Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω πηρα αυτη στα 31 ευρω και δουλευει απροβληματιστα. Οπως ειπαν τα παιδια λιγες σελιδες πιο πριν μπορεις να βρεις απο Ελλαδα 32 gb class 10 με 10-15 ευρω παραπανω..

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003HIWHN0

 

απο amazon την πηρες φιλε?

θελω να παρω και εγω μια 32αρα αυτες τις μερες και ψαχνομαι..

στο βιντεο αν γραφεις κτλ εχεις προβλημα η ολα οκ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι απο amazon, ακριβως απο το λινκ που εβαλα κι εχει και δωρεαν αποστολη. Εχω τραβηξει βιντεακια διαρκειας 5-6 λεπτων και δεν ειχα προβλημα. Απλα νομιζω οτι εχει μια μικρη καθυστερηση στη "σαρωση" των δεδομενων οταν ανοιγω το κινητο γιατι εχω ηδη "καταλαβει" τα 21 GB...

 

Sent from another GalaxyII

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτές της μέρες κοιτάω για 32 άρα είμαι ανάμεσα σε Sandisk 4class και lexar 10class από amazon η τιμή είναι σχεδόν ίδια....

Μπέρδεμα ....

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω εχω την sandisk class 4 αλλα την MOBILE ULTRA. Ειναι αψογη στο random writing παρολλο που ειναι 4αρα. Ουτε lag στο βιντεο ουτε τιποτα. Αν ομως θελεις να μεταφερεις ανα τακτα χρονικα διαστηματα μεγαλα αρχεια πχ ταινιες πηγαινε στην 10αρα για πιο γρηγορο περασμα.

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα αυτη εδω

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=32841

και ενημερωνω οτι σε θηκη σιλικονης (puro εχω) εφαρμοζει

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα αγορασει αυτο το καλωδιο

http://www.ebay.com/itm/short-Usb-2-0-A-F-female-micro-microusb-B-cable-/230712032750?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D4701896735847610888#ht_2356wt_1396

πριν κανα 2μηνο..

ειχα να το χρησιμοποιησω κανα μηνα και το βαλα σημερα

δε μου διαβαζει το mouse ( που παλαιοτερα μου διαβαζε )

και βλεπει μονο το 1 ( 2GB ) απο τα 2 στικακια ( 8GB το αλλο )

βεβαια παλαιοτερα δεν τα ειχα δοκιμασει!

Παιζει ρολο που εκανα update στην 2.3.4 ;;

To κολπο

το εχω κανει αλλα βλεπει μονο το 1 στακακι!

παιζει να χαλασε το καλωδιο;!;

Σε ενα συρταρι το 'χα ( χωρις υγρασιες κλπ )

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα αγορασει αυτο το καλωδιο

http://www.ebay.com/itm/short-Usb-2-0-A-F-female-micro-microusb-B-cable-/230712032750?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D4701896735847610888#ht_2356wt_1396

πριν κανα 2μηνο..

ειχα να το χρησιμοποιησω κανα μηνα και το βαλα σημερα

δε μου διαβαζει το mouse ( που παλαιοτερα μου διαβαζε )

και βλεπει μονο το 1 ( 2GB ) απο τα 2 στικακια ( 8GB το αλλο )

βεβαια παλαιοτερα δεν τα ειχα δοκιμασει!

Παιζει ρολο που εκανα update στην 2.3.4 ;;

To κολπο

το εχω κανει αλλα βλεπει μονο το 1 στακακι!

παιζει να χαλασε το καλωδιο;!;

Σε ενα συρταρι το 'χα ( χωρις υγρασιες κλπ )

 

Κάνε ενα ρίτσαρτ καί πες μάς

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εκανα πρωτου ποσταρω!

λεω να παραγγειλω ακομα 1 καλωδιο απο το ιντερνετ ( κλάιν 2€ κανει, απλα αργει αν ερθει.. )

αλλα τι μπορει να παθει 1 καλωδιο;!

