Jump to content

[ROM] Darky's Extreme Edition v10.1


taxudromos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα το δοκιμάσω άμεσα γιατί πρέπει να κουβαλάω μπαταρία αυτοκινήτου μαζί μου είναι γελοίο

 

swype ελληνικό με την 2.3.4 έχει κανένας; και ΜΗΝ μου προτείνετε αυτόν τον τρόπο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335181#post3335181 γιατί δεν πιάνει

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 176
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Έχω περάσει την Darky 10.1 και όταν κάνω reboot μου μπουτάρει 3 φορές μέχρι να ανοίξει κανονικά. Δηλαδή μου βγαίνει 3 φορές το animation και μετά ανοίγει. Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό ή δεν έχει "κάτσει" καλά η ρομ...
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω περάσει την Darky 10.1 και όταν κάνω reboot μου μπουτάρει 3 φορές μέχρι να ανοίξει κανονικά. Δηλαδή μου βγαίνει 3 φορές το animation και μετά ανοίγει. Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό ή δεν έχει "κάτσει" καλά η ρομ...

 

Δεν μπουτάρει 3 φορές, απλά το animation όταν ανοίγει είναι μικρής διάρκειας και απλά επαναλαμβάνεται μέχρι να ανοίξει το κινητό... Μην ανησυχείς, φυσιολογικότατο!

Αν δεν έχει κάτσει καλά η ρομ θα το καταλάβεις χωρίς να χρειάζεται ερωτήσεις (δεν ξεκινάει, κολλάει στα καλά καθούμενα, reboot κλπ)!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπουτάρει 3 φορές, απλά το animation όταν ανοίγει είναι μικρής διάρκειας και απλά επαναλαμβάνεται μέχρι να ανοίξει το κινητό... Μην ανησυχείς, φυσιολογικότατο!

Αν δεν έχει κάτσει καλά η ρομ θα το καταλάβεις χωρίς να χρειάζεται ερωτήσεις (δεν ξεκινάει, κολλάει στα καλά καθούμενα, reboot κλπ)!

 

εμένα ΔΕΝ κάνει loop στο boot αλλά όταν πέρασα το swype απλά briκαρε....μετά έβγαλα την μπαταρία και όλα καλά :S

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Δουλεύει μια χαρά στην 2.3.4 ο σύνδεσμος που παραθέτεις.

Ειδικότερα αυτό

Eναλλακτικά, αν έχετε Clockworkmod recovery στο κινητό, ορίστε και ένα .zip που έφτιαξα για αυτόματο πέρασμα από κει:

http://www.multiupload.com/63QC1CLLDX

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω άμεσα γιατί πρέπει να κουβαλάω μπαταρία αυτοκινήτου μαζί μου είναι γελοίο

 

swype ελληνικό με την 2.3.4 έχει κανένας; και ΜΗΝ μου προτείνετε αυτόν τον τρόπο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335181#post3335181 γιατί δεν πιάνει

Χαιρετώ.

Δουλεύει μια χαρά στην 2.3.4 ο σύνδεσμος που παραθέτεις.

Ειδικότερα αυτό

Eναλλακτικά, αν έχετε Clockworkmod recovery στο κινητό, ορίστε και ένα .zip που έφτιαξα για αυτόματο πέρασμα από κει:

http://www.multiupload.com/63QC1CLLDX

Link to comment
Share on other sites

εμένα ΔΕΝ κάνει loop στο boot αλλά όταν πέρασα το swype απλά briκαρε....μετά έβγαλα την μπαταρία και όλα καλά :S

 

πρεπει να ειμαστε σιγουροι οτι υπαρχει χωρος στο /system πριν περασουμε οτιδηποτε απο cwm..!:)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Δουλεύει μια χαρά στην 2.3.4 ο σύνδεσμος που παραθέτεις.

