Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το παρακάτω κατάστημα έχει αγοράσει κανένας?

http://www.b2conlineshop.com

 

Παρήγγειλα ένα tablet από το pandawill, αλλά περιμένω 2 βδομάδες και ακόμα δεν το έχουν στείλει. Οπότε λέω να ζητήσω refund και να κάνω την αγορά από το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Από το παρακάτω κατάστημα έχει αγοράσει κανένας?

http://www.b2conlineshop.com

 

Παρήγγειλα ένα tablet από το pandawill, αλλά περιμένω 2 βδομάδες και ακόμα δεν το έχουν στείλει. Οπότε λέω να ζητήσω refund και να κάνω την αγορά από το παραπάνω.

 

Και εγώ περιμένω από pandawill... λογικά φταίει η chinese new yers eve που κρατάει λίγες μέρες ακόμα..!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν από λίγο παρέλαβα το Cube u9gt2.. από merimobiles.. ενώ αρχικά είχαν πει θα στέλνουν από 6/02 και μετά το έστειλα από τις 02/02 και σήμερα το παρέλαβα..

Βεβαία δεν παρέλαβα την memory card που είχα αγοράζει μαζί και τώρα είμαι σε επικοινωνία μαζί τους για διευθέτηση...

Με την πρώτη ματιά φαίνεται πολύ καλό και στιβαρό...οθόνη πάρα πολύ καλή...το πρώτο που έκανα ήταν να του βάλω opera mobile για να σερφάρω....αλλά μου έκανε κάτι νερά ο opera (δεν έμπαινε πουθενά)...

Θα το δω λίγο καλύτερα και εδώ είμαστε....

 

Πάνος..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω από pandawill... λογικά φταίει η chinese new yers eve που κρατάει λίγες μέρες ακόμα..!

 

Οι διακοπές τους τελείωσαν την προηγούμενη Κυριακή και λειτουργούν κανονικά από τις 30 Ιανουαρίου. Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στο κατάστημά τους. Το live chat διαρκώς είναι απασχολημένο.. στα emails καθυστερούν να απαντήσουν. Ευτυχώς βρήκα μία Κινέζα στο fb που δουλεύει εκεί και με ενημέρωσε για κάποια πράγματα.

Μου είπε ότι τα εργοστάσια είχαν παραπάνω διακοπές και δεν μπορούσαν να κάνουν παραλαβές μέχρι τις 6 Φεβρουαρίου. Σήμερα μου είπε ότι πιθανόν σε 2 μέρες να παραλάβουν προϊόντα.

 

Προσωπικά το μετάνιωσα που έκανα παραγγελία από το pandawill. Θα περιμένω μερικές μέρες ακόμα και αν δεν το στείλουν θα ζητήσω refund. Διαβάζω πολλά αρνητικά σχόλια.

http://www.resellerratings.com/store/Pandawill

Επίσης στην σελίδα τους στο facebook υπάρχουν αρκετά αρνητικά σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς το

http://www.merimobiles.com/Herotab_S80_A8_Samsung_1GHZ_8_Capacitive_3G_GPS_p/meri3173.htm

Γενικά καμιά πρόταση για tablet;;Η χρήση του θα ναι για διάβασμα σε pdf, doc σερφάρισμα άντε και καμιά ταινία σε ταξίδια... απλά με οθόνη 8" ή πιο μεγάλη;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν από λίγο παρέλαβα το Cube u9gt2.. από merimobiles.. ενώ αρχικά είχαν πει θα στέλνουν από 6/02 και μετά το έστειλα από τις 02/02 και σήμερα το παρέλαβα..

Βεβαία δεν παρέλαβα την memory card που είχα αγοράζει μαζί και τώρα είμαι σε επικοινωνία μαζί τους για διευθέτηση...

Με την πρώτη ματιά φαίνεται πολύ καλό και στιβαρό...οθόνη πάρα πολύ καλή...το πρώτο που έκανα ήταν να του βάλω opera mobile για να σερφάρω....αλλά μου έκανε κάτι νερά ο opera (δεν έμπαινε πουθενά)...

Θα το δω λίγο καλύτερα και εδώ είμαστε....

