσο yahoo 3 μηνύματα για τον αριθμό αποστολής αλά μούγγα στη στρούγκα.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με το site των ΕΛΤΑ;

Απ'ότι βλέπω έχει αλλάξει και το καινούριο δε μου δίνει αποτελέσματα.

 

Πρέπει να έχει πρόβλημα ακόμη, μίλησα στο support που έχουν και παραδέχονται δυσλειτουργία του site...υπομονή θα το φτιάξουν.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει πρόβλημα ακόμη, μίλησα στο support που έχουν και παραδέχονται δυσλειτουργία του site...υπομονή θα το φτιάξουν.
Εμφανίστηκε ειδοποιητήριο σήμερα και δεν ήξερα, καν, ότι έφτασε.
Link to comment
Share on other sites

Yersterday I received my Hero (order #2101)

It had the 1226 rom.Front camera dos not work and is green.

I installed the 1219 rom.Same problem

Is it a hardware issue?

I am looking forward for an answer.

Link to comment
Share on other sites

Yersterday I received my Hero (order #2101)

It had the 1226 rom.Front camera dos not work and is green.

I installed the 1219 rom.Same problem

Is it a hardware issue?

I am looking forward for an answer.

 

Πιθανότατα είναι θέμα ROM, τέτοια προβλήματα συνήθως σχετίζονται με τα video codecs και λύνονται με format της εσωτερικής μνήμης (με κάποιο εργαλείο όπως το SD Formatter).

Δες και στο νήμα του Hero εδώ στο myphone.

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει πρόβλημα ακόμη, μίλησα στο support που έχουν και παραδέχονται δυσλειτουργία του site...υπομονή θα το φτιάξουν.

 

Ποιο ειναι το καινουργιο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλημέρα έχω πάρει το Lenovo a 789 2 sim κινητό το έκλεισα στις 18 του μήνα. Με στέλλουν μήνυμα από το merimobiles ότι το κινητό δεν το εκλεισα.τους έστειλα την απόδειξη από pay pal και μου απαντάνε συγγνώμη λόγο φόρτου εργασίας δεν το πρόσεξαν και μου το στέλνουν με αριθμό παραγγελίας στις 23, και ότι με άλλο μήνυμα θα μου στείλουν τον αριθμό αποστολης.απο τότε τιποτα.τους έστειλα μέσο yahoo 3 μηνύματα για τον αριθμό αποστολής αλά μούγγα στη στρούγκα.
Μέσα απ τον λογαριασμό σου στο site, θα πας στα messages και θα αφήσεις μήνυμα. Από κει θα πάρεις απάντηση σε λιγότερο από μια μέρα.

Τι γίνεται με το site των ΕΛΤΑ;

Απ'ότι βλέπω έχει αλλάξει και το καινούριο δε μου δίνει αποτελέσματα.

Ποιο καινουριο; Το παλιό έιναι, και δεν δουλεύει εδώ και μέρες το tracking. Πάρτε τηλέφωνο στο 8001182000 για τηλεφωνικό tracking :p

Εμφανίστηκε ειδοποιητήριο σήμερα και δεν ήξερα, καν, ότι έφτασε.

Το ότι φτάνει ελλάδα το βλέπεις απ το tracking του εξωτερικού (πχ singapore post), κ μετά παίρνεις ένα τηλ στα ελτα και μαθαίνεις πού είναι

Πήρες fire για να μην το σκαλίσεις; Αφού το fire στοκ είναι προβληματικό:worry: Πάρε ένα window n70hd καλύτερα, ή pipo u1pro ή onda v712 Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Ποιο καινουριο; Το παλιό έιναι, και δεν δουλεύει εδώ και μέρες το tracking. Πάρτε τηλέφωνο στο 8001182000 για τηλεφωνικό tracking :p

 

Το ότι φτάνει ελλάδα το βλέπεις απ το tracking του εξωτερικού (πχ singapore post), κ μετά παίρνεις ένα τηλ στα ελτα και μαθαίνεις πού είναι

Υπάρχει καινούριο, αλλά δε λειτουργεί κανονικά ακόμη.

Πήρες fire για να μην το σκαλίσεις; Αφού το fire στοκ είναι προβληματικό Πάρε ένα window n70hd καλύτερα, ή pipo u1pro ή onda v712
Όχι, από το fire πήρα refund και μάλλον καλύτερα, γιατί βλέπω πολλά προβλήματα , τώρα τελευταία.Ένα ΜΚ 808 πήρα για την τηλεόραση (ε, δεν μπορεί να μην έχει κι αυτή android!!!).

Onda ποτέ! γιατί δεν έχουν bluetooth.Τα άλλα έχουν μικρή μπαταρία.

Άρχισα να ψάχνομαι γι'αυτό το FNF ifive mini2.

Edited by parisal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...