Ειδικότερα αυτό

Eναλλακτικά, αν έχετε Clockworkmod recovery στο κινητό, ορίστε και ένα .zip που έφτιαξα για αυτόματο πέρασμα από κει:

http://www.multiupload.com/63QC1CLLDX

 

Φυσικά και δουλεύει, γι'αυτό είναι και στους οδηγούς και στην πρώτη σελίδα... Και δεν έχει σχέση με χώρο, γιατί το έχω κάνει μικρότερο από την οποιαδήποτε μανίσια έκδοση του Swype, την οποία πρώτα αφαιρεί. Απλά ο cjvirus κάτι έκανε λάθος. :p

@cjvirus, δε μπορεί να "μπρικάρει" κάτι, και να φτιάξει απλά βγάζοντας τη μπαταρία... κάποιο άλλο πρόγραμμα έκανε τη δουλειά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δουλεύει, γι'αυτό είναι και στους οδηγούς και στην πρώτη σελίδα... Και δεν έχει σχέση με χώρο, γιατί το έχω κάνει μικρότερο από την οποιαδήποτε μανίσια έκδοση του Swype, την οποία πρώτα αφαιρεί. Απλά ο cjvirus κάτι έκανε λάθος. :p

@cjvirus, δε μπορεί να "μπρικάρει" κάτι, και να φτιάξει απλά βγάζοντας τη μπαταρία... κάποιο άλλο πρόγραμμα έκανε τη δουλειά.

 

καλα αμα μπρικαρει το κινητο δεν φτιαχνεται με βαλε-βγαλε μπαταρια..

πιστευω ειναι θεμα χωρου..

οταν ειχα sh 3.6.1,ειχα 10mb free στο /system, οταν φλασαρα το swype (2 φορες) δεν εμφανιζοταν swype σαν να μην το ειχα περασει. την 3 φορα που πηγα να το περασω, αρχισαν τα bootloops (ουτε με wipe σταματησαν).

οταν ομως ξαναφλασαρα και αφησα αλλα 10mb free στο /system διαγραφοντας καποιες εφαρμογες που δεν δουλευω, τοτε φλασαρα κανονικα το swype χωρις κανενα προβλημα! (και μετα το ειπα στο xda γιατι ο simone δεν το ειχε πει σε κανεναν και ειχαν καμια 10αρια ατομα το ιδιο θεμα..!:lol:)

Link to comment
Share on other sites

καλα αμα μπρικαρει το κινητο δεν φτιαχνεται με βαλε-βγαλε μπαταρια..

πιστευω ειναι θεμα χωρου..

οταν ειχα sh 3.6.1,ειχα 10mb free στο /system, οταν φλασαρα το swype (2 φορες) δεν εμφανιζοταν swype σαν να μην το ειχα περασει. την 3 φορα που πηγα να το περασω, αρχισαν τα bootloops (ουτε με wipe σταματησαν).

οταν ομως ξαναφλασαρα και αφησα αλλα 10mb free στο /system διαγραφοντας καποιες εφαρμογες που δεν δουλευω, τοτε φλασαρα κανονικα το swype χωρις κανενα προβλημα! (και μετα το ειπα στο xda γιατι ο simone δεν το ειχε πει σε κανεναν και ειχαν καμια 10αρια ατομα το ιδιο θεμα..!:lol:)

 

Nαι οκ αλλά εσύ μιλάς για custom rom και για τον simone κτλ. εγώ σου λέω για τις stock rom, και το swype το δικό μου, που είναι μόνο 5MB, ενώ αυτό των stock είναι από 8ΜΒ μέχρι 14ΜΒ. Δεν είναι θέμα χώρου σε stock rom, και εκτός αν ο simone έχει βάλει κάποια βασική έκδοση του Swype, ούτε εκεί υπάρχει θέμα χώρου. Απλά δεν περάστηκε σωστά, ή το cwm της custom δε δουλεύει σωστά.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Nαι οκ αλλά εσύ μιλάς για custom rom και για τον simone κτλ. εγώ σου λέω για τις stock rom, και το swype το δικό μου, που είναι μόνο 5MB, ενώ αυτό των stock είναι από 8ΜΒ μέχρι 14ΜΒ. Δεν είναι θέμα χώρου σε stock rom, και εκτός αν ο simone έχει βάλει κάποια βασική έκδοση του Swype, ούτε εκεί υπάρχει θέμα χώρου. Απλά δεν περάστηκε σωστά, ή το cwm της custom δε δουλεύει σωστά.