 

Πάνος..

 

Είμαι ο μόνος που δεν το παρέλαβε ακομα? :(

Εγώ το παρήγγειλα 16 Ιανουαρίου, η πρώτη μέρα που σταμάτησαν να στέλνουν.. μου είπαν και μένα για τις 6/2 αλλά το έστειλαν στις 2/2

Το θέλωωω!!!!!! :worry:

Πως σου φαίνεται πέραν της κατασκευης? Είναι smooth?Γρήγορο?Καμιά ταινια 720/1080p δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που δεν το παρέλαβε ακομα? :(

Εγώ το παρήγγειλα 16 Ιανουαρίου, η πρώτη μέρα που σταμάτησαν να στέλνουν.. μου είπαν και μένα για τις 6/2 αλλά το έστειλαν στις 2/2

Το θέλωωω!!!!!! :worry:

Πως σου φαίνεται πέραν της κατασκευης? Είναι smooth?Γρήγορο?Καμιά ταινια 720/1080p δοκίμασες?

 

και εγώ στις 16 είχα παραγγείλει , ελπίζω ότι θα το έχω αύριο (ένα w6hd από merimobiles , μου έχει έρθει ειδοποίηση από ελτα , ελπίζω να είναι αυτό)

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας .μολις παρελαβα το Zenithink ZT280-C10,με μια γρηγορη ματια καλο.να ρωτησς κατι θελω....

εχει το skype μεσα,αλλα δεν εχει επιλογη βιντεοκλισης.δεν εχει ή δεν μπορω να το βρω την ρυθμηση.....??

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

εχεί δοκιμάσει κανείς αυτό;;;

http://www.b2conlineshop.com/embel-eb9702-9-7-inch-ips-capacitive-multi-touch-screen-cortex-a9-1g-ram-8gb-bluetooth-hdmi-dual-camera-ultra-thin-tablet-pc-product-3574.html

είναι το

Embel EB9702 9.7 Inch IPS Capacitive Multi-touch Screen Cortex A9 1G RAM 8GB Bluetooth HDMI Dual Camera Ultra Thin Tablet PC

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας .μολις παρελαβα το Zenithink ZT280-C10,με μια γρηγορη ματια καλο.να ρωτησς κατι θελω....

εχει το skype μεσα,αλλα δεν εχει επιλογη βιντεοκλισης.δεν εχει ή δεν μπορω να το βρω την ρυθμηση.....??

ευχαριστω.

 

Κατέβασε την τελευταία έκδοση από το market ή κάντου update. Αν το tablet σου έχει ICS παίζει να μην λειτουργεί το skype.

 

Σε κάθε περίπτωση στα settings της αρχικής σελίδα του skype έχει μία επιλογή enable video, που πρέπει να είναι τικαρισμένη. Δοκιιμάζεις και βλέπεις......

 

Καρτα 32άρα μπορείς να βάλεις αρκεί να είναι Class 4 η οποία λογικά θα δουλέψει. Υπάρχουν αρκετές αναφορές ότι κάρτες από Class 6 και πάνω δεν αναγνωρίζονται από τα περισσότερα tablets, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη αυτό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας .μολις παρελαβα το Zenithink ZT280-C10,με μια γρηγορη ματια καλο.να ρωτησς κατι θελω....

εχει το skype μεσα,αλλα δεν εχει επιλογη βιντεοκλισης.δεν εχει ή δεν μπορω να το βρω την ρυθμηση.....??

ευχαριστω.

 

μπορεί να είναι χαζό και δεν ξέρω αν ισχύει αλλά σε ένα xoom που είχε πέσει στα χέρια μου η επιλογή της βιντεοκλήσης (που δεν παίζει κιόλας στο xoom) μου είχε εμφανιστεί με τη δεύτερη φορά που είχα τρέξει το skype (δηλαδή είχα μπει τη πρωτη φορά που το είχα κάνει εγκατάσταση , τίποτα, κάνω logout και κλείσιμο της εφαρμογής και τη 2η φορά που το τρέχω είχε εμφανιστεί η επιλογή της βιντεοκλήσης