Κατι πρεπει να παιζει με την εκδοση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . υπαρχει περιπτωση να συνδιαστει το sgp glass με μια θηκη οπως η Neo Hybrid που να προστατευει τα πλαινα πλαστικα? για να βοηθησει καποιος που να το εχει κανει..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηγα να βαλω την zagg. Μετα την πρωτη προσπαθεια ειδα δυο φουσκιτσες στο κεντρο και (εκει μαλλον επρεπε να τις αφησω και ισως εφευγαν σε κανα δυο μερες) και οταν ξανασηκωσα τη μεμβρανη εκανα το λαθος και την ακουμπησα απο μεσα με το πανακι.

Μετα, 2ο λαθος, οταν την στραγγιζα δεν ειχα βαλει αρκετο σπρευ απο την πανω μερια με αποτελεσμα να σκαλωσει το στραγγιστρακι (? :lol: ) και το αποτελεσμα το βλεπετε.

Υπαρχει περιπτωση να κανει ζημια στην οθονη (ή να εχει ηδη γινει?)?. Να το αφησω ετσι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ηταν αδυνατο να την κρατησω. Τα σημαδια που βλεπετε ειναι τελικα χνουδια απο το πανακι και οχι ζημια πανω στη μεμβρανη οπως νομιζα στην αρχη.

Την εβγαλα λοιπον και σκεφτηκα να την αφησω να στεγνωσει μηπως και μπορεσω να απομακρυνω τα χνουδια. Η μεμβρανη παραμενει αθικτη παρα την ταλαιπωρια.

Αλλά μετα απο αυτο:

, μαλλον προσανατολιζομαι στο να μην εχω καθολου screen protector. Διαβαζοντας και αλλα forums ειδα οτι το gorilla glass ειναι πιο ανθεκτικο (ξερω, ψυχολογικα ειναι δυσκολο για πολλους, και για μενα, να ειναι η οθονη ''γυμνη'').
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ηταν αδυνατο να την κρατησω. Τα σημαδια που βλεπετε ειναι τελικα χνουδια απο το πανακι και οχι ζημια πανω στη μεμβρανη οπως νομιζα στην αρχη.

Την εβγαλα λοιπον και σκεφτηκα να την αφησω να στεγνωσει μηπως και μπορεσω να απομακρυνω τα χνουδια. Η μεμβρανη παραμενει αθικτη παρα την ταλαιπωρια.

Αλλά μετα απο αυτο:

, μαλλον προσανατολιζομαι στο να μην εχω καθολου screen protector. Διαβαζοντας και αλλα forums ειδα οτι το gorilla glass ειναι πιο ανθεκτικο (ξερω, ψυχολογικα ειναι δυσκολο για πολλους, και για μενα, να ειναι η οθονη ''γυμνη'').

 

κοιτα, εγω δεν εχω βαλει ποτε σε κανενα κινητο μου screen protector Και δεν ειχα ποτε προβλημα εκτος απο το galaxy που την 3η-4η αγορας μερα παρατηρησα μια πολυ ανεπαισθητη γρατζουνια ακριβως κατω απο το λογοτυπο samsung που εχει, πανω απ την οθονη. Η ηταν εξαρχης η εγινε απο μενα. δεν ξερω, δεν μου ειχε πεσει ποτε κατω παντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλά μετα απο αυτο:

, μαλλον προσανατολιζομαι στο να μην εχω καθολου screen protector. Διαβαζοντας και αλλα forums ειδα οτι το gorilla glass ειναι πιο ανθεκτικο (ξερω, ψυχολογικα ειναι δυσκολο για πολλους, και για μενα, να ειναι η οθονη ''γυμνη'').

Μπορεί να είναι ανθεκτικό στα κλειδιά αλλά ένα πολύ μικρό πετραδάκι αρκεί για να κάνει τη ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, εγω δεν εχω βαλει ποτε σε κανενα κινητο μου screen protector Και δεν ειχα ποτε προβλημα εκτος απο το galaxy που την 3η-4η αγορας μερα παρατηρησα μια πολυ ανεπαισθητη γρατζουνια ακριβως κατω απο το λογοτυπο samsung που εχει, πανω απ την οθονη. Η ηταν εξαρχης η εγινε απο μενα. δεν ξερω, δεν μου ειχε πεσει ποτε κατω παντως.