 

μπορει να εχεις δικιο, απλα επιμενω γιατι ξερω πως το swype σου (εισαι αρχοντας:p) ειναι 5mb και ξερω πως ειχα 10mb free! τωρα τι γινεται με τις στοκ δεν ξερω..! κατι θα ξερεις εσυ παραπανω :p!

Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχεις δικιο, απλα επιμενω γιατι ξερω πως το swype σου (εισαι αρχοντας:p) ειναι 5mb και ξερω πως ειχα 10mb free! τωρα τι γινεται με τις στοκ δεν ξερω..! κατι θα ξερεις εσυ παραπανω :p!

 

Mόλις κατάλαβα τι εννοείς με "sh3.6.1", τα προηγούμενα posts λοιπόν δεν αφορούν την darky's rom και είναι off-topic. Δεν ξέρω αν ο simone χρησιμοποιεί χώρο στο system για τα extra lockscreens και όλα αυτά που έχει, θα το κοιτάξω, αλλά όπως και νά'χει δεν έχει σχέση με όλες τις rom. Αν πάντως έχει swype κανονικό η rom και είναι πάνω από 5mb, (μόλις το έλεγξα, είναι 11 MB), θα δουλέψει.... άρα κι εγώ επιμένω πως δε φταίει το Swype, αλλά κάτι παίζει με το recovery του simone, ή μπορεί να μην είχε κατέβει καλά το αρχείο. Αν θέλεις ξανακάντο με root explorer, για να μη μπλέξεις με recovery, και θα δεις.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

με το που το βγάζω από την πρίζα η μπαταρία πέφτει στο 97-96%....και μένει εκεί για αρκετή ώρα.....bug?

Όχι, έτσι λειτουργεί το κινητό.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά έχω την έκδοση gingerbread.xxjvk 2.3.3 και θέλω να βάλω τη darkyrom 10.1 τι διαδικασία να ακολουθήσω και αν το κάνω θα χάσω τις εφαρμογές που έχω αποθήκευση
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά έχω την έκδοση gingerbread.xxjvk 2.3.3 και θέλω να βάλω τη darkyrom 10.1 τι διαδικασία να ακολουθήσω και αν το κάνω θα χάσω τις εφαρμογές που έχω αποθήκευση

 

Εγώ φίλε έκανα στην αρχή ένα πέρασμα με clock work mod αλλά δεν κάθισε όσο καλά θα ήθελα και έτσι αναγκάστηκα να φλασάρω με odin.

Αν έχεις κάποιο ιδιαίτερο λόγο για να ΜΗΝ φλασάρεις έχει καλώς...διαφορετικά odin

 

υγ. ακόμα και με odin ΔΕΝ χάνεις τα περιεχόμενα της SD (photos mp3) απλά δεν θα τρέχουν τα προγράμματα που είχες.

Link to comment
Share on other sites

ευχάριστο απλά μου αρέσει η λειτουργία του η να "φλασαρο" τη 2.3.4 αλλα έχω ένα πρόγραμμα gps που έχω κατεβάσει και δεν θέλω να το χάσω,αν "φλασαρο" χωρίς τη κάρτα μνήμης γίνετε?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ,μηπος μπορεις να μου πεις τη διδiκασια που να ακολουθησω γιατι διαβαζω παντου και δεν το βρισκω! κανα λινκ κατα προτιμηση
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ,μηπος μπορεις να μου πεις τη διδiκασια που να ακολουθησω γιατι διαβαζω παντου και δεν το βρισκω! κανα λινκ κατα προτιμηση

 

Για JVP εδώ:

http://www.darkyrom.com/community/index.php?threads/odin-cwm-base-ficetos-jvp-base-rom.3519/

Για JVH στην αρχή του νήματος έχει οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

ευχάριστο απλά μου αρέσει η λειτουργία του η να "φλασαρο" τη 2.3.4 αλλα έχω ένα πρόγραμμα gps που έχω κατεβάσει και δεν θέλω να το χάσω,αν "φλασαρο" χωρίς τη κάρτα μνήμης γίνετε?

