Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλη την παρέα...θα ήθελα να αλλάξω την μπαταρία του κινητού μου (galaxy s2) poy είναι 1650 mAh kai 3.7 volt ΕΒ-FIA2GBU

Μέχρι τι απόδοση μπορώ να βρω? Υπαρχει 3000 - 3100 mAh gia το κινητο μου? Εχετε να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα δυτικη αττική πέριξ περιστερίου με καλέσ τιμές?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα! Θελω να αγοράσω ένα καλώδιο micro usb σε female usb!

Στο ebay που εψαξα εχω βρει αρκετα...βρηκα ενα που μου κανει αλλα ελεγε οτι ειναι για s3 ....

Δεν θα κανει στο s2 δηλ? Ιδιο βύσμα ( micro usb ) δεν εχουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θελω να αγοράσω ένα καλώδιο micro usb σε female usb!

Στο ebay που εψαξα εχω βρει αρκετα...βρηκα ενα που μου κανει αλλα ελεγε οτι ειναι για s3 ....

Δεν θα κανει στο s2 δηλ? Ιδιο βύσμα ( micro usb ) δεν εχουν?

 

Ακριβώς ίδια είναι. Κοίταξε που είναι πιο φθηνό και πάρε το.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ψάχνω να βρω μια θήκη σιλικόνης σαν την παρακάτω. (ανεξαρτήτου χρώματος)

[ATTACH]36514[/ATTACH]

[ATTACH]36515[/ATTACH]

 

Δλδ δεν θέλω να έχει πλάτη.

Έχω καμιά ωρίτσα χαζεύω στο Ebay αλλά δεν βρίσκω κάτι. Είναι όλες με πλάτη.

Ξέρεις κανείς καμία;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

κοιτα να παρεις ενα bumper αλουμινενιο,ετσι εκανα εγω το εχω σε μαυρο ματ
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ψάχνω να βρω μια θήκη σιλικόνης σαν την παρακάτω. (ανεξαρτήτου χρώματος)

 

Δλδ δεν θέλω να έχει πλάτη.

Έχω καμιά ωρίτσα χαζεύω στο Ebay αλλά δεν βρίσκω κάτι. Είναι όλες με πλάτη.

Ξέρεις κανείς καμία;

 

Έχω την γνήσια SGP Neo Hybrid EX (ρίξε μια ματιά στο google να δεις αν σου κάνει) σε λευκό σχεδόν καινούργια (10 μέρες την είχα πάνω) και κάθεται, αν είσαι Αθήνα και μπορείς να τη δεις από κοντά, να τη δοκιμάσεις κιόλας..

 

;)

 

Την είχα πάρει κοντά στα 30 ευρώ, με ένα δεκάρικο χαλάλι σου! Αν ενδιαφέρεσαι στείλε μου πμ. :)

 

 

Edit: τώρα είδα ότι είσαι Τρίκαλα, δεν πειράζει όμως, ψάξε στο ebay γι' αυτήν μήπως βρεις κάτι, αξίζει πολλά σαν θήκη!

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

κοιτα να παρεις ενα bumper αλουμινενιο,ετσι εκανα εγω το εχω σε μαυρο ματ

 

Μου δείχνεις τι ακριβώς εννοείς;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

ελα ντε....

 

απλά αν ξέρεις κάποιος καμιά καλή άλλη θα τον προτιμούσα. Ξέρεις υπάρχουν και μερικοί sellers που πουλάνε gold που μπορεί να μην είναι μαιμου?

ή κάποιες δίλιτρες

 

 

την εχω παρει εγω πριν κανα μηνα, ισως λιγο παραπανω. Κραταει σαν μπαταρια αλλα η αντοχη της ειναι παρομοια με την στοκ. Κοιτα για 2.96ευρω καλα ειναι!!!! παρτην!

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ρε παιδιά έχετε να προτείνεται κανένα καλό handsfree για το S2 γιατί τα μαμά χάλασαν, το ποσό που διαθέτω είναι μέχρι 25 euro και αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχουν καλή απομόνωση, καλή ποιότητα ήχου, καλή ένταση και φυσικά μικρόφωνο.

 

έχω στο μυαλό σου κάτι τέτοια

http://www.papadatoshome.gr/index.php?option=com_eshop&app=catalog&view=item&id=6044&category_id=339

 

http://www.papadatoshome.gr/index.php?option=com_eshop&app=catalog&view=item&id=6045&category_id=339

 

http://www.skroutz.gr/s/3804452/TDK-IP300.html

 

τι λέτε και εσείς ?

 

γενικά τι θα προτείνατε αν ανεβάζαμε το ποσο κανένα 5euro ακόμα άντε κανένα 10αρίκο αν ήταν κάτι πολύ καλο

 

θα άξιζε γενικά τόσο ακριβό handsfree?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θεωρώ τα handsfree αναλώσιμα και δεν παίρνω ακριβά.

όταν χρειαστεί, περιμένω το eshop να βγάλει τα μαμά σε προσφορά και παίρνω κανα δυο.

 

Την προηγουμένη εβδομάδα είχε το άσπρο στα 6 €

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παραγγειλει αυτη την μπαταρια. http://www.ebay.com/itm/330587954620?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Εχει ξαναπαρει κανεις απο αυτον τον πωλητη? Πολλοι μου λενε οτι θα σκασει μαζι με το κινητο μου :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παραγγειλει αυτη την μπαταρια. http://www.ebay.com/itm/330587954620?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Εχει ξαναπαρει κανεις απο αυτον τον πωλητη? Πολλοι μου λενε οτι θα σκασει μαζι με το κινητο μου :worry:

 

Ο πωλητής είναι το επίσημο account της Anker (ankerdirect) και η συγκεκριμένη μπαταρία είναι η πιο δημοφιλής non original. Δε θα έχεις πρόβλημα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είχα για κανά εξάμηνο μια εντελώς no name 3000αρη και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παραγγειλει αυτη την μπαταρια. http://www.ebay.com/itm/330587954620?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Εχει ξαναπαρει κανεις απο αυτον τον πωλητη? Πολλοι μου λενε οτι θα σκασει μαζι με το κινητο μου :worry:

 

Κι εγώ Anker είχα.Μια χαρά στα είπε ο Maxairo.