 

Επισης τη μια μερα που αφησα τον protector μου φανηκε οτι κατα καποιο τροπο, ελαχιστο ομως, επηρεασε το smoothness και τα χρωματα... Ισως και να μου φανηκε. Το μονο σιγουρο ειναι οτι κρατουσε δακτυλιες με μεγαλη διαφορα απ οτι η γυμνη οθονη.

 

''Μπορεί να είναι ανθεκτικό στα κλειδιά αλλά ένα πολύ μικρό πετραδάκι αρκεί για να κάνει τη ζημιά''

 

-Χα, να με δεις τωρα που συνεχεια βγαζω αναποδα εξω τις τσεπες του μπουφαν 2 φορες την ημερα!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

''Μπορεί να είναι ανθεκτικό στα κλειδιά αλλά ένα πολύ μικρό πετραδάκι αρκεί για να κάνει τη ζημιά''

sgp screen protector...όλα τα λεφτά...

http://www.sgpstore.com/cell-phone/samsung/galaxy-s2/sgp-samsung-galaxy-s2-screen-protector-series.html

προσωπικά έχω το ultra crystal (glass-like επιφάνεια) αλλά υπάρχει και το ultra fine και ultra optics (για δακτυλιές)

σε κάτι πιο ακριβό (λέει ότι είναι γυαλί)

http://www.sgpstore.com/cell-phone/samsung/galaxy-s2/sgp-samsung-galaxy-s2-screen-protector-glas-series.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βρει κανενας αυτο σε χαμηλοτερη τιμη απο ελληνικο καταστημα??

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Chargers/Samsung-Desktop-Dock-for-Galaxy-S-II-ECR-D1A2BEGSTD.htm

 

Με ενδιαφερει απο ελληνικο γιατι με το ebay δεν τα παω και πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βρει κανενας αυτο σε χαμηλοτερη τιμη απο ελληνικο καταστημα??

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Chargers/Samsung-Desktop-Dock-for-Galaxy-S-II-ECR-D1A2BEGSTD.htm

 

Με ενδιαφερει απο ελληνικο γιατι με το ebay δεν τα παω και πολυ καλα.

 

Νομίζω παλιότερα είχα διαβάσει κάπου, ίσως και εδώ, ότι δεν αξίζει τα λεφτά του. Πιθανώς να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και με θήκη οπότε ίσως να μην βολεύει. Επειδή είναι ψιλοακριβό ρίξε και καμιά ματιά στο xda γιατί εκεί δοκιμάζουν τα πάντα και μπορείς να διαβάσεις παρατηρήσεις από παιδιά που το έχουν χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παράγγειλα http://www.clove.co.uk/samsung-galaxy-s-ii-i9100-extended-battery την μπαταρία αυτή και http://www.sgpstore.com/cell-phone/samsung/galaxy-s2/sgp-samsung-galaxy-s2-case-neo-hybrid-ex-series.html την θήκη αυτη ώστε να χωράει το καπάκι της μπαταρίας χωρίς κάποιο πρόβλημα.

 

Πολύ ωραία θήκη μ΄άρεσε πολύ για να πώ την αλήθεια.Ειδικά κ άν προσαρμόζεται σωστά με την μπαταρια των 2000mAh.

Μόλις παραλάβεις κ τεστάρεις πόσταρε εντυπώσεις....

Καλορίζικα.....

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Mods, ισως δεν θα ηταν ασχημη ιδεα να βαλουμε μια δημοσκοπηση για το ποσοι χρησιμοποιουν screen protectors και θηκες, ωστε απο τις απαντησεις και τις εμπειριες των χρηστων (πχ αν καποιος εχει γρατζουνιες πως εγιναν) να δουμε κατα ποσο ειναι τελικα το gorilla glass ανθεκτικο σε νυχια, κλειδια, κερματα κτλ, αλλα και η ολη κατασκευη του τηλ γενικοτερα σε πτωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρά θέμα τύχης το αν θα γίνουν σημάδια στην οθόνη.