 

Πριν το φλασάρισμα κάνε ένα backup με το titanium και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Περασα το update για Touchwiz 4 και προς το παρον φαινεται να λειτουργουν ολα καλα εκτος απο το οτι δεν υπαρχει επιλογη motion control οπως στο S II οπως και το οτι δεν μπορεις να αυξομοιωσεις τα widget...Υπαρχει καποιο update για να τα διορθωνει αυτα??Επισης παρατηρησα οτι στην rom στον browser το scrolling ειναι αλλαγμένο και μοιαζει με αυτο του I phone, δηλαδη η σελιδα δεν κατεβαινει μεχρι κατω με την μια αλλα σταματαει... πραγμα εκνευριστικο...Υπαρχει καποια διορθωση η θα πρεπει να βαλω αλλο browser??

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά.

 

Έχουν περάσει 3 βδομάδες που έβαλα τη 10.1 μέσω Odin, και πρέπει να ομολογήσω πως δεν είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος.

Αντιμετωπίζω ορισμένα προβληματάκια και θα ήθελα να μου πείτε αν έχετε αντίστοιχη εμπειρία.

Να σημειώσω ότι τα παρακάτω τα έχει και ο αδελφός μου με όμοια ρυθμισμένο Galaxy S.

 

Το κινητό γενικά είναι ασταθές μετά από 1-2 μέρες που μένει ανοιχτό, και μόνο ένα reboot το συνεφέρει. Κολλάει γενικά παντού.

 

Μου κρασάρει πολύ συχνά το αρχείο καταγραφής τηλεφωνικών κλήσεων. Όταν γίνεται αυτό (δεν ξέρω για ποιο λόγο, φαίνεται να είναι τυχαίο), είναι απλά αδύνατον να ανοίξω τις προηγούμενες κλήσεις. Απλά κρασάρει η εφαρμογή του τηλεφώνου. Ο μόνος τρόπος είναι να ανοίξω τις αγαπημένες επαφές που είναι δίπλα και μετά να πάω στο αρχείο καταγραφής.

 

Ο LauncherPro κολλάει απίστευτα αρκετά συχνά. Πατόντας να ανοίξει τις εφαρμογές, αρχίζει να κάνει σαν τρελό, μετακινεί τα εικονίδια πέρα δώθε λες και παίζει το παππά. Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα;

 

Τηλεφωνήματα ή μηνύματα απλά δεν έρχονται μερικές φορές, ενώ μου τα στέλνουν κανονικότατα.

 

Η Έκθεση φωτογραφιών κολλάεεει και σέρνεται πιο αργά και από το θάνατο! Σαφώς χειρότερα από την 9.5

 

Μία φορά που το φόρτιζα, είχε κολλήσει το ρολόι να δείχνει ότι είναι 5 η ώρα τα ξημερώματα... Έπρεπε να του κάνω reboot. Απλά άργησα να πάω δουλειά εκείνη τη μέρα....

 

Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον Ntsiolis από πάνω και το scrolling. Αντί να κατεβαίνει μέχρι το τέλος της σελίδας όταν του κάνεις απότομη κίνηση, σταματάει μετά από λίγο και πολύ απότομα.

 

Το μόνο καλό μέχρι τώρα είναι η μπαταρία που είναι πολύ καλύτερη από την 9.5 καθώς και το φοβερό εφέ απενεργοποίησης της οθόνης του gingerbread!

 

Θα βοηθήσει κανένα re-flash;

Αν έχετε καμία συμβουλή για τα προβλήματα μου, καλοδεχούμενη. Αλλιώς σκεφτόμουνα να γυρίσω σε μαμίσιο ROM...

Ώρες ώρες γίνεται ανυπόφορη η κατάσταση με τα κολλήματα...

Edited by zavarakatranemia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...