Το μόνο που θα σκάσει, είναι από το κακό τους αυτοί που δε την έχουν και δουν ότι κρατάει περισσότερο από την ορίτζιναλ :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα ακουστικα του κινητου παρεδωσαν πνευμα και ψαχνω για καποια που να εχουν αντιστοιχη ποιοτητα στον ηχο.

Θα επερνα τα ιδια αλλα θελω να εχουν flat καλωδιο.

 

Φιλος μου εχει παρει αυτα αλλα παιζουν χειροτερα απο τα μαμα.

Μαξ τιμη τα 25 ευρω.

Εχει να προτεινει καποιος κατι δοκιμασμενο?

Link to comment
Share on other sites

αυτα που εχει το πλαισιο με τα 12.90 ευρω ειναι τελειως μαπα;;; δεν εχω ακουσει σχολια αλλα εχουν το καλωδιο που αναφερεις.
Link to comment
Share on other sites

Τοσο μαπα ειναι;;;κι'εγω αμα ειχα προβλημα μανισια θα επαιρνα...αλλα εγινε πολυ της μοδας αυτου του τυπου το καλωδιο γι'αυτο ζητησα πληροφοριες. Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλησπερα!εχει καποιος καμια καλη προταση για καρτα μνημης για το s2?σε 32 gb?με ενδιαφερει και απο ξενα σαιτ,αλλα και απο ελληνικα.εκτος απο βιντεο,φωτος μπορω να αποθηκευσω και παιχνιδια στην καρτα μνημης? Edited by scopa
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καποιος φιλος παλια εγραψε κατι για το καπακι της μπαταριας σε λευκο που δεν καθωταν τελεια και κατι εκανε και τοεφερε στα ισια,αν διαβαζει ας μου πει τι ακριβως γιατι σημερα πηρα και εγω και δεν καθεται καλα το καπακι,η αν θυμαται καποιος αλλος ας κανει τον κοπο..ευχαριστω και χρονια πολλα σε ολους.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καποιος φιλος παλια εγραψε κατι για το καπακι της μπαταριας σε λευκο που δεν καθωταν τελεια και κατι εκανε και τοεφερε στα ισια,αν διαβαζει ας μου πει τι ακριβως γιατι σημερα πηρα και εγω και δεν καθεται καλα το καπακι,η αν θυμαται καποιος αλλος ας κανει τον κοπο..ευχαριστω και χρονια πολλα σε ολους.

 

Παρών κι αξούριστος! :lol:

Ζέστανε το λίγο (ίσα να ζεσταθεί) με ένα πιστολάκι μαλλιων απο μια αποσταση περίπου 20 εκατοστών και λύγισε το ελαφρά (πολύ πολύ ελαφρά μη "σπάσει" το χρώμα του) δυο τρεις φορές με το χέρι μέχρι να ισιωσει το πάνω μέρος με το υπόλοιπο μέρος του καπακιού. Δοκίμασε αν κουμπωνει σωστά κι αν όχι δοκίμασε να ζεστάνεις και να λυγισεις ξανά. Πολύ πολύ προσοχή (δεν επιμενω χωρίς λόγο) στο λύγισμα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρών κι αξούριστος! :lol:

Ζέστανε το λίγο (ίσα να ζεσταθεί) με ένα πιστολάκι μαλλιων απο μια αποσταση περίπου 20 εκατοστών και λύγισε το ελαφρά (πολύ πολύ ελαφρά μη "σπάσει" το χρώμα του) δυο τρεις φορές με το χέρι μέχρι να ισιωσει το πάνω μέρος με το υπόλοιπο μέρος του καπακιού. Δοκίμασε αν κουμπωνει σωστά κι αν όχι δοκίμασε να ζεστάνεις και να λυγισεις ξανά. Πολύ πολύ προσοχή (δεν επιμενω χωρίς λόγο) στο λύγισμα! ;)

εισαι πρωτος φιλε,αντε και χρονια πολλα απο βροχερη θεσσαΛονικη..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εισαι πρωτος φιλε,αντε και χρονια πολλα απο βροχερη θεσσαΛονικη..

 

Ελπίζω να πέτυχες το σωστό κούμπωμα με το "κολπάκι", χρόνια πολλά κι από μένα Σταύρο! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετώ παιδιά!Άσχετος με το κινητό και δύσκολο να διαβάσω όλες τις προηγούμενες σελίδες!

Λοιπόν,ένα φιλαράκι θέλει να αλλάξει τη μπαταρία του S2 του γιατί μετά από 3+ χρόνια έχει πέσει πολύ η απόδοσή της.Θέλει όμως μόνο αυθεντική μπαταρία Samsung και τίποτα άλλο.Υπάρχει κάνα link για αξιόπιστη αγορά της συγκεκριμένης μπαταρίας στο internet;Αυτή είναι 1650mA, δεν τον ενοχλεί να είναι και μεγαλύτερη (πάντα για αυθεντική μιλάμε) αλλά όχι τόσο μεγαλύτερη που θα χρειάζεται άλλο καπάκι.Αν μπορείτε να στείλετε κάνα link θα είμαι υπόχρεος! :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...