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε για to ainol?το εχει κανεις?http://www.merimobiles.com/Ainol_NOVO_7_Advanced_II_8GB_1_5GHz_ICS_4_0_HDMI_p/meri0727.htm Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

παιδια το Zenithink ZT280-C10 που πηρα εχει το μαρκετ αλλα μεσα δεν εχει το facebook.τι μπορουμε να κανουμε ??με το skype δεν υπαρχει περιπτωση να εχουμε βιντεοκληση??
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει μάρκετ τότε βάλε στο ψαχτήρι facebook και θα στο βγάλει. Μέτα κατέβασέ το και έτοιμο. Το skype έχει βιντεοκλήση. :) Edited by tazio
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε για to ainol?το εχει κανεις?http://www.merimobiles.com/Ainol_NOVO_7_Advanced_II_8GB_1_5GHz_ICS_4_0_HDMI_p/meri0727.htm[/QUO

κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει μάρκετ τότε βάλε στο ψαχτήρι facebook και θα στο βγάλει. Μέτα κατέβασέ το και έτοιμο. Το skype έχει βιντεοκλήση. :)

 

δεν εχει μεσα το facebook,γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στο market φιλε μου αυτο σου λεει..μπορεις να το κατεβασεις απο καποιο αλλο market getjar πχ.αυτο το tablet εχει θεμα μαλλον με τον επεξεργαστή γιατι εμενα το Ramos το εμφανίζει αν και η τελευταια εκδοση μου λεει οτι δεν ειναι συμβατή, πιθανον λγω ics να μην παιζει και στα δυο.το Skype επισης δεν υποστηριζει βιντεοκληση,αλλα τα android εχουνε θέμα, πχ στο bitmore της fortnet που εχει κσι παλιότερη έκδοση δεν υποστηρίζεται βιντεοκληση, το ramos υποστήριζε, γενικα εχει ξα κανει με το hardware της καθε συσκευής.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα αυτα τα χοτ μοντελακια που κοιταζετε/αγοραζετε απο το merimobiles έχετε κανει ερευνα στο ebay μηπως πωλουνται φθηνοτερα ? Κατι μου λεει οτι το merimobiles δεν ειναι και ιδιαιτερα φθηνο, ισως τα ιδια μοντελακια που πουλει να σπρωχνονται και στο ebay λλα πιθανον με αλλες ονομασιες. Τί λετε ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια το Zenithink ZT280-C10 που πηρα εχει το μαρκετ αλλα μεσα δεν εχει το facebook.τι μπορουμε να κανουμε ??με το skype δεν υπαρχει περιπτωση να εχουμε βιντεοκληση??

Φίλε μου το Zenithink ZT280-C10 καλο σου φαινεται γενικα ? Θα το πρότεινες ? Σκεφτομαι να το παρω να τελειώνει η ιστορία γιατί κουραστηκα να παρακολουθω τις τιμες τους και βγαινουν και συνεχεια νεα μοντελα και γινεται κουραστικό. Αν λοιπόν το Zenithink ZT280-C10 είναι γρηγορο και γενικα αξιζει λεω να τα δωσω τα 160€ να τελειώνω.

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια χαζη ερωτηση??αν στην θυρα usb συνδεσω ενα stickaki wifi,δεν θα εχω καλυτερη ληψη??μιας και με το wifi που εχει πανω..δεν εχει και πολυ καλη ληψη...

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν σου στείλουν tablet με DHL ως gift και με δηλωμένη αξία κάτω από 60 δολάρια, θα το σταματήσουν και θα το φορολογίσουν, χρεώνοντας και τα έξοδα εκτελονισμού? Το έχει δοκιμάσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν σου στείλουν tablet με DHL ως gift και με δηλωμένη αξία κάτω από 60 δολάρια, θα το σταματήσουν και θα το φορολογίσουν, χρεώνοντας και τα έξοδα εκτελονισμού? Το έχει δοκιμάσει κάποιος?

Οι κουριερ όλες έχουν δικά τους τελωνεία ,μόνο με EMS η USPS τίποτε άλλο, στης κουριερ ειναι αναπόφευκτο το τελωνείο .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...