Και όσο μεγαλύτερη οθόνη τόσο μεγαλύτερες πιθανότητες.

Αν για παράδειγμα φοράς μια θήκη σιλικονης και σου πέσει απο χαμηλό ύψος στο πεζοδρομειο το πιθανότερο ειναι ότι δεν θα σπάσει η οθόνη. Όμως αν δεν έχει screen protector θα γδαρθει απο την τριβή.

 

Ένας καλός protector αν τοποθετηθεί σωστα γίνεται απαρατηρητος. Εδω έχω στο iPad και δεν φαίνεται αν δεν κοιτάξεις προσεκτικά.

Στο πρώτο μου iPad που κι αυτο είχε οθόνη παρόμοιας σκληροτητας με gorilla, χωρις ποτε να πέσει η να έλθει σε επαφη με σκληρά αντικείμενα, δημιουργήθηκαν μικρές γραμουλες που φαίνονταν υπο συγκεκριμένη γωνία. Χρειάσθηκε βέβαια ενός χρόνου εντατική χρήση για να συμβούν αλλα έγιναν. Τα νύχια μας, ένα δαχτυλίδι ειναι ικανά να δημιουργήσουν πρόβλημα.

Οπότε βάζεις ένα protector και δεν έχεις άγχος.

Ειναι σαν το προφυλακτικά :lol: μπορει να πας με 100 αλλα μια φορα θα την πατησεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι.. συμφωνω, ειδικα το screen protector μην το ρισκαρετε. στην τελικι υπαρχουν στο ebay πακετα με 3-4 protectors με 2$. Παιρνεις ενα τετοιο και αρχιζεις μεχρι να καταφερεις να το εφαρμοσεις σωστα :P :P
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω πως είναι θέμα τύχης, και περισσότερο είναι θέμα γωνίας που θα σκάσει το κινητό κάτω ή θα ακουμπήσει με κάποιο άλλο αντικείμενο. Ναι μεν το gorrila glass είναι ανθεκτικό, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως είναι και αχάρακτο.. (εμένα μου έπεσε το σ/κ από μισό μέτρο φλατ με την οθόνη προς τα κάτω -δεν φοράει τπτ περιμένω θήκη + protector- και μέχρι να δω ότι δεν είχε πάθει κάτι πέρασα 3 μικρά εγκεφαλικά! :X)
Link to comment
Share on other sites

Με απασχολει ποσο ευκολο ειναι να γινει γρατζουνια απο νυχια γιατι το δινω στην 5χρονη κορη μου (angry birds addict :lol::lol: ) και φυσικα πανω στο παιχνιδι ενθουσιαζεται και μπορει να χτυπαει την οθονη με τα δαχτυλα πιο δυνατα. Το πεσιμο κτλ οχι γιατι σπανια μου συμβαινει.. :happy:
Link to comment
Share on other sites

Με απασχολει ποσο ευκολο ειναι να γινει γρατζουνια απο νυχια γιατι το δινω στην 5χρονη κορη μου (angry birds addict :lol::lol: ) και φυσικα πανω στο παιχνιδι ενθουσιαζεται και μπορει να χτυπαει την οθονη με τα δαχτυλα πιο δυνατα. Το πεσιμο κτλ οχι γιατι σπανια μου συμβαινει.. :happy:

 

οχι ρε συ με νυχι, μην τρελαθουμε! ειπαμε! εδω εχουν κανει στο youtube τεστ με ξυραφια, κλειδια, κερματα, μαχαιρια, και οτι αλλο βαζει ο νους σου! :lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως στον πρωτο γαλαξια 9 μηνες δεν ειχα προστασια οθονης και δεν ειχε παθει τιποτα. Στον δευτερο που δεν ειχα 20 μερες εχει κανει κατι απειροελαχιστες γραντζουνιτσες που φαινονται μονο με πολυ φως και υπο γωνια με σβηστη και καθαρισμενη οθονη. Γι'αυτο εβαλα screen protector που στο ebay τα δινουν δωρο αβερτα με θηκες των 3ευρω για να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Χαλασα 2 αλλα το τριτο μπηκε κομπλε!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...